Autor Wątek: Gomez Chrześcijanin?  (Przeczytany 5182 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Arkhan

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1117
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
Gomez Chrześcijanin?
« dnia: 07 Listopad 2006, 13:36:41 »
Witam :]

Otóż, na pewnym forum o gothicu, pewien użytkownik napisał temat w którym zauważył...scenę ukrzyżowanego
Chrystusa z religi chrześcijańskiej na zbroi gomeza! Proszę sie przyjżeć dokładniej napierśnikowi http://img243.imageshack.us/img243/7144/gomezlv8.jpg Co o tym sądzicie? Czy to taki mały zamysł twórców, a może chcieli pokazać że są chrześcijanami? Zapraszam do dyskusji.

Offline Kereth

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Reputacja: 0
Gomez Chrześcijanin?
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Listopad 2006, 16:19:47 »
Przyglądałem się temu obrazkowi i widze trzy postacie:
- Jezusa i jakiś dwóch co się patrzą na niego
Czyżby twórcy gothica zrobili napierśnik  z Jezusem??

Forum Tawerny Gothic

Gomez Chrześcijanin?
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Listopad 2006, 16:19:47 »

Offline Arthas

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 756
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
Gomez Chrześcijanin?
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Listopad 2006, 16:29:26 »
Cóż, bardzo ciekawe i intrygujące spostrzeżenie. Wydaje mi się, że gdzieś już to widziałem. Co do samej zbroi Gomeza, to niegdyś się jej przyglądałem, ale nie nigdy nie zauważyłem czegoś podobnego, przypominającego wizerunek Chrystusa na krzyżu. Nie wiem, co to może oznaczać, lecz trzeba przyznać, że jest niezwykłe i doskonale zakamuflowane.

Offline Dragosani

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Gomez Chrześcijanin?
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Listopad 2006, 19:12:29 »
Ciekawe. Postać ukrzyżowanego Jezusa jest dobrze ukryta. Według mnie wyjaśnienia tej zagadki są dwa. Pierwsze to przypadek. Twórcy gdy tworzyli ten napierśnik chcieli umieścić tam jakis motyw i po kilku propozycjach przyjeli ten nie zważając zbytnio co tam mozna dostrzec. Drugie wyjaśnienie to możliwe że twórcy   po prostu chcieli by gracze mieli jakiś temat do dyskusji na forach.

Offline Ciern

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 69
  • Reputacja: 0
Gomez Chrześcijanin?
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Listopad 2006, 16:08:48 »
Przepraszam wszystkich ale by odpowiedzieć  muszę nawiązać do Gothica 2. Otórz każdy kto w niego grał na pewno zajżał do opuszczonej świątyńki za farmą najemników, wokół niej jest pełno grobów a na nagrobkach były następujące epitafia:
-Pozdro LOL
-Witam na cmętarzu .pl
Możliwe że coś zmieniłem ale teksty były w tym stylu. Powracając do Gothica 1, myślę że twórcy zrobili sobie kawał coś jak na grobach, taką zagadkę dla dociekliwych, żeby fani mieli co pisać na forach. No i im wyszło. :)

Offline Ciern

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 69
  • Reputacja: 0
Gomez Chrześcijanin?
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Listopad 2006, 16:26:28 »
e, raczej nie, poza tym u stóp powieszonego klęczy jakaś osoba (Maria Magdalena, Maryja??) A z resztą widziałeś w którejś odsłonie gothica powieszonego w identyczny sposób człowieka?? W G3 jest  paru takich wisielców ale nie wiszą oni identycznie jak na napierśniku.

Offline Sir_William

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 771
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • I tak w koło, Macieju...
Gomez Chrześcijanin?
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Listopad 2006, 13:26:04 »
Wg. mnie to może wywołać wiele kontrowersji. W grze gdzie ludzie są Politeistami, czyli wyznają więcej niż jednego boga, taki wygłup ze strony autorów może się źle skończyć. Jako, że jestem Katolikiem, dlatego nie odpowiada mi zamieszczanie takich ikon w grze Innosa, Adanosa, Beliara. Nie długo w Gothic IV okaże się, że będziesz rozmawiać z Jezusem :/ Debilizm wg. mnie!


Pozdraiwam,
Sir William ::paladin8fl

Lekki błąd w słowie "rozmawiać" - DODO
« Ostatnia zmiana: 20 Listopad 2006, 14:09:41 wysłana przez DODO »

Offline Frsh

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 0
Gomez Chrześcijanin?
« Odpowiedź #7 dnia: 22 Listopad 2006, 17:21:50 »
Ciekawe... Ale moim zdaniem nie można kojarzyć obrazka z napierśnika z sceną ukrzyżowania akurat Jezusa Chrystusa. Kara ukrzyżowania była swego czasu bardzo popularna, więc równie dobrze może to byc pospolity rabuś.

[Do lokalnych purystów - "nie wchodzi" mi wpisywanie na klawiaturze "ci", przepraszam za tak karygodne uchybienie wobec naszej ojczystej mowy]

Spokojnie ja nie gryzę - DODO
« Ostatnia zmiana: 22 Listopad 2006, 17:26:10 wysłana przez DODO »

Offline Ret Sam

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 142
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
Gomez Chrześcijanin?
« Odpowiedź #8 dnia: 22 Listopad 2006, 19:24:24 »
Tak. To bardzo ciekawe. Jezus i dwóch kolesi patrzących się na niego. Może twórcy gry chcieli pokazać że też są chrześcijanami(?). Jak dla mnie to sprawa bardzo interesująca.
Cytuj
Gothic IV okaże się, że będziesz rozmawiać z Jezusem :/ Debilizm wg. mnie!
Bez przesady .

To jest bardzo dziwne. Twórcy gry w ten spobób może chcieli nam coś przekazać? Nie wiem. Czekam na dalesze spekulacje na ten temat.

__________________________________________________

Cytuj
Czy to taki mały zamysł twórców, a może chcieli pokazać że są chrześcijanami?

Słowa Arkhana.

Post w ogóle nic nie wnosi do tematu. Mam nadzieję, że to ostatni raz. - [Boba Fett]
« Ostatnia zmiana: 22 Listopad 2006, 19:53:25 wysłana przez Boba Fett »

Forum Tawerny Gothic

Gomez Chrześcijanin?
« Odpowiedź #8 dnia: 22 Listopad 2006, 19:24:24 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything