Autor Wątek: Komputer vs konsole  (Przeczytany 19903 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Valdar

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 178
  • Reputacja: -125
  • Płeć: Mężczyzna
  • Syn Marnotrawny
Komputer vs konsole
« Odpowiedź #40 dnia: 28 Sierpień 2007, 21:41:31 »
Cytat: mt17
Dla mnie są lepsze kompy wchodzą wszystkie gry i dla mnie to mniejszy wydatek bo wystarczy kupić dobrego kompa i trochę go ulepszyć i się będzie miało najlepszego kompa no i gry są tańsze do niego a na Xbox 360 możę jest tańszy ale za to nie ma tyle gier no i gry kosztują drożej tak samo playstation 3 wydatek jak na najlepszy PC ale gry też dużo kosztują i jest ich jeszcze mniej niż na Xbox 360

Jak wspomniałeś trzeba zawsze ulepszać kompa by grać w coraz to lepsze gry ;) a w konsolach ? kupujesz grę i masz pewność że będzie działać ! ( tzn. spełnia wymagania sprzętowe ^^ ). Ja ostatnio kupiłem konsolkę PSP by grać na jakiś wyjazdach itp. no i nie żałuję ;) Mimo to komputer oferuje znacznie więcej możliwości, takie jak edytowanie gier itp.

Offline Tiw

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 313
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • We Can't Stop Here, This Is Bat Country!
Komputer vs konsole
« Odpowiedź #41 dnia: 01 Wrzesień 2007, 17:10:32 »
Ja wole komputery, nawet gdy gra nie chodzi mi na full detalach to przecież nic mi się nie stanie, jeśli pogram na niskich lub średnich. Konsole służą głównie(jeżeli nie tylko) do grania, a na komie moge pogadać ze znajomymi i kożystać z internetu. Ja mam kompa od paru lat i tylko raz dokupiłem 512RAM i jak dotąd jestem zadowolony. Jeżeli nie moge pograć w nową produkcje to kupuje sobie gre sprzed roku, lub jakieś klasyki.

Forum Tawerny Gothic

Komputer vs konsole
« Odpowiedź #41 dnia: 01 Wrzesień 2007, 17:10:32 »

Offline Nero

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 133
  • Reputacja: 0
Komputer vs konsole
« Odpowiedź #42 dnia: 01 Wrzesień 2007, 17:40:40 »
Ja mam komputer, ale konsoli nie i mnie to wogule nie smuci  .
Komputer jest stworzony do wszystkich rodzajów gier,  a taka konsola?? Wątpie.
Nowe konsole może i mają dobrą grafę ale to już nie to - nie ma myszki. Ot taki sobie bzdecik.
Ja nie wiem poco ktoś konsole wymyślił skoro jest komputer

Offline Dante

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 1536
  • Reputacja: 40
  • Płeć: Mężczyzna
  • Are you talking to me bitch?
Komputer vs konsole
« Odpowiedź #43 dnia: 01 Wrzesień 2007, 20:11:40 »
Jedna istotna rzecz. Mamy komputer 6 letni i 6 letnią  PS2. Po tylu latach an kompie idą nieliczne tytuły oczywiście nie modernizowanym komputerze.A na konsolce wyciskają dobre i ładne tytuły nawet u kresu patrz GoW2. Więc okazuje sie lepsze niz pc. Ponadto konsolka kosztuje kolo 2000 zł zależy jaka of cors. A komputer i tak kolo 3000 ^^. Więc tak reasmując jezeli tylko chcemy grać to wybieramy konsolkę.

Offline Dark Prince

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 256
  • Reputacja: -2
Komputer vs konsole
« Odpowiedź #44 dnia: 02 Wrzesień 2007, 00:04:37 »
Cytuj
Jedna istotna rzecz. Mamy komputer 6 letni i 6 letnią  PS2. Po tylu latach an kompie idą nieliczne tytuły oczywiście nie modernizowanym komputerze.A na konsolce wyciskają dobre i ładne tytuły nawet u kresu patrz GoW2. Więc okazuje sie lepsze niz pc. Ponadto konsolka kosztuje kolo 2000 zł zależy jaka of cors. A komputer i tak kolo 3000 ^^. Więc tak reasmując jezeli tylko chcemy grać to wybieramy konsolkę.

Zrozum, że w polsce konsole nie są tak popularne jak pecety. Pewno jest to wina producentów, którzy po prostu nas olali (patrz premiera Xboba 360) i dlatego ludzie mają PC. Dodatkowo dochodzi taki czynnik jak kasa. Kompa można mieć za 700 złotych a z monitorem i tymi pierdołami to za ok 1500 złotych (tyle kosztuje xkloc w wersji premium) i jest sprzętem uniwersalnym, dlatego rodzice kupują komputery a nie konsole. Nie wiem dlaczego przyjęło się, że konsola służy tylko i wyłącznie do grania, można wiele rzeczy z nią robić, choć należy zapomnieć o programowaniu czy obróbce grafiki.

Offline XAR_DAS

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 117
  • Reputacja: 0
Komputer vs konsole
« Odpowiedź #45 dnia: 02 Wrzesień 2007, 09:01:27 »
Wiele gier  nie wychodzi z PC  na konsolę . Taki  na przykład Gothic. Owszem konsole są fajne ale  można na nich tylko grać . Ja lubię sobie pogrywac w Tekken 5  jak jestem u kolegi  który ma Ps2  .  Fajna gierka ale wolę kompa .

Offline Kirgo32

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 312
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Nawet piekło ma swoich bohaterów."
Komputer vs konsole
« Odpowiedź #46 dnia: 02 Listopad 2007, 12:30:35 »
Moim zdaniem komputery są zdecydowanie lepsze. Gry na konsole są zdecydowanie droższe, a i grafika o wiele gorsza.Plusem konsol jest to, że mozna je przenosić, gdzie się chce, ponieważ sa mniejsze i lżejsze. Na konsole są też całkiem fajne gry, ale i na komputer wchodzą gry, których nie obsługują konsole. ale dzięki grafice, która jest na komputerach konsole zdecydowanie z nimi przegrywają.

Offline wErNi

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 73
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Komputer vs konsole
« Odpowiedź #47 dnia: 27 Styczeń 2008, 18:15:16 »
PC mają to do siebie, że można je wykorzystać na wiele sposobów nie tylko do gry, lecz z niewielkimi odstępami czasu wychodzą gry, które komputer ledwo może udźwignąć. Natomiast konsole nie są niezawodne, ale kupując jedną z nich mamy pewność, że nie będziemy musieli zaopatrywać się w nowy sprzęt co najmniej przez 4-5 lat (może więcej). Minusem konsol jest właśnie to, że nie są zawodne, a gry na nie są drogie. No i do tego dochodzi kłótnia z innymi członkami rodziny, gdyby ci chcieli włączyć coś w telewizji (np. Plebanie :P). Sam się zastanawiam nad wyborem platwormy. Poczekam do wakacji, rozejrze się świecie gier i sprzętu i może coś sensownego wybiore.

Na następny raz używaj opcji szukaj zanim zrobisz jakiś temat///Crisis
Spoko... szukałem, ale nie wyszło   ///wErNi
« Ostatnia zmiana: 27 Styczeń 2008, 18:29:48 wysłana przez wErNi »

Offline Nakiel

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 125
  • Reputacja: 21
  • Płeć: Mężczyzna
  • Naleśnik
Komputer vs konsole
« Odpowiedź #48 dnia: 27 Styczeń 2008, 18:48:57 »
Moim zdaniem zawsze lepszy będzie PC. PC ma o wiele więcej funkcji których konsole nie mają, po drugie PC można ulepszyć, a na następną konsolę trzeba trochę poczekać. No i minusem jest też cena gry.

Offline wErNi

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 73
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Komputer vs konsole
« Odpowiedź #49 dnia: 27 Styczeń 2008, 20:07:07 »
Cytat: Nakiel
PC można ulepszyć, a na następną konsolę trzeba trochę poczekać. No i minusem jest też cena gry.
Nie wiem czy zdajesz sobie z tego sprawe, ale to minus. Takie ulepszanie jest dosyć uciążliwe("oooo nowa gierka, musze sobie ulepszyć kompa bo nie udźwignie..." - za miesiąc to samo) i sprawdza się w przypadku osób z kasą, bo wiele osób nie może sobie pozwolić na regularne ulepszanie komputera. Co do konsol.
Nie wiem czemu tutaj piszesz o czekaniu na nową konsole. Przecież obecne są bardzo dobre i powalają detalami. Także czekanie na nowe konsole leży bardziej w gestii zapalonych fanów serii PlayStation lub xbox.

Offline Fragenstein

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 53
  • Reputacja: 0
Komputer vs konsole
« Odpowiedź #50 dnia: 27 Styczeń 2008, 22:15:56 »
Widzę że ktoś stary temacik dorwał :) ÂŻałuję, że nie widziałem go wcześniej.

Więc tak.. otóż wszystko zależy. Jeśli wolisz raz na jakiś czas powygłupiać się przed PS2 czy X360 to nie kupisz kompa. Jeśli spędzasz przed kompem całe godziny/dnie/tygodnie/miesiące/lata to nie kupisz konsoli. Konsola przydaje się zdecydowanie do gry w większym gronie niż jedna osoba a komputer (jak wiemy zresztą) nie za bardzo. Jak wcześniej mówił wErNi, problemy z resztą domowników wchodzą w grę w przypadku konsoli. Wg mnie najlepszym rozwiązaniem jest posiadanie drugiego telewizora (no dobry monitor tez nie jest taki tani). Co do kompa.. mało ludzi ma kasę żeby w odpowiednim czasie ulepszać swoją maszynę. Konsola starczy ci na ładnych parę lat za nieduże pieniądze, do tego masz gwarancje, że wejdzie ci każda gra. Plusy kompa, poza grami- wszelkiej maści edytory tekstu czy grafiki, możliwość drukowania, skanowania czy co tam chcecie, internet- w tym przypadku przeglądanie stron internetowych jako że na konsoli też możemy grać przez neta (dość dobrze się to nawet prezentuje).

Podsumowując:
*Komp
- RTSy, strategie i FPSy
- większe możliwości co do internetu (także aukcje internetowe, zamówienia przez internet, usługi)
- możliwość pisania dokumentów itp. itd.
- możliwość gry przez internet
- p2p (dla niektórych plus, dla niektórych minus)
- gry MMORPG (tzn. Massively Multiplayer Online Role Playing Game)
ale
- drogo
- trzeba zmieniać co parę lat
- bugi/psuje się dość często

*Konsola
- tanio
- starczy na dłuższy czas
- "multiplayer" (ach te nocki z tekkenem na haju :))
- możliwość gry przez internet
ale
- koszt zmiany na next-gen
- koszt softu (możliwość używania nielegalnego oprogramowania, znowu zależy jak dla kogo)
- droższe gry

Czyli dość wyrównany pojedynek.. ja akurat wybrałem PC ale posiadam też konsole :)

Pozdrawiam

EDIT: Zauważcie że ja spoglądam na to przez pryzmat innych zarobków.. Dla mnie funt to tyle co dla was złotówka tylko, że ja płacę 300 funtów za PS3 a wy duuużo więcej złotych

EDIT: Cóż, troszkę się niewiedzą wykazałem.. Dzięki za uświadomienie Aeskel :P Pzdr
« Ostatnia zmiana: 28 Styczeń 2008, 19:01:38 wysłana przez Fragenstein »

Offline MrCzarnymen

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 123
  • Reputacja: 0
Komputer vs konsole
« Odpowiedź #51 dnia: 31 Styczeń 2008, 15:20:23 »
Zdecydowanie wolę stare dobre komputery, nie zniósł bym nie możności grania w Diablo, Icewind Dale albo Bladurs Gate bądź Newerwintera. Ciekawe jakby wyglądała gra na padzie w Diablo, sterowanie było by zbyt powolne do takiego H'n'S-a.
Aby grać na "next-genowych" konsolach potrzebny jest telewizor HD, prawdziwy gwóźdź programu, jeśli nie masz kasę na PS3(2000zł) to uzbieraj jeszcze jakieś 3000 na dobry telewizor HD aby można było zauważyć te wszystkie detale. Za pięć tysięcy można byłoby kupić kompa(4000zł) i monitor lcd(1000zł).

Offline Robben

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1143
  • Reputacja: 97
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Komputer vs konsole
« Odpowiedź #52 dnia: 19 Czerwiec 2008, 10:37:07 »
Ja też zdecydowanie wolę komputery, bo są na niego wszystkie typy gier jakie mi odpowiadają, no może poza jednym. Na komputerach niema żadnych gier bitewnych (ok. wiem że są, ale same beznadziejne :P), a szkoda, bo czasami mam wielką ochotę w nie pograć :-\. Ale przecierz nie będę bulił kasy, przez jeden typ gier prawda?. Poza tym, na konsole są zbyt drogie gry i za bardzo niestać mnie na to, żebym wydawał po 200 zł ;).

Milten2000

  • Gość
Odp: Komputer vs konsole
« Odpowiedź #53 dnia: 20 Wrzesień 2014, 21:30:51 »
Każdy produkt ma swoje wady i zalety. Przykładowo Gta SA na PC ma o wiele lepszą grafikę niż na konsoli. Ale na konsoli jedyne co może się stać to zarysowanie płyty, a na Pc może antywirus wywalić cracka, albo jakiś ważny plik, bez którego gra nie odpali (jak miałem w np. Assassins creed 4 black flag, czy w hitmanie absolution) jednak na PS2 gta czasami l;aguje, w moim przypadku najbardziej gta vc pożyczyłem od kolegi i tak płytę porysował, że co chwilę wyskakuje napis Laden i już nic nie da się zrobić.

Offline Κεαηυ

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 170
  • Reputacja: 241
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ur mom gay
    • Karta postaci

Odp: Komputer vs konsole
« Odpowiedź #54 dnia: 21 Lipiec 2016, 20:06:16 »
Konsole nie mają takich możliwości jak komputery. Co prawda o wiele lepszym rozwiązaniem są dla graczy, lecz nie oferują praktycznie nic więcej, zaś kompy umożliwiają wykonywanie wielu innych czynności, dlatego ciągle jestem za nimi.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Komputer vs konsole
« Odpowiedź #54 dnia: 21 Lipiec 2016, 20:06:16 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top