Autor Wątek: Wrażenia człowieka który dopiero co przeszedł Gothic 1  (Przeczytany 2127 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline grattz

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Reputacja: 0
Rzadko gram w takie gry. Moimi ulubionymi grami są Fallout i Civilization. Nie za bardzo przepadam za magią.Gothic'a widziałem kiedyś w gazecie zaraz po premierze i nie interesowałem się nim aż do czasu kupienia Wyborczej w której była pełna wersja.

+ Ogromne pole gry
+ Dźwięk
+ Dobra grafika jak na swój rocznik
+ Mnogość postaci
+ Fajne "wodotryski" np. smażenie, spanie, siadanie na krześle itp.

- juz po 15 minutach grania przypadkowo odkryłem ze  u jednego z kowali miecze można wyrabiać w nieskończoność co rozwiązuje problem z kasa na resztę gry...  (można z tego nie skorzystać ale...)
- skok z wysokości kilometra nie jest  szkodliwy dla zdrowia ( czasem to plus ale trochę psuje klimat )
- dźwigamy ze sobą tysiące ton stali ( to tez niby plus ale pozbawia nas dokonywania wyboru co zabrać a co zostawić )
- czasem można "wpaść między tekstury"
- często gra głupieje ( np. gdy zagadamy szamana orków) i wrogowie  nas nie atakują . ( nie da się tez wtedy wywołać menu )
-Czasem ludzie którzy wydają nam się coś powiedzieć na temat zaistniałej sytuacji nic nie mówią. (np. Kucharz w ST który wspomina o Nek'u , my znajdujemy Nek'a, wracamy do kucharza a ten zero komentarza)
-czasem lepiej się walczy z 10 przeciwnikami niż z jednym... Mi zazwyczaj ostatni odparowywał ciosy najdłużej.

Offline Dennis Guilder

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 64
  • Reputacja: 0
Wrażenia człowieka który dopiero co przeszedł Gothic 1
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Luty 2008, 13:17:59 »
Cytat: grattz
(...)
1) juz po 15 minutach grania przypadkowo odkryłem ze  u jednego z kowali miecze można wyrabiać w nieskończoność co rozwiązuje problem z kasa na resztę gry...  (można z tego nie skorzystać ale...)
2) skok z wysokości kilometra nie jest  szkodliwy dla zdrowia ( czasem to plus ale trochę psuje klimat )
3) dźwigamy ze sobą tysiące ton stali ( to tez niby plus ale pozbawia nas dokonywania wyboru co zabrać a co zostawić )
4) czasem można "wpaść między tekstury"
5) często gra głupieje ( np. gdy zagadamy szamana orków) i wrogowie  nas nie atakują . ( nie da się tez wtedy wywołać menu )
6) Czasem ludzie którzy wydają nam się coś powiedzieć na temat zaistniałej sytuacji nic nie mówią. (np. Kucharz w ST który wspomina o Nek'u , my znajdujemy Nek'a, wracamy do kucharza a ten zero komentarza)
7) czasem lepiej się walczy z 10 przeciwnikami niż z jednym... Mi zazwyczaj ostatni odparowywał ciosy najdłużej.
Ponumerowałem, żeby móc się poodnosić do tego.
1) Niby racja, ale zajmuje to bardzo dużo czasu. Mnie się np nie chciało tego robić.
2) Do wody tak, na lądzie skok nawet z pozornie niewielkiej odległości zabiera sporo życia.
3) Niby racja, ale ja szczerze mówiąc wolę bezdenną kieszeń. Zbyt często podróżowanie w Gothicu mogłoby nużyć, twórcy pewnie chcieli tego uniknąć.
4,5) Bugów jest zdecydowanie więcej :) No cóż, każda gra ma takie.
6) Zależy od sytuacji, kucharz może tak sobie wspomniał o Neku, ale go to nie interesuje
7) Tu się nie zgodzę. Faktem jest, że ostatni cofa się do defensywy i odparowuje ciosy, ale mnie z jednym trollem walczyło się łatwiej niż z trzema szkieletami.

Forum Tawerny Gothic

Wrażenia człowieka który dopiero co przeszedł Gothic 1
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Luty 2008, 13:17:59 »

Offline grattz

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Reputacja: 0
Wrażenia człowieka który dopiero co przeszedł Gothic 1
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Luty 2008, 13:31:46 »
1) Tak dla ścisłości tylko dodam ze: ja nie mowie o kupowaniu prętu i przetwarzaniu go na Niedokończony Miecz. Jest  taki bug ze z jednego prętu można zrobić nieskończenie wiele mieczy. Wystarczy rozgrzany pręt dawać bez konca na kowadło i tworzyć  kolejne ostrza.
2) Można skoczyć z kilometra bez utraty zdrowia. Po prostu dając krok w bok przed kontaktem z ziemią.
7) Fakt, to nawet mnie zdenerwowało bo w walce z Trollem gdy miałem długi miecz, on nawet mnie nie drasnął.Nie dawał rady wyprowadzić ciosu. Idzie z nim lepiej niż z większością przeciwników.

Respev

  • Gość
Wrażenia człowieka który dopiero co przeszedł Gothic 1
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Luty 2008, 13:39:06 »
grattz, co Ci przeszkadza w niekończącym się ekwipunku? Pomyśl ile przyjemności odbierały by realistyczne gry. Np. toczysz walkę z orkiem, pokonujesz go, a on ci przed ostatecznym atakiem przywaliłem toporem w ramię czyniąc głęboką ranę. Jeśli gra miała by być realistyczna, musiałbyś wrócić do obozu i leżeć kilka tygodni zanim się wyliżesz.

Offline Bezimienna_

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 53
  • Reputacja: 0
Wrażenia człowieka który dopiero co przeszedł Gothic 1
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Luty 2008, 17:22:54 »
Gra jest genialna. To chyba jedyna, która mnie na stałe wciągnęła. Cały pomysł na grę jest dość orginalny. Pociągająca jest też ilość tajemnic i zagadek w grze: imię naszego bohatera, pochodzenie, czyn, za który trafił do KK... praktycznie nic nie wiemy o tym świecie o tych ludziach i ich zamiarach... Dodatkowym plusem jest to, że możemy obierać wybrane ścieżki, nic nie jest nam narzucone :) oczywiście - bugi są, ale to nieważne...
pozdro

Offline ÂŁowca dusz

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 87
  • Reputacja: 0
Wrażenia człowieka który dopiero co przeszedł Gothic 1
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Luty 2008, 17:37:35 »
To najlepsza gra w jakom grałem. Ogromne pole gry, mnóstwo zadań, wciągająca fabuła i nawet niezła ścieżka dźwiękowa. Grafika jako taka ale mi to nie przeszkadza. Jeśli chodzi o wrażenia to kiedy skończyłem grę (a przeszłem ją cztery razy) było mi smutno że musiałem zakończyć tak wspaniałą przygodę.

Offline korpysz 9

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 87
  • Reputacja: 0
Wrażenia człowieka który dopiero co przeszedł Gothic 1
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Luty 2008, 17:53:23 »
to jest świetna gra.to jest dobre że można dźwigać tyle żeczy w ekwipunku. np. można wziąść 500 mieczy 300 łuków 200 kusz 200 miksturek grzybków 1000 roślin 1000

Forum Tawerny Gothic

Wrażenia człowieka który dopiero co przeszedł Gothic 1
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Luty 2008, 17:53:23 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top