Autor Wątek: Dysk  (Przeczytany 3030 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline momo

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 895
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • gothiczeQ
Dysk
« dnia: 10 Listopad 2006, 23:39:04 »
No więc kupiłem sobie nowy dysk. Wszystko elegancko podłączone, w BIOS'ie widoczne, nawet w Windowsie w menadżerze urządzeń jest, ale jak dam mój komputer widze tylko mój jeden stary dysk  . Jak zrobić żebym mógł owy dysk normalnie używać  (o ile wiem trzeba nadać dyskowi wolumin czy coś takiego - literka C,D.... ale nie wiem jak to zrobić) Prosze o pomoc...

PS. nie mam dysku startowego Windows. Jest on niezbędny??

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Dysk
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Listopad 2006, 23:42:33 »
Skoro jest to nowiutki dysk nie posiada jeszcze partycji możesz je utworzyć za pomocą programu fdisk robiąc to w dosie bądź podczas instalacji systemu XP...polecam tą drugą wersję jest mniej skomplikowana oraz posiada opcje formatu NTFS.
« Ostatnia zmiana: 11 Listopad 2006, 00:44:11 wysłana przez IsentoR »

Forum Tawerny Gothic

Dysk
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Listopad 2006, 23:42:33 »

Offline momo

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 895
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • gothiczeQ
Dysk
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Listopad 2006, 23:49:59 »
Mam już zainstalowanego Windowsa, oczywiście moge go przeinstalować, ale czy program ''fdisc'' można znaleźć w BIOS'ie, czy trzeba się bawić w dyskietki?? Jeśli jest to mógłbyś mi podać wiersz poleceń, albo jak go mogę znaleźć. Plzzz..  Dzięki za pomoc.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Dysk
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Listopad 2006, 00:49:46 »
Polecam lekturę tego, tego bądź użycie tego.

Offline momo

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 895
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • gothiczeQ
Dysk
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Listopad 2006, 14:05:52 »
Jest jeszcze lepszy myk, dla posiadaczy Windows XP (nie wiem jak jest z 98). Wystarczy mieć dobrze podłączony dysk, tak żeby BIOS był go w stanie wykryć, i żeby przy tym nie żarł się z połową sprzętu, a potem tylko:

Start/Panel sterowania/administracja narzędziami/zarządzanie komputerem

mogą być troche inne nazwy bo mam Win po angielsku i nie wiem czy dokładnie przetłumaczyłem. W każdym razie potem klikamy dwa razy na ikone z nowym dyskiem, i jademy. Najpierw podział na partycje, potem nadajemy wolumin i mamy w Mój Komputer widoczny nowy dysk. Zostaje nam tylko w oknie ''zarządzanie komputerem'' zapuścić Format, i dysk do użycia.

PS. To tak jakby ktoś jeszcze miał z tym problem po mnie  
PPS. Jeszcze raz dzięki za pomoc
« Ostatnia zmiana: 11 Listopad 2006, 14:15:18 wysłana przez momo »

Offline Sir_William

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 771
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • I tak w koło, Macieju...
Dysk
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Listopad 2006, 11:16:37 »
Słuchaj, wystarczy, że ściągniesz sobie odpowiedni program. Miałem taki kiedyś, jednak go nie użuwałem/używałem dlatego został wydalony. Nazwy jego niestety nie pamiętam. Posukaj/Poszukaj na Google.pl, był bardzo prosty w obsłudze. Co do MS-DOS'a, jeżeli specjalnie nie oriętujesz/orientujesz się jak co tam wykonać lepiej do tego się nie zabieraj. Co do dzielenia dysku podczas instalacji Windows. Kiedyś tak próbowałem i zginęło mi po prostu 129 MB pamięci. Dlatego mówię, poszukaj dobrego programu w Internecie do takiej roboty.


Pozdraiwam,
Sir William

Lekkie błędy    - DODO
« Ostatnia zmiana: 20 Listopad 2006, 14:18:28 wysłana przez DODO »

Offline momo

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 895
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • gothiczeQ
Dysk
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Listopad 2006, 17:47:34 »
Cytuj
Słuchaj, wystarczy, że ściągniesz sobie odpowiedni program. Miałem taki kiedyś, jednak go nie użuwałem/używałem dlatego został wydalony. Nazwy jego niestety nie pamiętam. Posukaj/Poszukaj na Google.pl, był bardzo prosty w obsłudze. Co do MS-DOS'a, jeżeli specjalnie nie oriętujesz/orientujesz się jak co tam wykonać lepiej do tego się nie zabieraj. Co do dzielenia dysku podczas instalacji Windows. Kiedyś tak próbowałem i zginęło mi po prostu 129 MB pamięci. Dlatego mówię, poszukaj dobrego programu w Internecie do takiej roboty.
Heh, nie wiem po co ten post skoro problem został już rozwiązany:
Jeśli chodzi o program:  
Cytuj
Polecam lekturę tego, tego bądź użycie tego.

Wszystko jest tam napisane uwierz mi.
Jeśli chodzi o podział przy instalacjii Windows to nie chce mi się go przeinstalować, prawdopodobnie zrobie to dopiero kiedy wpadnie mi w łapy Gothic 3.
Cytuj
Jest jeszcze lepszy myk, dla posiadaczy Windows XP (nie wiem jak jest z 98). Wystarczy mieć dobrze podłączony dysk, tak żeby BIOS był go w stanie wykryć, i żeby przy tym nie żarł się z połową sprzętu, a potem tylko:

Start/Panel sterowania/administracja narzędziami/zarządzanie komputerem

mogą być troche inne nazwy bo mam Win po angielsku i nie wiem czy dokładnie przetłumaczyłem. W każdym razie potem klikamy dwa razy na ikone z nowym dyskiem, i jademy. Najpierw podział na partycje, potem nadajemy wolumin i mamy w Mój Komputer widoczny nowy dysk. Zostaje nam tylko w oknie ''zarządzanie komputerem'' zapuścić Format, i dysk do użycia.

a to napisałem jakby ktoś jeszcze miał z tym problemy.

To tak dla wyjaśnienia, żeby nie było.
PS. Po przeczytaniu spalić, zniszczyć, rospuścić lub zjeść. (znaczy się posta możecie usunąć)

Forum Tawerny Gothic

Dysk
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Listopad 2006, 17:47:34 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top