Autor Wątek: Orkowie  (Przeczytany 8125 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline stefan666

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1504
  • Reputacja: 1328
  • Płeć: Mężczyzna
Orkowie
« dnia: 23 Styczeń 2008, 18:47:15 »
Co sądzicie o Orkach z Gothic 1 chodzi mi o ich inteligencje i o ich zdolnosci ,
 Moim zdaniem nie sa tacy do konica bezmyślni gdyż Xardas czytal ich zapiski umieja magie moga uczyc się jezyków mp. Urshak ,Tarrok. Sa teź dobrymi architektami np. ÂŚwiatynia Sniącego , Cmentarzysko Orkow i maja jedna zalete sa wierni nie to co ludzi na Urshaku można bylo zawsze polegać . Ja twierdze tak jak Xardas ze to nie zwierzeta czekam na wasze opinie      


Rhobar 1
Cytuj
tym gdyby byli głupi walczyli by na pięsci a nie bronmi.
to najlepszy przyklad bo im broni nie kuje czlowiek tylko ork a zeby cos wykuc to trzeba myslec

taa krassus ale mi chodzilo tylko o orkow z Gothic 1 a i da się z nimi gadac TARROK I URSHAK  
Kolejny temat który już był!

Cytuj
Ludzie (i nie tylko) zanim założycie nowy temat skorzystajcie z wyszukiwarki.


to ty się naucz bo to temat o Gothic 1 a nie Gothic 2 lub Gothic 3 a zresztą Crisis ci to już wytłumaczyl
« Ostatnia zmiana: 27 Styczeń 2008, 18:27:29 wysłana przez Pienik »

Offline kajetan2

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Reputacja: 0
Orkowie
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Styczeń 2008, 18:52:35 »
masz racje orkowie moze cos tam mysla tylko ze jak zobacza ludzi to wpadaja w szal i tylko wtedy umieja walczyc    

Forum Tawerny Gothic

Orkowie
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Styczeń 2008, 18:52:35 »

Offline Rhobar I

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Reputacja: 0
Orkowie
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Styczeń 2008, 18:58:36 »
To prawda orkowie wcale nie są głupi. Przecież o tym najlepiej pokazuje gothic 3. Orkowie są rozgarnięci i nawet mądrzy. Po za tym gdyby byli głupi walczyli by na pięsci a nie bronmi.

Offline krassus

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 171
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • na pochybel!!!
Orkowie
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Styczeń 2008, 17:42:56 »
Ta dyskusja powinna być podzielona na dwie. Orkowie z 1 i 2 są podobni lecz orkowie z 3 są bardziej inteligentni. Przecież w 1 i 2 orkowie nie mówią żadnym ludzkim językiem. Natomiast w 3 można się już z nimi dogadać!


Ciężko jest się wypowiadać o inteligencji orków. Jedno jest wiadome są wystarczająco inteligentni żeby wiedzieć jak pokonać króla i przejąć Górniczą Dolinę. Nie można też uważać ich za specjalnie inteligentnych. Nie stworzyli oni wspaniałej kultury opierającej się na dziełach sztuki czy wartościach intelektualnych. Możemy stwierdzić jedno: są wyśmienitymi wojownikami
« Ostatnia zmiana: 25 Styczeń 2008, 01:46:29 wysłana przez krassus »

Offline kajetan2

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Reputacja: 0
Orkowie
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Styczeń 2008, 18:13:44 »
nieraz widzialem jak orkowie z Gothic 1 i Gothic 2 ze soba gadaja oczywiscie nie po ludzku tylko cos tam belkotali naprzyklad uciaczacza    

Offline XardaSeQ

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 67
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Orkowie
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Styczeń 2008, 18:21:11 »
kajetan2: DOUBLE POST!!! JEST OPCJA EDIT!!!!!!!!!!!! zapamietaj to...

a co do orkow, w Gothic 1 oraz Gothic 2 byli to tacy dzikusy :P oczywiscie byly wyjatki np Ur-Shak ale najbardziej inteligenti byli orkowie z Gothic 3. Ale nie będę spamowal bo napisaliscie powyzej ^^ dlaczego w Gothic 3? Bo potrafili dobrze utrzymywac wladze - dobrze rzadzili ^^

Offline Orcrist

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 52
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Orkowie
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Styczeń 2008, 18:32:38 »
Ja sądze, że orkowie są mądrzy, ale tylko w Gothic 3 lecz osobiscie ich niecierpię. nie wiem nawet do konca czemu, może dlatego że jestem krasnoludem (w grach), a oni się niezbyt lubią. Osobiście uważam i będę zawsze uważał ich za bezmyślnych morderców, którzy mordują wszystko co się rusza.

Offline stefan666

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1504
  • Reputacja: 1328
  • Płeć: Mężczyzna
Orkowie
« Odpowiedź #7 dnia: 24 Styczeń 2008, 18:46:02 »
Cytuj
Ja sądze, że orkowie są mądrzy, ale tylko w Gothic 3 lecz osobiscie ich niecierpię. nie wiem nawet do konca czemu, może dlatego że jestem krasnoludem (w grach), a oni się niezbyt lubią. Osobiście uważam i będę zawsze uważał ich za bezmyślnych morderców, którzy mordują wszystko co się rusza.



Boze i kolejny .. JAK BY BYLI BEZMOZGOWCAMI TO BY NIE KULI SOBIE BRONI NIE ZBUDOWALI BY ÂŚWIATYNI SNIACEGO NIE WIERZYLI BY W BELIARA,SNIÂĄCEGO ... aa jak bezmozg nauczyl by się ludzkiego np.Trrok on umie zrobic ulu-mulu ...      KEJTAN2 nie pisz postow na 1 linike naucz się edytowac post .... albo nie pisz w cale bo zanim osiagniesz 100 post to będziesz mial juz 60% ...

Offline krassus

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 171
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • na pochybel!!!
Orkowie
« Odpowiedź #8 dnia: 25 Styczeń 2008, 01:50:21 »
Podwyższenie inteligencji orków w GIII było obowiązkowe. Gdyby nie to ciężko byłoby do nich dołączyć   Takie było założenie gry i nic tego nie zmieni. W GI i GII inteligentni orkowie nie byli potrzebni. Mieli tylko być potężnymi wojownikami trudnymi do pokonania!

Offline BeoWolf

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 101
  • Reputacja: 0
Orkowie
« Odpowiedź #9 dnia: 27 Styczeń 2008, 01:42:57 »
Moim zdaniem Orkowie to trochę zmutowani Genetycznie nie dawni Przokdowie ludzi   poza tym ucza się np.Kowalstwa,Walki czy nawet Poteznej Mocy Magiczej co oznacza ze sa inteligetni.

Offline chlebek17

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Reputacja: 0
Orkowie
« Odpowiedź #10 dnia: 27 Styczeń 2008, 10:08:07 »
macie racje orkom zdarzaja się przeblyski inteligencji przynajmniej tym z Gothic 1 i Gothic 2 za to w Gothic 3 olbrzymie zdziwko mnie wzielo pierwsze co pomyslalem  to ''oni potrafia gadac''

Offline Lord Scorpio

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 51
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Orkowie
« Odpowiedź #11 dnia: 27 Styczeń 2008, 12:04:17 »
Jak człowiek się zastanowi nad tym wszystkim to dochodzi do prostych wniosków, a mianowicie orkowie byli, czy są równie starą kulturą jak ludzie równie mocno rozwiniętą tyle, że z podziałem na kasty: np. szamanów, żołnierzy itp. Inteligentni są i jak widać bardzo sktuczeni w swoich działaniach ponieważ dodatkowo charakteryzują się olbrzymią siłą, mają też jeden dodatkowy atut, który nie zawsze występuje u ludzi no może występuje aletak długo jak jest potrzebny:( a mianowicie honor, wystarczy mieć na sobie ulumulu i nawet będąc ich śmiertelnym wrogiem jesteśmy bepieczni. Więc podsumowując orkowie są potrzebni ponieważ silny przeciwnik determinuje nas do jeszcze szybszego rozwoju:)

Offline Nakiel

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 125
  • Reputacja: 21
  • Płeć: Mężczyzna
  • Naleśnik
Orkowie
« Odpowiedź #12 dnia: 27 Styczeń 2008, 12:22:04 »
Kolejny temat który już był!

Ankieta: Czy lubicie orków?

Ludzie (i nie tylko) zanim założycie nowy temat skorzystajcie z wyszukiwarki.


Przecież tam jest mowa o orkach z Gothic 3, a tutaj z Gothic 1, a orkowie różnią się w tych dwóch grach, więc temat jest jak najbardziej na miejscu.///Crisis
« Ostatnia zmiana: 27 Styczeń 2008, 12:33:55 wysłana przez Crisis »

Offline stefan666

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1504
  • Reputacja: 1328
  • Płeć: Mężczyzna
Orkowie
« Odpowiedź #13 dnia: 27 Styczeń 2008, 18:28:21 »
A mam ostania prożbe co do mojego tematy piszcie tylko o orkach z Gothic 1 nie o orkach z Gothic 2 czy Gothic 3 tylko orkowie Z Gothic 1 !

Offline wrzod

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Reputacja: 0
Orkowie
« Odpowiedź #14 dnia: 28 Styczeń 2008, 14:10:20 »
ja również uważam że orkowie są inteligentni :dlaczego? . Tarrok zrobił nam Ulu Mulu . Tarrok jak i Ur-Shak potrafią się porozumiewać co ludzkiemu   . Co jeszcze ? Orkowie strażnicy i orkowie żołnierze mają coś w rodzaju zbroi . Mają arcyśmieszny taniec ludowy   i są to dość dobrzy kowale . Potrafią też posługiwać się magią i są tam jeszcze myśliwi gdzie polują na brzytwy  kąsacze ogary oraz cieniostwory .

Offline Uchiha Sasuke

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 156
  • Reputacja: 0
Orkowie
« Odpowiedź #15 dnia: 28 Styczeń 2008, 19:15:58 »
Orkowie ie są tacy głupi jak się niektórym wydaje.Dlaczego? A  dla tego:
-Potrafią używać magii
-Umieją wykuwać broń
-Zbudowali świątynie śniącego
-Potrafią mówić

Offline Czesny

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 0
Orkowie
« Odpowiedź #16 dnia: 28 Styczeń 2008, 19:33:20 »
niby tak ale jak dla mnie to idioci nie mogą np wpisac kodu cheat god :) he he a tak powaznie skoro sa tacy inteligentni to czemu nie zainwestują w higiene i posługuja się tylko jedna bronią?

Offline jureus

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 145
  • Reputacja: 0
Orkowie
« Odpowiedź #17 dnia: 28 Styczeń 2008, 19:59:32 »
ci orkowie sa głupi bo sniacy potrzebował marionetek ktore by slepo wykonawały jego polecenia iec pozbawił ich elementów które mogły by spowodowac bunt usunoł inteligencje mowe kultureitp

Offline Morgoth145

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 134
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Orkowie
« Odpowiedź #18 dnia: 28 Styczeń 2008, 21:31:14 »
Wedłuk mnie wyglądają trochę wieśniacko i niegrzeszą rozumem   . Ale zato są silne    i można na nich nabijać LEVEL.

Offline Fragenstein

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 53
  • Reputacja: 0
Orkowie
« Odpowiedź #19 dnia: 28 Styczeń 2008, 21:56:08 »
Ork.. jedna z wielu fikcyjnych stworzeń ze świata John'a Reuer'a Ronald'a Tolkien'a. W jego książce byli mniej inteligentnymi postaciami kierowanymi przez Saurona. Ale w końcu ten temat dotyczy orków w Gothic'u :)

Xardas powiedział, że dorównują nam kulturą itp. Są rasą starszą od ludzi, zdecydowanie. Ktoś wyżej wspomniał, że potrafią posługiwać się bronią i magią- przepraszam, ale narzędziami posługują się także zwierzęta (małpa używająca patyka aby dobrać się do termitów), a magia została im dana przez ÂŚniącego (bądź Beliara, którego sługą jest ÂŚniący), więc nie użył bym tego jako argumentu. Co prawda, znają się na budownictwie i inżynierii w jakimś stopniu (jakoś zbudowali tą świątynię ÂŚniącego, dwór Irdorath nie jestem pewien czy nie został wzniesiony za pomocą magii). Do tego w Gothic 2 dowiadujemy się, że orkowie go przesłuchiwali i próbowali dostać informacje o paladynach, co znaczy, że wiedzą co to wywiad. W Gothic 3 znają mowę ludzką, są dobrze zorganizowani (a to wymaga dość dużo myślenia).

Podsumowując..
Gothic 1- mniej rozwinięte istoty, co prawda mające bogatą kulturę
Gothic 2- nieco bardziej inteligentne niż w Gothic 1
Gothic 3- bardzo rozwinięte istoty, dorównujące ludziom pod względem kultury, inteligencji a przewyższające ich pod względem siły
G4- a tutaj można już użyć wyobraźni :) Wg mnie nie powinny różnić się za bardzo od tych z Gothic 3

Forum Tawerny Gothic

Orkowie
« Odpowiedź #19 dnia: 28 Styczeń 2008, 21:56:08 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything