Forum dyskusyjne > O grach, programach i sprzęcie

Komputer vs konsole

(1/11) > >>

DeadFish:
Mamy na rynku Xboxa 360, niedługo wyjdą PLAYSTATION 3 (Sony ustaliło sobie że trzeba to pisać dużymi literami :P) oraz produkt Nintendo - Wii. Czy zamierzacie (lub już macie) kupić którąś z tych konsol? Ja nie, bo mam za dobrego pieca żeby wydawać forse na konsole, ogólnie nie lubie konsol, bo na konsoli nie pograsz sobie w G3, Heroes V...pograsz tylko w shootery czy samochodówki, a to za mało. Konsolę można kupić gdy już naprawdę nie ma sie na co wydać forsy. Sądzę, że konsole dążą do ponownego wynalezienia kompów. Na pewno kiedyś wcisną do nich myszki żeby można było grać w strategie...zresztą po co mi konsola, jak z kompa moge zrobić konsole?

PS. Słyszeliście o grze Crysis? takie PLAYSTATION 3 czy Xbox 360 już tego nie pociągną, gdyż nie będą miały tego co będzie miał DirectX 10. Jeżeli ktoś jest zainteresowany wymaganiami Crysis, proszę bardzo:

Wymagania minimalne:

Procesor: Athlon 64 3000+/Intel 2.8ghz
Karta graficzna: Nvidia 6600/X800GTO (SM 2.0)
RAM: 768Mb/1Gb w przypadku Windows Vista
HDD: 6GB
Internet: 256k+
Napęd: DVD
DX 9.0c i Windows XP

Konfiguracja zalecana:

Procesor: dwurdzeniowy (Athlon X2/Pentium D)
Karta graficzna: Nvidia 7800GTX/ATI X1800XT (SM 3.0) lub odpowiednik obsługujący DX10
RAM: 1.5Gb
HDD: 6GB
Internet: 512k+ (128k+ upload)
Napęd: DVD
DX10 i Windows Vista

PS. Jeżeli miałbym kupić konsolę, kupiłbym Wii, ponieważ ta konsola będzie miała bardzo interesujący kontroler, inne ciekawe pomysły (co prawda sprzętowo gorsze od PS3 czy Xboxa 360) lecz będzie dużo tańsza, gdyż niewiele droższa od PS2.

EDIT (po dłuuuugim czasie): moje zdanie zmieniło się diametralnie, na dzisiejszy dzień jestem posiadaczem X360 ;)

Isentor:

--- Cytat: Turing ---Ja nie, bo mam za dobrego pieca żeby wydawać forse na konsole, ogólnie nie lubie konsol, bo na konsoli nie pograsz sobie w G3, Heroes V...pograsz tylko w shootery czy samochodówki, a to za mało.

--- Koniec cytatu ---
Szkoda gadać czy ty w ogóle grałeś kiedyś w coś na konsole lub sprawdzałeś gry wydawane na nią. Po 1 konsola przyda się na dłużej tak do 10 lat a kompa musisz wymieniać co roku lub nawet szybciej by nowsze gry działały ci na max detalach. Po 2 jeśli owe gry zostaną wydane na konsole to sobie w nie pograsz z resztą są pogłoski o tym jako by g3 miało ukazać się w wersji na konsole.



--- Cytat: Turing ---Konsolę można kupić gdy już naprawdę nie ma sie na co wydać forsy.

--- Koniec cytatu ---
Jak ktoś lubi grać i robi to cały czas konsola będzie dla niego idealna, komputer to nie sprzęt przystosowany do gier on służy do pracy...



--- Cytat: Turing ---Sądzę, że konsole dążą do ponownego wynalezienia kompów. Na pewno kiedyś wcisną do nich myszki żeby można było grać w strategie...zresztą po co mi konsola, jak z kompa moge zrobić konsole?

--- Koniec cytatu ---
Widać BARDZO się znamy dla twojej informacji do konsoli można podłączyć myszkę, klawiaturę czy inne badziewie tylko w starszych modelach potrzeba nam do tego magicznego kabelka.




Co do samej konsoli przydałaby się taka, czasami człowiek musi w coś pograć a na kompa nie wydano aż tak efektownych gier. Gdybym miał wybierać z pośród podanych wybrałbym PLAYSTATION 3.

DeadFish:
co z tego że można połączyć myszkę czy inne badziewie, jak wielu wyśmienitych gier PC nie znajdziesz na konsolę...

10 LAT?!?! sorry, PS2 ma 6 lat, i zobacz, jaki to jest złom...32 mb ram oraz grafika 4 mb, co prawda bardzo wydajne, ale wystarczy porównać grafe np. gta SA na PS2 i na kompa.

Isentor:

--- Cytat: Turing ---10 LAT?!?! sorry, PS2 ma 6 lat, i zobacz, jaki to jest złom...32 mb ram oraz grafika 4 mb, co prawda bardzo wydajne, ale wystarczy porównać grafe np. gta SA na PS2 i na kompa.

--- Koniec cytatu ---
GTA to badziewna gra więc i badziewna będzie na PS2...co z tego że ma 6 lat ważne jest to że starcza na około 10 lat bez wymiany sprzętu na nowy...
Poza tym nie grałeś chyba w GTA na PS2...może widoczność jest mniejsza ale za to dodano wiele animacji których brak wersji na blaszaka.

Co do twoich 32mb ramu i 4mb grafiki...o co dokładniej ci chodziło konsola ma trochę inne staty niż komp poza tym posiada 128 bitowy procek, który daje porządną grafe pełną animacji.

Weług cieibe na PS2 nie ma ciekawych gier...klik...to i tak mało.


Skoro według ciebie PS2 jest lepsze od kompa włacz sobie choćby Tekkena 5 na jakim kolwiek emulatorze...jak już uda ci się znaleśc jakiegoś i akurat cudem gra zadziała to zobacz sobie ile klatek wyświatla się na sekunde...dodam że norma to koło 34...


P.S.
Jak osiągniesz więcej niż 2 klatki na sekunde to szacun...

Anaconda:
Kłócicie się jak małe dzieci, temat jest o konsolach nowej generacji, a wy piszecie spam o PS2 :/
Poza tym PS2 ma dlatego taką grafikę bo wszytskie gry są przystosowane do jednej wersji sprzętu, tak samo inne konsole. A emulator na komputerze POWINIEN chodzić na praktycznie każdym zestawie komputerowym, co zżera naprawdę dużą ilość mocy! A np. spróbuj uruchomić grę PC'tową na PS2 - nie uruchomisz w ogóle, i co? Zatkało?

Wracając do tematu. Ja mam komputer taki raczej z niższej półki i mi do gier wystarcza. Wiadomo, chciałoby się lepszy - ale skąd wziąść pieniądze? Jakbym miał wybór to bym zakupił pewnie PS3 :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
Idź do wersji pełnej