Ankieta

Czy uzna

Tak
8 (27.6%)
Nic mnie to nie obchodzi
9 (31%)
Nie
12 (41.4%)

Głosów w sumie: 28

Autor Wątek: Kosowo  (Przeczytany 3174 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Subotai

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: 0
Kosowo
« dnia: 19 Luty 2008, 14:35:34 »
DLA TYCH CO NIE OGLÂĄDAJÂĄ TV

A więc słucham waszych opinii na temat niepodległości Kosowa. Czy wyrazilibyście zgodę na uznanie niepodległości ?


Co do mnie to nie widze powodu dla którego nie trzeba by było powiesić 90 % Albańczyków mieszkających w Kosowie. Nie można od tak sobie ogłosić niepodległości trzeba ją sobie albo wydrzeć siłą, albo dyplomatycznie, a jak wiemy prezydent Serbii na coś takiego się nie zgodził. Czyż my w moim mieście ( Białystok ) także możemy ogłosić niepodległość Podlasia ? Mam nadzieję, że Rosja coś z tym zrobi. Denerwują mnie także Amerykanie wtykający swój zawszony nos.

Czekam na wasze uwagi ^^

Offline Devristus Morii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 10462
  • Reputacja: 8339
  • Płeć: Mężczyzna
  • Leniuszek.
    • Karta postaci

Kosowo
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Luty 2008, 15:00:41 »
Jestem przeciwny w sprawie niepodległości Kosowa, ponieważ dla Serbów jest ono jak Gniezno dla Polski ,czyli kolebką państwowości. A po za tym Kosowo w dniu dzisiejszym staje się teatrem do eskalacji napięć, a nawet konfliktów między Rosją a USA. A wiadomo Bałkany były zawsze punktem zapalnym w Europie, np. mam tu na myśli I wojnę światową.
Co do Rosji i USA wiadomo że w niesnaski tych państw zostaną wplatani ich sojusznicy i to oni najbardziej na tym ucierpią. Takie okazje także dają takim aroganckim mocarstwom pretekst do tego aby powiększać swoje wpływy i terytoria. A z tą Rosja to bym uważał serdeczny kolego, sojusz z Rosją jest możliwy tylko wtedy kiedy jest się jej podległym. Poczytaj historie, czy to Rosja czy ZSSR  zawsze stosowały politykę "dziel i rządź", a tak jak wiemy nikomu to na dobre nie wyszło.Rosja nie wyzwala Rosja zdobywa. Konkludując Kosowo powinno zostać Serbskie, chociaż by dla świętego spokoju.
« Ostatnia zmiana: 19 Luty 2008, 16:17:38 wysłana przez Devristus »

Forum Tawerny Gothic

Kosowo
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Luty 2008, 15:00:41 »

Offline Tidus

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 825
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Per Aspera Ad Astra...
Kosowo
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Luty 2008, 21:04:36 »
Ja jestem zdecydowanie przeciw Kosowu jako osobnemu państwu, powody są dość proste, brak jakiejkolwiek organizacji ze strony "władz". Walka i manifestacja może co najwyżej doprowadzić do ich własnej zguby. Kosowo od zawsze było serbskie, tak powinno tez zostać. Czynniki wpływające na taką decyzję także do mnie nie docierają, w końcu Serbia to nie Białoruś, w której rządzi A. ÂŁukaszenko pod rygorem a'la Korea Północna. tak jak sam napisałeś Subotai to tak jakbym poszedł jutro do szkoły i walnął przed dyrą, że klasa I technikum od dziś jest niepodległa szkole... joke.

Offline Dee'mon

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 401
  • Reputacja: -259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Porzućcie wszelką nadzieję, wy, którzy wchodzicie.
    • Karta postaci

Kosowo
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Luty 2008, 21:18:06 »
Czy uznałbym niepodległość Kosowa odpowiem: TAK. Dlaczego? Dlatego że daje nam to wielki, + ponieważ przestajemy być uznawani za ciemnogród a za państwo otwarte na zmiany.
Ale czy jestem za niepodległością tej prowincji: NIE. Według mnie będzie tak. Przez pierwsze 2 lata będzie zainteresowanie przez Unie i Stany, lecz kiedy to minie to małe państwo zostanie zagarnięte przez Albanię lub Serbie, bo nie da sobie rady nie ma ono jakiś strategicznych rzeczy żeby się utrzymać, więc podsumowując Kosowo kopie grób pod sobą.

Z poważaniem
BalloorT
« Ostatnia zmiana: 22 Luty 2008, 21:22:06 wysłana przez BalloorT »

Offline Baś-ka

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 706
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • No justice, no peace, fuck the police!
Kosowo
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Luty 2008, 22:17:47 »
Powiem tyle, Kosowo deklarując swoją niepodległość teraz nie przetrwa zbyt długo. Takie małe państwo zostanie wchłonięte przez większych sąsiadów, bo samo się nie utrzyma. Władze albo są zbyt krótkowzroczne albo więdzą żę i tak to przegrają ale mimo wszystko nie robią nic żęby temu zapobiec. Jak już podaliście przykłady to tak samo jakby odłączyć Radom od Polski. Wyszło by na to samo. Więc jestem przeciw niepodległości Kosowa bo ta niepodległość zbyt długo nie potrwa.

Forum Tawerny Gothic

Kosowo
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Luty 2008, 22:17:47 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top