Autor Wątek: Komputer vs konsole  (Przeczytany 19899 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dark Prince

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 256
  • Reputacja: -2
Komputer vs konsole
« Odpowiedź #20 dnia: 31 Marzec 2007, 21:32:12 »
LoL. Niby na konsolach można tylko pograć? A Pooglądać filmy na DVD i słuchać muzy już nie można? Na taki X360 wchodzi więcej gier niż na pieca. Wiem, że zaraz banda dewotów zacznie mówić, że komp nie do grania jest, a do pracy. A ch**j mnie to obchodzi. Gram se na kompie i będę grał i z gier nie wyrosnę, gdyż jest to mój zawód. Tak, moją pracą jest chwalenie dobrych gier i zjeżdżanie słabych. Gram na kompie już od ponad 10 lat i nie uważam, że wyrosnę z tego. Oczywiście na konsolach gry działająo wiele płynniej, szybciej się ładują i nie wywala na pulpit, ale w polsce rynek konsolowy nie jest aż tak duży, bo więcej jest biednych ludzi niż bogatych.

Offline sid

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 46
  • Reputacja: 0
Komputer vs konsole
« Odpowiedź #21 dnia: 31 Marzec 2007, 22:11:03 »
Cytuj
Kapi, konsole posiadają już łącza Internetowe, jednak nie działają one na zasadzie surfowania po internecie, tylko grania mutliplayer.
Jak to nie?
W 1998 roku ukazała się pierwsza konsola, która umożliwiała surfowanie po stronach www i korzystanie z podstawowych protokołów - Sega Dreamcast.
Bodaj w 1999 roku ukazała się PlayStation 2, która umożliwiała internautom wszystko to, co dawały pc-ty.
Potem był MS-XBox - też możesz go podłączyć do sieci i robić na nim dosłownie wszystko.
Teraz ludzie szaleją za X-Box 360 z trójrdzeniowym procesorem opartym na architekturze PowerPC. ÂŻyczę powodzenia w poszukiwaniu kompa na takim czymś.

Sam nie posiadam konsoli, nie gram w gry. Jak na razie to nie tak prosto napisać program w C++ za pomocą konsoli do gier (acz jest to nawet możliwe).

Forum Tawerny Gothic

Komputer vs konsole
« Odpowiedź #21 dnia: 31 Marzec 2007, 22:11:03 »

Offline Dante

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 1536
  • Reputacja: 40
  • Płeć: Mężczyzna
  • Are you talking to me bitch?
Komputer vs konsole
« Odpowiedź #22 dnia: 28 Maj 2007, 09:45:19 »
No to panowie postanowiłem kupić nową konsolkę bo PS2 moje kochane już nie pociągnie :P Ale oczywiście jeszcze wychodzą gry typu GoW2 co potwierdza teze że Pes'ka dwójeczka była genialnym produktem. Pamiętam gdy pierwszy z znajomych odpaliłem GTA:Vice City chlip....jak ścigałem się w pierwszą Toce RD. Walczyłem Dantym w DMC 2 :) ale cóż trzeba iść za ciosem. I tu moje pytanie PS3 czy X-pudło 360 ? Tylko nie piszcie zalet X-boxa że tańszy bo to mnie nie interesuje. Chciałbym usłyszeć opinie posiadaczy lub osób bliskiej sposobności z P3 lub X360 i prosiłbym o szczre wypisanie zalet i wad. Z góry thx Pozdrawiam.

Offline Insiderth

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 74
  • Reputacja: -2
Komputer vs konsole
« Odpowiedź #23 dnia: 28 Maj 2007, 15:14:01 »
Konsola? A co to takiego...? (żart)

Do tej pory nie miałem osobistej styczności z tym sprzętem, od 5-6 lat męczę kompa (takie padło), ostatnio naszła mnie ochota na PS2 ale oprócz grania na nim nie widzę żadnych korzyści. Muzy nie da się posłuchać, filmu nie pooglądam, zostaje tylko granie, no ale cena też nie jest za wysoka, tyle że gry (oryginalne) drogie. Moim zdaniem komp jest lepszy dla gracza, więcej gier na nim działa, dostęp do neta, możliwość oglądania filmów i słuchania muzy.

Ale PS'a 2 i tak kupię...  

Offline DeadFish

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 324
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
Komputer vs konsole
« Odpowiedź #24 dnia: 28 Maj 2007, 15:38:12 »
Cytat: Dante147
No to panowie postanowiłem kupić nową konsolkę bo PS2 moje kochane już nie pociągnie :P Ale oczywiście jeszcze wychodzą gry typu GoW2 co potwierdza teze że Pes'ka dwójeczka była genialnym produktem. Pamiętam gdy pierwszy z znajomych odpaliłem GTA:Vice City chlip....jak ścigałem się w pierwszą Toce RD. Walczyłem Dantym w DMC 2 :) ale cóż trzeba iść za ciosem. I tu moje pytanie PS3 czy X-pudło 360 ? Tylko nie piszcie zalet X-boxa że tańszy bo to mnie nie interesuje. Chciałbym usłyszeć opinie posiadaczy lub osób bliskiej sposobności z P3 lub X360 i prosiłbym o szczre wypisanie zalet i wad. Z góry thx Pozdrawiam.

Z góry mówię, że nie posiadam konsoli, jednak na Twoim miejscu wybrałbym X360. Jest na to wiele wyśmienitych gier (Gears of War, Lost Planet, Crackdown, będzie Halo 3) a o to przecież tutaj chodzi. Co z tego, że PS3 jest nieco bardziej zawaansowane technologicznie, skoro nie ma w co na nim pograć? Jest oprócz tego dużo droższe. PS3 to wydatek rzędu 2300zł, zaś XboX w wersji Elite to jakieś 1500. No i Sony ostatnio totalnie w dupie ma klienta - a poza tym co chwilę są jakieś afery związane z Sony.

Offline Dante

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 1536
  • Reputacja: 40
  • Płeć: Mężczyzna
  • Are you talking to me bitch?
Komputer vs konsole
« Odpowiedź #25 dnia: 29 Maj 2007, 09:48:45 »
Kupiłem PS3 i jestem całkowicie zadowolony. W sklepie z konsolkami była wystawa PS3 i X-pudełka więc w obie pograłem. Gears of War jest boski ale grafiką Reistancowi na PS3 nie dorównuje. Tak do domu kupiłem sobie F1 2006 działa bosko w HD na moim 30 calowym telewizorze lcd.

Offline Rakbar Nasard

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4493
  • Reputacja: 4124
  • Płeć: Mężczyzna
  • I will find you anywhere you go.
    • Karta postaci

Komputer vs konsole
« Odpowiedź #26 dnia: 16 Czerwiec 2007, 21:35:56 »
Do tej pory mam ps1 wiem że to rupieć ale gry chodzą. Widziałem jak grają na konsolach to przyznam szczerze wole mojego kompa a poza tym gry na konsole są o połowe droższe (niż na kompa), wole na kompa wydać 3000 niż na gry do konsoli  . Głupia gra kosztuje zazwyczaj od 200 jak kupie 5 to już 1000 czy to nie za dużo!!??
Ja nigdy nie kupie konsoli chyba że kompów zabraknie ale to chyba nie możliwe i dobrze  .
__________________________________

Pozdrawiam wszystkich

Offline Sephiroth

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Reputacja: 0
Komputer vs konsole
« Odpowiedź #27 dnia: 16 Czerwiec 2007, 21:58:25 »
Po dłuższym zastanowieniu powiem tak.Jeśli ktoś chce mieć dobrą konsolę na dłuuuugi czas, niech kupi sobie PS3, natomiast jak ktoś chce zagrać w najbardziej zaawansowane (na ten moment) technicznie gry(halo 3) niech kupi sobie X-boxa360.

Cytat: Dante147
Kupiłem PS3 i jestem całkowicie zadowolony. W sklepie z konsolkami była wystawa PS3 i X-pudełka więc w obie pograłem. Gears of War jest boski ale grafiką Reistancowi na PS3 nie dorównuje. Tak do domu kupiłem sobie F1 2006 działa bosko w HD na moim 30 calowym telewizorze lcd.

Twoja "Plazma" w pokoju jest lepsza niż ten lcd.
« Ostatnia zmiana: 16 Czerwiec 2007, 21:59:23 wysłana przez Sephiroth »

Offline Casano

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 364
  • Reputacja: 1
Komputer vs konsole
« Odpowiedź #28 dnia: 16 Czerwiec 2007, 22:06:22 »
Ja natomiast będe musiał porównać Play Station 2, do komputera. Powiem tak, do playa nic nie mam, wręcz przeciwnie przekonałem się do tej maszyny, poprzez wiem co potrafi. Wiele na pewno gier nie będzie tak realistycznie oddanych jak na play station, dlatego na pewno jest to wielki plus, oczywiście nie wspominając o tym że jest łatwo przenośny.

Co do komputera, to na pewno zawsze będzie na pierwszym miejscu, z tego powodu, że od wielu lat nim się obsługuje. Oczywiście możliwości jakie stwarza są naprawdę nie wyobrażalne, co do play station.

Podsumowując oba sprzęty przypadły mi do gustu i z chęcią do nich wracam.

Offline DeadFish

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 324
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
Komputer vs konsole
« Odpowiedź #29 dnia: 20 Czerwiec 2007, 14:38:38 »
Niestety, powoli na PC zaczyna brakować naprawdę dobrych tytułów. Każda gra na konsolę jest co najmniej dobra, doszlifowana, podczas gdy na PC wychodzą nam ciągle tony crap'ów. Od czasu do czasu wychodzą naprawdę dobre tytuły, jednak PC przestaje być już widziany jako platforma do gier, nie tylko ze względu na, jak już wspominałem, małą ilość naprawdę dobrych tytułów, lecz też ze względu na to, że żeby mieć kompa, który da nam grafikę oraz framerate z chociażby X360 potrzebujemy około 4000-5000zł podczas gdy X360 kosztuje 1500. Ceny gier? Wystarczy poczekać kilka miesiący (że niby gra przez ten czas stanie się gorsza, a granie w nią nie będzie już super i cool?) a można na allegro kupić naprawdę tanio w porównaniu do cen sklepowych, np. Lost Planet w Empiku 260zł, na allegro 115...Dlatego właśnie coraz bardziej schylam się w kierunku X360.

Offline Marcivo

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: 0
Komputer vs konsole
« Odpowiedź #30 dnia: 29 Czerwiec 2007, 04:07:43 »
Niedawno kupiłem X360 i muszę powiedzieć, iż bardzo mi odpowiada. Lubię dużo grać, więc konsolka jak ulał. Grafa świetna, grywalność też niezła - ogólnie jest 'wypas'   . Jedyna wada to drogie gry, a po przeróbce napędu następuje blokada konsoli, i po sieci się nie pogra... no ale jakoś trzeba to znieść.

Pozdrawiam.

Offline szczotex

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 116
  • Reputacja: 0
Komputer vs konsole
« Odpowiedź #31 dnia: 29 Czerwiec 2007, 08:54:01 »
Witam

Chciałbym sie wtrącić do rozmowy. Wszyscy tak zachwalają Playstation 3 mówią że jest tanszy ale lepszy niz komputer, ale nie. Aby cieszyc sie konsola trzeba miec telewizor z HD który kosztuje około 2500 zł a na dodatek gry które kosztuje jakie 280 do 350 zł więc na dłuższą mete lepiej jest kupić komputer...

Offline Marcivo

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: 0
Komputer vs konsole
« Odpowiedź #32 dnia: 29 Czerwiec 2007, 10:02:12 »
Cytat: szczotex
Witam

Chciałbym sie wtrącić do rozmowy. Wszyscy tak zachwalają Playstation 3 mówią że jest tanszy ale lepszy niz komputer, ale nie. Aby cieszyc sie konsola trzeba miec telewizor z HD który kosztuje około 2500 zł a na dodatek gry które kosztuje jakie 280 do 350 zł więc na dłuższą mete lepiej jest kupić komputer...

Cena PS3 jest jak na polskie warunki abstrakcyjna. Kupić konsolę za prawie 3000 zł przy takich zarobkach to tak jakby inwestować w Ferrari kosztem jedzenia...

Offline DeadFish

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 324
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
Komputer vs konsole
« Odpowiedź #33 dnia: 29 Czerwiec 2007, 10:35:39 »
Cytat: szczotex
Witam

Chciałbym sie wtrącić do rozmowy. Wszyscy tak zachwalają Playstation 3 mówią że jest tanszy ale lepszy niz komputer, ale nie. Aby cieszyc sie konsola trzeba miec telewizor z HD który kosztuje około 2500 zł a na dodatek gry które kosztuje jakie 280 do 350 zł więc na dłuższą mete lepiej jest kupić komputer...

Lol.

A konsoli do monitora komputerowego nie możesz podpiąć? Oczywiście że możesz, producenci wypuszczają nawet swoje własne kable. Przecież na PC też grasz na monitorze, i równie dobrze możesz powiedzieć że to do PC potrzebujesz TV HD.

Gry? Ależ człowieku...weźmiemy teraz sobie takie Lost Planet na 360. Byłem wczoraj w Saturnie, 260zł, to fakt. Ale popatrz: gra z allegro, stan idealny, 100zł. Nie wierzysz? Proszę bardzo, oto link. Jest wiele takich ofert, czasem trzeba po prostu poczekać ze dwa miesiące i już można kupić dużo taniej...że niby co? Gra po tych dwóch miesiącach nie będzie już cool i trendy? Nie sądzę...

Marcivo - w Polsce jest dużo ludzi którzy mogą sobie spokojnie na PS3 pozwolić, jednak Ci ludzi należą do takiej grupy której konsole raczej nie interesują.  
« Ostatnia zmiana: 29 Czerwiec 2007, 10:36:57 wysłana przez DeadFish »

Offline jureus

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 145
  • Reputacja: 0
Komputer vs konsole
« Odpowiedź #34 dnia: 29 Czerwiec 2007, 10:43:43 »
ja mam PS2 zamierzam kupic PS3 konsole sa lepsze od kompa mozna grac we wszytkie gatunki gier nie muszisz ciagle dokupywac nowe czesci wkładsz płyte i grasz ja znam mase strategi na konsole sa super nie potrzeba myszki mozna do kompa podłaczyc pada ale to nie to ja jestem głownie konsolowcem i jestem z tego dumny    


P.S na kompie tez czesto gram  

Offline Aeskel

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 107
  • Reputacja: 0
Komputer vs konsole
« Odpowiedź #35 dnia: 29 Czerwiec 2007, 13:12:18 »
Cytuj
Kupiłem PS3 i jestem całkowicie zadowolony.

Kupiłeś z twojej własnej głupoty. Założe się, że nawet nie poserfowawłeś po necie by się dowiedzieć czegokolwiek o tych dwóch konsolach.

Ok, więc zacznijmy;
- PS3 nie ma anty - aliasing o_O (tak to prawda! Sam tego doświadczyłem, podczas grania można to zauważyć)
- PS3 zbyt szybko się przegrzewa, przeco podczas grania będzie bardzo nieprzyjemny freez :|
- PS3 nie obsługuje direct x 10 (!) Przecierz Direct x 10 to pryszłość!
- PS3 ma gorszą karte graficzną niż xbox360 (PWNED)

A pozatym, Sony wydało PS3 tylko by promować BluRay.


Offline Asstalt - Assasin

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 0
Komputer vs konsole
« Odpowiedź #36 dnia: 29 Czerwiec 2007, 17:35:09 »
Cytuj
Szkoda gadać czy ty w ogóle grałeś kiedyś w coś na konsole lub sprawdzałeś gry wydawane na nią. Po 1 konsola przyda się na dłużej tak do 10 lat a kompa musisz wymieniać co roku lub nawet szybciej by nowsze gry działały ci na max detalach. Po 2 jeśli owe gry zostaną wydane na konsole to sobie w nie pograsz z resztą są pogłoski o tym jako by g3 miało ukazać się w wersji na konsole.

Gdzie twoja Logika? Przecież Konsola (XBOX360) osiągnęła już swoje maksymalne detale - Komputer, zebrany z części które dorównują obecnie XBOX360 ma dokładnie taką samą Grafikę... za 2 Lata  ten Komputer pociągnie jakąkolwiek z najnowszych Gier, lecz oczywiście nie na najlepszych detalach - może na "kiepskich", to nie zmienia lecz Faktu że Grafika w tym Przypadku będzie taka sama jak na XBOX360 na maksymalnych detalach...

Cytuj
Jak ktoś lubi grać i robi to cały czas konsola będzie dla niego idealna, komputer to nie sprzęt przystosowany do gier on służy do pracy...

czy komputer jest do pracy czy do gier przystosowany, zależy od karty graficznej jaką posiada - do pracy, surfowania w necie lub oglądania Filmów z powodzeniem wystarczy Układ Graficzny zintegrowany z Płytą Główną - ponieważ Karta Graficzna jest odpowiedzialna za Generowanie Grafiki tylko w Grach, ambitniejsi (czyli Gracze) potrzebują już Kartę Graficzną - zwykły Gracz "zadowoli" się z  powodzeniem Kartą od 600 do 1000 PLN. czyli: ATI RADEON X1950PRO (mój faworyt ATI) za 700 PLN lub NVIDIA GEFORCE 7900 GC (mój faworyt NVIDIA), a posiadacze Kineskopów lub maniacy (z Głową) NVIDIA GEFORCE 8800 GTS
320MB  lub ATI  RADEON  2900 GT

tu doszliśmy do dużej zalety Komputera - Komputer możesz z wybranych części złożyć, co oznacza że jeśli nie jesteś Graczem powinieneś nie brać pod uwagę zakup karty graficznej...

Cytuj
Widać BARDZO się znamy dla twojej informacji do konsoli można podłączyć myszkę, klawiaturę czy inne badziewie tylko w starszych modelach potrzeba nam do tego magicznego kabelka.

Aha!... czyli siedzisz 2 Metry oddalony od Ekranu telewizora 42calowego? Zaraz pewnie powiesz że istnieją Myszki bezprzewodowe - ale to przecież dla wielu osób problem, na przykład: dla mnie (ponieważ nie jestem w posiadaniu takiej) - No dobrze załóżmy jednak ze jesteśmy na bezpiecznej odległości (przykładowo) 10 Metrów i posiadamy Myszkę, to gdzie proszę przesuwamy tą myszkę? w ręce, a może weźmiemy sobie podkładkę którą cały czas będziemy trzymać w rękach... To dosyć niewygodne i niepraktyczne, prawda? A co do Klawiatury, byś potrzebował chyba dodatkową parę rąk żeby obsłużyć ją razem z myszką - albo technika: potrzebuje - biorę - odkładam - co jest też niewygodne

Ciąg dalszy Komentowania waszych Postów nastąpi w Poniedziałek od około godziny 15.00... (Przeprowadzamy się, z tego powodu nie przedłużyliśmy wygasłej umowy z dostawca internetu - co w praktyce oznacza ze nie mam stałego dojścia do internetu, przez co muszę korzystać z darmowej okazji w bibliotece )



Offline DeadFish

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 324
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
Komputer vs konsole
« Odpowiedź #37 dnia: 29 Czerwiec 2007, 22:42:30 »
Cytat: Aeskel
Kupiłeś z twojej własnej głupoty. Założe się, że nawet nie poserfowawłeś po necie by się dowiedzieć czegokolwiek o tych dwóch konsolach.

Ok, więc zacznijmy;
- PS3 nie ma anty - aliasing o_O (tak to prawda! Sam tego doświadczyłem, podczas grania można to zauważyć)
- PS3 zbyt szybko się przegrzewa, przeco podczas grania będzie bardzo nieprzyjemny freez :|
- PS3 nie obsługuje direct x 10 (!) Przecierz Direct x 10 to pryszłość!
- PS3 ma gorszą karte graficzną niż xbox360 (PWNED)

A pozatym, Sony wydało PS3 tylko by promować BluRay.

Zaznaczam, iż mimo że jestem za 360, gadasz kompletne bzdury.

- PS3 - brak AA? Przeglądam fora konsolowe od dłuższego czasu, nic o tym nie słyszałem. A nawet jeżeli nie, to z pewnością posiada inną technologię.
- PS3 się nie przegrzewa, za to totalnie przegrzewa się 360. Wystarczy zajrzeć na youtube i pooglądać sobie setki filmików autorstwa ludzi, którzy się wkurzają na swoją konsolę i M$. Ot, chociażby tu czy tu.
- 360 również nie posiada DX10 (dajmy na to, coś w stylu DX 9,5) za to posiada OpenGL, więc co z tym złego?
- Może byś przytoczył te karty graficzne i ich właściwości, wtedy porównamy.
- Promocja BR? Owszem, ale nie do tego stopnia.

Offline xmati06

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Reputacja: 0
Komputer vs konsole
« Odpowiedź #38 dnia: 28 Sierpień 2007, 18:37:44 »
Czytając powyższe posty człowiek sam już nie wie co ma począć... najprędzej chyba zaostane przy starym kompie (do pracy nauki i surfowania po necie) i kupię konsolę (kiedyś...). I raczej napewno będzie to PS3. Dlaczego??? Z tego co wiem jest bardziej zaawansowana technicznie niż X360 a do tego mniej awaryjna. Zobaczcie choćby ten link A cały czas słyszy sie że X-pudła masowo trafiają do naprawy. Co prawda PS3 jest droższe niż X360 ale za to dostajemy sprzęt o wiele lepszy i przyszłościowy (Blu-Ray). Może to i spory wydatek ale patrząc w przyszłość:
Do kompa praktycznie co rok trzeba kupować nawą grafę (a gdzie kasa na gry???). Może gry na PS3 są droższe ale po pierwsze nie trzeba kupowaćich od razu ze sklepowej półki jako premierowe HITY. Można odczekać miesiąc lub więcej i kupić na Allegro grę w idealnym stanie za połowę ceny. Po drugie kilka gier mozna kupić za zaoszczędzoną kasę na upgrade kompa.
Następna sprawa to ilość gier... Może na PS3 nie ma jeszcze wielu gier ale te dopiero nadejdą. Jest ono stosunkowo nowym urządzeniem i musi wkraść się w serca graczy i developerów.
Według mnie PS3 czeka świetlana przyszłość i nie mogę sie doczekać kiedy stanie w moim pokoju

Offline PLShayloPL

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 307
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
Komputer vs konsole
« Odpowiedź #39 dnia: 28 Sierpień 2007, 18:59:12 »
Dla mnie są lepsze kompy wchodzą wszystkie gry i dla mnie to mniejszy wydatek bo wystarczy kupić dobrego kompa i trochę go ulepszyć i się będzie miało najlepszego kompa no i gry są tańsze do niego a na Xbox 360 możę jest tańszy ale za to nie ma tyle gier no i gry kosztują drożej tak samo playstation 3 wydatek jak na najlepszy PC ale gry też dużo kosztują i jest ich jeszcze mniej niż na Xbox 360

Forum Tawerny Gothic

Komputer vs konsole
« Odpowiedź #39 dnia: 28 Sierpień 2007, 18:59:12 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything