Ankieta

A wi

Bo jest najlepsz
28 (44.4%)
Po zdj
0 (0%)
Od kolegi.
17 (27%)
Od fabu
9 (14.3%)
Od recenzji.
1 (1.6%)
Od ceny.
1 (1.6%)
Po prostu kupi
7 (11.1%)

Głosów w sumie: 61

Autor Wątek: Dlaczego polubiliście Gothic'a?  (Przeczytany 7877 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Reyden

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dlaczego polubiliście Gothic'a?
« Odpowiedź #20 dnia: 12 Sierpień 2008, 14:49:22 »
Polubiłem gothica za klimat za wsoaniałą fabułe dobrą grafikę i za bezimiennego który jest super.

Offline Robben

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1143
  • Reputacja: 97
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dlaczego polubiliście Gothic'a?
« Odpowiedź #21 dnia: 13 Sierpień 2008, 13:06:48 »
Gothica po prostu kupiłem dla siebie, a polubiłem go, bo jest najlepszą grą cRPG. Fabuła, klimat, świat, muzyka, bohater itd, to cechy, które sprawiają, że Gothic jest dla mnie najlepszy. Zacząłem od ,,jedynki'', później ,,dwójki'', a następnie ,,trójki'', dzięki czemu wszystko jest ładnie ułożone :).

Forum Tawerny Gothic

Odp: Dlaczego polubiliście Gothic'a?
« Odpowiedź #21 dnia: 13 Sierpień 2008, 13:06:48 »

Offline KravMaga1993

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bronią mędrca jest słowo, bronią wojownika miecz.
Odp: Dlaczego polubiliście Gothic'a?
« Odpowiedź #22 dnia: 16 Sierpień 2008, 14:32:12 »
Gre określe dwoma słowami: Super Fabuła.

Offline piankers

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
Odp: Dlaczego polubiliście Gothic'a?
« Odpowiedź #23 dnia: 16 Sierpień 2008, 16:09:05 »
kiedys gothic byla to dla mnie pierwsza gra RPG bardzo mi sie spodobala i to dzieki niej najbadziej ze wszystkich rodzai gier lubie RPG

Offline Azariel

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 170
  • Reputacja: -4
  • Płeć: Mężczyzna
  • cudów nie ma, wszystko ściema
Odp: Dlaczego polubiliście Gothic'a?
« Odpowiedź #24 dnia: 13 Grudzień 2008, 10:36:20 »
Ja Gothic kupiłem dla siebie bo nie miałem w co grać a komp się sypał i szukałem jekiegoś RPG o niskich wymaganiach więc kupiłem Gothic.

Offline SmoQ

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dlaczego polubiliście Gothic'a?
« Odpowiedź #25 dnia: 16 Grudzień 2008, 21:06:55 »
Hmm... trochę głupie pytanie "Dlaczego ..... ?" po prostu polubiłem i już. Tak na prawdę to kiedyś kolega mi pożyczył Gothic'a, wtedy nie lubiłem takich gier ale to jedyna RPG która mi się spodobała i w którą gram.  :mellow:

Offline Kermitt

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 65
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Gothic Fan
Odp: Dlaczego polubiliście Gothic'a?
« Odpowiedź #26 dnia: 16 Grudzień 2008, 21:42:12 »
A ja za wspaniały żyjący własnym torem świat, na który my też mamy wpływ. Kocham go za każdego NPC'a i za każdy kwiatek przy drodze. Fabuła tak wciągająca że na pierwsze noce to ni chu chu było zasnąć. Poza tym Gothic pozwala na pracę wyobraźni, dopisując szczególiki do fabuły czy danych wątków. ÂŚwiat który otwiera nam wielkie możliwości podróżowania i zwiedzania też się do tego przyczynia.

Gothic to naprawdę udana produkcja :lol:

Offline pawelek110

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Reputacja: 0
Odp: Dlaczego polubiliście Gothic'a?
« Odpowiedź #27 dnia: 17 Grudzień 2008, 11:23:18 »
Ja pokochałem gothica przy premierze 1 częsci
za fabułe, klimat, swiat, swobodę, obozy, tajemniczość,
system walki, duzy poziom trudności, muzykę, że każdy obóz tetni życiem, swobodę, gildie, za swietne miejsca np:górska forteca, klasztor zmiennokształtnych, stary obóz i sniącego, wieża mgieł, wieża Xardasa, zatopiona wieża, cmentarzysko orków   
Mi bardzo sie podobaja G1 i  G2, ale jest sporo rzeczy które sa lepsze w 1 częsci.
Ja zaczynałem grac zawsze w te gry jak miały premiere, jedynka powalała , byla pierwsza gra tego typu, wszystko było innowacją, dwójka niczym juz nie powalała, duzo ludzi zaczynało od dwójki i potem mimo ze 1 jest lepsza miało mylne wrazenie.
Nie chodzi juz ze klimat gornicej doliny gdzie sa sami przestepcy jest lepszy bardziej mroczny , a dwójka jest lżejsza,
o fabułę ciekawszą w pierwszej częsci,
same obozy, questy, wieksza tajemniczość,lepsze zwroty akcji, tajemniczość, nigdy nie wiedzielismy co bedzie dalej, a w 2 częsci juz na poczatku powiedział Xardas o smokach i nowym zagrozeniu -Jarkendarze. Duzym błedem jest zdradzanie juz na wprowadzeniu co bedzie sie działo, to psuje wszystko. Własciwie dwójka jest taka sama nie wprowadziła żadnych innowacji, jest jakby dodatkiem do 1 części, zreszta ten sam silnik.
Ja ci powiem ze G1 jest poza zasiegiem
jakiejkolwiek czesci
Tam bylo trzeba uzywac przedmiotów w okreslonych sytuacjach i było tylko 1 rozwiazanie przewaznie nie siłowe tylko na rozum by dalej przejść, a w 2 czesci upraszaczali.
Mam na mysli na przykład golemy
zeby pokonac kamiennego w G1 trzeba zdobyc taki mlot , w G2 normalnie szło zabic.
Potem na straży Xardasa stał jeszcze lodowy i ognisty golem, bez czarów które działy na nie nie szło przejść lodowa lanca i kula ognia.
a w G2 juz szło zabic je mieczem.
Albo gdzie jest tak zateletubisty quest jak ten
 z 4 kamieniami ogniskujacymi
gdzie zeby kazdy zdobyc trzeba pomyslec ostro, pomagaja nam zawsze przyjaciele
Lester w kamiennej fotrecy trzeba uzyc telekinezy,  Diego w kanionie trzeba uzyc zmniejszenie trolla , Gorn w kaplicy zmiennokształtnych przemiana w chrząszcza , MIlten w jaskini i uzyie czaru zabicie nieumarłego
Naprawde mało jest tak wciagajacych questów
W g2 bodaj najlepszy w grze to zaginieni kopacze który jest długi, wymaga bardzo długiego śledztwa i mase rozmów i konczy sie dopiero w Jarkendarze po odbiciu porwanych ludzi
G1  10/10   swietny jest do niej mod mroczne tajemnice który
 daje tyle co NK
G2  9/10
G2+NK  9,5/10
G3  8/10   z patchem 1.6 i grac tylko na super kompie
dod G3    7/10  tylko ze względu za ma lepsza fabułe glówna niz podstawka co nie było trudne , a tak by miała 6/10
1) G1 przechodziłem 5 razy , 3 razy czysta podstawkę i 2 razy z dod MT twórcy MT pokazali ze mozna questy zrobic porzadne zróznicowane, trudne i długie z watkami kryminalnymi i nie jest to trudne , a te z G3 to szmira proste ,krótkie i do siebie podobne, dowód kazdy kto grał w Mt niech zobaczy i przejdzie długie questy :
Ad 1Tajemnicza śmierć Sairo i zostanie magnatem ,
Ad 2Przemyt rudy Ad3 watek Diego lub zobaczy fabułe główna z pradawnymi, mroczny zajebisty klimat i fabuła przez duże F.   
2) G2 przechodziłem 3 razy, 1 raz czystą podstawkę, 2 razy z NK
i polecam grac tylko z NK który powoduje ze gra jest duzo lepsza
i nie chodzi o Jarkendar tylko ze dodaje mase posatci i questów
w 1 rozdziale na terenie Khorinis i czyni gre nieco trudniejszą
3) G3  1 raz porządnie i starczy, poza tym miałem sava na 75 poziomie przed odkonywaniem wyborów i dzieki temu potem mogłem decydować komu pomagam i zobaczyłem 3 rózne zakonczenia
To co mnie najbardziej odpycha w G3 to słabiutka fabuła i marny poziom questów. Główna fabuła krótka, walka nijaka, poziom trudnosci tragicznie niski na hard to wina głównie Jowood ze naciskali na premiere i wypucili gre o rok za wczesnie.
Nie wierze ze Piranha nie chciała zrobic lepszej fabuły, lepszych questów w G3, po prostu nie mieli czasu i wciskali na szybko z pośpiechu.Ale też moze chcieli dac swobode graczowi
zeby nie narzucac fabuły podstawowej jak w G1 i G2 , przynalezność do gildii, rozdziały. Ale przez ta swobode ucierpiała gra, nie bylo dobrej fabuły, gra nie wciagała, a sam świat i proste nieciekawe rozmowy to za mało.  Przykład w Neverwinter nights 2 jest narzucona graczowi fabuła , akty i jest to moim zdanie najlepsza fabuła od czasu baldur gate 2, ta gra NN 2 ma lepszą fabułe moim zdaniem niz Gothic 1.
4) G3 dodatek  1 raz , ale zagram w to jeszcze raz z jednego powodu
bo poszełem najpierw do Gorna, zamist Thorusa i omineły mnie
questy dla osha, Kana i Errola, a nie zostawłem sava i pozniej sie dowiedziałem ze dalej i tak jest to samo, to własciwie jest jedna scieżka, ale krótsza i gorsza od razu iść do Gorna , zabicie Kana i potem do Lee lub dłuższa i lepsza nie zapłacic Errolowi kasy 50tys
i najpierw iść do Thorusa, dochodza wtedy questy dla osha/Kana/Errola a potem i tak dostaje sie list i robi sie to samo.
« Ostatnia zmiana: 17 Grudzień 2008, 11:49:37 wysłana przez pawelek110 »

Offline Silion aep Mor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7306
  • Reputacja: 1787
  • oCNpc
    • Karta postaci

Odp: Dlaczego polubiliście Gothic'a?
« Odpowiedź #28 dnia: 24 Luty 2016, 20:44:30 »
Przywracanie wątku.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Dlaczego polubiliście Gothic'a?
« Odpowiedź #28 dnia: 24 Luty 2016, 20:44:30 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top