Autor Wątek: Soldat  (Przeczytany 3878 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Arkhan

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1117
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
Soldat
« dnia: 31 Marzec 2007, 22:34:26 »
Hmm może najpierw małe wprowadzenie.:P

Cóż by tu napisać, ano jest to polska produkcja 2d, która zdobyła wielkie rzesze fanów na całym świecie. Grafika 2d, nadaje nie powtarzalnego klimatu, prostota a zarazem jakoś i funkcjonalność gry, to jej podstawowe zalety. Ta głęboka prostota daję wiele godzin emocji i dobrej zabawy.

Otóż jest to gra "od boku" . W grze mamy dostęp do 18 broni, i mamy tak jakby dwa rodzaje ataku. Pierwszy, to przedział do Desertów przez Hkmp5, AK-47, m79 (wyrzutnia granatów) , aż do ciężkiej obrotówy, a drugi, to zestaw podręcznej broni, typu pistolet Soocom, czy funkcjonalny (i ukochany:D) Knife, jak również wyrzutnia rakiet czy kosiara. Chciałbym zaznaczyć iż newbie, korzystają najczęściej na początku zabawy HK-mp5. Kiedy nabierzecie wprawy, polecam przejście na m79, a na samym końcu na Snajperkę. Ofc, w grze mamy dostęp do granatów, które, zaznaczam - nie raz uratują nam dupsko:D.

Może parę słów o rodzajach rozgrywki.

- Deathmatch - wiadomo, wchodzimy na serwer i naszym zadaniem jest rozwalenie każdego gracza.
- Pointmatch - w grze pojawia się żółta flaga, i trzymając ją, możemy zdobyć więcej punktów za zabicie [coś jak Deatmach tyle że z flagą]
- Rambomatch - jest to rodzaj rozgrywki w którym pojawia się łuk Rambo. Zdobywając ten łuk, mamy w posiadaniu śmiercionośną broń. 1 tryb [zmieniamy za pomocą klawisza Q, to szybkie strzały z łuku, natomiast 2 tryb, to zapalone strzały, kiedy trafią w cel bądź chybią wybuchają za każdym razem. Tylko posiadacz łuku rambo może zdobywać punkty! Mała wskazówka - unikajcie jak ognia w tym trybie snajperów i graczy posiadający m79, jak najszybciej starajcie się ich pozbyć.]
- Teammatch - Drużynowy Deathmatch. Wchodząc na serwer, możemy dołączyć do czterech grup, każda grupa jest oznaczona jakimś kolorem. Celem danej grupy, jest wyeliminowanie przeciwników z innej. Logiczne?:P
- Capture the Flag - tutaj już prawdziwa gratka fanów soldata zresztą podobnie jak Deathmatch. Dwie drużyny, czerwoni i niebiescy, zadaniem jest ukraść flagę przeciwnikowi i donieść ją do bazy. Emocje gwarantowane, szczególnie jak mamy 1 hp i nie mogą nas trafić z hk- mp5 a juz jesteśmy przy swojej bazie :D.
- Infiltration (by Manual Soldat) -  Gra polega na tym, ze wsrod dwoch druzyn (Alpha Team i Beta Team) niebieska ma baze i czarna flage, ktorej musza bronic. Zadaniem czerwonej druzyny jest wykradniecie flagi niebieskim i zaniesienie jej do flagi bialej, ktora zwykle znajduje sie przy starcie czerwonych.

Praktyczne wskazówki

- ÂŻeby zmienić broń na podręczną wciskamy klawisz Q.
- ÂŻeby zmienić broń główną, zawsze mamy wybór po śmierci lub po wejściu na serwer.
- Granaty rzucamy klawiszem E. [kiedy mamy w łapkach Hk-mp5 należy rzucać wszystkie granaty w wroga - uwaga : gracz-przeciwnik skupi się na granatach a nie na strzelaninie a to już wielka przewaga]
- Swój skin gracza możemy przerobić w opcjach gry [lub za pomoca programu SSCC]
- W opcjach ustawiamy połączenie internet i rejestruj w lobby serwerze! - ważne dla newbie bo to stanowi czasem przeszkodę do grania na necie [pytanie : nie wyświetlają mi się serwery!;/]
- Podczas wyszukiwania serwerów zawsze klikajcie na [Pinguj] bo to wam wyszuka od kolejności rosnącej serwy z najmniejszymi pingami.
- Bronie wyrzucamy klawiszem F [odpowiada również za rzut nożem].
- Początkowi snajperzy - używajcie lini snajperskiej [Opcje Gry]
- Czat wywołujemy klawiszem T
-I co najważniejsze, granaty, granaty i jeszcze raz granaty, nie raz was uratują. Z nimi to bądźcie na ty, bo to 25 % waszego zwycięstwa i przeżycia :D

3 paski...ee?

W grze jak widzicie, mamy trzy paski. Pierwszy - czerwony to zdrowie, drugi to ilość pozostałych naboi, a ostatni to Jet Pack, w grze za pomocą PPM latamy.

Btw - mój nick to |WhiTeDeAth|Deepthorat

Osobiście, w soldata gram od czerwca 2005, polecił mi to Boba Fett za co mu jestem wdzięczny :), i polecam wam. Ofc istnieje coś takiego jak konto pr0 [płacicie 25 zł i macie dodatkowe opcje - imho zbędne]. Jeżeli gierka was zaciekawiła, to poprostu - www.soldat.pl i wszystko jasne ;). Sciągać wersje 1.3.1 no i grać, grać, grać xD. Poza tym, chętnie bym usłyszał innych zdanie o tej grze. :P

Aha i jak macie pytania/problemy to piszcie ;)

A i oto screeny [robione z profilu "Widz"]
#1 Deathmach
[img]http://img47.imageshack.us/img47/4396/soldat1qf2.jpg\" border=\"0\" alt=\"IPB Image\" /]
#2 CTF (capture the flag)
[img]http://img453.imageshack.us/img453/7903/ctfrr1.jpg\" border=\"0\" alt=\"IPB Image\" /]
« Ostatnia zmiana: 31 Marzec 2007, 23:32:41 wysłana przez Arkhan »

Offline DeadFish

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 324
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
Soldat
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Marzec 2007, 23:09:36 »
Szukałem czegoś niezwykle grywalnego, a zarazem czegoś, co odpali nawet na szkolnym kompie (:D), no i znalazłem. Soldat. Co prawda w chacie zbytnio nie gram, gdyż są po prostu lepsze gry, ale świetnie nadaje się jako jakiś przerywnik, a najbardziej, jak już wspominałem, żeby pograć w szkole, jak facet gada o rzeczach totalnie niepotrzebnych, a do tego które się już dawno umie :] I gitara. Soldat to po prostu fajna, przyjemna gra... :)

Forum Tawerny Gothic

Soldat
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Marzec 2007, 23:09:36 »

Offline Ponurak

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1408
  • Reputacja: 1170
  • Płeć: Mężczyzna
  • Podaj sobie...
Soldat
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Kwiecień 2007, 09:59:44 »
Soldat to super Giera. Zobaczyłem ją u kumpla po raz pierwszy i pomyślalem że jest spoko. Grałem jeszcze w Soldata ale aktualnie nie mam nawet tego na kompie. Apropos Dzięki za przypomnienie. Muszę sobie zainstalowac.

Offline Boba Fett

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1566
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wolność jest nieśmiertelna
Soldat
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Kwiecień 2007, 12:00:39 »
Powiem od razu, że Soldat jest według mnie jedną z najlepszych gier, z jaką miałem przyjemność się spotkać. To, że widok jest 2D (tj. od boku) w ogóle nie przeszkadsza w tym, by się znakomicie bawić, szczególnie przez internet z innymi graczami. Przyznam bez skromności, że gracz ze mnie już dość niezły.
W Soldata gram już grubo ponad 3 lata (w tym 1 rok bez neta) i jak na razie przestawać nie zamierzam. Jest to doskonały odstresowywacz oraz gra na wolną chwilę. W zasadzie zawsze, jak nie mam ochoty w nic grać, to klikam na ikonkę Soldata i tam zbieram żniwo.
Moim ulubionym trybem jest Infiltration, szczególnie z trybem realistycznym.
Ulubione bronie:
Zwykły tryb - HK MP5
Realistic - Desert eagles, HK MP5, Steyr oraz czasami snajperka.

Bardzo zachęcam do ściagnięcia tej gry, bo naprawdę warto.

Respev

  • Gość
Soldat
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Kwiecień 2007, 14:21:46 »
Powiem tak, gra dosyć ciekawa ale na dłuższą metę nudna. Troche w nia grałem, ale miałem dość po tym, jak skopał mi nieźle dupsko ThoRo i Isaac z dawnej polskiej oficjalnej strony o Gothicu  Gra daje frajdę, ale ja jednak wole coś z 3D. Na początku trudno przyzwyczaić się do sterowania i manewrowania. Po godzinie czy dwóch można śmiało ruszać na przeciwnika. Jedno jest w niej denerwujące - niezbalansowane bronie. Ktoś może sobie wziąść bazooke i wymiata, gdyż reszcie graczy pozostają automaty ;p
« Ostatnia zmiana: 01 Kwiecień 2007, 14:22:31 wysłana przez Respev »

Offline Arkhan

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1117
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
Soldat
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Kwiecień 2007, 01:50:31 »
Krótko i bez zbędnych ceregieli ;

Wersja 1.4 już pod ostrzałem!
[img]http://img252.imageshack.us/img252/1143/soldat14oc0zc5.gif\" border=\"0\" alt=\"IPB Image\" /]

Każdy fan tej gry czekał na ten moment ponad rok. Poprawiono wiele bugów, ale również ulepszono dotychczasowe opcje gry. Dodano sporo map, a  od teraz można mieć własny radar [mając zarej. gre], czy również inne nowe całkiem dodatki! Sama gra oferuje więcej zajebistej rozgrywki czego przekonałem się podczas testów 1.4 na niemieckim serwerze na którym spotkałem uradowanych polaków z gry. Faktycznie, pociski np z Ak czy miniguna są wystrzeliwane szybciej, a noże dolatają dalej! To jeszcze nic, poprawiono masę rzeczy, dodano sporo kolorów, więc gra jest o wiele bardziej przyjemna. Jeżeli chcecie się dowiedzieć więcej, zapraszam na stronę www.soldat.pl po prostu do samej gry. Polska gra cieszy się uznaniem na całym świecie, co raz bardziej znajduje nowych fanów. Krótko mówiąc, enjoy!

Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: 30 Kwiecień 2007, 01:51:50 wysłana przez Arkhan »

Offline Casano

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 364
  • Reputacja: 1
Soldat
« Odpowiedź #6 dnia: 30 Kwiecień 2007, 11:10:59 »
Soldat, szczerze mówiąc, nie przypadł mi do gustu. Niestety gra naprawdę szybko mi się znudziła, i w trybie natychmiastowym zaprzestałem w nią grać. Gra, może i prezentuje się sie ładnie, jednak posiada w sobie coś monotonnego, co mnie odstraszyło. Na pewno, można się przy niej rozerwać jeżeli mamy trochę czasu wolnego.

Podsumowując, jeżeli nie jesteś fanem tego typu gier na pewno nie spędzisz przy niej dużo czasu. Fajna, i rozluźniająca gra, tak mogę ją podsumować.

Offline Dydzio

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 45
  • Reputacja: 0
Soldat
« Odpowiedź #7 dnia: 26 Styczeń 2008, 19:22:50 »
Od jakiegoś czasu gram w grę polskiej produkcji "soldat". Chciałbym poznać wasze opinie na temat tej gry.
Mi się podoba i lubię sobie pograć w to od czasu do czasu. Piszcie!

Offline PLShayloPL

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 307
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
Soldat
« Odpowiedź #8 dnia: 26 Styczeń 2008, 19:43:24 »
Ja też gram W soldata 1.4.2 od paru lat ale rzadko, dla mnie to fajnie się strzela i zabija bo dużo krwi jest   , ale bardziej lubię grać w Climby.

Offline BeoWolf

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 101
  • Reputacja: 0
Soldat
« Odpowiedź #9 dnia: 27 Styczeń 2008, 03:24:42 »
Sciągnełem ja ale kiedy włanczam to wyskakuje mi bład "Program Soldat przestal działac"  

Offline Ponurak

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1408
  • Reputacja: 1170
  • Płeć: Mężczyzna
  • Podaj sobie...
Soldat
« Odpowiedź #10 dnia: 12 Luty 2008, 19:47:42 »
Cytuj
Soldat, szczerze mówiąc, nie przypadł mi do gustu. Niestety gra naprawdę szybko mi się znudziła, i w trybie natychmiastowym zaprzestałem w nią grać. Gra, może i prezentuje się się ładnie, jednak posiada w sobie coś monotonnego, co mnie odstraszyło. Na pewno, można się przy niej rozerwać jeżeli mamy trochę czasu wolnego.

Podsumowując, jeżeli nie jesteś fanem tego typu gier na pewno nie spędzisz przy niej dużo czasu. Fajna, i rozluźniająca gra, tak mogę ją podsumować.

na pewno mniej monotonna od icy tower xD. A ja sobie mam promo w Soldacie :D i muszę powiedzieć że warto jest mieć promo. Opcje co prawda z działu "niepotrzebne puperele" ale umilają grę.

PS.Ej no ja napisałem puperele a nie puperele co to za jakiś cenzor :D
« Ostatnia zmiana: 12 Luty 2008, 19:49:37 wysłana przez .:AngaR:. »

Offline Arkhan

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1117
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
Soldat
« Odpowiedź #11 dnia: 12 Luty 2008, 21:07:59 »
Cytuj
na pewno mniej monotonna od icy tower xD. A ja sobie mam promo w Soldacie :D i muszę powiedzieć że warto jest mieć promo. Opcje co prawda z działu "niepotrzebne puperele" ale umilają grę.

Zarejestrowana płatna wersja pod postacią zassanego patch'a z neta xD?

Offline KAT

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 80
  • Reputacja: 0
Soldat
« Odpowiedź #12 dnia: 16 Luty 2008, 10:05:13 »
Soldat to niezła gra sam grałem i bardzo mi się podobała. Niezła masakra jak się strzela z LAW.

Forum Tawerny Gothic

Soldat
« Odpowiedź #12 dnia: 16 Luty 2008, 10:05:13 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top