Autor Wątek: Jarkendar dawno, dawno temu  (Przeczytany 5799 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Morgoth145

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 134
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Jarkendar dawno, dawno temu
« dnia: 12 Luty 2008, 14:55:37 »
Chciałbym się was spytać jak wyobrażacie sobie kraine Jarkendaru i jego mieszkańców przed rozgniewaniem Adanosa i nadejśćem "Wielkiego Potopu". Może macie jeszcze jakieś pomysły na Gildie w Jarkendarze?
« Ostatnia zmiana: 22 Czerwiec 2009, 23:15:34 wysłana przez momo »

Offline Randall

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 170
  • Reputacja: 0
Dawno, dawno temu.
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Luty 2008, 23:38:09 »
Na gildie nie mam pomysłu ale wyobrażam sobie piękną wspaniałą krainę z potężńym Cłachodronem na czele pełne pięknych i tajemniczych zabudowań arhitektycznych z kupcami sklepami mądrymi mieszkańcami ze strażnikami bram kapłanami strażnikami świątynnymi uzdrowicielami  uczonymi i inne.

Forum Tawerny Gothic

Dawno, dawno temu.
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Luty 2008, 23:38:09 »

Offline Bard Hunter

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 94
  • Reputacja: 0
Dawno, dawno temu.
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Luty 2008, 14:08:23 »
ja wyobrażam ich sobie jako podobnymi do Egipcjan!
Mieszkali pewnie w "egipskich" domkach, ubierali się jak egipcjanie itp.
Mieliby Strażników ÂŚwiątynnych,Nowicjuszy, Wojowników itp.

Offline PLShayloPL

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 307
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
Dawno, dawno temu.
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Luty 2008, 14:24:29 »
Cóż ja myślę że żyli koczowniczym trybem życia z tymi pradawnymi budynkami i pradawnymi ludźmi z każdą kastą. Tylko jedyne co mnie ciekawi to to że jak kasta wojowników była odpowiedzialna za to całe zło na Jarkhendar... hmmm.

Offline Eregrin

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1008
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • ÂŻycie jest jak komputer - do zabawy i do konkretów
Dawno, dawno temu.
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Luty 2008, 18:05:21 »
No pewno xD

Czcili Adanosa, to jest zaś naprawdę pewne. Ich wódz, Qarhodron oraz Ramdes, dbali, by wszyscy czcili Adanosa, oraz harowali w kopalni...

Rangi, od najwyższej do najniższej;

Kapłaństwo:

- Arcykapłan
- Kapłan
- Adept Magii Wody
- Starszy Nowicjusz
- Nowicjusz

Wojowie:

- Elitarny Gwardzista Wody
- Gwardzista Wody
- Strażnik ÂŚwiątynny
- ÂŻołnierz Wody
- Rekrut

Pozdrawiam (Pozdrawiam, xD
Arthas

Offline Nero

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 133
  • Reputacja: 0
Dawno, dawno temu.
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Luty 2008, 18:36:01 »
To na początek Gildie:
1) Kasta Wojowników
2) Strażnicy Umarłych
3) Uczeni
4) Uzdrowiciele
5) Kapłani
To nie jest jakaś kolejnośc wypisywałem je z pamięci.

Moim zdaniem ludzie żyli sobie spokojnie, nie mieli zmartwień, czcili Adanosa. Każdy miał tam jakieś zadanie, które musiał wykonywać- matki zajmować się dziećmi, uzdrowiciele leczyć itd.
Wg. mnie tak to mogło być.

PzDr i szacuneczek  

Offline Vassili

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 294
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
Dawno, dawno temu.
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Luty 2008, 19:07:18 »
moim zdaniem żyli wzgodzie, bez przemocy i zła, Byli bardzo pobozni i pracowici. Nosili haftowane stroje z wełny (bo było zimno)  a kasta wojowników nosiła zbroje ze skóry weża.
1)Kasta wojowników
2)kapłani
3)uzdrowiciele
4)uczeni
5)Strażnicy umarłych
no i ludność cywilna ;]

Offline Serail

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2637
  • Reputacja: -231
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wyczesana opowieść, wodzu
Dawno, dawno temu.
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Luty 2008, 16:05:22 »
Ja wyobrażam to sobie jako gigantyczną metropolię tętniącą życiem, gdzie w budynku z portalem handlowano, a w swiątyni Adanosa zawsze modliło się wielu ludzi, na ulicach i bulwarach miasta kapłani głosili swoje nauki, kasta wojowników broniła miasta (do czasu aż sprowadzili na Jarkendar zagładę) tak ja wyobrażam sobie Jarkendar

Offline sluga bogow

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 28
  • Reputacja: 0
Dawno, dawno temu.
« Odpowiedź #8 dnia: 09 Marzec 2008, 16:55:11 »
Ja wyobrażam sobie Jarkendar jako zróżnicowaną potężną dolinę. Miasto było by podzielone na pięć dzielnic: Bagna,Kanion,Dolina,Główny plac i Wybrzeże. Na wybrzeżu mieli by swój własny port. Byłaby to biedna dzielnica (dokładnie taka jak w Khorinis). Na Bagnach hodowano by przeróżne zioła i rośliny. Na Głównym placu znajdowało by się targowisko.W Dolinie i w Kanionie mieszkali by myśliwy i hodowano by tam różne zwierzęta. Mieszkańcy Jarkendaru byli by to zarośnięci ludzie (mało kto byłby ogolony).

Offline Gorion

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 200
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Dawno, dawno temu.
« Odpowiedź #9 dnia: 03 Kwiecień 2008, 21:10:14 »
Jarkendar wyobrażam sobie jako krainę tętniącą życiem(coś na styl starożytnych Inków,Majów,Azteków). Wszyscy chodziliby w wielkich pióropuszach na głowie i samych gatkach  .
A co do gildii to główne zostały wyjawione w Noc Kruka.

EDIT:
Chodzi mi mniej więcej o krainę podobną do tej z filmu APOCALIPTO. (Jak ktoś oglądał)




Pozdrawiam, Gorion
« Ostatnia zmiana: 07 Kwiecień 2008, 15:59:49 wysłana przez Gorion »

Offline Imascari

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 0
Dawno, dawno temu.
« Odpowiedź #10 dnia: 04 Kwiecień 2008, 09:42:47 »
Przede wszystkim pragnę zwrócić Waszą uwagę na fakt, że Jarkendar został zalany, więc jego pierwotna geografia była inna niż dziś. Możemy przypuszczać, że terytorium obecnie zajęte przez piratów było dziką plażą, zaś obecne bagna - kotliną, siedzibą jarkendarskich wojowników. Centrum doliny - czyli miejsce badań Magów Wody - było centrem miasta, bądź największą ze świątyń Adanosa w tej okolicy. Nie wspomnę o malowniczych, pełnymymi rzek dolinami, w tym tej, gdzie mieszkał Eremita, nie wspomnę o pustynnym kanione i jego wielkiej bibliotece. Nie zapominajmy też, że świątynie, relikty i miejsca kultu Budowniczych znajdują się też za górami, w Khorinis, więc tam też musiały znajdować się osiedla Budowniczych.

Architektura ich miast oraz kamienni strażnicy, relikt jarkendarskiej kultury, wskazują na to, iż cywilizacja ta była wzorowana bardziej na Aztekach i Majach, niż Inkach (Inkowie byli Dziećmi Słońca, byli kulturą silnie scentralizowaną i gustującą w monumentaliźmie, czego raczej u Budowniczych nie doświadczymy, ponad to, Quarhodron brzmi aztecko, nie inkasko). Najprawdopodobniej tworzyli społeczeństwo kastowe, gdzie najwyższą władzę sprawowała hipotetyczna Kasta Uczonych (wielka biblioteka swym ogromem świadczy o ich majętności i władzy), Kasta Wojowników (jej lider sprawował przecież władzę w państwie) i Kasta Kapłańska (Jarkendar był państwem poświęconym Adanosowi, więc jego magowie-kapłani z pewnością dzierżyli dużą władzę). Nie wspomnę tu o Strażnikach Grobów i Uzdrowicielach, gdyż były to prawdopodobnie kasty wewnątrz kast. Jako, iż cywilizację Jarkendaru spotkała zagłada, nie mamy wiele informacji o innych sferach życia społecznego - z pewnością byli tu mieszczanie, byli kupcy, na pewno byli też chłopi i robotnicy. Przywodzi to na myśl społeczeństwo hinduskie, w którym każda kasta miała swe miejsce i nie dochodziło do mieszania się ich.

Absurdalne wydają się opracowywane tu rangi. Czy Wy ludzie dostrzegacie perwersyjną przyjemność w opracowywaniu śmiechnych gildii czy rang? Co to ma do rzeczy? Tu mamy dyskutować o udokumentowanych faktach związanych z cywilizacją Budowniczych, a nie podawać zmyślone, beznadziejne informacje, które mają być kanwą dla np. kolejnego, sztampowego systemu gildii na niszowym forum. Kasty najważniejsze znamy, są to:

Cytuj
Wojownicy – jak sama nazwa wskazuje, byli wojownikami i kiedyś zajmowali się ochranianiem tych ziem przed niebezpieczeństwami. To właśnie oni odwrócili się od swych braci i stali się sprawcami zła, które ogarnęło Jarkendar.

Kapłani – byli duchownymi a zarazem kimś w rodzaju magów. Leczyli rany i posiadali władzę w rodzaju sądu.

Strażnicy Umarłych – byli strażnikami dusz zmarłych i mieli z nimi kontakt. Podczas rozmowy z legendarnym Quarhodronem, musimy podać się za członka tejże kasty.

Uczeni – najmądrzejsza z kast, byli przywódcami Jarkendaru. Posiadali największą władzę w tym świecie i mieli decydujący głos w „Radzie pięciu”.

Uzdrowiciele – ich rola polegała na uleczaniu chorych i wszelakich ran.

Jest to cytat prosto z portalu Tawerny Gothic. Nie widzę więc potrzeby wymyślania nowej kanwy i historii świata, gdyż ta historia już została spisana.

Offline Tensho

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 138
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Getsuga...Tensho!
Odp: Dawno, dawno temu.
« Odpowiedź #11 dnia: 30 Wrzesień 2008, 19:32:25 »
Co do kast to nie mam wątpliwości:
-Kapłani
-Strażnicy Umarłych
-Wojownicy
-Uczeni
-Uzdrowiciele
-zwykli budowniczowie (tacy jakby obywatele)
Pierwsze pięć kast były podane w grze a ostatnią wymyśliłem.
Na pewno mieli wspaniałe budowle co do tego nie mam żadnych wątpliwości. Nawet ruiny w Jankenadarze robią wrażenie. Kapłani mieszkali w świątyni na najwyższym poziomie(na tym gdzie znajduje się świątynia Adanosa) uczeni oraz uzdrowiciele na przedostatnim poziomie w obozie bandytów. Wojownicy na najniższym poziomie a "obywatele" poza obozem ba terenie bagien.
 

Offline kronos1194

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 98
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dawno, dawno temu.
« Odpowiedź #12 dnia: 22 Czerwiec 2009, 18:37:21 »
Ale ty śmieszny jesteś "jak sobie wyobrażacie" weź się zastanów nie było czegoś takiego jak gildie no chyba że chcesz nazwać Wojowników jako gildie no to proszę jeśli tak no to było 5 gildii:
Kapłani
Wojownicy
Uczeni
Uzdrowiciele
Strażnicy Umarłych
ludzie w tedy się dzielili na to jak był mądry był uczonym jak był silny wojownikiem a co do tego jak to wyglądało hmm wiesz pewnie tak samo tylko było mniej potworów lecz ciągle te same no i nie było tam bandytów i piratów :P a no i oczywiście budynki wyglądały bardziej nowo że tak się wyrażę ale tym tekstem i ogólnie nazwą tematu mnie rozwaliłeś aż mi się śmiać zachciało:D

Forum Tawerny Gothic

Odp: Dawno, dawno temu.
« Odpowiedź #12 dnia: 22 Czerwiec 2009, 18:37:21 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top