Autor Wątek: Asasyni  (Przeczytany 5431 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline SzpakU

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Reputacja: 0
Asasyni
« dnia: 07 Listopad 2006, 21:53:18 »
Witam, chcę poznać wasze zdanie na temat nazwy frakcji a mianowicie asasyni. O ile wiem assasin to w jęz. angielskim zabojca,więc czemu ludzie z CD Projekt nie nazwali ich po prostu zabojcami. Osobiście nie podoba mi się za bardzo określenie asasyn bo to nie pasuje (wg mnie) do stylu polonizacji jak na przykład niektorych potworow,np szabloząb zamiast saberbestia itd. Co wy o tym myślicie?

Offline Arkhan

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1117
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
Asasyni
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Listopad 2006, 21:56:59 »
Cytuj
Witam, chcę poznać wasze zdanie na temat nazwy frakcji a mianowicie asasyni. O ile wiem assasin to w jęz. angielskim zabojca,więc czemu ludzie z CD Projekt nie nazwali ich po prostu zabojcami.

Bardzo możliwe jest to , że w mniemaniu twórców "asasyni" to nazwa własna, wymyślona przez nich. Hmm...jakby to wyglądało...gildia zabójców  

Cytuj
np szabloząb zamiast saberbestia itd. Co wy o tym myślicie?

W-szej części twojego postu przeczysz drugą część. Niekażdy rozumie pojęcie Saber, poprostu jest to efekt polonizacji eh..

Forum Tawerny Gothic

Asasyni
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Listopad 2006, 21:56:59 »

Offline Arthas

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 756
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
Asasyni
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Listopad 2006, 22:03:41 »
Cóż, twórcy zapewne chcieli jak najbardziej przybliżyć graczom poszczególne itemy, przedmioty, potwory, frakcje itd., chcieli je po prostu spolszczyć, by wyglądały one bardziej wiarygodnie, łatwiej się je czytało i by pasowały do całości polonizacji. Oczywiście, twórcy mogli zastąpić ową nazwę, jej angielskim odpowiednikiem - Assasin - Zabójca, jednak tego nie zrobili, dla mnie to bez różnicy, właściwiej bardziej pasują mi "Asasyni" niż "Zabójcy". Co do drugiej części wypowiedzi, to podzielę zdanie Arkhana.

Offline SzpakU

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Reputacja: 0
Asasyni
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Listopad 2006, 22:17:06 »
Nazwa asasyn jest dość ciekawa i interesująca. Nadaje tej grze oryginalności wsrod innych gier z "zabojcami". Sprawia że zapamiętujemy tą nazwę na dłużej. Być może przez to jest lepsza, ale wolałbym coś nie aż tak podobnego do "assasin" i nie tak zwykłego jak zabojca. Przez tą nazwę odnoszę głupie i mylne odczucie jakoby polonizatorzy nie wiedząc coż to znaczy "assasin" dali po prostu zpolszczoną fonetycznie wersję tego słowa. Oczywiście się mylę ale gdy na to patrzę takie mam wrażenie.

Offline Khaleb

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 423
  • Reputacja: 3
Asasyni
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Listopad 2006, 23:32:24 »
Mi osobiscie takze bardziej podoba sie nazwa asasyn a nie zabojca... brzmi tak po "amerykansku":P W koncu Polska jest w EU:) a z tad juz krotka droga do jezyka angielskiego skad zaczerpniete jest te slowo:D pozdrawiam

Offline Plaski

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: 0
Asasyni
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Listopad 2006, 08:57:45 »
Właściwie to "asasyn" brzmi tak dziwnie po polsku... Jak ostatnio opowiadałem kumplowi wrażenia z G3 to lekko się zdziwił jak powiedziałem coś w stylu: "I poszedłem do jednego z miast asasynów...". Sami przyznajcie że brzmi to trochę niedorzecznie, nawet śmiesznie!

Offline KrzyKacz

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Reputacja: 0
Asasyni
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Listopad 2006, 17:40:54 »
Nazwa asasyn istnieje w języku polskim. Nazywano tak skrajny odłam muzułmańskich ismailitów. Zyskali sobie ponurą sławę zabójców, wykonujących swoją misję nawet za cenę własnego życia. "Gdy w XII wieku rozpuszczono plotki o przybyciu pary asasynów do Francji w całym kraju wybuchła panika." Stosowali terror wobec swoich przeciwników religijnych i politycznych, walczyli z krzyżowcami; wyniszczeni w XIII w. Przez wielu historyków określani mianem protoplastów współczesnych terrorystów.

Mam nadzieję, że rzuciłem trochę światła na tą kwestię.

Edit: Zapomniałem dodać, że nazwa Asasyn pochodzi od zjadaczy haszyszu (al-hasziszijjin) i strażników twierdzy (assa). Przed walką odurzali się haszyszem, żeby nie czuć bólu. Co do drugiego członu - ich główną twierdzą była perska cytadela Alamut.
« Ostatnia zmiana: 08 Listopad 2006, 17:59:16 wysłana przez KrzyKacz »

Offline Gonzo

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 94
  • Reputacja: 0
Asasyni
« Odpowiedź #7 dnia: 17 Listopad 2006, 19:37:15 »
Dla mnie ten assyn to jest troche dziwny. Nie wiem czy tylko mi, czy też innych ta nazwa jakoś nie pasi. Po prostu mi się strasznie ciężko czyta, może to przez to podwojne "s". Ale trzeba przyznać racje poprzednikom, wole żeby dziwnie się czytąło, niż żeby czytać jak Amerykańcy. Polacy nie gęsi....

Offline _Nameless_

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 32
  • Reputacja: 0
Asasyni
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Listopad 2006, 19:55:50 »
CDprojekt musiał to zrobić specjalnie bo z tego co się orientuję w angielskiej wersji są 'hashishins', tak więc CDP chodziło pewno o ten odłam islamistów... ponadto większość assasynów poza Verantem to kupcy lub handlarze niewolnikami a nie płatni zabójcy

Offline Laress

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 51
  • Reputacja: 0
Asasyni
« Odpowiedź #9 dnia: 21 Listopad 2006, 20:32:29 »
Co wy sie czepiacie tak tych assasynów ?    Tworcy niezbyt sie postarali w ich odtwożeniu w G3 . Prawdziwi assysyni wyglądem, fachem oraz stylem walki przypominają NINDÂŻA (ninja sie chyba pisze sorki że tak napisałem ).Assasyni  są w większości zamaskowani , posługują się głównie 2 mieczmi (sztyletami), i ich robota to zabujstwa na zlecenie lub w imię wiary (głównie pochodzą od arabów i wyznają islam) !

Ogólnie coś jak jednostka specjalna :) .
A co mamy w gothicu ? Grube spaślaki lub wysuszone konusy opakowane letkim żelaztwem na plecach     !!!
ÂŻałosne ...    Miałem jakąś stronke fajną o assasynach nie pamiętam nazwy   . Jak se przypomne to
podam i se poczytacie .

Offline Leonidas

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Reputacja: 0
Asasyni
« Odpowiedź #10 dnia: 27 Lipiec 2007, 16:18:14 »
To pewnie chodzi o to powiązanie "assasin" to zabójca a "assassin" to morderca  . Myślę że to chyba o to chodzi ...
Laress -
Cytuj
(głównie pochodzą od arabów i wyznają islam) !

Może niedługo zaczniesz podejrzewać że są oni przodkami alkaidy ;]

Offline laskos

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 88
  • Reputacja: 0
Asasyni
« Odpowiedź #11 dnia: 09 Październik 2007, 20:50:08 »
Asasyni... Ich nazwa pochodzi zapewne od zachodnio-syryjskiego plemienia Asasynów... Fanatycznych wyznawców islamu  
Stąd możemy wnioskować że skoro nasi Asasyni są fanatycznymi wyznawcami Beliara to no.... wiecie o co "kaman"

Offline Ingvar114

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 59
  • Reputacja: 0
Asasyni
« Odpowiedź #12 dnia: 09 Październik 2007, 21:40:54 »
Dokładnie tak jak napisał Krzykacz - Asasyni to dawna islamska sekta. Pasują do Gothica w jednym względzie - żyją na pustyni.
Oglądałem niedawno film o Asasynach. Gdy ktoś wstępował w ich szeregi, miał ucinany środkowy palec i mocowano mu zamiast niego wysuwane ostrze. Bardziej "graficzne" przedstawienie tego co napisalem bedziemy mogli sie przekonac juz niedlugo w grze Assassin's Creed

Offline Lucius Wagner

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: 0
Asasyni
« Odpowiedź #13 dnia: 21 Styczeń 2008, 13:03:39 »
Równie dobrze assasyni mogliby się nazywać Arabami, Egipcjanami czy choćby Berberami... w każdym razie chodzi o nawiązanie do pustyni - twórcy z Beliara zrobili odpowiednik Allaha :D

Offline Xardupek

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 0
Asasyni
« Odpowiedź #14 dnia: 21 Styczeń 2008, 13:30:48 »
Asasyni (nizaryci, Haszyszynowie) (z arab. al-hasziszijjin - 'zjadacze haszyszu', inny źródłosłów: assa - 'strażnik twierdzy') – skrajny odłam muzułmańskich ismailitów, sekta szyicka.

Hasan ibn Sabbah-zwany także jako Sinan, przywódca syryjskich nizarytów, był znany jako "Starzec z Gór"

Offline Czaroxxx

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 624
  • Reputacja: -4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wóda, dziwki i lasery
Asasyni
« Odpowiedź #15 dnia: 21 Styczeń 2008, 17:43:30 »
Pytanie te jest tak samo dobre jak spytać dlaczego Grecy to Grecy a Anglicy to Anglicy. Po prostu tak się nazywa ten naród i już po co się dalej nad tym rozwodzić...

Forum Tawerny Gothic

Asasyni
« Odpowiedź #15 dnia: 21 Styczeń 2008, 17:43:30 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything