Autor Wątek: Wasza grafika  (Przeczytany 62126 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Devristus Morii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 10462
  • Reputacja: 8339
  • Płeć: Mężczyzna
  • Leniuszek.
    • Karta postaci

Odp: Wasza grafika
« Odpowiedź #100 dnia: 07 Sierpień 2008, 16:56:17 »
JAk dla mnie sygnaturka Altaira jest za jasna ;D I tak ja już oceniałem na gg...ale kto by się przejmował newbie w tym temacie jak ja...

A o to moja praca ;D To moje pierwsze sygny robione bez tutoriali, a w całym moim życiu 2 i 3 sygna ;D



« Ostatnia zmiana: 07 Sierpień 2008, 17:02:29 wysłana przez Devristus »

Offline Altair

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1125
  • Reputacja: 609
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bóg ma nas w opiece
Odp: Wasza grafika
« Odpowiedź #101 dnia: 07 Sierpień 2008, 21:45:28 »
Cytuj
JAk dla mnie sygnaturka Altaira jest za jasna Duży uśmiech I tak ja już oceniałem na gg...ale kto by się przejmował newbie w tym temacie jak ja...

Już mówiłem :P. Raczej czepiamy się spraw technicznych, takie coś jak za jasne/za ciemne/zbyt mało kolorowe to sranie w banie bo każdy ma inny gust i na tej podstawie ciężko oceniać. Jedna sygna jest jasna, inna ciemna, jakby wszystkie miały być ciemne albo wszystkie jasne albo wszystkie czarno-białe, albo wszystkie kolorowe to nie byłoby nic ciekawego w żadnej. Oczywiście nie reaguję tak na krytykę, tylko uświadamiam cię na przyszłość ;]. Prościej mówiąc jeden lubi tak, inny tak ale jednak są założenia których trzeba się trzymać i można je wytykać w ocenie :P.

Co do twoich prac, to widać że dopiero zaczynasz. Tło jak i render są płaskie jak decha, na obu grafikach pusto. Widzę, że spodobała ci się czcionka bo wszędzie jej używasz. Na pierwszej sygnaturze za mocny pattern, psuje efekt. Render rozmazany gdzieniegdzie. i jak wspomniałem żadnych "efektów specjalnych", tak jakbyś skleił dwie kartki papieru. W drugiej sygnaturze prawie to samo, jeden plus, a mianowicie uzyskałeś efekt ruchu, tj. ten c4d (chyba, bo tak wygląda) sprawia wrażenie jakby postać z dużą prędkością się poruszała (pewnie wiesz o co mi chodzi). Tutaj render troche lepiej wybrany, choć też sama grafika płaska, pusta i napisem zasłoniłeś render. Ciężko jednak jakoś cię oceniać, bo jesteś początkujący, jednak polecam Ci zrobić jedną grafikę z tutoriala, poznasz choć trochę ciekawych opcji (mogę ci dać fajny tutorial, jednak przydałby ci się PS po angielsku) i będziesz mógł sobie tworzyć sygnatury bardziej wolnym stylem.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Wasza grafika
« Odpowiedź #101 dnia: 07 Sierpień 2008, 21:45:28 »

Offline Patty

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Wasza grafika
« Odpowiedź #102 dnia: 08 Sierpień 2008, 20:22:02 »
Zrobiłem nową pracę. Może nie jest doskonała, ale proszę o wytknięcie błędów. Render nei został wybrany na złość, ona ma pewne... walory.
« Ostatnia zmiana: 08 Sierpień 2008, 20:26:11 wysłana przez Nifrenithil »

Offline Devristus Morii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 10462
  • Reputacja: 8339
  • Płeć: Mężczyzna
  • Leniuszek.
    • Karta postaci

Odp: Wasza grafika
« Odpowiedź #103 dnia: 10 Sierpień 2008, 16:32:03 »
W twojej sygnaturce z tego co zauważył to nie podoba mi się obrys napisu, nie za bardzo wchodzi w stosunek zgody z tłem.



« Ostatnia zmiana: 10 Sierpień 2008, 17:15:51 wysłana przez Devristus »

Offline Altair

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1125
  • Reputacja: 609
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bóg ma nas w opiece
Odp: Wasza grafika
« Odpowiedź #104 dnia: 10 Sierpień 2008, 21:22:29 »
Co do pierwszej, to już słyszałeś moją ocenę. Jednak jeszcze nie powiedziałęm - myślałem, że dopiero tworzysz tą pracę ;]. A to już koniec? W takim razie Render odstaje strasznie, napis wielki, usadowiony na samym środku. Dobrze, że jeszcze nie miga i nie kręci się :D. W dodatku czcionka nie pasuje raczej do takiego maga.

Co do drugiej pracy, napis już skromniejszy, jedna też jakoś tak odstaje, co nie zmienia faktu, że jest wiele lepiej. Render fajny, ten ametyst na diademie ładnie wygląda, jednak całość niezbyt dobrze się komponuje. Wszystko ogólnie ma jeden kolor :P.

Tu moja praca, robiłem ją z nudów.



PS: przez skin nie widać czarnego obramowania, które znajduje się na górze i na dole siga (gruba czarna linia :P)
« Ostatnia zmiana: 10 Sierpień 2008, 21:23:17 wysłana przez Altair »

Offline Czaroxxx

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 624
  • Reputacja: -4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wóda, dziwki i lasery
Odp: Wasza grafika
« Odpowiedź #105 dnia: 13 Wrzesień 2008, 10:01:09 »

Praca swawolna :P
« Ostatnia zmiana: 13 Wrzesień 2008, 10:01:50 wysłana przez Kyras »

Offline Eric

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 6260
  • Reputacja: 7717
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pay respect, minor peasant!
    • Karta postaci

Odp: Wasza grafika
« Odpowiedź #106 dnia: 07 Listopad 2008, 20:16:00 »
Słabe ta sygna, Altair... Same c4d, do tego źle umiejscowione i brzydkie, zbyt jasna, taka prosta. Brak głębi, którą sobie cenię ;d Napis ładny, ale źle umiejscowiony

A o to moje, jedna robiona dla Seraila, a jedna dla Canisa ^^





Podniecacie się tymi sygnami Altaira, a one są słabe... Same c4d, plus jakieś wzmocnienie kolorów i światło... W każdym razie, ja robię moje prace w gimpie ;)



Offline Jachu123

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jestem grafikiem 3D, 2D, Fanem serii gothic, :)
Odp: Wasza grafika
« Odpowiedź #107 dnia: 22 Grudzień 2008, 17:04:26 »


Moja sygnaturka, tak wiem mam ją w opisie, ale proszę o komentarze :)

Offline Szarleǰ

  • Krwawe Kruki
  • ***
  • Wiadomości: 2553
  • Reputacja: 3462
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Wasza grafika
« Odpowiedź #108 dnia: 24 Styczeń 2009, 20:31:12 »
Diomedes nie popadnij czasem w samozachwyt. Żałosne to jest, kiedy mówisz, że prace Altaira są brzydkie a twoje i tylko twoje ładne ...
No a co do nich, to praca dla Canisa mi się dość nawet podoba. Nie jestem pr0 majster jeśli o grafikę chodzi więc nie wymienię ci co zrobiłeś dobrze a co źle. Na oko po prostu.
Co do sygnatury dla Seraila to już jest troche inaczej. Opowiadasz o tej głębi a tutaj gówno nie głębia jest. Przykro mi to stwierdzić, ale pare brushy po bokach sprawy również nie załatwią. I denerwuje mnie to, że w każdej twojej sygnaturze jest ta tandetna filmowa ramka która już nie jest ani modna, ani ładna, ani oryginalna. To chyba tyle. Poza tym mógłbyś na przyszłość obejrzeć trochę więcej prac jakiegoś-tam autora a potem mówić że robi brzydkie sygnatury bo patrząc na jedną chyba nie wiele można wywnioskować.
« Ostatnia zmiana: 24 Styczeń 2009, 20:33:33 wysłana przez Peanut »

Offline Altair

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1125
  • Reputacja: 609
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bóg ma nas w opiece
Odp: Wasza grafika
« Odpowiedź #109 dnia: 24 Styczeń 2009, 21:04:45 »
Diomedesie cenie sobie twoja krytyke, ale pamietaj że proste nie znaczy brzydkie, a geniusz tkwi w prostocie :). I nie wiń innych za odmienne zdanie niż twoje, bo temat ten jest zupełnie subiektywny a takie coś "niech wam się to nie podoba bo to jest słabe" jest najmniej nie na miejscu. Poza tym, mało kto podnieca się moimi pracami, jeśli przed swą wypowiedzią pokusiłbyś się o przeczytanie tematu, to wiedziałbyś, ale cóż, jeśli wolisz ciskać bezpodstawnie oskarżeniami - twój wybór. Poza tym, popadasz w hipokryzję (jeśli wiesz co to znaczy), gdyż sam definitywnie stwierdzasz, że moje prace są słabe i bezpodstawnie chwalone, twoje natomiast są świetne i pochwały będą jak najbardziej na miejscu. Może hipokryzja to przesada, ale na pewno coś w rodzaju pewnego narcyzmu.

Co do twoich prac to ta pierwsza nie podoba mi się, bo cóż no wole takie bardziej dynamiczne sygnatury, więcej gry światła itp. Co do drugiej to klimat jak najbardziej, a i wykonanie bardzo dobre, choć same brushe, to bardzo mi się podoba. Nie popadaj jednak w hipokryzję, gdyż i twa druga sygnatura jest raczej prosta, a sprawia dobre wrażenie. Poza tym robiona w Gimpie o jak wiadomo - mniejszych możliwościach.

PS: znowu 999 post? :|
« Ostatnia zmiana: 24 Styczeń 2009, 21:12:47 wysłana przez Altair »

Offline Czaroxxx

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 624
  • Reputacja: -4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wóda, dziwki i lasery
Odp: Wasza grafika
« Odpowiedź #110 dnia: 25 Styczeń 2009, 21:41:42 »
Jak wam się podoba ?

Offline Szarleǰ

  • Krwawe Kruki
  • ***
  • Wiadomości: 2553
  • Reputacja: 3462
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Wasza grafika
« Odpowiedź #111 dnia: 25 Styczeń 2009, 22:52:25 »
O, Kyras to najlepszy przykład na to że proste wcale nie znaczy brzydkie. Takie banalne wykonanie a jaki efekt. Mi się bardzo podoba. Taka nie przesadzona, trochę brusha w tle i powielony render. Fajnie to wygląda, takich kilku idących żołnierzy. Gz, na prawdę.
« Ostatnia zmiana: 26 Styczeń 2009, 23:03:40 wysłana przez Peanut »

Offline Czaroxxx

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 624
  • Reputacja: -4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wóda, dziwki i lasery
Odp: Wasza grafika
« Odpowiedź #112 dnia: 25 Styczeń 2009, 23:00:43 »
W sumie według mnie jeśli chodzi o prace to najważniejszy jest pomysł a nie wykonanie. Oczywiście wykonanie też jest ważne, ale bez dobrego pomysłu jakby człowiek się nie na gimnastykował dzieło nie będzie dobre.
Co do samego robienia prac. Należy się kierować głównie własną oceną. Znaczy... Ta praca powinna przede wszystkim podoba autorowi tak mi się wydaje, wtedy wkłada w nie serce a nie po to by tylko innym zaimponować. Zwykłe szpanerstwo.

Dziękuje Fistaszku za pozytywny komentarz ^^.

Offline Altair

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1125
  • Reputacja: 609
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bóg ma nas w opiece
Odp: Wasza grafika
« Odpowiedź #113 dnia: 26 Styczeń 2009, 19:53:12 »
Powiem tak, że prpca Kyrasa bardzo mi się podoba, jednak jak to zwykle bywa jest pewne 'ale'. Bardzo dobrze stworzyłeś klimat (nie wiem co to za postać), ale w tle widać inne tylko rozmazane, co sprawia wrażenie właśnie odległości, takiego trójwymiaru. Tło przypomina jakby takie zimne, szare mury lub jakiś ciemny krajobraz, no w każdym mrazie mrok itp. I wszystko byłoby idealnie, tylko że według mnie ta głowa po prawej stronie słabo tutaj pasuje i może nie tyle, że psuje, ale obniża jakość pracy. Wolałbym tam zobaczyć po prostu jeszcze kawałek tła. Napis prosty, ale dobrze umiejscowiony i podoba mi się. Ogólnie bardzo dobrze ci to wyszło, choć jak mówił peanut - zrobiłeś to prostym sposobem. I zawsze będę miał takie zdanie, że zrobić fajną sygnaturę milionem warstw, renderów, c4dów, światełek i innych takich efektów jest trudno. Ale zrobić fajną sygnaturę z użyciem kilku brushy i odrobiny finezji jest naprawdę, naprawdę bardzo trudno.

Offline Czaroxxx

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 624
  • Reputacja: -4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wóda, dziwki i lasery
Odp: Wasza grafika
« Odpowiedź #114 dnia: 28 Styczeń 2009, 23:25:42 »

Praca po kilku diametralnych przeróbkach. Lepsze czy gorsze?
« Ostatnia zmiana: 29 Styczeń 2009, 00:27:02 wysłana przez Kyras »

Offline thr

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 0
  • if you cannot change your mind...why have one ?
Odp: Wasza grafika
« Odpowiedź #115 dnia: 19 Luty 2009, 00:46:19 »
co do twojej sygnaturki Altair - moze i jest bardzo minimalistyczna, jedynie co widze to jakas laske i obok niej widoczne pofalowania, czcionka lezy calkowicie - do wymiany, ustaw bardziej swiatlo na srodek sygnaturki i powinno byc ok.

pozdrawiam

Offline Kirgo32

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 312
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Nawet piekło ma swoich bohaterów."
Odp: Wasza grafika
« Odpowiedź #116 dnia: 19 Luty 2009, 09:33:06 »



Chciałem się pochwalić sygną, która mam już od jakiegoś czasu ustawiona na profilu. Wiem, że nie jest ona za dobra. Pobazgrałem trochę brushami, dopasowałem kolory, wkleiłem render, i tyle, więc nie ma się co dziwić. Piszcie co o niej myślicie.

Offline Walentin

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 322
  • Reputacja: 15
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Wasza grafika
« Odpowiedź #117 dnia: 24 Luty 2009, 16:54:51 »
Jestem dopiero początkująca, ale chyba aż tak źle mi nie idzie xD ?!








Offline Vertex

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 85
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • everybody lies
Odp: Wasza grafika
« Odpowiedź #118 dnia: 24 Luty 2009, 18:35:29 »
Wybaczcie, że się wcinam w środek tak fascynującego tematu ale prawde mówiąc dziwie się dlaczego ten temat nazywa się "wasza grafika" zamiast "wasze sygnatury". Bez obrazy dla tutejszych grafików ale czy wasze prace ograniczają się tylko i wyłącznie do sygnatur/avatarów etc. ?  Nie sądzicie, że znacznie więcej możnaby się nauczyć robiąc przykładowo tekstury? nie mówie tutaj oczywiście wylącznie o gothicu ale np. teksturowaniu modelów/modeli (nie wiem jak to się pisze  :rolleyes:). Co prawda znacznie więcej z tym pracy ale efekt jest znacznie bardziej zadowalający, osobiście bardzo mnie cieszy to gdy skończe teksturować swoje dzieło i zobacze je na renderze :) . Nikomu oczywiście tego nie narzucam ale uważam, jak już wyżej powiedziałem o wiele więcej dałoby się nauczyć i sama satysfakcja wykonania tekstury nad którą męczyło się conajmniej godzine jest wielka. Pozatym gdy już się trochę w tym wyćwiczy można dołączyć do teamu moddującego jakąś gre (np. gothica). Liczę, że mój post nie pozostanie bez odpowiedzi. Pozdrawiam.

Offline Czaroxxx

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 624
  • Reputacja: -4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wóda, dziwki i lasery
Odp: Wasza grafika
« Odpowiedź #119 dnia: 09 Marzec 2009, 21:41:32 »
Wybaczcie, że się wcinam w środek tak fascynującego tematu ale prawde mówiąc dziwie się dlaczego ten temat nazywa się "wasza grafika" zamiast "wasze sygnatury". Bez obrazy dla tutejszych grafików ale czy wasze prace ograniczają się tylko i wyłącznie do sygnatur/avatarów etc. ?  Nie sądzicie, że znacznie więcej możnaby się nauczyć robiąc przykładowo tekstury? nie mówie tutaj oczywiście wylącznie o gothicu ale np. teksturowaniu modelów/modeli (nie wiem jak to się pisze  :rolleyes:). Co prawda znacznie więcej z tym pracy ale efekt jest znacznie bardziej zadowalający, osobiście bardzo mnie cieszy to gdy skończe teksturować swoje dzieło i zobacze je na renderze :) . Nikomu oczywiście tego nie narzucam ale uważam, jak już wyżej powiedziałem o wiele więcej dałoby się nauczyć i sama satysfakcja wykonania tekstury nad którą męczyło się conajmniej godzine jest wielka. Pozatym gdy już się trochę w tym wyćwiczy można dołączyć do teamu moddującego jakąś gre (np. gothica). Liczę, że mój post nie pozostanie bez odpowiedzi. Pozdrawiam.

Własna praca? Proszę bardzo.



Mam nadzieję, że ktoś to oceni :P
« Ostatnia zmiana: 09 Marzec 2009, 21:44:03 wysłana przez Kyras »

Forum Tawerny Gothic

Odp: Wasza grafika
« Odpowiedź #119 dnia: 09 Marzec 2009, 21:41:32 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything