Autor Wątek: Najpotężniejszy bóg  (Przeczytany 52467 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Pawlas

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Najpotężniejszy bóg
« Odpowiedź #80 dnia: 18 Marzec 2009, 23:58:11 »
Nie będę cytował, bo nikt by tego nie przeczytał...

Zauber, zasada trójkąta nijak się ma do natury dobra i zła. Te dwie siły toczą ze sobą odwieczną walkę, jedna niszczy, druga tworzy, pasują więc do siebie jak pięść do nosa. Jedynie w harmonii może coś przetrwać...Owszem logicznie rozumując, ja także na miejscu drugim stawiałem Beliara. Równiez tak jak ty opieram się głównie na grze. Tylko, że w tej grze nawet kapłani Adanosa mówią, że Innos jest najpotężniejszy, dlatego wydarzenia zaistniałe w Gothicu możemy uznać za chwilę słabości Innosa... To by było nawet bardziej logiczne, bo w końcu nie zawsze Beliar wygrywał, przypomina nam o tym Pyrokar (wydarzenia dziejące się 40 lat przed Gothiciem 2).

Słuchając Vatrasa wiemy, że Adanos musiał uprośićInnosa by ten zabrał moc człowiekowi... Innos tak uczynił, bo jest bogiem mądrym, nie zaślepionym gniewem jak Beliar i wie, że człowiek może istnieć jedynie dzięki harmonii.

Owszem przyznaję ci to, że hipotetycznie, niewinnie zakładając Innos i Beliar mają więcej mocy od Adanosa. Może to prawda, może nie, faktycznie logicznie rozumując wydaje się to prawdą. Jednak (jeżeli razem mają więcej mocy) tej zjednoczonej mocy nigdy nie użyją, gdyż muszą oni wciąż ze sobą walczyć, Adanos zaś, jako że stoi na straży harmonii musi być jak Chuck Norris w "Strażniku z Teksasu" (to jest niepokonany) i to on ma ustalać umiar w gniewie jego braci. Innych opcji nie widzę.

Może i Beliar jest tak samo potężny jak Innos, może nie, jednak jeżeli nie to Adanos nie miałby czego pilnować (2 + -2 = 0 obowiązków). Ja uważam Beliara za silniejszego od Innosa,  bo osobiście bardziej go preferuję i opieram się na tym co widziałem, nastawanie tutaj na czyjąś godność niczego nie zmieni. W każdym razie to Adanos wyrównuje siły.

Gdzieś na początku wspominałem, ze siły bogów mogą także zależeć od strategii, jaką tworzą i wykonują stopniowo ich siły (wybrańcy). To jest moim zdaniem słuszne i userzy raczej się ze mną w tym zgodzą, jeżeli przeczytają dalej.

Dlaczego tak uważam?

Jakby nie było, jedynym wpływem Innosa i Beliara w świecie Adanosa są wybrańcy i artefakty, no i magia. Wszystko ta da się zniszczyć likwidując tym samym wpływ Innosa i Beliara na ten świat, jak to ma miejsce w Gothic 3.
Jeżeli zaś, zniszczymy tylko wpływy Innosa, to wiadomo Beliar wygra i na odwrót...

Wybrańcy mają wolną wolę (pomijam Kruka, bo to była opętana marionetka, coś jak Arthas) i to od nich zależy jak to wykonają zadania od swych bogów (byle tylko ich nie zawiedli). Spójrzmy ba Bezia czy Ożywieńca, albo Xardasa, który także stał się wybrańcem Beliara. Wolna wola umożliwia im zmianę także frontu, więc bogowie wybierając, patrzą zapewne głównie na umiejętności inteligencję, oraz ich fanatyczne wyznanie (wiadomo, Hagena nie namówisz na zmianę frontu). Jednak Bezi mnie zastanawia, gdyż jego postępowanie zależy od nas i on do niczego nie jest zobowiązany, nic nie musi...

Wszystko co miałem do powiedzenia właśnie powiedziałem, jeśli się nie zgadzacie, to trudno, zostańcie przy swoim zdaniu, ja was nie zmuszam do niczego... Już nie będę się tu udzielał, gdyż byłoby to bezsensowne nabijanie licznika, a ja w swoich postach nacisk kładę głównie na ich treść. I tak za długo już "dyskutowałem".

Tak więc Zauberze, jeśli chcecz mnie wciąż przekonywać o "swoich racjach", to przekonuj ale na gg. Ja wiem jedno: moja racja jest mojsza niz twojsza, twoja jest twojsza niż mojsza, więc zostańmy przy swoim zdaniu i nie drążmy tego więcej, ok? To i tak do niczego nie prowadzi.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Najpotężniejszy bóg
« Odpowiedź #81 dnia: 19 Marzec 2009, 08:44:32 »
ÂŻe się wtrącę, tutaj nie o to chodzi. Z Innosa zrodził się Beliar, zaś następnie Adanos. Ten ostatni postanowił poza samym bytowaniem jak czynili jego bracia stworzyć ziemię, zwierzęta, rośliny i ludzi. Wtedy to jego bracia postanowili wtrącić się w ten cały grajdołek. Jednym słowem wprosili się chamsko do zabawy. ÂŻaden z nich nie ma prawa bezpośredniej ingerencji w twór Adanosa. Między sobą tak naprawdę nie toczą żadnej walki. Bo jaki w tym sens? Są bogami - nikt nie może wygrać w bezpośrednim starciu. Toteż prześcigają się w byciu lepszym poprzez oddziaływanie na świat. Przy pomocy swoich wyznawców dokopać drugiemu bóstwu spuszczając łomot jego marionetkom. Nic więcej nie trzeba w tej kwestii dopowiadać, doszukiwać się dziury w całym. Bogowie po prostu bawią się kosztem ludzi. Co oczywiście irytuje Adanosa, więc czasem opieprzy za to i owo jeśli przesadzą. Ale to dobrze już znacie z zapisków mitologicznych w grze.
« Ostatnia zmiana: 19 Marzec 2009, 08:47:10 wysłana przez Isentor »

Forum Tawerny Gothic

Odp: Najpotężniejszy bóg
« Odpowiedź #81 dnia: 19 Marzec 2009, 08:44:32 »

Belgarath

  • Gość
Odp: Najpotężniejszy bóg
« Odpowiedź #82 dnia: 19 Marzec 2009, 17:22:09 »
Dobrze, zakończymy tę dyskusję, bo raczej nic nowego nie wniesiemy już do tematu. Jednak przyznam, że ciekawie się rozmawiało i warto, żeby więcej było takich "potyczek" ;D

Cytuj
Owszem przyznaję ci to, że hipotetycznie, niewinnie zakładając Innos i Beliar mają więcej mocy od Adanosa. Może to prawda, może nie, faktycznie logicznie rozumując wydaje się to prawdą. Jednak (jeżeli razem mają więcej mocy) tej zjednoczonej mocy nigdy nie użyją, gdyż muszą oni wciąż ze sobą walczyć, Adanos zaś, jako że stoi na straży harmonii musi być jak Chuck Norris w "Strażniku z Teksasu" (to jest niepokonany) i to on ma ustalać umiar w gniewie jego braci. Innych opcji nie widzę.

I o to chodziło od samego początku, miło że się ze mną zgadzasz.

Cytuj
Wszystko co miałem do powiedzenia właśnie powiedziałem, jeśli się nie zgadzacie, to trudno, zostańcie przy swoim zdaniu, ja was nie zmuszam do niczego... Już nie będę się tu udzielał, gdyż byłoby to bezsensowne nabijanie licznika, a ja w swoich postach nacisk kładę głównie na ich treść. I tak za długo już "dyskutowałem".

Ja też już wszystko powiedziałem i myślę, że nie ma tu już nic do dodania, a rzeczywiście - nabijanie postów byłoby karygodne....
Ja uważam, że taka dyskusja była potrzebna, no i oczywiście zmusiła do myślenia....

Cytuj
Tak więc Zauberze, jeśli chcecz mnie wciąż przekonywać o "swoich racjach", to przekonuj ale na gg. Ja wiem jedno: moja racja jest mojsza niz twojsza, twoja jest twojsza niż mojsza, więc zostańmy przy swoim zdaniu i nie drążmy tego więcej, ok? To i tak do niczego nie prowadzi.

Niech ci będzie że twoje racje są .... , moje ...., choć zaznaczam, że już się ze mną zgodziłeś (cytat znajduje się wyżej)... <_<

ÂŻe się wtrącę, tutaj nie o to chodzi. Z Innosa zrodził się Beliar, zaś następnie Adanos. Ten ostatni postanowił poza samym bytowaniem jak czynili jego bracia stworzyć ziemię, zwierzęta, rośliny i ludzi. Wtedy to jego bracia postanowili wtrącić się w ten cały grajdołek. Jednym słowem wprosili się chamsko do zabawy. ÂŻaden z nich nie ma prawa bezpośredniej ingerencji w twór Adanosa. Między sobą tak naprawdę nie toczą żadnej walki. Bo jaki w tym sens? Są bogami - nikt nie może wygrać w bezpośrednim starciu. Toteż prześcigają się w byciu lepszym poprzez oddziaływanie na świat. Przy pomocy swoich wyznawców dokopać drugiemu bóstwu spuszczając łomot jego marionetkom. Nic więcej nie trzeba w tej kwestii dopowiadać, doszukiwać się dziury w całym. Bogowie po prostu bawią się kosztem ludzi. Co oczywiście irytuje Adanosa, więc czasem opieprzy za to i owo jeśli przesadzą. Ale to dobrze już znacie z zapisków mitologicznych w grze.

Miło, że ktoś, i to nie lada ktoś, wypowiedział swoje zdanie ;D
To ma całkiem sens, że bogowie ze sobą nie walczą w taki sposób w jaki my to rozumiemy, a raczej poprzez "sługi"... Ja jednak zostanę przy swoim pojmowaniu walki bogów (tak jak robili to bogowie mitologiczni <_<)

I jeszcze jedno - myślę, że ja (albo my, nie wiem co na to 'Pawlas') nie doszukuję się dziury w całym, po prostu chciałem podyskutować bardziej abstrakcyjnie, wznieść się ponad przeciętność czy posty tego typu: 

Każdy z bogów jest tak samo potężny.
choć popieram Inosa to jestem też wierny Adanosowi i Berialowi gdyż każdy ma coś czego inni ni  e mają

lub coś takiego:

A Innos i Adanos  są za słabi żeby w ogóle mierzyć się z Beliarem     

Jest  jeszcze parę takich "mądrych" i "nadających się" do działu "dyskusja" (czyli wymiana argumentów, poglądów i zdań) postów....

Podsumowując. Wszystko zostało już powiedziane, ja przedstawiłem swoje racje, Pawlas swoje, niektóre nawet przekonywujące (szczególnie ostatnie zgoda z moim logicznym rozumowaniem) i nie ma sensu prowadzić dalej tej dysputy. Cieszę się jednak, że znalazł się ktoś, kto chciał podyskutować, a nie tylko wyrazić swoje zdanie, bez żadnych argumentów (cytowane posty)...
Miło było.

Z uszanowanie kłania się Zauber... :lol:

Offline Pawlas

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Najpotężniejszy bóg
« Odpowiedź #83 dnia: 20 Marzec 2009, 01:25:42 »
ÂŻe się wtrącę, tutaj nie o to chodzi. Z Innosa zrodził się Beliar, zaś następnie Adanos. Ten ostatni postanowił poza samym bytowaniem jak czynili jego bracia stworzyć ziemię, zwierzęta, rośliny i ludzi.
Prawda czysta jak woda święcona. Mogłem dopisać o podziałach Innosa, bo tak jest w pismach (jeszcze ciekawa wzmianka o centrum wszechświata - Morgradzie), ale uznałem to za mało konieczne.
Ale dlaczego Innos się podzielił ? Ciekawe co go zmusiło...

Wtedy to jego bracia postanowili wtrącić się w ten cały grajdołek. Jednym słowem wprosili się chamsko do zabawy. ÂŻaden z nich nie ma prawa bezpośredniej ingerencji w twór Adanosa. Między sobą tak naprawdę nie toczą żadnej walki.
Tyz prawda... O ich ograniczonych wpływach też wspominałem.

Bo jaki w tym sens? Są bogami - nikt nie może wygrać w bezpośrednim starciu. Toteż prześcigają się w byciu lepszym poprzez oddziaływanie na świat. Przy pomocy swoich wyznawców dokopać drugiemu bóstwu spuszczając łomot jego marionetkom.
Tak, to prawda. Wybrańcy to jeden z niewielu wpływów Innosa i Beliara na świat Adanosa. Oni zaś, walczą miedzy sobą, w imię ich bogów (reprezentują ich). Przecież Beliar nie zabije Innosa (bóg boga?), chce go tylko upokorzyć swymi wybrańcami. Po jego zwycięstwie (w G3) można zauważyć, że ten świat mało go interesuje, bo Beliar daje władzę Beziemu w ramach nagrody, a ten rządzi jak chce (paladyni znów są dawną potęgą, kraj odżywa, ludzie wracają, tylko Asasyni się rozrastają...). Jednak słusznie napisałem... No i potwierdza się fakt, że wybrańcy w rzeczywistości mają wolną wolę i walczą za to co chcą.

Nic więcej nie trzeba w tej kwestii dopowiadać, doszukiwać się dziury w całym. Bogowie po prostu bawią się kosztem ludzi. Co oczywiście irytuje Adanosa, więc czasem opieprzy za to i owo jeśli przesadzą. Ale to dobrze już znacie z zapisków mitologicznych w grze.
Ja to już opisywałem, ale nie mogłem się w tej kwestii z Zauberem porozumieć. Jeśli Zauber mówi prawdę i rzeczywiście się w tym zgadza, to będziemy musieli zmienić sposób dyskusji, aby więcej nie doszło do takich kłótni....

Ten powyższy fragment, który napisał wujek Isentor jest także jedną z moich teorii i po gruntownym przemyśleniu całej sprawy uważam, że ta jest najsensowniejsza (już to wspominałem wyżej). Jak widać Isentor potwierdza to co pisałem wyżej.

Nie rozumiem jednak jednego - czemu Adanos nie wyrównał sił sam (jakąś falą, w końcu wpływ ma bezpośredni), kiedy to orkowie wygrywali w imię Beliara... Po prostu nie mogę tego zrozumieć, w Jarkendarze pokazał na co go stać, gdy Beliar wprowadził tam chaos... Przecież on może w każdej chwili zesłać falę na ten świat, kiedy uzna to za słuszne... Przecież on go stworzył.

Może mu się już nie chciało, był zmęczony i postanowił całą sprawę zwalić na Beziego? ;D
« Ostatnia zmiana: 20 Marzec 2009, 01:49:59 wysłana przez Pawlas »

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Najpotężniejszy bóg
« Odpowiedź #84 dnia: 21 Marzec 2009, 13:14:03 »
Nie rozumiem jednak jednego - czemu Adanos nie wyrównał sił sam (jakąś falą, w końcu wpływ ma bezpośredni), kiedy to orkowie wygrywali w imię Beliara... Po prostu nie mogę tego zrozumieć, w Jarkendarze pokazał na co go stać, gdy Beliar wprowadził tam chaos... Przecież on może w każdej chwili zesłać falę na ten świat, kiedy uzna to za słuszne... Przecież on go stworzył.

Może mu się już nie chciało, był zmęczony i postanowił całą sprawę zwalić na Beziego? ;D
Adanos czuwa nad tym, by nie pozostała tylko jedna ze stron konfliktu. Przecież wygrana bitwa nie oznacza wygranej wojny.

Offline Pawlas

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Najpotężniejszy bóg
« Odpowiedź #85 dnia: 21 Marzec 2009, 19:05:01 »
No tak zgadza się, ale w G3, to orkowie praktycznie wygrali wojnę. Tej harmonii nie było widać od dłuższego czasu.

Offline szarlej700

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Reputacja: 0
Odp: Najpotężniejszy bóg
« Odpowiedź #86 dnia: 11 Maj 2009, 15:26:05 »
Vatras mówił że najsilniejszym bogiem jest Adanos
 6. Pisząc post staraj się jak najlepiej uzasadnić swoje zdanie. Nie odbiegaj od tematu ani nie obrażaj innych.

Offline Pawlas

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Najpotężniejszy bóg
« Odpowiedź #87 dnia: 11 Maj 2009, 17:21:23 »
Vatras mówił, że Innos jest pierwszym i najpotężniejszym z bogów!

Jeżeli nie jesteś w 100% pewny swoich słów, nie pisz ich tu zbyt pochopnie...

Offline Sirius

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1257
  • Reputacja: 65
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie, nie wiem gdzie jest twój kotek.
Odp: Najpotężniejszy bóg
« Odpowiedź #88 dnia: 11 Maj 2009, 21:24:53 »
Moim zdaniem nasilniejszym bogiem jest Innos,wkońcu to za jego pomocą Bezi pokonał ÂŚniącego i Smoka Ożywieńca a i oczywiście Kruka. Innos jest najlepszy!

Bezimienny pokonał smoka między innymi za pomocą oka Innosa. ÂŚniącego nie pokonał za pomocą Innosa, a przynajmniej nic na to nie wskazuję. Kruka pokonał za pomocą Magów Wody :)

Ja sądzę, że i tak każdy jest najpotężniejszy w swoim żywiole: Innos niech się smaży w swoim piekiełku, Beliar niech łowi zagubione duszyczki w Varancie a Adanos niech się kozaczy w Jarkendarze. I koniec...

Offline Caesum

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Reputacja: 4
Odp: Najpotężniejszy bóg
« Odpowiedź #89 dnia: 14 Maj 2009, 20:26:31 »
Wg mnie to Adanos jest najpotężniejszym z całej "ÂŚwiętej Trójcy", gdyż może jako tako kontrolować spory między Innosem a Beliarem i nie dopuszczać do(zbytniego) ucierpienia osób trzecich. Innos chce pokoju, ale wiąże się z tym brak możliwości samodzielnego myślenia u ludzi, z kolei Beliar władzy, przez co na ziemi panowałby chaos. Adanos trzyma jako taki porządek nie dopuszczając ani jednego, ani drugiego na swoją ziemię.
« Ostatnia zmiana: 14 Maj 2009, 20:29:30 wysłana przez Caesum »

Offline kronos1194

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 98
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Najpotężniejszy bóg
« Odpowiedź #90 dnia: 22 Czerwiec 2009, 18:41:35 »
A według mnie każdy jest ważny i każdy na swój sposób potężny można by myśleć że Adanos bo w końcu jesteśmy wybrańcem Adanosa ale z drugiej strony każdy bóg ma jakąś część w fabule i każdy moim zdaniem jest ważny na swój sposób

Offline zdzisiu197

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Najpotężniejszy bóg
« Odpowiedź #91 dnia: 29 Czerwiec 2009, 10:17:06 »
moim zdaniem najpotężniejszy jest Adanos ponieważ jest strażnikiem równowagi między Innosem a Beliarem, poza tym to w świecie Gothic mówi się że to Adanos stworzył świat

Offline Bartek966

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Kto godnie żyje ten i godnie umiera" - Bartek966
Odp: Najpotężniejszy bóg
« Odpowiedź #92 dnia: 02 Luty 2010, 22:09:45 »
Chociaż najbardziej lubię Beliara :) to przyznam że najpotężniejszy jest Adanos. W końcu to Adanos stworzył świat. I cytuję Vatrasa ( choć niedokładnie): "Tam gdzie stanął Adanos ani Innos ani Beliar nie mieli żadnej władzy..." Po Adanosie nieznacznie górującym nad resztą braci jest Innos i Beliar. Wydaje mi się że Innos wygrywa liczebnie lecz słudzy  Beliara są o wiele potężniejsi.

Offline Tensho

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 138
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Getsuga...Tensho!
Odp: Najpotężniejszy bóg
« Odpowiedź #93 dnia: 21 Czerwiec 2010, 09:10:51 »
Ktoś wcześniej napisał że "Orkowie w G3 praktycznie wygrali wojne" ale Insentor mądrze zauważył iż
Przecież wygrana bitwa nie oznacza wygranej wojny.
A taka wojna między ludźmi a orkami to nic innego jak mała bitwa między bogami. Odnoszono się tutaj do tego że 2+(-2)=0 co oczywiście jest niepodwarzalną prawdą. Także że suma dwóch boków trójkąta zawsze będzie większa od długości trzeciego. Jednak niemożna tego sprowadzać do matematyki z żelaznymi zasadami. Jeśli już mielibyśmy sprowadzić to do matematyki to wyglądało by to tak A=Adanos B=Beliar a I=Innos
B+I=A-1
Dlaczego -1 spytacie?? Ano dlatego że nawet połączone siły B i I nawet gdyby były większe od mocy A i tak pozostaje kwestia zgody miedzy sojusznikami. A jak wiadomo o to jest najtrudniej.
Ja sądzę, że i tak każdy jest najpotężniejszy w swoim żywiole: Innos niech się smaży w swoim piekiełku, Beliar niech łowi zagubione duszyczki w Varancie a Adanos niech się kozaczy w Jarkendarze. I koniec...
I znowu wróćmy do tego że cały świat w gruncie rzeczy należy do Adanosa. Więc dlaczego przydzielasz mu najmniejszą część jego dzieła. To wygląda mniej więcej tak że B i I to tylko goście A czyli nie sprawują żadnej realnej władzy w świecie Adanosa.
Chociaż najbardziej lubię Beliara :) to przyznam że najpotężniejszy jest Adanos. W końcu to Adanos stworzył świat. I cytuję Vatrasa ( choć niedokładnie): "Tam gdzie stanął Adanos ani Innos ani Beliar nie mieli żadnej władzy..." Po Adanosie nieznacznie górującym nad resztą braci jest Innos i Beliar. Wydaje mi się że Innos wygrywa liczebnie lecz słudzy  Beliara są o wiele potężniejsi.
Jak widać kolega zdołał zamieścić całą odpowiedź dyskusji w tym krótkim poście.
Adanos jest najpotężniejszy i niema co do tego wątpliwości.
Jeszcze jedno równanie na zakończenie 3-(1+1)=1 oczywiście 3 to Adanos a "jedynki" Beliar oraz Innos.
Mam nadzieję że chociaż jednemu czytelnikowi udało się dotrwać do końca.
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 21 Czerwiec 2010, 13:20:27 wysłana przez Shandor »

Offline Rikka Malkain

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1874
  • Reputacja: 2598
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Najpotężniejszy bóg
« Odpowiedź #94 dnia: 31 Lipiec 2010, 19:19:36 »
Najpotężniejszy jest Adanos, bo to jego magowie są najsilniejsi i najmądrzejsi. Gdy oko Innosa zostało zniszczone, ani Xardas, ani Phyrokar nie wiedzieli co zrobić tylko wysłali cię do Vatrasa. No i niby to innos ma najpotężniejszych wojowników, ale jak się w gothic3 rozejrzeć to koczownicy, gońcy leśni, druidzi, są wszędzie :D.

Aneuthanasia

  • Gość
Odp: Najpotężniejszy bóg
« Odpowiedź #95 dnia: 21 Czerwiec 2011, 13:58:01 »
moim zdaniem najpotężniejszy jest Adanos ponieważ jest strażnikiem równowagi między Innosem a Beliarem, poza tym to w świecie Gothic mówi się że to Adanos stworzył świat

Też mi się wydaje, popieram :)

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Najpotężniejszy bóg
« Odpowiedź #96 dnia: 24 Luty 2016, 22:04:29 »
przywracanie wątku

Offline Κεαηυ

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 170
  • Reputacja: 241
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ur mom gay
    • Karta postaci

Odp: Najpotężniejszy bóg
« Odpowiedź #97 dnia: 25 Lipiec 2016, 19:14:27 »
"... tam gdzie stanął Adanos, ani Innos, ani Beliar nie mieli żadnej mocy"
Skoro daje radę sprawić, by tamci nie wybili wszystkiego co żyje, podczas swoich licznych utarczek, to chyba ma z nich wszystkich największą moc.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Najpotężniejszy bóg
« Odpowiedź #97 dnia: 25 Lipiec 2016, 19:14:27 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top