Autor Wątek: Jaki był Gothic 3 wg. twórców przed premierą?  (Przeczytany 2205 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline marvinisdead

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
Jaki był Gothic 3 wg. twórców przed premierą?
« dnia: 24 Listopad 2006, 20:23:24 »
Osobiście z wypiekami na twarzy czytałem zapowiedzi, oglądałem pierwsze screeny.
Cóż jak zawsze większość z nich to zwykły chwyt marketingowy. Mimo iż jestem realistą o dziwo uwierzyłem im. Uwierzyłem w to że będzie kilkanaście gildii (niby są ale na stałe nie można w nich uczestniczyć jak np. gladiatorzy). Miał istnieć wybór pomiędzy sterowaniem "po staremu" jak i to "ulepszone". Nie ma go, z oczywistych powodów (walka z grupą potworów  "po staremu" uniemożliwiał szybką zmianę potwora "siekanego" podczas walki). Nie istnieje coś takiego jak topory czy buławy jednoręczne. Nie ma różnic w sposobie walki broniami dwuręcznymi. Itp. itd.

Jak w Mc'Donalds hamburger na reklamie różni się od tego zakupionego, tak zakupiony Gothic 3 różni się od tego w zapowiedziach.

Pamiętajmy jednak że programiści z Piranhy są tylko (niestety) ludźmi, i nie byli w stanie sprostać oczekiwaniom, zrobili swoje. A gdyby Gothic 3 był grą idealną po co by czekać na dodatek czy czwartą część?

Co Wy o tym sądzicie?
« Ostatnia zmiana: 24 Listopad 2006, 21:35:30 wysłana przez DODO »

Offline SoBeK

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Reputacja: 0
Jaki był Gothic 3 wg. twórców przed premierą?
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Listopad 2006, 01:14:30 »
Niestety masz racje. W dniu zakupu gry (czyt.: odpalenia) opadla mi szczeka jakie ma wymagania. Po kilku godzinach grania mialem juz taka liste bugow (opisalem pod jednym z tematow), ze sie zalamalem. Ja przy srednich ustawieniach mam ok 50 klatek, ale co z tego jak co 1-2 sek. rwie? W czasie switu lub zachodu slonca ilosc klatek spada drastycznie. Czesto przy probie teleportacji przy jakiejsc postaci gra wiesza mi kompa. Musze robic twardy restart, bo nic innego nie dziala.
Producent dal ciala na calego. Zastanawialem sie nad zwrotem do polskiego wydawcy, ale rozmowa z nimi mnie ostudzila. Nie zwroca pieniedzy, ale wysla do producenta, zeby sprawdzil czy plyta lub pliki sa w jakis sposob uszkodzone. Przeciez wiadomo, ze nie. Pewnie po 3-4 tyg dostalbym gre z powrotem i jeszcze musial zaplacic za przesylke :/
Dla mnie moze nie byl to duzy wydatek, ale zastanawiam sie co maja powiedziec osoby, ktore na gre zbieraly pieniadze jakis czas, a maja sprzet ze sredniej lub nizszej polki.
Po prostu producent wydal chyba wieksza niedorobke niz FSM Syrenki za starych czasow.
Jesli kiedys wyjdzie IV czesc gry, to na pewno jej nie kupie.

Forum Tawerny Gothic

Jaki był Gothic 3 wg. twórców przed premierą?
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Listopad 2006, 01:14:30 »

Offline Arthas

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 756
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
Jaki był Gothic 3 wg. twórców przed premierą?
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Listopad 2006, 10:17:17 »
Również w dużym stopniu zawiodłem się na trzeciej części Gothica. Nie będę się chwalił, jaki to mam sprzęt, bo nie o to w tym chodzi, jednak Gothic III powinien mi chodzić na średnio - wysokich bądź wysokich ustawieniach bez zaciachów, niestety, tak nie było. Najlepsze było w tym wszystkim to, że nawet jak zmieniłem ustawienia i szczegółowość na niższą, gra dalej tak samo chodziła, a czasem cięła się jeszcze bardziej. Dzięki godzinom spędzonym przy modyfikowaniu pliku ge3.ini, a także na długotrwałej optymalizacji komputera, efekty nie były bardzo zadowalające, aczkolwiek grało się już o wiele lepiej i przyjemniej. Co do wszelkich innowacji i rzeczy, które twórcy obiecywali przed premierą, to z pewnością był to chwyt reklamowy, ponieważ każdy, kto zna, lubi i wie. co to jest Gothic, tak czy inaczej go kupi. Tym bardziej, jeśli twórcy zapewnią, że jest on wspaniały i pełen wielu nowości uprzyjemniających rozrywkę. Istnieje również inne rozwiązanie - Piranha Bytes mogła nie zdążyć wprowadzić do gry tego, co początkowo zamierzała, ponieważ jak wiemy - producent pośpieszał ich z pracą strasznie. Może liczne błędy pliku ini poprawi kolejny patch, zobaczymy.

Offline Khaleb

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 423
  • Reputacja: 3
Jaki był Gothic 3 wg. twórców przed premierą?
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Listopad 2006, 11:42:59 »
Dokładnie, uważam tak samo jak Arthas, tylko nie mogę zgodzić się co do jednego, a mianowicie, może i producent pośpieszał ich z praca, ale i tak mieli wystarczająco dużo czasu, aby wprowadzić wszystkie swoje pomysły... 4 lata to dość długi okres czasu! Rozumiem, ze pracowali nad NK ale to i tak nie usprawiedliwia ich od tego, ze gra pełna jest błędów:( Podsumowując, ja jestem zawiedziony chociaż nie do końca. Może jest tak dlatego, ze spodziewałem się Bóg wie jakiej gry...
« Ostatnia zmiana: 25 Listopad 2006, 11:45:34 wysłana przez DODO »

Offline Trivet

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 228
  • Reputacja: 1
Jaki był Gothic 3 wg. twórców przed premierą?
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Listopad 2006, 13:34:07 »
Każdy spodziewał się po kończącej części trylogii, iż będzie idealna, ogromna i wciągająca. Idealna jednak nie jest. Tak jak w poprzednich częściach mnóstwo jest bugów i niedociągnięć. Fatalnie zoptymalizowany silnik to kolejny powód, by czuć zawód na myśl o Gothicu. Co, więc się stało z założeniami twórców? Sądzę, iż nie byli oni w stanie stworzyć lepszej gry. Tak jak Half-Life 2(genialny, ale jednak liniowy do bólu), tak jak Stalker(ze zbyt dużym światem, którego stworzenie przerosło twórców...może w końcu wyjdzie), tak obietnice złożone przez PB w stosunku do Gothic były zbyt wygórowane. Sądzę, iż marudzenie na Gothica spowodowane jest zbyt wysokimi oczekiwaniami gracza(co wiąże się również z obietnicami autorów). Porównajmy bowiem G1 z G3. Trzecia część jest lepsza od pierwszej pod każdym względem(wielowątkowa fabuła, ogromny świat, doskonała muzyka, grafika etc.), ale narzekamy jednak na tą trzecią. Gra jest na prawde dobra tylko te niespełnione oczekiwania sprawiają, iż G3 jest tak demonizowany. Każdy bowiem spodziewał się, iż gdy wyjdzie gra to nie będzie miała równych...

Osobiście w ciągu ostatnich miesięcy wyjątkowo mocno upodobałem sobie Obliviona, co sprawiło, że do Gothica podchodziłem sceptycznie(cały czas wmawiałem sobie, że Obkowi nie dorówna, gdyż będzie zabugowany). Gdy wyszedł Gothic zaskoczyłem się...pozytywnie. Dorównał bowiem gigantowi z Bethesda Softworks. Tak, więc moim zdaniem ocena Gothica zależy od osobistych oczekiwań względem tej gry.
« Ostatnia zmiana: 25 Listopad 2006, 16:12:22 wysłana przez DODO »

Offline marvinisdead

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
Jaki był Gothic 3 wg. twórców przed premierą?
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Listopad 2006, 19:00:57 »
Zgadzam się z tobą. Jednak weź pod uwagę budżety obydwu gier (Obliwion i Gothic 3 oczywiście). Nie można oczekiwać że Piranie zrobią grę lepszą od TES 4 (TES 3 sprzedał się w prawie 4 mln. egzemplaży). Jednak Gothic 3 wcale nie jest "brzydkim kaczątkiem" przy swym "wielkim bracie" z gatunku. Jednak jest grą która śmiało może stanąć w szranki z Oblivionem. nie można powiedzieć iż któraś z tych gier jest lepsza, to po prostu kwestia gustu.
Aha, tak swoją drogą ciekawe czy powstanie gothic 4, czy może inna gra cRPG stworzona przez Piranha Bytes. Osobiście jakoś wątpię by spoczęli na laurach.

Offline Sir_William

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 771
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • I tak w koło, Macieju...
Jaki był Gothic 3 wg. twórców przed premierą?
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Grudzień 2006, 08:29:27 »
Cytuj
Aha, tak swoją drogą ciekawe czy powstanie Gothic 4, czy może inna gra cRPG stworzona przez Piranha Bytes. Osobiście jakoś wątpię by spoczęli na laurach.
 
Nie zabija się kury znoszącej Złote Jajka, chociaż jest jedno małe usprawiedliwienie. Gdzieś się doczytałem, że gra miała być bardzo szczegółowa, bardziej niż teraz jest, ponieważ myśleli, iż komputery pod koniec 2006 roku będą "rakietami". Dlatego pierwsze screenshoot'y były pieszczone, że aaa... Jednak się przeliczyli i musieli zrezygnować z cukierkowego świata i zmniejszyć jego szczegółowość. Ja wiele od Gothic III się nie spodziewałem, jednak teraz mogę stwierdzić, że czcionka w głównym menu jest - brzydka. Mnie bardzo się nie podoba, gdyż nienawidzę "Times New Roman". Nawet ten sam panel w Gothic I wyglądał o wiele lepiej! Dla mnie Gothic III mógłby wyglądać nieco lepiej od Gothic II, ale żeby można było w niego normalnie grać! ÂŻadna frajda jest oglądać stop-klatkę kiedy jest się we wiosce lub miasteczku, chociaż na otwartych przestrzeniach chodzi b. płynnie. Raz na dwie lub trzy godziny musi się zawiesić, gdzie pomaga TYLKO I WYÂŁÂĄCZNIE RESET! Toż to zgroza! Jeżeli wyjdzie kontynuacja gry, mój instynkt fana podpowiada mi: "Dalej! Na co czekasz! Kup Gothic IV!", ale jeżeli będzie to masa bugów pod atrapą pięknej grafiki z wymaganiami na nadludzkie komputery powiem: "Dziękuję!". Chociaż jak na 512 MB RAM gra chodzi dobrze  .
« Ostatnia zmiana: 02 Grudzień 2006, 10:28:36 wysłana przez DODO »

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Jaki był Gothic 3 wg. twórców przed premierą?
« Odpowiedź #7 dnia: 24 Luty 2016, 20:06:08 »
przywracanie wątku

Forum Tawerny Gothic

Odp: Jaki był Gothic 3 wg. twórców przed premierą?
« Odpowiedź #7 dnia: 24 Luty 2016, 20:06:08 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything