Autor Wątek: Przyszłość Polski  (Przeczytany 2365 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Vesten_123

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Reputacja: 0
Przyszłość Polski
« dnia: 02 Luty 2008, 19:39:44 »
Zamieszczam tu moje nowe opowiadanie. Proszę o bezlitosne komentarze i sprawiedliwe, surowe oceny (choćby i 0/10)

Prolog

   Rok 2012 był rokiem kryzysu świata.
13 stycznia tegoż roku (piątek) kursy giełdowe, które znów były wysokie, ostro spadły w dół. I nie był to problem regionalny – przeżyły go: USA, Większa część Unii Europejskiej, Rosja, Chiny, Australia, obie Ameryki…
Kraje, które uniknęły kryzysu to: Polska, Białoruś, Ukraina, Czechy, Litwa, ÂŁotwa, Estonia i Niemcy. Tymczasem kolejne kraje występowały z Unii Europejskiej, chcąc trochę zaoszczędzić. Wreszcie została w niej sama Francja. UE zostało rozwiązane. Masy ludzi ściągały do krajów wymienionych przed chwilą, za wyjątkiem Niemiec, które stały się państwem silnie zmilitaryzowanym. Objęła w nich władzę partia postnazistowska i utworzyła IV Rzeszę Niemiecką. Następnie podbiła Francję, Danię, Benelux, Hiszpanię, Portugalię i Włochy. A potem (rok 2020) przyszedł czas na Polskę…

Rozdział I
„Nie rzucim ziemi skąd nasz ród”
Rota

   Tajna baza wojskowa „Płomień” na wyspie Uznam. Ma dwudziestu pięciu ludzi załogi, w tym nasz główny bohater – Piotr Gardań z Krakowa. Stworzona jest do walki z IV rzeszą. Rozsyła ona szpiegów po okolicy i przygotowywuje się do wojny. A teraz posłuchajcie:

17.04.2020r.    
   Miasteczko Gwizdki 5 km od granicy Polska – IV Rzesza.
Czterech żołnierzy Rzeczpospolitej: Paweł, Marek, Jan i Piotr (Gardań) wkroczyło doń, by poczekać na przybycie oddziału z frontu niemieckiego „Uznam – Wolin”. Kazano im zdobyć ważne informacje, posiadane przez generała IV Rzeszy. Wynajęli więc pokój w niewielkim gospodarstwie i czekali. Aż wkrótce…

19.04.2020r.
   Dzisiaj Piotr wstał o wpół do piątej rano. Za pół godziny miał być na wieży kościelnej – najwyższym punkcie w okolicy. Miał tam pozostać do południa, wtedy zmieni go Paweł. Błyskawicznie ubrał się, zjadł kawałek chleba i kęs kiełbasy, a następnie popędził na wieżę. Wbiegł po schodach. Otworzył drzwi do dzwonnicy i rzekł:
- Marek, możesz iść. Już jestem.
- Pięć minut za wcześnie. Jak zwykle. No, nieważne. Muszę coś zjeść, bo jestem potwornie głodny.
Ale nie zdążył wyjść, bo ktoś zatrzasnął drzwi i zamknął na klucz. Marek spróbował je otworzyć. Nie udało mu się.
-  To musiał być kościelny – warknął – przecież mówiłem, że ma niemiecki akcent.
- Miałeś rację. Na szczęście te drzwi są drewniane, więc można wyciąć zamek - rzekł Piotr, wziął podręczną piłkę, którą miał przy sobie jako część swego ekwipunku.
Następnie zaczął piłować. Po chwili otwarli drzwi.
- I co teraz? – spytał Marek.
- Napędzimy kościelnemu stracha – tylko zamocuj do pistoletów tłumiki.
Po chwili zeszli na dół. Wycelowali w drzwi zakrystii i kulami wybili (trochę krzywo) symbol Polski walczącej. Na ten hałas do kościoła wszedł kościelny. Gdy ujrzał znak przeraził się i zaczął uciekać. Wtedy Piotr i Marek wyskoczyli z kryjówki i wycelowali do Niemca. Ten podniósł ręce do góry i rzekł:
- Jesteśmy przecież w kościele… Nie zabijecie mnie tu, prawda? No bo…
- Przestań gadać głupstwa i mów nam co wiesz – przerwał mu Piotrek.
- Ale panowie… Czy nie lepiej będzie, jak przyłączycie się do Rzeszy? Przecież i tak przegracie tą wojnę.
- Nie przegramy. A wiesz dlaczego? Bo Polacy nie są zdrajcami, ale patriotami. Nie rzucim ziemi skąd nasz ród! – powiedział Piotrek.
- Dobrze – rzekł Marek – to ja wezmę go do piwnicy w gospodarstwie, a ty wracaj na posterunek.
I rozeszli się.

Offline Maximus

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 62
  • Reputacja: 38
  • Płeć: Mężczyzna
Przyszłość Polski
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Luty 2008, 19:34:11 »
WOW! Miałeś pomysł chłopaku! Początek trochę nudnawy, ale ogólnie to nieżle napisales. Nie chodzi mi o fabułe, ale o język i znajomość niektórych rzeczy. Wprawdzie masz fantazje wybujałą, ale jak to mówią? Aha. "Bo fantazja jest od tego"   Moja ocena to 9/10.

Forum Tawerny Gothic

Przyszłość Polski
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Luty 2008, 19:34:11 »

Offline Subotai

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: 0
Przyszłość Polski
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Luty 2008, 20:06:21 »
Sasasasa dobre, ale krótkie jak ośli ogonek ( :P ) . Napisz coś dalej chłopie. moja ocena 4/10 ( bo krótkie )

Offline Devil

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: 0
Przyszłość Polski
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Luty 2008, 14:39:45 »
Twój twór przeraził mnie niezmiernie. Za coś takiego chcesz zebrać jakiekolwiek pozytywne oceny? przecież to wszystko zakrawa się o absurd. Już samo to, że wymieniłeś Polskę w krajach, które ominął kryzys gospodarczy. Skoro w 1929 roku, kiedy państwo polskie liczyło sobie raptem 11 wiosen, nie ominął nas kryzys gospodarczy, to powiedz mi, jakim cudem teraz by tak się stało? Gospodarka jest jedną z bardziej zawiłych dziedzin, więc nie pchaj się tam z buciorami, gdyż, co najwyżej, możesz sobie nogi połamać. BTW jedyne państwa, które uniknęłyby kryzysu to państwa trzeciego świata, które nie wiedzą co to znaczy akcje, giełda czy USA.

Offline Serail

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2637
  • Reputacja: -231
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wyczesana opowieść, wodzu
Przyszłość Polski
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Maj 2008, 19:25:03 »
Myślę, że autor pisząc to opowiadanie był pod wpływem gry Supreme Ruler 2010, tylko niektóre szczegóły są pozmieniane, a wracając do opowiadania, to nie zauważyłem jakichkolwiek błędów gramatycznych, interpunkcyjnych chyba też, dialogi są ciekawe, a opisy nie są oklepane, mało jest równiez powtórzeń w całej pracy, moja ocena wynosi 4/5

Offline Dzid

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 26
  • Reputacja: 0
Przyszłość Polski
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Maj 2008, 19:56:32 »

Dopiero teraz to zauważyłem, ale mi się podoba. Myśl dalej, ocena moja to 9,5/10

Przeraziło mnie to trochę... :)

Offline Pan Mroku

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 119
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Przyszłość Polski
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Maj 2008, 20:00:48 »
science fiction to nie będzie jak Polska upadnie  

niezle ale krotkie
na poczatek 4/10 będzie więcej punktow jak będzie więcej tekstu.

Forum Tawerny Gothic

Przyszłość Polski
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Maj 2008, 20:00:48 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything