Autor Wątek: Funkcjonalnośc Gothic 3 @ Vista x64  (Przeczytany 3198 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline makron

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: 0
Funkcjonalnośc Gothic 3 @ Vista x64
« dnia: 10 Marzec 2008, 18:29:59 »
Witam. Posiadam notebooka Dell Vostro 1500 z C2D 1.8GHz, 2GB RAM (zamierzam dokupić jeszcze 2GB), GF8600M GT 256MB, oraz zainstalowany Windows Vista Ultimate x64. Kupiłem niedawno Gothica 3 i zastanawia mnie czy normalnym jest to, że gra "tnie" nawet na niskich detalach na takim sprzęcie? Wydaje mi się że trochę przewyższam zalecane wymagania, i zaczyna mi się wydawać, że wyrzuciłem pieniążki na oryginalną grę w błoto... Z opinii, które słyszałem wynikło, że gra powinna wręcz "latać" na takim sprzęcie... Tak jak np Unreal Tournament 3, który dosłownie "latał" na najwyższych detalach z antyaliasingiem włącznie przy 40-50fps... Czy silnik Gothic 3 jest aż tak bardzo na "full-wypasie", że nie mam nawet co marzyć o graniu w Gothic 3? Z góry dziękuję za szybką odpowiedź. Może jeszcze uda mi się zwrócić grę do sklepu. Pozdrawiam.

Offline olotocolo

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
Funkcjonalnośc Gothic 3 @ Vista x64
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Marzec 2008, 19:50:45 »
Wiesz parametry są dobra, sam mam podobne. według mnie problem tkwi w tym ze jest to laptop. bo słyszałem że na laptopach gry nawet na dobrych parametrach komputera działają wolniej niż normalnie. Ewentualnie to to że procesor jest 1,8 Ghz a gothic 3 obsługuje jedynie jeden rdzeń.

Forum Tawerny Gothic

Funkcjonalnośc Gothic 3 @ Vista x64
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Marzec 2008, 19:50:45 »

Offline makron

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: 0
Funkcjonalnośc Gothic 3 @ Vista x64
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Marzec 2008, 20:31:41 »
W takim razie to co słyszałeś jest niedorzeczne :) Różnica pomiędzy laptopem a komputerem stacjonarnym z takimi parametrami może być co najwyżej w chłodzeniu czy prędkości dysku (5400 i 7200). Wiadomo, że taki sam GPU w stacjonarnym będzie lepiej chłodzony i wytrzyma powiedzmy max detale z AA włącznie. Grałem na tym sprzęcie w Wiedźmina na maksymalnych detalach bez problemu. Musiałem tylko wyłączyć cienie i antyaliasing, bo karta się przegrzewała od tego i dziwne rzeczy działy się na ekranie. Ale to właśnie wina chłodzenia była. To jedyna różnica, a ta zasłyszana opinia to herezja :D Odnośnie obsługi tylko jednego rdzenia przez Gothic 3, dziwnym jest to, że sprawdzałem podczas uruchomionej gry i obydwa rdzenie były obciążone prawie jednakowo... Dziwne jest dla mnie to, że jedyne gry do tej pory z jakimi mam taki problem to S.T.A.L.K.E.R. i Gothic3. Pozostałe gry te najnowsze działają bez zarzutów. Wciąż szukam rozwiązania...

Respev

  • Gość
Funkcjonalnośc Gothic 3 @ Vista x64
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Marzec 2008, 21:09:46 »
Gothic 3 tnie się zawsze, nawet na hi-endowej konfiguracji. A teraz trochę wyśmiania:

Cytuj
ewentualnie to to że procesor jest 1,8 Ghz a gothic 3 obsługuje jedynie jeden rdzeń.
ÂŻe niby jak? Co z tego, że taktowanie procesora wynosi 1,8ghz, skoro to procesor wielordzeniowy? Twoje myślenie jest nadzwyczaj głupie i pozbawione sensu. Gothic 3 wykorzystuje jeden rdzeń? Proszę, poczytaj trochę co daję wielordzeniowa platforma.

Cytuj
bo słyszałem że na laptopach gry nawet na dobrych parametrach komputera działają wolniej niż normalnie.
Gdzie usłyszałeś te mądrości? U pana Zenona sączącego pod sklepem wino Boryna?
« Ostatnia zmiana: 10 Marzec 2008, 21:11:09 wysłana przez Respev »

Offline Leon91

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 158
  • Reputacja: 0
Funkcjonalnośc Gothic 3 @ Vista x64
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Marzec 2008, 21:17:45 »
Witam,miałem podobny problem tzn.na nowym  sprzęcie Gothic 3 przycinał tak,że ciężko było grać(ale widać to było raczej w dalszym etapie gry).Poradziłem sobie z tym poprzez wgranie nowych łatek(słyszałem,że łatki nic do optymalizacji nie wnoszą,ale wydaje mi się,że mi jednak pomogły)Wgrałem pierw 1.12 a potem 1.5.2 community (nieoficjalny)

Offline ÂŻelazko

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 48
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Funkcjonalnośc Gothic 3 @ Vista x64
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Marzec 2008, 02:03:57 »
Ja powiem że gothic3 ma wymagania nieziemskie no może przesadziłem, ale do tej gry twój komp potrzebuje dobrej karty graficznej i to podstawka. Zalecana pamięć to 256 MB (powino chodzić dobrze na średnich jak tak mam i chodzi A JAK!) a 512MB to wypas . Bardzo ważną rzeczą jest to żeby twoja karta graficzna dobrze obsługiwała shader'a. Conajmniej 3GB RAM'ow i gra będzie chodzić jakbyś wzioł 150 kg na Leg Press - wycisk na nogi kto chodzi na siłownie to powinien wiedzieć co mam na myśli. No i jakiś procek by się zdał przynajmniej dwu rdzeniowy powyżej 2Ghz. Jednakże jeśli masz sporo ram, wypaśony procesor, ale słabą kartę graficzną to i tak gothic3 będzie się cioł. Wszytko musi być w balansie żeby funkcjonowało w harmonii jak w przyrodzie i w kompach.

Offline Tukan

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 60
  • Reputacja: 0
Funkcjonalnośc Gothic 3 @ Vista x64
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Marzec 2008, 07:42:31 »
Cytat: Respev
Gothic 3 tnie się zawsze, nawet na hi-endowej konfiguracji. A teraz trochę wyśmiania:


ÂŻe niby jak? Co z tego, że taktowanie procesora wynosi 1,8ghz, skoro to procesor wielordzeniowy? Twoje myślenie jest nadzwyczaj głupie i pozbawione sensu. Gothic 3 wykorzystuje jeden rdzeń? Proszę, poczytaj trochę co daję wielordzeniowa platforma.


Gdzie usłyszałeś te mądrości? U pana Zenona sączącego pod sklepem wino Boryna?

1.Gothic wykorzystuje więcej niż 1 rdzeń.
2.Na pudełku jest napisane, że gra na laptopach może nie chodzić(Ludzie, przecież laptopy nie mają pełnowymiarowych kart w środku.)
3.Próbowałem na podobnym laptopie i też się cieło i co najgorsze cholernie grzało.
4.Wielka skrzynka domowego PC w najbliższych latach/miesiącach i tak będzie wydajniejsza od laptopów.
5.Laptop ma kartę zintegrowaną i nigdy nię będzie ona tak wydajna jak zwyczjane 8800 czy 8600.
6.Laptopy raczje nie służą do grania...

P.S Respev mi się nie tnie na High...
« Ostatnia zmiana: 11 Marzec 2008, 07:44:54 wysłana przez Tukan »

Respev

  • Gość
Funkcjonalnośc Gothic 3 @ Vista x64
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Marzec 2008, 10:21:08 »
Cytuj
2.Na pudełku jest napisane, że gra na laptopach może nie chodzić(Ludzie, przecież laptopy nie mają pełnowymiarowych kart w środku.)
Przecież tu chodzi o to, że większość laptopów posiada zintegrowaną Intelowską kartę graficzną i dlatego gra na nich nie działa. Tutaj zaś laptop posiada GeForce 8600M.

Cytuj
5.Laptop ma kartę zintegrowaną i nigdy nię będzie ona tak wydajna jak zwyczjane 8800 czy 8600.
Błagam, nie udzielaj się na tematy o których nie masz zielonego pojęcia. GeForce 8600M ma tą samą wydajność co GeForce 8600 z domowego PC.

Cytuj
6.Laptopy raczje nie służą do grania...
To ciekawe dlaczego na moim gram w Crisisa na najwyższych detalach z efektami DX10?

Cytuj
1.Gothic wykorzystuje więcej niż 1 rdzeń.
A dlaczego napisałeś to pod moim postem? Czy ja gdzieś napisałem, że nie wykorzystuje dwóch rdzeni?

Cytuj
P.S Respev mi się nie tnie na High...
To jakiego ty demona masz, że nie widzisz dosadnego spadku klatek przy wczytywaniu terenu czy animacji tudzież skryptów?
« Ostatnia zmiana: 11 Marzec 2008, 10:30:20 wysłana przez Respev »

Offline makron

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: 0
Funkcjonalnośc Gothic 3 @ Vista x64
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Marzec 2008, 20:31:58 »
Jedyne sensowne co tu wyczytałem pośród odpowiedzi to posty Respev'a... Reszta co inni piszą to jakieś głupoty wyssane z palca... Ludzie jak nie wiecie co jest istotą problemu to się nie wypowiadajcie w tym temacie!!! Zadałem konkretne pytanie, i nadal poszukuję odpowiedzi. Mam zainstalowane najnowsze patche Gothic3_patch112 i Gothic_3_Community_Patch_v1.6_Full, także nie jest to wina przestarzałych plików gry... Z uwagi na to, że chyba tego nie widać w pierwszym poście, zaznaczam raz jeszcze, że jest to laptop z KARTÂĄ GRAFICZNÂĄ NVIDIA GEFORCE 8600M GT z 256MB SWOJEJ WÂŁASNEJ PAMIÊCI RAM DDR2 (NIE JEST TO KARTA ZINTEGROWANA TYLKO NORMALNA KARTA GRAFICZNA PODPINANA DO PORTU PCI EXPRESS NA PÂŁYCIE G£ÓWNEJ NOTEBOOKA), posiadający 2GB PAMIÊCI RAM i DWURDZENIOWY PROCESOR INTEL CENTRINO DUO 1.8GHz CZYLI ~3.6GHz razem.

Dodam również, że grałem już na tym sprzęcie bez problemowo w Crysis, Hellgate London, Unreal Tournament 3 oraz kilka innych nowych tytułów i nie miałem tego typu problemów. Taki sam problem występował jedynie w grze S.T.A.L.K.E.R. Shadow of Chernobyl.
« Ostatnia zmiana: 11 Marzec 2008, 20:36:19 wysłana przez makron »

Offline Tukan

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 60
  • Reputacja: 0
Funkcjonalnośc Gothic 3 @ Vista x64
« Odpowiedź #9 dnia: 11 Marzec 2008, 21:25:02 »
Cytat: Respev
Przecież tu chodzi o to, że większość laptopów posiada zintegrowaną Intelowską kartę graficzną i dlatego gra na nich nie działa. Tutaj zaś laptop posiada GeForce 8600M.


Błagam, nie udzielaj się na tematy o których nie masz zielonego pojęcia. GeForce 8600M ma tą samą wydajność co GeForce 8600 z domowego PC.


To jakiego ty demona masz, że nie widzisz dosadnego spadku klatek przy wczytywaniu terenu czy animacji tudzież skryptów?

1. Mam pojęcie, bo grałem na laptopie z kartą niezintegrowaną i działała znacząco wolniej, powtórzę wolniej. Dlaczego tobie crysis chodzi ładnie, cóż - może jest bardziej ekonomicznie zrobiony, może masz farta?  

2. ÂŻadnego demona... Gra się nie tnie, co jedyne stosunkowo długo ładuje - około 30s(wczytywanie całej gry za pierwszym razem)

I nie pisz, że nie mam pojęcie, bo takie pojęcie można posiąść sprawdzając to na własne oczy - sprawdziłem.

Forum Tawerny Gothic

Funkcjonalnośc Gothic 3 @ Vista x64
« Odpowiedź #9 dnia: 11 Marzec 2008, 21:25:02 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything