Autor Wątek: Komputer vs konsole  (Przeczytany 19894 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline DeadFish

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 324
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
Komputer vs konsole
« dnia: 04 Wrzesień 2006, 00:55:04 »
Mamy na rynku Xboxa 360, niedługo wyjdą PLAYSTATION 3 (Sony ustaliło sobie że trzeba to pisać dużymi literami :P) oraz produkt Nintendo - Wii. Czy zamierzacie (lub już macie) kupić którąś z tych konsol? Ja nie, bo mam za dobrego pieca żeby wydawać forse na konsole, ogólnie nie lubie konsol, bo na konsoli nie pograsz sobie w G3, Heroes V...pograsz tylko w shootery czy samochodówki, a to za mało. Konsolę można kupić gdy już naprawdę nie ma sie na co wydać forsy. Sądzę, że konsole dążą do ponownego wynalezienia kompów. Na pewno kiedyś wcisną do nich myszki żeby można było grać w strategie...zresztą po co mi konsola, jak z kompa moge zrobić konsole?

PS. Słyszeliście o grze Crysis? takie PLAYSTATION 3 czy Xbox 360 już tego nie pociągną, gdyż nie będą miały tego co będzie miał DirectX 10. Jeżeli ktoś jest zainteresowany wymaganiami Crysis, proszę bardzo:

Wymagania minimalne:

Procesor: Athlon 64 3000+/Intel 2.8ghz
Karta graficzna: Nvidia 6600/X800GTO (SM 2.0)
RAM: 768Mb/1Gb w przypadku Windows Vista
HDD: 6GB
Internet: 256k+
Napęd: DVD
DX 9.0c i Windows XP

Konfiguracja zalecana:

Procesor: dwurdzeniowy (Athlon X2/Pentium D)
Karta graficzna: Nvidia 7800GTX/ATI X1800XT (SM 3.0) lub odpowiednik obsługujący DX10
RAM: 1.5Gb
HDD: 6GB
Internet: 512k+ (128k+ upload)
Napęd: DVD
DX10 i Windows Vista

PS. Jeżeli miałbym kupić konsolę, kupiłbym Wii, ponieważ ta konsola będzie miała bardzo interesujący kontroler, inne ciekawe pomysły (co prawda sprzętowo gorsze od PS3 czy Xboxa 360) lecz będzie dużo tańsza, gdyż niewiele droższa od PS2.

EDIT (po dłuuuugim czasie): moje zdanie zmieniło się diametralnie, na dzisiejszy dzień jestem posiadaczem X360 ;)
« Ostatnia zmiana: 22 Lipiec 2007, 17:46:11 wysłana przez DeadFish »

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Komputer vs konsole
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Wrzesień 2006, 12:28:46 »
Cytat: Turing
Ja nie, bo mam za dobrego pieca żeby wydawać forse na konsole, ogólnie nie lubie konsol, bo na konsoli nie pograsz sobie w G3, Heroes V...pograsz tylko w shootery czy samochodówki, a to za mało.
Szkoda gadać czy ty w ogóle grałeś kiedyś w coś na konsole lub sprawdzałeś gry wydawane na nią. Po 1 konsola przyda się na dłużej tak do 10 lat a kompa musisz wymieniać co roku lub nawet szybciej by nowsze gry działały ci na max detalach. Po 2 jeśli owe gry zostaną wydane na konsole to sobie w nie pograsz z resztą są pogłoski o tym jako by g3 miało ukazać się w wersji na konsole.


Cytat: Turing
Konsolę można kupić gdy już naprawdę nie ma sie na co wydać forsy.
Jak ktoś lubi grać i robi to cały czas konsola będzie dla niego idealna, komputer to nie sprzęt przystosowany do gier on służy do pracy...


Cytat: Turing
Sądzę, że konsole dążą do ponownego wynalezienia kompów. Na pewno kiedyś wcisną do nich myszki żeby można było grać w strategie...zresztą po co mi konsola, jak z kompa moge zrobić konsole?
Widać BARDZO się znamy dla twojej informacji do konsoli można podłączyć myszkę, klawiaturę czy inne badziewie tylko w starszych modelach potrzeba nam do tego magicznego kabelka.




Co do samej konsoli przydałaby się taka, czasami człowiek musi w coś pograć a na kompa nie wydano aż tak efektownych gier. Gdybym miał wybierać z pośród podanych wybrałbym PLAYSTATION 3.

Forum Tawerny Gothic

Komputer vs konsole
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Wrzesień 2006, 12:28:46 »

Offline DeadFish

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 324
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
Komputer vs konsole
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Wrzesień 2006, 16:32:11 »
co z tego że można połączyć myszkę czy inne badziewie, jak wielu wyśmienitych gier PC nie znajdziesz na konsolę...

10 LAT?!?! sorry, PS2 ma 6 lat, i zobacz, jaki to jest złom...32 mb ram oraz grafika 4 mb, co prawda bardzo wydajne, ale wystarczy porównać grafe np. gta SA na PS2 i na kompa.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Komputer vs konsole
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Wrzesień 2006, 17:01:33 »
Cytat: Turing
10 LAT?!?! sorry, PS2 ma 6 lat, i zobacz, jaki to jest złom...32 mb ram oraz grafika 4 mb, co prawda bardzo wydajne, ale wystarczy porównać grafe np. gta SA na PS2 i na kompa.
GTA to badziewna gra więc i badziewna będzie na PS2...co z tego że ma 6 lat ważne jest to że starcza na około 10 lat bez wymiany sprzętu na nowy...
Poza tym nie grałeś chyba w GTA na PS2...może widoczność jest mniejsza ale za to dodano wiele animacji których brak wersji na blaszaka.

Co do twoich 32mb ramu i 4mb grafiki...o co dokładniej ci chodziło konsola ma trochę inne staty niż komp poza tym posiada 128 bitowy procek, który daje porządną grafe pełną animacji.

Weług cieibe na PS2 nie ma ciekawych gier...klik...to i tak mało.


Skoro według ciebie PS2 jest lepsze od kompa włacz sobie choćby Tekkena 5 na jakim kolwiek emulatorze...jak już uda ci się znaleśc jakiegoś i akurat cudem gra zadziała to zobacz sobie ile klatek wyświatla się na sekunde...dodam że norma to koło 34...


P.S.
Jak osiągniesz więcej niż 2 klatki na sekunde to szacun...
« Ostatnia zmiana: 04 Wrzesień 2006, 17:03:13 wysłana przez IsentoR »

Offline Anaconda

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 223
  • Reputacja: 0
Komputer vs konsole
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Wrzesień 2006, 17:21:17 »
Kłócicie się jak małe dzieci, temat jest o konsolach nowej generacji, a wy piszecie spam o PS2 :/
Poza tym PS2 ma dlatego taką grafikę bo wszytskie gry są przystosowane do jednej wersji sprzętu, tak samo inne konsole. A emulator na komputerze POWINIEN chodzić na praktycznie każdym zestawie komputerowym, co zżera naprawdę dużą ilość mocy! A np. spróbuj uruchomić grę PC'tową na PS2 - nie uruchomisz w ogóle, i co? Zatkało?

Wracając do tematu. Ja mam komputer taki raczej z niższej półki i mi do gier wystarcza. Wiadomo, chciałoby się lepszy - ale skąd wziąść pieniądze? Jakbym miał wybór to bym zakupił pewnie PS3 :)
« Ostatnia zmiana: 04 Wrzesień 2006, 17:26:34 wysłana przez Anaconda »

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Komputer vs konsole
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Wrzesień 2006, 17:28:34 »
Cytat: Anaconda
Kłócicie się jak małe dzieci, temat jest o konsolach nowej generacji, a wy piszecie spam o PS2 :/
O konsolach również więc wyjaśniamy fakty...


Cytat: Anaconda
A emulator na komputerze POWINIEN chodzić na każdym komputerze praktycznie co zżera naprawdę dużą ilość mocy!
Powtórzę to po raz tysięczny...nie ma emulatora, który działa na 100% i na razie nie zapowiada się taki.


Cytat: Anaconda
A np. spróbuj uruchomić grę na PC na PS2 - nie uruchomisz w ogóle, i co? Zatkało?
no coment...  

Offline Anaconda

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 223
  • Reputacja: 0
Komputer vs konsole
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Wrzesień 2006, 17:33:52 »
Przecież ja tylko żartowałem z tym emulatorem :P I oto mi właśnie chodzi, co to za niby argument wyższości PS2 nad komputerem bo emulator nie potrafi uruchomić żadnej gry na niego w odpowiednich FPS'ach (jakieś 2D działają z tego co słyszałem, ale załóżmy, że nie da się) jak PS2 nie uruchomi gier na PieCa?
Tak więc wszystkie twoje argumenty są po prostu głupie i ich nie rozumiem kompletnie.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Komputer vs konsole
« Odpowiedź #7 dnia: 04 Wrzesień 2006, 17:49:02 »
Cytat: Anaconda
Przecież ja tylko żartowałem z tym emulatorem :P I oto mi właśnie chodzi, co to za niby argument wyższości PS2 nad komputerem bo emulator nie potrafi uruchomić żadnej gry na niego w odpowiednich FPS'ach (jakieś 2D działają z tego co słyszałem, ale załóżmy, że nie da się) jak PS2 nie uruchomi gier na PieCa?
Tak więc wszystkie twoje argumenty są po prostu głupie i ich nie rozumiem kompletnie.

PS2 czy inny ogólnie każda konsola to sprzęt do gry ewentualnie oglądania filmów i słuchania muzy i tylko takie ma zastosowania. Komputer ma to do siebie, że posiada tysiące funkcji więc nie widzę porównywania tych dwóch sprzętów pod tym względem.

Konsola jest do gry zaś komp jest do "wszystkiego" i nigdy nie będzie idealny w każdej kategorii gdyż został przystosowany do ogólnego użytkowania.

Offline Anaconda

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 223
  • Reputacja: 0
Komputer vs konsole
« Odpowiedź #8 dnia: 04 Wrzesień 2006, 17:53:53 »
I tu się z tobą zgadzam :) Ewentualnie komputer jeżeli chodzi o gry ma zupełnie inny styl cRPG'ów. No i ja niezbyt widzę granie w FPS'y albo RTS'y na padzie, chociaż to pewnie kwestia przyzwyczajenia. Dlatego ci co wolą zręcznościowe gry wybiorą PS2 a strategie i FPS'y + internetówki wybiorą pewnie komputery. (Jeśli idzie o gry, jak o pracę to oczywiście komputer wygrywa)

Offline DeadFish

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 324
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
Komputer vs konsole
« Odpowiedź #9 dnia: 06 Wrzesień 2006, 17:21:54 »
My tu tlen tlen, a tymczasem SONY ogłosiło, że PLAYSTATION 3 nie ukaże się w Europie przed marcem 2007...rotfl...ta firma to kpina...

Offline Deft

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 44
  • Reputacja: 0
Komputer vs konsole
« Odpowiedź #10 dnia: 14 Wrzesień 2006, 19:29:41 »
Jedyna moja konsola o ile można to nazwać konsolą to Gameboy sp. Mogę se do kompa ściągnąć emulator lecz to nie to samo gdy jestem w mieście i zachce mi się zagrać to se usiądę na ławce i se "pyknę" w gierkę. Co do innych konsoli to miałem kiedyś ps 1 lecz popsuło mi się tzn. wyleciało przez balkon. Ale i tak ps nie jest taki dobry jak mój komp. Choć to droższa inwestycja lecz w kompie są możliwości odpalenia gry na każdą konsolę.

Offline DeadFish

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 324
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
Komputer vs konsole
« Odpowiedź #11 dnia: 17 Marzec 2007, 12:23:02 »
Ehhh...jakie to jest wkurzające...gry, słynne serie które swoje korzenie mają w kompach, zaczynają być wydawane tylko na konsole (np. GTA). Jakże Ci wszyscy konsolowcy pragną zmusić poczciwych pececiarzy byle tylko Ci kupili konsolę...Nie mówię że konsole są złe. Po prostu o wiele łatwiej z nimi dotrzeć do gracza, gdyż...nie trzeba się bać czy pójdzie i jak będzie wyglądać. Wiemy, że kupimy produkt dopracowany...Jednak duet komp do pracy + konsola jest moim zdaniem bardzo opłacalny.

- za 1500zł kupimy X360 premium, do tego komp za 1000zł.

Gdybyśmy chcieli kupić kompa za 2500 zł, no cóż...zakładając że mamy Gears of War na PC, jak by to poszło? Na najmniejszych detalach, to oczywiste. Wszystko to dlatego, że producenci gier na konsolę wiedzą konkretnie pod co mają ją robić, mogą wszystko idealnie dopasować...Co prawda zaraz nam się kłania kolejna kwestia finansowa. Gry. Gry na PC kosztują zwykle (na premierze) około 100zł, na konsolę zaś...około 200zł, często więcej. Jednak w grę na konsolę będziemy grali, moim zdaniem, dłużej...nie wiem czemu, nie mam konsoli, ale tak uważam. Osobiście mam trochę dość upgrade'owania kompa. Mogę wciskać forsę w tę puchę i co chwilę coś będzie nie tak. Kupię konsolę, starczy na ładne parę lat, i nie będę miał problemów...to taka moja opinia. Zostawię sobie mojego kompa, ewentualnie dokupie do niego jeszcze 1GB RAM, i na tym koniec. Kupuje X360, głównie dla dobrych gier i małej ilości problemów.

 

Offline Kozłow

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1717
  • Reputacja: 382
  • Płeć: Mężczyzna
  • Acid Rain!
Komputer vs konsole
« Odpowiedź #12 dnia: 17 Marzec 2007, 12:30:36 »
Powiem tak: Na komputerach jest bardzo często o wiele lepsza grafika niż na konsole. Poza tym komputer jest poręczniejszy do grania. Komputer może przetworzyć większą liczbę danych. Zresztą komputer jest bardziej zakorzeniony w domach niż konsole. Przez konsole nie mozemy raczej wejść do internetu, pogadać na gg itp. Słowem podsumowania, na komputer wychodzi więcej gier. Jest on po prostu lepszy.

Offline DeadFish

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 324
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
Komputer vs konsole
« Odpowiedź #13 dnia: 17 Marzec 2007, 12:33:18 »
Tu racja...ale co, jeżeli nie mam forsy jak lodu, i nie mogę sobie pozwolić na kompa który uciągnie Crysis na full w dniu premiery? A tak płacę 1500 za X360 i 1000 za kompa do pracy, i jestem szczęśliwy...

Offline Kozłow

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1717
  • Reputacja: 382
  • Płeć: Mężczyzna
  • Acid Rain!
Komputer vs konsole
« Odpowiedź #14 dnia: 17 Marzec 2007, 12:38:06 »
Wiesz jak kto woli.... Ja wolę se kupić jednego kompa do grania i do pracy za 2500 zł, taki własnie sobie kupiłem. G3 na najwyższych detalach czasmai się zacina, dostęp do internetu. Ja tam jestem tradycjonalista i wolę se pograć na kopie , nigdy nie lubiłem konsol....

Offline ÂŚlimaczek

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 97
  • Reputacja: 0
Komputer vs konsole
« Odpowiedź #15 dnia: 17 Marzec 2007, 13:24:59 »
Cytat: KOZÂŁOW
Powiem tak: Na komputerach jest bardzo często o wiele lepsza grafika niż na konsole.
Jeżeli porównujesz teraźniejsze komputery z PS2 to może i nic dziwnego. Ale porównaj sobie komputery w najbliższych 3 latach z Xboxem/PS3.

Cytat: KOZÂŁOW
Poza tym komputer jest poręczniejszy do grania.
Być może. Zawsze nie lubiłem konsol za brak myszki, i gra na padzie w FPSy czy RTSy była dla mnie nie możliwa. Z drugiej strony, spójrzcie sobie teraz na sposób gry na Wii ;]
Cytat: KOZÂŁOW
Komputer może przetworzyć większą liczbę danych.
Nawet jeżeli, to..?
Cytat: KOZÂŁOW
Zresztą komputer jest bardziej zakorzeniony w domach niż konsole.
Bzdura. Jeżeli mówisz o Polsce, to może i tak. Ale spójrz sobie na np. USA, Wielką Brytanię, tam konsole wyraźnie górują (GTA np. VC na PS2 sprzedano ok. 13 mln egzemplarzy, na PC było ich 2-3x mniej).
Cytat: KOZÂŁOW
Przez konsole nie mozemy raczej wejść do internetu, pogadać na gg itp.
Mimo to komputery coraz rzadziej są używane jako centrum domowej rozrywki.
Cytat: KOZÂŁOW
Słowem podsumowania, na komputer wychodzi więcej gier. Jest on po prostu lepszy.
A ja powiem że konsola jest po prostu lepsza. I co? Na komputera wcale nie wychodzi zbytnio więcej gier. W każdym razie, w ogóle nie jest to odczuwalne, bo konsole mają dużo więcej hiciorów.

Offline Sado

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5477
  • Reputacja: 2172
  • Płeć: Mężczyzna
  • So long, gay boys.
Komputer vs konsole
« Odpowiedź #16 dnia: 17 Marzec 2007, 13:51:35 »
Niektórzy z was mówią jak dzieci (np. ÂŚlimaczek). Czy ty naprawdę myślisz, że komp służy tylko do grania? Gry... też mi coś. Wiem że jesteśmy młodzi, ale komputer służy głównie do pracy. Po co niby mamy takie programy jak Microsoft Office? Na konsolach mamy Winampa/All Playera/Windowsa Media Playera? Niektórzy z was widzą tylko w  kompie gry...


Cytuj
Jeżeli porównujesz teraźniejsze komputery z PS2 to może i nic dziwnego. Ale porównaj sobie komputery w najbliższych 3 latach z Xboxem/PS3.

Za 3 lata może bardzo dużo się zmienić w PC'cie...

Cytuj
Mimo to komputery coraz rzadziej są używane jako centrum domowej rozrywki

Jestem bardzo zdziwiony, że nie wybuchnąłem śmiechem. Na konsoli możesz sobie popykać tylko w gierki, z czasem każda się znudzi. Na PC możesz posłuchać muzyki, stworzyć własną, utworzyć modyfikacje do gry, poszperać w necie... ludzie jest tyle możliwości, tyle że wy ich nie dostrzegacie. Wprawdzie konsola może mniej buli od kompa, lecz za kilka lat powiecie "Po ch** ja to kupywałem, nie lepiej byłoby w lodówkę zainwestować". Konsola przyda wam się do tego czasu dopóki nie wyrośniecie z wieku gier, póxniej będzie wam potrzebny komp do pracy. to tyle mojego zdania na ten temat. Pozdrawiam...

EDIT. Turing, zmieniłeś nick? Tera gorszy jest!
« Ostatnia zmiana: 17 Marzec 2007, 13:52:50 wysłana przez Lord Sado »

Offline Kapi Pogromca

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 128
  • Reputacja: 0
Komputer vs konsole
« Odpowiedź #17 dnia: 17 Marzec 2007, 14:37:18 »
Sado ma rację. Komputer i gry to tylko rozrywka, która z czasem się znudzi, ale służy on jeszcze do pracy i bardzo w niej pomaga. Na konsolach nie mamy takiej możliwości i na pewno po jakimś czasnie pożałujemy, że coś takiego kupiliśmy. Może kiedyś zrobią coś takiego, że konsole będą mogły miec połączenie z internetem i bedą miały wiele programów użytkowych, ale nie zapowiada się narazie nic takiego. Dopiero wtedy można się zastanawiac co jest lepsze.

Offline Sir_William

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 771
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • I tak w koło, Macieju...
Komputer vs konsole
« Odpowiedź #18 dnia: 26 Marzec 2007, 08:28:24 »
Kapi, konsole posiadają już łącza Internetowe, jednak nie działają one na zasadzie surfowania po internecie, tylko grania mutliplayer. Ja osobiście trzymam jeszcze komputer dla Gothic'a oraz pracy. Ostatnimi czasy zainwestowałem w porządny telewizor z HD, bo przecież do Panasoinc'a z lat '90 nie podłącze X-Box'a 360! Podzielam częściowo zdanie Lorda Sado. Komputer to nie jest jedynie czysta przyjemność, zaś domowe centrum mojej pracy oraz wiedzy, dlatego powstały konsole do gier, by nie "zaśmiecać" owymi programami dysków twardych.
« Ostatnia zmiana: 26 Marzec 2007, 08:29:15 wysłana przez Sir_William »

Offline DeadFish

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 324
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
Komputer vs konsole
« Odpowiedź #19 dnia: 26 Marzec 2007, 19:53:38 »
Zaśmiecać? Niektórzy ludzie wolą zainwestować bardzo duże pieniądze w kompa (dajmy na to 6000zł), głównie po to, żeby móc pograć w najnowsze tytuły na maksymalnych detalach. Czy w takim przypadku instalacja gier to również śmiecenie? :/ Ale jednak widać...dla osób z ograniczonym budżetem oraz chęcią pogrania w gry ze świetnymi detalami z dobrym framerate'em odpowiednim rozwiązaniem jest konsola + komp do pracy...

\\Rc: W poprzednim temacie tak zjechaliście z wątku, że doskonale nadawał się na połączenie. Ty zaś DeadFish, lepiej wyhamuj, bo możesz zbyt mocno przywalić na koniec...
« Ostatnia zmiana: 26 Marzec 2007, 21:35:37 wysłana przez Rajca »

Forum Tawerny Gothic

Komputer vs konsole
« Odpowiedź #19 dnia: 26 Marzec 2007, 19:53:38 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything