Autor Wątek: Risen  (Przeczytany 106511 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bemol05

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 132
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
Risen
« dnia: 02 Luty 2008, 12:41:07 »
Piranha Bytes tworzy właśnie nową grę RPG - RPB. Oto parę wiadomości o niej w postaci wywiadu z Mikem Hogem( wersja skrócona)



Witaj Mike, cieszymy się, że znalazłeś dla nas czas.

Czy mógłbyś przedstawić nam członków poszczególnych grup pracujących nad gra i powiedzieć kto jest za co odpowiedzialny?

Mieliśmy raz na stronie kategorię „Współpracownicy”, jednak do czasu, aż nie ruszy nasza nowa witryna chciałbym chwilowo się wstrzymać z odpowiedzią na to pytanie.
Na chwilę obecną w zespole jest kilku członków z pierwotnego składu PB.
Czy do tej pory pojawiały się jakieś poważniejsze zmiany w pierwotnym projekcie gry? Czy mógłbyś nam powiedzieć cos na temat nowych rozwiązań, zawartych w przygotowywanej grze? Głownie koncentrowaliśmy się na uzgodnieniu, które systemy będą opracowane jako pierwsze. Rzeczy takie jak dopracowanie fabuły, czy stworzenie systemu walki były dla nas najważniejsze. W tej kwestii czerpiemy z doświadczeń zdobytych w pracach nad poprzednimi grami i wiemy, że warto poświęcić więcej czasu na projektowanie prototypowych systemów. Dla przykładu system walki został już niemalże całkowicie opracowany i moim zdaniem żaden fan taktycznych rozwiązań nie będzie rozczarowany.


Jak daleko jesteście z postępami nad waszym bezimiennym projektem? Jak powiedziałem wcześniej, zakończyliśmy pracę nad systemem walki. Prócz tego wymodelowaliśmy już świat wraz z miastami i zagrodami chłopskimi, jaskiniami etc.
Co prawda nie są jeszcze dokończone tekstury i inne obiekty, jednak na chwilę obecną daje to dobry obraz tego, jak to wszystko będzie wyglądało. Kolejnym etapem są modele potworów. Tutaj przeskakujemy do kolejnych czynności, ponieważ temu zagadnieniu chcemy poświęcić szczególnie wiele uwagi. Nadal zbieramy pomysły, mamy kilka rozwiązań, które idealnie będą pasowały do świata gry. Faza projektowania designu powinna potrwać do końca stycznia.

Chcielibyśmy zapytać o historię w nowej grze. Wielu starych fanów zarzuciło wam, że Gothic3 praktycznie jej nie miał. Jak chcecie się teraz przed tym zabezpieczyć – zatrudniliście scenarzystów, lub może nawet pisarza?
Mamy nie jednego, a nawet czterech scenarzystów, żaden jednak nie napisał jeszcze książki :D Nie przywiązuję do tego tak olbrzymiej wagi. Podczas tworzenia Gothic1 również nad fabułą nie pracował żaden profesjonalista, a ta nie została skrytykowana.
Razem usiedliśmy i opracowaliśmy drobiazgowy i przekonujący świat gry. Nie należy zapominać, że jest to nowy projekt. Z tego, co mogę powiedzieć fabuła nie będzie mierzona na kilometry kwadratowe, jednak na przyjemność z grania, odkrywania i spędzenia w niej wielu godzin. Powracania do pewnych miejsc i znajdywania tam nowych rzeczy – coś jakby dokładne „obgryzanie” fabuły.


Czy w nowej grze będą tak dobrze znane potwory z serii Gothic jak Gobliny, Wargi czy Orkowie; czy też może obraliście zupełnie nowy kierunek?

Jak już wcześniej powiedziałem, nad tymi kwestiami chcemy skupić się z najwyższa starannością. Oczywiście w grze będą występowały standardowe potwory takie jak choćby wilki. Jest to jednak kwestia kilku najbliższych miesięcy, ponad to, chcielibyśmy sprawić graczom niespodziankę :)

Co z gildiami? Czy będzie zastosowane rozwiązanie z Gothic1, które nadawało tej grze niesamowitego uroku i jak jak wiemy doprowadzało do wielu podziałów społeczności fanów?

W nowej grze pojawią się osobne grupy, które specjalnie za sobą nie przepadają. W zależności, więc od dokonanego wyboru, będzie można uzyskać dostęp do unikalnych zadań. Także i w późniejszym etapie gry, przynależność do którejś z grup będzie wywierała wpływ na wspólne [niezależne] zadania, które będą się jednak wtedy różniły charakterem oraz dialogami.

Pytanie odnośnie grafiki. Czy i tym razem będzie ona wyłącznie waszym produktem, czy też będziecie działać na gotowych rozwiązaniach?

Lwią część pracy chcemy wykonać sami. Jednak jest to zbyt wczesne pytanie, odnoszące się do wcześniejszego o szczegóły postępów na pracami. Kwestia programowania nie została po prostu jeszcze ruszona, tak więc nie wiemy sami jakie technologie graficzne zostaną wprowadzone.


A oto szkice nowej gry i link do muzyki z niej( na brązowym polu)LINK

Mam nadzieję, że ten projekt się uda, czekam na niego nie mniej niż na Gothic 4, ale obawiam się, że twórcy nie stworzą tak ciekawego świata jak w Gothic 1.

A co wy myślicie o RPB? Czy oczekujecie tej gry? Czy ją kupicie? Czy myślicie, że PB się uda?
Odpowiadajcie!!!

A oto parę innych informacji...

Zaciśnięta pięść wraz ze szczątkowymi informacjami na temat fabuły dają obraz przygnębiającej atmosfery zniewolenia. Czy czeka nas powtórka z Gothic 3 i klęski ludzkości, ugiętej pod reżimem okupanta?

Ujawnionych zostało kilka szczegółów na temat samej fabuły gry. Na dzień dzisiejszy wiadomo, że z tajemniczej, wulkanicznej i zakazanej wsypy znika Bóg. Niestety tego, kim ma być owa istota, nie wiemy. Na jej miejscu pojawia się nowa, tajemnicza siła. Do głosu dochodzą ludzie, zaś jednym z zadań przyszłego bohatera (lub bohaterki) będzie właśnie dotarcie do tego miejsca.
Wiele rzeczy jest nadal nieustalonych - jak choćby kwestia smoków, o których piszą fani na niemieckich forach (Piranie są znane ze spełniania życzeń graczy).

Z informacji przekazanych prasie, wiadome jest, że nowa gra będzie nowym rozwiązaniem na rynku gier fabularnych. Złoży się na to wiele czynników - jak chociażby nowatorska grafika. W dobie wyścigu do jak największego fotorealizmu, Piranie postanawiają wznieść się ponad standardy i stworzyć grę z baśniową grafiką. Jakie będą tego konsekwencje? Przede wszystkim nowe standardy, mniejsze wymagania graficzne, oraz możliwość niczym nieograniczonego, finezyjnego tworzenia grafiki. Mówiąc o samej grafice, warto wspomnieć w jakim kierunku idzie studio Piranha Bytes.
Tapeta ta( patrz oficjalna strona gry, link na dole) utrzymana jest w stylu snycerskim - germańskim, lub celtyckim. Czym jest sztuka snycerska i jakie konsekwencje będzie miała dla fabuły gry?
Sztuka snycerska jest sztuką zdobniczą. Rozwijała się głównie w krajach arabskich, gdzie przez całe wieki istniał zakaz przedstawiania w sztuce form ludzkich i zwierzęcych. Prawdziwy rozkwit tej techniki nastąpił w okresie późnego średniowiecza, kiedy to wyroby tureckich mistrzów były poszukiwane w całej Europie.
Trudno przewidzieć charakter grafiki, niemniej Piranha Bytes - jak już wyżej napisałem - znana jest z konsekwentnego przestrzegania raz przyjętych zasad i stylów. Czy czeka nas więc podróż do czternastowiecznych krain germanów, lub Celtów? Jeżeli tak, można pokusić się o przypuszczenie, że czeka nas na nowo rozgrywka w feudalnym, ogarniętym wojną świecie.

Oficjalna strona Piranha Bytes( po Niemiecku)
Oficjalna strona RPB(również po Niemiecku)
« Ostatnia zmiana: 04 Luty 2008, 15:09:30 wysłana przez bemol05 »

Offline Uchiha Sasuke

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 156
  • Reputacja: 0
Odp: Risen
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Luty 2008, 13:01:26 »
wydaje mi się ze PB się uda ale nie jestem pewien czy kupie ta grę z takim zapałem jak Gothica świat spewnością będzie choć trochę podobny do tego z Gothca ale czy uda im się odtworzyć ten klimat rozgrywki ie jestem pewien. Z pewnością RPB będze miało wielu fanów ze względu choćby na to że tworzy ją  PB a to już coś. będę z niecirpiwością cekał na tom gre ale zanim ją kupie pewnie obejrze sobie pare scenów i filmków.
Pozdro all

Forum Tawerny Gothic

Odp: Risen
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Luty 2008, 13:01:26 »

Offline korpysz 9

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 87
  • Reputacja: 0
Odp: Risen
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Luty 2008, 13:53:17 »
a jak będzie się nazywała ta gra w pełnym tytule

Offline krassus

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 171
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • na pochybel!!!
Odp: Risen
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Luty 2008, 15:13:10 »
Prawdę mówiąc liczę na sukces tej gry. PB ma doświadczenie w robieniu takich gier. Nie sądzę żeby był to konkurent dla GIV. ale im lepsza gra im wyjdzie tym większa frajda dla graczy. A przecież oto chodzi w tym biznesie!

Offline bemol05

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 132
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Risen
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Kwiecień 2008, 09:34:15 »
Parę nowych szkiców koncepcyjnych z RPB.1.
2.
3.
4.

Offline Marsik

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 102
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Risen
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Kwiecień 2008, 20:04:20 »
No no :) Te szkice całkiem nieźle wyglądają. Mam nadzieję, że dla PB wyjdzie świetna gra. Nie liczę na cuda, ale spodziewam się ponadprzeciętnego wyniku.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Risen
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Lipiec 2008, 13:32:21 »
Co sądzicie o nowej grze piranii? Ledwo co opublikowali info na temat swojej gry, zapraszam do lektury.
http://gothic.gram.pl/infopage.php?id=218

« Ostatnia zmiana: 01 Lipiec 2008, 14:15:46 wysłana przez IsentoR »

Offline Serail

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2637
  • Reputacja: -231
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wyczesana opowieść, wodzu
Odp: Risen
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Lipiec 2008, 13:39:18 »
No, kiedy dowiedziałem się, że Piranha Bytes produkuje nową grę w realiach cRPG, to od razu na myśl mi przyszło, że będzie to klon Gothica, teraz po lekturze FAQ (Które publikujemy jako jedyni w Polsce) można wywnioskować, że RPB będzie wykorzystywało kilka pomysłów z trylogii Gothica, ale na potrzeby gry zostanie również wcielona masa nowych i oryginalnych pomysłów. Jeżeli chłopcy z PB spełnią obietnice, to czeka nas naprawdę przyjemna zabawa z RPB. Ciekawi mnie tylko, kiedy będzie premiera tej produkcji.

Offline Dante

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 1536
  • Reputacja: 40
  • Płeć: Mężczyzna
  • Are you talking to me bitch?
Odp: Risen
« Odpowiedź #8 dnia: 01 Lipiec 2008, 13:40:46 »
Super pomysły ale pewnie z tego wyjdzie taki nowy Gothic 3 czyli masa bugów i 50% wykorzystanego potencjału z ich idei. Ale zobaczymy poczekamy, po zapowiedziach wygląda ciekawie ;)

Offline bemol05

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 132
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Risen
« Odpowiedź #9 dnia: 01 Lipiec 2008, 13:54:42 »
Według mnie gra zapowiada się obiecująco. Czekam na nią z niecierpliwością. W swoim temacie RPG - nadzieje i obawy zamieściłem kilka szkiców koncepcyjnych i jeden z utworów który będzie wykorzystane w grze. Zapraszam do obejrzenia i odsłuchania.

Offline Anv

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4006
  • Reputacja: 4143
  • Płeć: Mężczyzna
  • I am Iron man.
    • Karta postaci

Odp: Risen
« Odpowiedź #10 dnia: 01 Lipiec 2008, 14:49:04 »
A według mnie to może być coś naprawdę dobrego. Grę robi Piranha Bytes bez JoWood czy innych producentów więc możemy się szykować an dobrą grę. Mam nadzieję że tym razem dużo bardziej przyłożą się do fabuły i ta gra wciągnie nas przed komputery na dluższy czas niż Gothic 3. Jestem ciekaw gildii jakie będą tam występować.
Btw. Wie ktoś może na kiedy jest planowane wydanie gry?

Offline Serail

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2637
  • Reputacja: -231
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wyczesana opowieść, wodzu
Odp: Risen
« Odpowiedź #11 dnia: 01 Lipiec 2008, 15:28:23 »
Cytuj
Grę robi Piranha Bytes bez JoWood czy innych producentów
JoWood był wydawcą gothica, nie producentem.
Cytuj
Mam nadzieję że tym razem dużo bardziej przyłożą się do fabuły i ta gra wciągnie nas przed komputery na dluższy czas niż Gothic 3.
Na długość Gothica 3 nie można narzekać, fabuła też jest tam dobra, irytować może tylko masa błędów, które poprawia patch 1.6, więc po zainstalowaniu łatek Gothic 3 jest produkcją naprawdę przyzwoitą.
Cytuj
Btw. Wie ktoś może na kiedy jest planowane wydanie gry?
Z tego co czytałem w internecie, to data wydania jest planowana na około 2009 rok.

Offline Sado

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5477
  • Reputacja: 2172
  • Płeć: Mężczyzna
  • So long, gay boys.
Odp: Risen
« Odpowiedź #12 dnia: 01 Lipiec 2008, 16:10:13 »
Cytuj
Na długość Gothica 3 nie można narzekać, fabuła też jest tam dobra, irytować może tylko masa błędów, które poprawia patch 1.6, więc po zainstalowaniu łatek Gothic 3 jest produkcją naprawdę przyzwoitą.

Nie wiem co dobrego widzisz w jego fabule, grafika choć ładna jest ciasteczkowa. Patch 1.6 nie poprawia jednak silniku gry i przez to, dalej jej stabilność jest do dupy (Respev, popraw jak się mylę).

Apropo RPB, zapowiada się obiecująco, jednak znając życie, znów będzie masa błędów i niedociągnięć. Mimo tego, sądzę, że gra będzie dużo lepsza od Gothic 3. Czekam i zamierzam ją nabyć.

Offline Robben

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1143
  • Reputacja: 97
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Risen
« Odpowiedź #13 dnia: 01 Lipiec 2008, 18:03:56 »
Gdyby gra była taka, jak ta muzyka, to było by pięknie. Jeśli to ma być gra, na miarę Gothica, to jest na co czekać i myślę, że Piranha Bytes nas nie zawiedzie. Będę na bierząco interesował się tym produktem. A ta muzyka naprawdę prezentuje się świetnie.
« Ostatnia zmiana: 01 Lipiec 2008, 18:04:36 wysłana przez Roben »

Offline Los_Emilos

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 55
  • Reputacja: 14
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Risen
« Odpowiedź #14 dnia: 18 Lipiec 2008, 12:51:53 »
Dopiero dzisiaj przeczytałem te informacje i uważam że gra będzie dużo lepsza w porównaniu do Gothic 4 i nie mam szczerze pojęcia dla czego, po prostu tak czuje.

BTW wiadomo coś o przypuszczalnej dacie wydania?
« Ostatnia zmiana: 18 Lipiec 2008, 12:53:57 wysłana przez Los_Emilos »

Offline Serail

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2637
  • Reputacja: -231
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wyczesana opowieść, wodzu
Odp: Risen
« Odpowiedź #15 dnia: 06 Sierpień 2008, 19:31:33 »
Cytuj
Odliczanie na stronie internetowej wydawcy Deepsilver, o którym informowaliśmy na naszych łamach pięć dni temu właśnie się zakończyło. Jednak zamiast obszernych informacji na temat projektu RPB otrzymaliśmy tylko kolejny ekran odliczający czas, jednakże wiemy już, że gra nad którą pracuje Piranha Bytes nie nazywa się "RPB", ale "Risen". Teraz należy poczekać tylko kolejne 13 dni do zakończenia kolejnego odliczania i otrzymania informacji dotyczącej tej gry, z którą fani gier rpg wiążą wielkie nadzieje. A wiec czekajmy cierpliwie do 19.08.2008 roku.

Taki news można przeczytać na stronie głównej TG. Jak myślicie, czy nazwa "Risen" trafi w gusta graczy, którymi są w dużej mierze fani Gothica? Zapraszam do komentowania.
« Ostatnia zmiana: 06 Sierpień 2008, 19:33:34 wysłana przez Serail »

Offline LinkLess

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 136
  • Reputacja: 10
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Risen
« Odpowiedź #16 dnia: 06 Sierpień 2008, 19:44:03 »
Co do tego, że otrzymaliśmy tylko kolejny ekran odliczania to nie do końca prawda. Na dole jest odnośnik "World of Risen", który przenosi nas na stronkę o grze, co prawda po niemiecku w większości, ale są też newsy po angielsku

Offline Serail

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2637
  • Reputacja: -231
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wyczesana opowieść, wodzu
Odp: Risen
« Odpowiedź #17 dnia: 06 Sierpień 2008, 19:47:42 »
I właśnie stamtąd wiem o tym, że ta nazwa to tytuł gry ;]

Offline gothix

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
Odp: Risen
« Odpowiedź #18 dnia: 20 Sierpień 2008, 11:22:18 »
Oto artykuł i kilka screenów z Risen! W necie na razie ich nie znajdziemy! Okazja! To wszystko w czasopiśmie Click! A ja zrobiłem kilka fotek oto one:



Po przeczytaniu artykułu wydaje mi się a nawet wiem że ta gra będzie wspaniała!
A wy jak myślicie?
« Ostatnia zmiana: 20 Sierpień 2008, 12:29:46 wysłana przez gothix »

Offline Patty

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Risen
« Odpowiedź #19 dnia: 20 Sierpień 2008, 11:40:48 »
Screeny nawet nawet, ale gówno widzę, jeśli chodzi o literki. Napsiz, co tam pisze, bo nie mam pojęcia, co tam nabazgrali.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Risen
« Odpowiedź #19 dnia: 20 Sierpień 2008, 11:40:48 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top