Autor Wątek: Risen  (Przeczytany 106619 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Czaroxxx

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 624
  • Reputacja: -4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wóda, dziwki i lasery
Odp: Risen
« Odpowiedź #180 dnia: 22 Październik 2009, 21:50:47 »
Dzisiaj pierwszy raz zagrałem w risena i muszę przyznać, że okazał się lepszy niż się tego spodziewałem. Szkoda tylko, że mam takiego chujowego kompa

Offline Robben

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1143
  • Reputacja: 97
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Risen
« Odpowiedź #181 dnia: 23 Październik 2009, 00:35:06 »
Dla mnie były na swój sposób interesujące ale traciły na włożeniu ich do pustego świata.
ÂŻe niby co? Pusty? Przecież podróżując po świecie niejednokrotnie można natknąć na bandytów, obozy, domostwa, itp, a ilość bestii jest wystarczająca - nie za dużo ani nie za mało. Gothic jest bardziej pusty ;/. Oblivion jest dużo bardziej zamieszkały, niż Gothic.

PS. Dzisiaj będę miał okazję zagrać w Risena (jak mi paczka dojdzie ;]), więc się przekonam, jaka ta gra naprawdę jest.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Risen
« Odpowiedź #181 dnia: 23 Październik 2009, 00:35:06 »

Offline Grison

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 6623
  • Reputacja: 2319
  • Płeć: Kobieta
  • Grisq. :*
    • Karta postaci

Odp: Risen
« Odpowiedź #182 dnia: 23 Październik 2009, 15:29:54 »
ÂŻe niby co? Pusty? Przecież podróżując po świecie niejednokrotnie można natknąć na bandytów, obozy, domostwa, itp, a ilość bestii jest wystarczająca - nie za dużo ani nie za mało. Gothic jest bardziej pusty ;/. Oblivion jest dużo bardziej zamieszkały, niż Gothic.

PS. Dzisiaj będę miał okazję zagrać w Risena (jak mi paczka dojdzie ;]), więc się przekonam, jaka ta gra naprawdę jest.

Było naturalnie, bo naprawdę przecież nie spotyka się na każdym kroku dzikiego zwierza próbującego nas ubić. Mimo to świat wydaje mi się zbyt pusty, bo gry nie powinny być próbą odwzorowania rzeczywistości (w tym wypadku tej fantastycznej) tylko powinny bawić. A mnie bawi bardziej bieganie za chmarą potworków, zdobywanie exp'a i itemków, które z nich "wypadają" niż spokojna, długa i nudna przechadzka po pikselowym lesie.

Offline Jachu123

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jestem grafikiem 3D, 2D, Fanem serii gothic, :)
Odp: Risen
« Odpowiedź #183 dnia: 24 Październik 2009, 00:09:09 »
A wg. mnie Risen jest tym na co czekaliśmy. Stary, dobry klimat Gothica 2 NK dodając do tego świetną grafikę, fabułę. Niestety wadami tejże gry są min. Krótkość, troszeczkę za mała mapa. Ale Risen ma odemnie mocne 8/10.

Offline Czaroxxx

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 624
  • Reputacja: -4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wóda, dziwki i lasery
Odp: Risen
« Odpowiedź #184 dnia: 24 Październik 2009, 00:39:23 »
Było naturalnie, bo naprawdę przecież nie spotyka się na każdym kroku dzikiego zwierza próbującego nas ubić. Mimo to świat wydaje mi się zbyt pusty, bo gry nie powinny być próbą odwzorowania rzeczywistości (w tym wypadku tej fantastycznej) tylko powinny bawić. A mnie bawi bardziej bieganie za chmarą potworków, zdobywanie exp'a i itemków, które z nich "wypadają" niż spokojna, długa i nudna przechadzka po pikselowym lesie.

To po co grasz w Risen? Odpal se diablo i napierdalaj ile fabryka nabojów dała

Offline Grison

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 6623
  • Reputacja: 2319
  • Płeć: Kobieta
  • Grisq. :*
    • Karta postaci

Odp: Risen
« Odpowiedź #185 dnia: 24 Październik 2009, 11:23:34 »
Cytuj
To po co grasz w Risen? Odpal se diablo i napierdalaj ile fabryka nabojów dała

Ale Risen właśnie jest dobre pod tym względem... o.O

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Risen
« Odpowiedź #186 dnia: 24 Październik 2009, 12:48:36 »
Ale Risen właśnie jest dobre pod tym względem... o.O
Przez pierwszą godzinę gry. Później to po prostu irytuje, gdy mamy pójść do jakiegoś NPC przechodząc z jednego końca wyspy na drugi, pokonując przy tym co 10 metrów potwory.
Wkurza, od kiedy to bestie latają luźno po drogach? Absurd, ich miejsce jest w lesie, tam powinno być ich od groma.

Offline Czaroxxx

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 624
  • Reputacja: -4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wóda, dziwki i lasery
Odp: Risen
« Odpowiedź #187 dnia: 24 Październik 2009, 13:33:45 »
Ale Risen właśnie jest dobre pod tym względem... o.O
A to chyba, że. ÂŹle cie zrozumiałem

Offline Ainur

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 981
  • Reputacja: 21
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Risen
« Odpowiedź #188 dnia: 26 Październik 2009, 18:24:59 »
Ja mam takie pytanie do osób, które grały w demo i w pełną wersję Risena. Więc chciałem się zapytać czy optymalizacja w pełnej wersji jest lepsza niż w demie? Grałem w demo i niezbyt. I dlatego chciałem się dowiedzieć jaka sytuacja z płynnością jest w pełnej wersji Risena. Mogą być to i małe detale. Grafika nie jest dla mnie ważna.
« Ostatnia zmiana: 26 Październik 2009, 18:27:03 wysłana przez Ainur »

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Risen
« Odpowiedź #189 dnia: 26 Październik 2009, 20:49:34 »
Pod jaki sprzęt?

Offline Ainur

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 981
  • Reputacja: 21
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Risen
« Odpowiedź #190 dnia: 27 Październik 2009, 14:37:46 »
Pod jaki sprzęt?
Pod taki:

AMD Athlon 3500 + 2.21 GHz
Geforce 7300 LE
1,50 GB

Wiem że może i słaby. Ale jak wspomniałem wcześniej grałem w demo, na najniższych. Jakoś grać się dało.

Offline Robben

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1143
  • Reputacja: 97
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Risen
« Odpowiedź #191 dnia: 02 Listopad 2009, 21:25:33 »
To pewnie dostaje się go tylko wtedy, gdy mu oddamy skarb (czyli samą mapę).

Offline Foltest

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 838
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chaos rodzi więcej chaosu.
Odp: Risen
« Odpowiedź #192 dnia: 02 Listopad 2009, 21:29:06 »
Cóż, znalazłem jedną z dwóch części Burzowego Wichru i mam pytanie, gdzie jest druga? Mianowicie znalazłem czubek miecza w lochach, pod ruinami zamku gdzie pełno gnomów było. Jakieś pomysły?
Z góry dzięki.

Offline Robben

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1143
  • Reputacja: 97
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Risen
« Odpowiedź #193 dnia: 02 Listopad 2009, 21:56:11 »
Ja znalazłem dwa. Znaczy się jeden od jednego miecza, a drugi od drugiego (bo są dwa miecze w grze, które są połamane). Jedna połówka od pierwszego miecza była na plaży (niedaleko tam, gdzie był Romanov), a druga część od drugiego miecza była właśnie w tych ruinach. Co do reszty, to nie wiem ;].

Offline Robben

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1143
  • Reputacja: 97
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Risen
« Odpowiedź #194 dnia: 08 Listopad 2009, 17:20:36 »
Cytuj
Pograj w obydwie gry to się dowiesz co ma Wiedźmin i dlaczego jest uznawany za bardzo dobrą grę i jest lepszy od Risena.
Oj, Proglen, gadasz cały czas, jaki to Wiedźmin jest wspaniały i lepszy od Risena, a nie podałeś nawet żadnych sensownych argumentów.

Cytuj
Po pierwsze nie mógłby być ktoś podobny do mojego pokroju ponieważ każdy człowiek jest inny ,po drugie nie zabraniam wypowiedzenia się na dany temat ,ale uznali specjaliści firm komputerowych że Wiedźmin jest bardzo dobrą grą że ma bardzo dobrą fabułę ,grafikę itp (wiesz co mam na myśli) w stosunku do Risena który ma mniejszą ocenę a z reszta to nawet widać jak się w obydwie gry gra.
Gdzie są ci specjaliści? Przecież Risen też jest bardzo dobry, bo chyba oceny pomiędzy 8-9 mówią same za siebie. Co to niby? Wiedźmin jest niedościgniony? Przecież nawet Gothica 3 porównywaliśmy do Wiedźmina, więc czemu nie można Risena, który jest od niego (Gothica 3) lepszy? Biorę pod uwagę wszystkie aspekty danej gry i właśnie dlatego sądzę, że śmiało Risen może konkurować z Wiedźminem. W obie gry mi się gra przyjemnie i jedna zachwyca ,,tym'', druga zaś ,,czymś innym''. Co kto woli - nie będę wnikał ;].

Cytuj
A no racja nie napisałeś ,zdarzają się wpadki ;/ ,ale to nie pierwszy twój przypał że wychwalasz Risena że jest lepszy od Wiedźmina ,zobacz sobie parę stron do tyłu ;]
Nie widzę żadnego postu, w którym stwierdzam, że Risen jest lepszy od Wiedźmina, więc dalej zmyślasz facepalm.

Cytuj
Po pierwsze nie mógłby być ktoś podobny do mojego pokroju
No, w tym wypadku muszę się z tobą zgodzić... ;/

Pabloo

  • Gość
Odp: Risen
« Odpowiedź #195 dnia: 08 Listopad 2009, 19:28:24 »
A gdy Ci "specjaliści firm komputerowych" stwierdzą, że Tibia jest "the best of MMO " to każdy będzie się nią zachwycał? Raczej nie.
Po pierwsze nigdy nie stwierdzili że Tibia jest "the best of MMO " bo każdy wie że Tibia to gówno a tu nie są potrzebne oceny specjalistów firm komputerowych ,po drugie zdania specjalistów firm komputerowych są ważne ale też się liczą zdania każdych graczy a większość graczy stwierdziła(w tym też ja) że Wiedźmin jest lepszy o Risena

A, że Risen jest niejako kontynuacją starych Gothicowych wzorców to i znajduje się wysoko w hierarchii, tuż za G2 NK.
Zapomniałeś tylko dopisać "Moim zdaniem"

Czyżbyś nie grał w Risena? Inaczej umiał byś im to wytłumaczyć.
Oczywiście że grałem ,a jakbyś grał w Wiedźmina to byś wiedział a to świadczy że nie grałeś.

Oj, Proglen, gadasz cały czas, jaki to Wiedźmin jest wspaniały i lepszy od Risena, a nie podałeś nawet żadnych sensownych argumentów.
Gadasz Robben ,nie chce mi się tłumaczyć a wyszukać w internecie np "Wiedźmin" , "Opinie o Wiedźminie" to nie jest wysiłek.

Gdzie są ci specjaliści? Przecież Risen też jest bardzo dobry, bo chyba oceny pomiędzy 8-9 mówią same za siebie..
Nie mówię że Risen jest słaby ,bo jest bardzo dobry ,ale jest gorszy według mnie od Wiedźmina i wiele osób też tak sądzi.

Co to niby? Wiedźmin jest niedościgniony?
Oczywiście że nie.

Przecież nawet Gothica 3 porównywaliśmy do Wiedźmina, więc czemu nie można Risena, który jest od niego (Gothica 3) lepszy?
Większość uznało że lepszy jest Wiedźmin od Gothica 3 i też tak będzie przy Risenie.

Co kto woli
Otóż to ,każdy ma swoje ulubione gry.
« Ostatnia zmiana: 08 Listopad 2009, 19:33:43 wysłana przez Proglan »

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Risen
« Odpowiedź #196 dnia: 08 Listopad 2009, 19:40:50 »
...a gracze większość graczy stwierdziła(w tym też ja) że Wiedźmin jest lepszy o Risena...
Nie mówię że Risen jest słaby ,bo jest bardzo dobry ,ale jest gorszy według mnie od Wiedźmina i wiele osób też tak sądzi.

Skoro za Więdźminem i jego doskonałością stoisz tylko ty a za Risenem i jego dotrzymywaniem poziomu stoi 4 osoby to gdzie tutaj jest większość? Jeżeli byłbyś łaskaw zauważyć to jest to forum o Gothicu (dziele Phiranii Bytes) a nie o Wiedźminie
(dziele CD Project RED). Więc to chyba logiczne, że MY gracze Gothica, mamy sentyment do tej gry i do podobnego jej Risena (dziecka tej samej firmy) a świadczy o tym to że jesteśmy aktywni mimo tego że Gothic został wydany już kilka dobrych lat temu:/ Więc jeżeli masz chęć opiewać pieśniami Wiedźmina to na bank znajdziesz takie forum, które traktuje właśnie o tej grze. Wtedy i ty będziesz szczęśliwy mogąc opiewać Wiedźmina (który i tak moim zdaniem nie może równać się z książką pod żadnym względem) a my będziemy mieli spokój bo nie będziesz nam "zatruwał" życia swymi prawdami.
« Ostatnia zmiana: 08 Listopad 2009, 19:43:05 wysłana przez Gordian »

Pabloo

  • Gość
Odp: Risen
« Odpowiedź #197 dnia: 08 Listopad 2009, 20:14:13 »
Skoro za Więdźminem i jego doskonałością stoisz tylko ty a za Risenem i jego dotrzymywaniem poziomu stoi 4 osoby to gdzie tutaj jest większość?
Szukasz tutaj większości hehe dobre ;] ale może będzie jak się założy temat Risen vs Wiedźmin tak jak w przypadku Wiedźmin vs Gothic 3 ,większość zdecydowała że Wiedźmin jest lepszy.

Jeżeli byłbyś łaskaw zauważyć to jest to forum o Gothicu (dziele Phiranii Bytes) a nie o Wiedźminie
(dziele CD Project RED). Więc to chyba logiczne, że MY gracze Gothica, mamy sentyment do tej gry i do podobnego jej Risena (dziecka tej samej firmy) a świadczy o tym to że jesteśmy aktywni mimo tego że Gothic został wydany już kilka dobrych lat temu:/
Jestem fanem Wiedźmina i serii Gothic. Za Gothic 3 to nie stawiło się dużo osób nawet fani serii Gothic jak za Wiedźminem( w tym też ja) ,po drugie żeś palnął głupotę ,to że jestem fanem serii Gothic to muszę mieć sentyment do Risena? weź mnie człowieku nie rozśmieszaj ,bo palnąłeś głupstwo i mam z ciebie bekę. Risena darze trochę sentymentem ,a Wiedźmina darze bardzo wielkim sentymentem!

Więc jeżeli masz chęć opiewać pieśniami Wiedźmina to na bank znajdziesz takie forum, które traktuje właśnie o tej grze. Wtedy i ty będziesz szczęśliwy mogąc opiewać Wiedźmina (który i tak moim zdaniem nie może równać się z książką pod żadnym względem) a my będziemy mieli spokój bo nie będziesz nam "zatruwał" życia swymi prawdami.
A co tu mi zabronisz? ,po drugie nie masz prawa żeby mnie wykluczyć z tego forum więc liż ogórka. Po trzecie jestem zarejestrowany na oficjalnej stronie CD PROJEKT RED o Wiedźminie.
« Ostatnia zmiana: 08 Listopad 2009, 20:16:56 wysłana przez Proglan »

Offline Ainur

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 981
  • Reputacja: 21
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Risen
« Odpowiedź #198 dnia: 08 Listopad 2009, 20:54:14 »
Cytuj
Otóż to ,każdy ma swoje ulubione gry.
I każdy może wyrażać swoje zdanie o swoich ulubionych grach. Ale niestety są osoby, które zamiast uszanować taką opinię będą w ciągle gadać że taka gra jest lepsza.

Cytuj
Nie mówię że Risen jest słaby ,bo jest bardzo dobry ,ale jest gorszy według mnie od Wiedźmina i wiele osób też tak sądzi.
A wiele osób sądzi że Risen trzyma podobny poziom lub że jest lepszy. Znajdą się tacy, którzy wstawią się za Wiedźminem, a znajdą się tacy, którzy wstawią się za Risenem.

Cytuj
Większość uznało że lepszy jest Wiedźmin od Gothica 3 i też tak będzie przy Risenie.
Nie że większość uznało bo nie możesz dokładnie oszacować ile osób uważa że Wiedźmin jest lepszy.


Offline Azariel

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 170
  • Reputacja: -4
  • Płeć: Mężczyzna
  • cudów nie ma, wszystko ściema
Odp: Risen
« Odpowiedź #199 dnia: 09 Listopad 2009, 08:02:28 »
Cytuj
Buahaha ale ma beke Proglanq.
Oczywiście że grałem ,a jakbyś grał w Wiedźmina to byś wiedział a to świadczy że nie grałeś.
To wytłumacz mi, czemu Wiedźmin jest lepszy od Risena? Nie wiesz? To czemu się wypowiadasz?
Cytuj
Zapomniałeś tylko dopisać "Moim zdaniem"
I kto to mówi...

Forum Tawerny Gothic

Odp: Risen
« Odpowiedź #199 dnia: 09 Listopad 2009, 08:02:28 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything