Autor Wątek: Mody do Obliviona  (Przeczytany 46895 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Trivet

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 228
  • Reputacja: 1
Mody do Obliviona
« dnia: 06 Listopad 2006, 21:09:54 »
Jako, że jestem wielkim sympatykiem tejże wspaniałej gry postanowiłem zamieścić na forum temat. W mody do Obliviona bawie się od dobrych kilku miesięcy i zaznajomiłem się już z wieloma świetnymi ulepszeniami do tego RPGa. W tym temacie mam zamiar pokazywać wam co lepsze mody ku waszej ogólnej uciesze.  
Nie martwcie się jednak. Nie mam zamiaru rzucić setek linków i pozostawić to samemu sobie. Bede zamieszczał najfajniejsze mody i chciałbym byście komentowali co o nich sądzicie.
By zainstalować mod należy wypakować wszystkie pliki do ...\Bethesda Softworks\Oblivion\data, a następnie włączając gre wejść do podmenu Data Files i włączyć interesujący nas mod.

Zwykle korzystam z jednej strony. Oto link do strony na której możecie się zarejsetrować:LINK, oraz link do samej stronki: LINK

Jako pierwszy chciałem wam zaprezentować mod o nazwie Ren's Beauty Pack. Oto LINK

Jest to jeden z pierwszych i zarazem jeden z najfajniejszych modów jakie ściągnąłem. Dodaje on do gry nową rase - Mistyczne Elfy, które mają cztery wersje: normlany mężczyzna oraz kobieta, oraz wytatuowany mężczyzna oraz kobieta. Poza nową rasą dodane jest również 19 stylów włosów dla kobiety i 9 stylów dla mężczyzn, które są dostępne dla wszystkich ras. Dodatkowo każdy styl włosów jest w kilku wariacjach: w normalnej, z opaską i maską.
By grać rasą Mistycznych Elfów, należy również pobrać ten malutki patch, który pozwala ominąc rozmowę z więźniem na starcie. Oto LINK
Piszcie co sądzicie o tym modzie i jak wam się on podoba(lub nie).

Oto kilka obrazków z tego moda:
SCREEN 1
SCREEN 2
SCREEN 3
SCREEN 4

W miare pojawiania się commentów co do w/w moda zamieszcze kolejne moje propozycje.

PS. W razie jakichkolwiek problemów piszcie na PW, lub GG, a postaram się pomóc.

Pozdrawiam...Trivet
« Ostatnia zmiana: 09 Listopad 2006, 22:43:15 wysłana przez Trivet »

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Mody do Obliviona
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Listopad 2006, 22:58:06 »
ÂŚciągnąłem tego moda tak jak i masę innych...jednak nie chce mi się rozpoczynać gry od nowa by zagrać ładną postacią :] również zasysam mody z ów serwisu jednak nie znalazłem do tej pory niczego co dawałoby mi możliwość zmiany statystyk bohatera np. rasa, klasa, znak zodiaku...nudno grać cały czas tą samą postacią a szkoda rozpoczynać grę od nowa skoro nasz bohater "wymiata". Znalazłeś może takową modyfikację ?

Forum Tawerny Gothic

Mody do Obliviona
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Listopad 2006, 22:58:06 »

Offline Trivet

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 228
  • Reputacja: 1
Mody do Obliviona
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Listopad 2006, 23:21:00 »
 Ciesze się, że mogę komuś pomóc. Mam coś dla ciebie Isentor. Mod nazywa się Character Generate Amulet i można go zassać stąd: LINK.

W rzeczywistości nie jest to modyfikacja, a dodatkowy przedmiot. Jest to amulet, który zezwala na całkowitą modyfikacje naszej postaci(rase, znak, umiejętności, wygląd) w każdym momencie gry. AMulet można znaleźść tuż przy wyjściu z kanałów(sam początek gry). Po założeniu amuletu pojawia się pytanie o to co chcemy zmodyfikować. Naprawde przydatny sprzęt.

Oto kilka screenów pokazujących gdzie można znaleźść i jak użytkować z amuletu:
SCREEN 1
SCREEN 2
SCREEN 3

Sprawdzajcie i komentujcie.

Pozdrawiam...Trivet
« Ostatnia zmiana: 09 Listopad 2006, 22:40:02 wysłana przez Trivet »

Offline Trivet

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 228
  • Reputacja: 1
Mody do Obliviona
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Listopad 2006, 22:38:24 »
Oto kolejny mod dla tych, którzy są zainteresowani Oblivionem. Mod nazywa się Elven Map Redux. Można go pobrać stąd: LINK

Mod to niezwykle przyjemna dla oka kolorowa mapa Cyrodill. Nadaje również barwy ikonom znajdującym się na mapie. Znacznie przyjemneij szuka się lokacji, gdy wszytsko jest w pełnym kolorze.

Oto kilka screenów(na stronie jest więcej):
SCREEN 1
SCREEN 2
SCREEN 3 - Ikony

Jakl zwykle zachęcam do sprawdzania i komentowania.

Pozdrawiam...Trivet

PS. I jak się sprawdił amulet Isentor?
« Ostatnia zmiana: 09 Listopad 2006, 22:43:44 wysłana przez Trivet »

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Mody do Obliviona
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Listopad 2006, 23:46:49 »
Cytat: Trivet
Oto kolejny mod dla tych, którzy są zainteresowani Oblivionem. Mod nazywa się Elven Map Redux
Bardzo dobrze...ściągnąłem niedawno moda poprawiającego mapę jednak widzę, że ten jest jeszcze dokładniejszy.


Cytat: Trivet
PS. I jak się sprawdił amulet Isentor?
Nawet dobrze...irytuje mnie jednak jedno będąc wampirem i tak twarz zostaje w dziwny sposób zmieniona tzn. zmiana rysów twarzy dużo mi nie dała.

Zapewne ściągałeś już domostwa mam do ciebie pytanko, mianowicie gdzie pojawia się "zbrojownia" oraz jaką chatkę mi polecasz...szukam czegoś sporego z manekinami na zbroję oraz porządnym magazynem.
« Ostatnia zmiana: 09 Listopad 2006, 23:47:09 wysłana przez IsentoR »

Offline Trivet

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 228
  • Reputacja: 1
Mody do Obliviona
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Listopad 2006, 09:34:01 »
Cytuj
irytuje mnie jednak jedno będąc wampirem i tak twarz zostaje w dziwny sposób zmieniona
Wybacz, żę zadam takie banalne pytanie, ale próbowałeś najpierw resetować twarz? Mi z reguły to pomagało.  

A jeśli mowa o siedzibach to mam tu dwie które mogły by was zainteresować:

Pierwsza siedziba to Akaviari Stronghold. Fortece można pobrać stąd: LINK.

To dość spora twierdza dla członków Ostrzy. Zlokalizowana jest na zachód od Anvil, a klucz znajduje się w ÂŚwiątyni Władcy Chmur(org. Clouds Ruler Temple). Znajduje się w niej wszystko, czego mógłbyś się spodziewać po dobrej twierdzy(wraz z manekinami). Wewnątrz znajduje się 8 członków Ostrzy, którzy strzegą zamku, oraz 1 kapitan, który czuwa w komnacie bohatera w czasie nocy. W twierdzy możesz znaleźść również muzeum, gdzie w gablotach możesz przechowywać swoje przedmioty. Przedmioty bezpiecznie można przechowywać również w większości skryń wewnątrz zamku, poza skrzyniami strażników zamkowych. Poza tym w świątyni znajduje się sporo użytecznych rzeczy. Do twierdzy można pobrać łatkę z tej strony(LINK) co dodaje jeszcze kilka fajnych rzeczy. Tak, więc całkiem przyjemne miejsce

Oto kilka screnów:
SCREEN 1
SCREEN 2
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Druga siedziba to Black Rock Manor. Można ją zassać stąd: LINK.

Jest to mała posiadłość umiejscowiona na północny-zachód od Chorrol. Bardzo malownicza kraina z przepieknym wodospadem napawa optymizmem. Wewnątrz można się poczuć przytulnie(choć niektóym może się wydać klaustrofobicznie). Piękny salon prowadzi do barku, gdzie można znaleźść pełno najróżniejszego rodzaju trunków(coś dla alkoholików z Cyrodill  ). Dalej jest kuchnia w której znajduje się troche jedzenie. Na piętrze znajduje się sypialnia wyłożona czerwonymi płutnami, a dalej balkon i gabinet. W gabinecie na ścianie powieszone są różne rodzaje claymore'ów. W piwnicy jest kilka skrzyń w których przechowywać możemy własne dobra, oraz drzwi, które można otworzyć kluczem znajdującym się na półce w salonie. Drzwi prowadzą do podziemnej jaskini, której wyjście umiejscowione jest za wodospadem. I niech was nie zwiedzie jego rozmiar(243kb), gdyż to naprawdę fajny domek.

Oto kilka screnów:
SCREEN 1
SCREEN 2
SCREEN 3
SCREEN 4
« Ostatnia zmiana: 10 Listopad 2006, 09:38:51 wysłana przez Trivet »

Offline Riddle.

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 112
  • Reputacja: 0
  • Mój dziadek był wielkim człowiekiem.
Mody do Obliviona
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Luty 2007, 15:04:35 »
Trivecie: zadziwiasz mnie   Podziwiam Twoje checi i zaangażowanie w ten temacik. Mnie osobiście nie chciało by się robić czegoś takiego.
Jeśli chodzi o mody to byłem w posiadaniu ich wszystkich z wyjątkiem tych cudnych okularków i rasy kasnoludów. Jako, że za krasnoludami nie przepadam to zassałem od razu okulary. Ech... polecam ten mod każdemu. Textury wyglądają ładnie i widać, że tworca moda bardzo sie postarał. Jeśli chodzi o moda: Ren`s Beauty Pack to oczywiście uważam iż każdy gracz Obliviona powinien wejść w jego posiadanie.

Z wyrazami szacunku...

Offline Trivet

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 228
  • Reputacja: 1
Mody do Obliviona
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Luty 2007, 09:43:25 »
A teraz coś z innej beczki.   Muzyka w Oblivionie jest cudowna. Każdy(nawet ci którzy Obliviona szczerze nienawidzą) mi chyba to przyzna. Ja jednak po tak wielu godzinach(140 jedną z postaci) spędzonych nad grą jestem już nią odrobine znużony i poszukiwałem czegoś nowego. I tak oto moje poszukiwania zakończyły się sukcesem, gdy tylko natrafiłem na kompilacje muzyki skomponowaną przez Mattiego Paalanena. I tak "modyfikacje" pod jakże skromną nazwą Extra mp3 Music Pack, która podmienia każdy rodzaj muzyki w grze można sciągnąc TU(battle music), TU(dungeon music), TU(explore music, part 1), TU(explore music part 2) i jeszcze TU(public music)

Troche błędnie użyłem słowa podmienia bowiem to czy chcemy pozostawić starą muzyke, czy nie zależy tylko od naszej woli, gdyż wszystkie utwory są zapisane w formacie mp3 i wystarczy tylko wyciąć/usunąc interesujące nas pliki. Ja osobiście wciąż jestem pod wrażeniem muzyki skomponowanej do gry, więc zostawiłem ją i pozwoliłem się jej ładnie przeplatać z tą nową(a skomponowana jest w stylu Jeremy'ego Soula). Z racji tego, że nie mogłem znaleźść screenów, nie zamieszcze ich(  ). Sami poszukajcie!  

BTW. Utworki są tak fajne, że nawet przyjemnie się ich słucha poza grą. Naprawde polecam.

Offline Trivet

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 228
  • Reputacja: 1
Mody do Obliviona
« Odpowiedź #8 dnia: 08 Luty 2007, 17:34:16 »
Wiem. Prawie nikt na tym forum nie lubi Obliviona, ale mnie to nie zraża.   Kolejny mod będzie trohce inny od poprzednich. Inny z tego względu, że te wcześniejsze przy nim to jak hobbity przy trolu. Mod nazywa się Quarl's Texture Pack i zajmuje ponad 300mb(!). Nie zrażajcie się jednak tą wagą gdyż naprawde warto. Tym razem download nie znajduje się na tessource, gdyż był zwyczajnie za duży na tamten site. Download jest TU

Oblivion zachwyca nie tylko głębią świata, ale również grafiką. Powiedzmy sobie jednak szczerze, że od premiery minęło już wiele miesięcy i jakość tekstur nie jest już tak powalająca jak w dniu premiery( zwłaszcza jeśli porówna się TES IV z Dark Messiah of Might & Magic). Qarl jednak przyszedł z pomocą wszystkim estetą i kompletenie pozmieniał wszystkie tekstury otoczenia w Oblivionie co sprawia, że gra jest jeszcze piękniejsza. Zresztą popatrzce tylko na te screen porównawcze:

Porównanie 1 - Beczki przed i po

Porównanie 2 - Ulica przed i po

Porównanie 3 - Miasto przed i po

Porównanie 4 - Fort przed i po

Porównanie 5 - Płot przed i po

Porównanie 6 - Skała przed i po

Porównanie 7 - Pierwsze ruiny przed i po

Porównanie 8 - Drugie ruiny przed i po

Porównanie 9 - Trzecie ruiny przed i po

Porównanie 10 - Piasek przed i po

Porównanie 11 - Mur przed i po

Porównanie 12 - ÂŚnieg przed i po

Mam nadzieje, że wam się spodoba. Należy jeszcze dodać, że jedyne co mod podmienia to tekstury, więc nie będzie żadnych problemów z konfliktami pomiędzy modyfikacjami. ÂŚciągajcie, użytkujcie i komentujcie.  

Pozdrawiam...Triv

Offline Varikhem

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 49
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Mody do Obliviona
« Odpowiedź #9 dnia: 08 Luty 2007, 17:47:16 »
Zapewne te mody są doskonałe ale ja poszukuje modów do polskiej wersji Oblivion gdyż takową posiadam. W angielskiej się za bardzo gubie... C odo tego że ,,nikt nie lubi Oblivion" a guzik prawda, ja mam wampira - maga - złodzieja - i troszeczke maga aha i rasa to Breaton. Pozdrawiam

Offline Trivet

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 228
  • Reputacja: 1
Mody do Obliviona
« Odpowiedź #10 dnia: 09 Luty 2007, 13:39:51 »
Tak, więc prosiłeś Varikhem o mody po polsku. Niewiele ich jest, ale kilka postaram ci podrzucić. Tak właściwie to dla osób, które chcą bawić się w mody do Obliviona nie opłaca się posiadać polskiej wersji z tego względu, że nie ma do niej praktycznie modów(i przez to doświadczenie z grą nie może być tak wspaniałe). Z w/w modów z polską wersją powinny działać Quarl's Texture Pack, Elven Map Redux i Extra mp3 Music Pack, gdyż nie wpływają na żadną integralną część gry, a tylko podmieniają tekstury i muzykę.

Tak, więc spolszczonych modów udało mi się odnaleźć kilka.

1) Animhi Race i Ren's Beauty Pack PL, czyli mod wprowadzający do gry 2 nowe rasy - Mistyczne Elfy i Animhi(mali ludzie-koty). Poza tym są jeszcze dziesiątki nowych fryzur, czyli wszystko dla estetów.
Kilka screenów:
1
2
3
Oraz download: KLIK

2) Book Jackets Oblivion PL, czyi mod który podmienia okładki od książek w całej grze. IMO jest świetny. Mod podzielony jest na 3 części, a każda z nich zajmuje 50mb(czyli całkiem sporo).
Screeny:
1
2
Oraz download: KLIK, KLIK 2, KLIK 3

3) Ethereal Imperial Legion Armor PL, czyli mod który podmienia zardzewiała, nieatrakcyjne tekstury pancerze imperialnego na nowe lśniące. Całkiem udany.
Dwa screeny:
1
2
Oraz download: KLIK

4) Improved Soul Gem PL, czyli mod który ulepsza wygląd kamieni duszy. Podmienia ich kolorystykę. Estetycznie i dobrze zrobione, polecam.
Dwa screeny:
1
2
Oraz download: KLIK

5) Precious Stones & Glittering Prices, czyli mod który wprowadza do gry kilka świecidełek, które opłaca się sprzedawać. Całkiem fajne, polecam.
Screeny:
1
2
3
No i oczywiście download: KLIK

6) Tamriel Travelers PL, czyli mod dodający do Cyrrodil różnych podróżników jakich możemy spotkać na drogach. Teraz wędrownych handlarzy jest znacznie więcej i zostali oni podzieleni na klasy: Wędrowny Handlarz, Wędrowny Mag, Wędrowny ÂŁucznik itp... Każdy sprzedaje inne przedmioty.
Screeny:
1
2
No i download: KLIK

7) Lantern and Torch PL, czyli mod dodający do gry przenośną latarnie. Poza tym waga pochodni rośnie do 0,5 funta aby dodać trochę realizmu. Nie jestem pewnie czy coś jeszcze bo sam gonie używam.  
Screen:
1
Oczywiście download: KLIK

8) Merchants Plus PL, czyli mod dodający wędrownych kupców do gry. Są dwie wersje tego moda. W jednym handlowcy świecą jasnym światłem, a w drugim nie.
Screeny:
1(ze światłem)
2(bez światła)
Oraz download:
KLIK(ze światłem) i KLIK(bez światła)

Mam nadzieje, że się spodoba. Sprawdzajcie, komentujcie.

Pozdrawiam...Triv
« Ostatnia zmiana: 09 Luty 2007, 13:41:00 wysłana przez Trivet »

Offline zaj

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 80
  • Reputacja: 0
Mody do Obliviona
« Odpowiedź #11 dnia: 09 Luty 2007, 16:22:44 »
ÂŚwietna robota stary!  Ja polecam ściągnąć mod do obka, który zmienia system poziomowania przeciwników, który moim skromnym zdaniem jest do kitu. Dzięki niemu nie zobaczymy jakiś łajz na drodze w szklanym pancerzu z młotem za 15000 sztuk złota.

Oto link:
http://www.tessource.net/files/file.php?id=2518 -dodaje też trochę nowych rzeczynp. na tym screenie widać trochę:
http://www.tessource.net/files/image.php?id=5176

kolejny fajny mod:
http://planetelderscrolls.gamespy.com/View...ail&id=1409  


kółko na klucze:
http://www.tessource.net/files/file.php?id=3409#gallery - Teraz już nie będziecie mieli zawalonego ekwipunku samymi kluczami, bo wszystkie będą w jednym miejscu

Offline Trivet

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 228
  • Reputacja: 1
Mody do Obliviona
« Odpowiedź #12 dnia: 09 Luty 2007, 18:01:33 »
O widze, że w końcu w kimś wzbudziłem zainteresowanie.  

Co do twoich modów.
Francescos Leveled Creatures and Items Mod miałem wrzucić w najbliższym czasie. Prawde mówiąc jest to rdzeń wszystkich modów w moim Oblivionie i nie wyobrazam sobie bym grał bez niego. Jednakże link który podałeś Zaj jest dość ubogi z racji tego, że na tessource nie mieszczą się pliki przewyższające wagą 50mb(a uwierzcie mi, że ten mod jest o wiele większy   ). Tak więc pierwszego podanego polecam tylko tym, którzy nie są zainteresowani nowszymi wersjami tegoż, w których jest od zatrzęsienia nowych przedmiotów, zbroi, pancerzy i oczywiście potworów! Z podanych przez Zaja zalet tego moda(czyli drastyczne przerobienie nienawidzonego przez mnie level scallingu) musze jeszcze dodać to, iż mod ten pozwala na zmiane wielu czynników w grze(jak szybkość nabierania doświadczenia, upływ czasu w grze, czy szybkość odnawiania składników alchemicznych). Niedługo powinnem zamieścić linki do pełnej wersji tego moda, a tymczasem dziękuje Zajowi za przypomnienie.

Drugi mod, czyli Pink Glass Armor...ekhe, afu. Nie rób tego więcej moim oczą.   Prawde mówiąc już wolałem stary zielony pancerz, który dodam, że mi się strasznie nie podoba.   Jeżeli chodzi o poprawe wyglądu szklanego pancerza to polecam:

Oddbasket Glass Replacement, który możecie pobrac z tej strony: LINK. Jest to chyba najlepsze i zarazem najbardziej łagodne i stonowane przeteksturowanie szklanego pancerza, oraz szklanych broni. Pancerz jest w dwóch wersjach(przeteksturowanie zwykłego i drugi, nowy do kupna). Oto screeny:
1, 2, 3, 4

Na trzeci mod czyli Keychain czaiłem się już równiez od dawna(tzn. aby go tu wrzucić), ale cały czas uważałem go za zbytnią błahostke, aby się nią przjemować. Jak tak głębiej pomysleć to jednak bardzo użyteczny mod, gdyż w naszym inwentarzu robi się od razu o wiele przyjemniej. Dziękuje ci więc Zaj za przypomnienie.

Wiecej modów wkrótce.  

Offline zaj

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 80
  • Reputacja: 0
Mody do Obliviona
« Odpowiedź #13 dnia: 09 Luty 2007, 19:55:07 »
Cytuj
Drugi mod, czyli Pink Glass Armor...ekhe, afu. Nie rób tego więcej moim oczą. biggrin.gif Prawde mówiąc już wolałem stary zielony pancerz, który dodam, że mi się strasznie nie podoba. shifty.gif Jeżeli chodzi o poprawe wyglądu szklanego pancerza to polecam:

To była taka ironia z mojej strony :D A co do podanej przez Ciebie modyfikacji zbroi to muszę spróbować, bo stara wygląda jakby była zrobiona z butelek od LECHA  

Co do modów:
http://tessource.net/files/file.php?id=8962
Tu filmik przedstawiający go:
http://www.youtube.com/watch?v=p1ycXunlsDQ
Nie testowałem go jeszcze!! Jak sprawdzę czy działa to opiszę go.
Polecam też mod, który przerabia interfejs na podobe Morrowinda:
http://www.tessource.net/files/file.php?id=3595


Więcej nie zapodaje, bo to twój temat Trivet  


Bardzo przydałby się link do "Francesco Leveled Creatures and Items Mod" w nowej wersji. Nie mogę go ostatnio znaleźć linka do niego, a pamiętam, że gdzieś go widziałem.


//

http://www.youtube.com/watch?v=jqrfjbQxYbQ&NR  LOL
« Ostatnia zmiana: 09 Luty 2007, 20:00:17 wysłana przez zaj »

Offline Trivet

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 228
  • Reputacja: 1
Mody do Obliviona
« Odpowiedź #14 dnia: 10 Luty 2007, 16:18:22 »
W końcu po długich poszukiwaniach udało mi się odnaleźć Francesco's Leveled Creatures/Items Mod wraz z dodatkiem do niego, czyli Francesco's Optional New Items/Creatures Add-on. Oba pliki są w wersji 3.3d, co jest troche irytujące z tego powodu, iż jest już wersja 4.1, ale nigdzie nie mogłem odnaleźć strony na której za darmo można by było pobrać dodatek do tego moda z jeszcze nowymi brońmi i pancerzami. Jest to jednak mała strata, gdyż ten w wersji 3.3d jest w sam raz i polecam go każdemu. Mody pobrac można odpowiednio z TEJ(podstawowy mod) i TEJ(dodatek) strony.

A więc coś o modzie. Głównym "ficzursem" tej modyfikacji jest zmiana w sposobie poziomowania przeciwników i zdobywanych na nich przedmiotów. Chodzi o to, że tak znienawidzony przez wszytskich level scalling est praktycznie usunięty(tyczy się tylko kilku potworów) i nie ma już takich sytuacji, że po 25 poziomie wszyscy bandyci jakich napotkamy na drodze przywdziewają deadryczne, lub szklane pancerze. Poza tym dodaje też skrypty zachowań stworzeń, więc mozemy teraz przemierzając jakąs leśną gęstwine zauwazyć jak jakiś zły misio znęca sie nad jelonkami. Jest jeszcze zmiana szybkości upływu czasu w grze, odnawiania składników alchemicznych, levelowania i takie tam różne. Jednym słowem: WARTO. Nadmienić jednak musze to, że ten mod dość drastycznie wpływa na samą strukture gry, więc może konfliktować z jakimiś innymi modami(a już z pewnością z Oscuro's Oblivion Overhaul od ktorego jest znacznie lepszy)

A tutaj kilka screenów pokazujacych nowe przedmioty i stwory, które możecie ujrzeć za pomocą dodatku: 1,  2, 3, 4, 5,  6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18

Tak więc jeszcze raz polecam wszytskim gorąco ten mod i pozdrawiam. Rewelacyjna robota.
« Ostatnia zmiana: 10 Luty 2007, 16:21:15 wysłana przez Trivet »

Offline zaj

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 80
  • Reputacja: 0
Mody do Obliviona
« Odpowiedź #15 dnia: 10 Luty 2007, 19:23:06 »
No stary masz u mnie wielkiego + za wstawienie tych linków. Bez tego moda nie warto nawet gry zaczynać.

Offline Trivet

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 228
  • Reputacja: 1
Mody do Obliviona
« Odpowiedź #16 dnia: 17 Luty 2007, 09:56:33 »
No i nadszedł czas na kolejne mody. Tym razem będzie to potrójny ukłon w strone fanów Władcy Pierścieni.  

Czy marzyliście kiedyś, aby przywdziać broń i pancerze z tej kultowej książki i filmu? Jeśli tak to to jest coś dla was. Pierwszy mod to Sauron Armor Chest, czyli ekwipunek władcy Mordoru. Pancerz wykonany jest rewelacyjnie i prawde mówiąc nie ma w nim nic czego można sie przyczepić. Dodatkowo do pancerza(2 wersje) otrzymujemy oczywiście buty, hełm, rękawice, nagolenniki, oraz świetnie wykonaną buławe i oczywiście The One Ring.  ÂŻeby dorwać w swoje ręce ten ekwipunek należy się nie mało nachodzić, bowiem znajduje się w jaskini oddalonej od Leyawin spory kawałek.
Oto mały wgląd na modyfikacje: 1, 2, 3, 4

No i oczywiście download: KLIK

Kolejna modyfikacja jest troche bardziej rozległa. Tak właściwie związany jest z nią nawet mały quest, który musimy wykonać, aby osiągnąć upragnione wyposażenie. A jest co zdobywać, bowiem któż nie chiałby przywdziać Tarczy Boromira, i kosić zastępy nieumarłych Mieczem Gondoru? A może bardziej chcielibyście złapać w swe dłonie legendarne Ządło należace niegdyś do Frodo Bagginsa? Mod nazywa się Weapons of Fallen Heroes i poza w/w brońmi pozwala jeszcze unicestwiać wrogów za pomocą Glamdringa, mieczu Uruk-Hai i jeszcze kilku innych. Razem osiem przedmiotów i dwa zadania do wykonania.
Mały przegląd tego co was czeka: 1,
2, 3, 4, 5, 6

A zassać m ożna stąd: KLIK

No i ostatnia modyfikacja którą dziś zaprezentuje. Uruk-Hai Race. Mod dodaje oczywiście rase uruk-hai i jest to chyba najlepszych próba przeniesienia Tolkienowskiej rasy do Obliviona. Rasa jest dobrze zbalansowana i przyjemnie się nią gra, a dodatkowo dla fanatyków hordy Sarumana dodano możliwość zdobycia pancerza, broni i tarczy, którą posługiwali się uruk-hai. Co prawda, aby je zdobyć należy się naprawde sporo nachodzic, gdyż broń znajduje się bardzo głęboko w górach, ale warto choćby dla takiego widoku: SCREEN 1.
Rasa jest dostępna w dwóch rodzajach: ze znakiem Sarumana i oczywiście bez(SCREEN 2)

Download: KLIK

ÂŻycze udanej zabawy z tymi modyfikacjami!  
« Ostatnia zmiana: 17 Luty 2007, 09:59:51 wysłana przez Trivet »

Offline Crisis

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1177
  • Reputacja: 412
  • Płeć: Mężczyzna
  • What are you waiting for! Get to work!
Mody do Obliviona
« Odpowiedź #17 dnia: 17 Luty 2007, 10:46:37 »
Przyznam Triv, że postarałeś się w tym temacie i bardzo mnie zaskoczyłeś chęcią. Co zostało nagrodzone przypięciem tematu.
Co do modów, zainstalowałem parę i jestem z nich bardzo zadowolony. Mody, które mam to: dwie nowe rasy, wszystkie te do Polskiej wersji, Quarl's Texture Pack, Elven Map Redux,  Extra mp3 Music Pack oraz rasę Krasnoludów. Jestem z wszystkich zadowolony, zwłaszcza z Quarl's Texture Pack, który naprawdę genialnie poprawia grafikę i gra staje się przyjemniejsza i o sporo umila granie, choć myślałem, że to niemożliwe jest. Nowe rasy, bardzo fajna rasa Mistycznych Elfów, która stała się moją ulubioną.

Teraz powiem co nieco o modach, które teraz prezentujesz.

Cytuj
Sauron Armor Chest
Zbroja prezentuje się bardzo dobrze, została zrobiona genialnie i naprawdę wygląda jak strój samego czarnego władcy. ÂŚciągnę go na pewno. Jestem tylko ciekaw czy Pierścień i sama zbroja ma jakieś magiczne właściwości...

Cytuj
Weapons of Fallen Heroes
hmm... ciekawy mod, fajni Władców Pierścieni naprawdę będą wdzięczni, a ja jestem wśród nich   Mod zapowiada się bardzo dobrze i mogę już powiedzieć, że właśnie go zasysam   ÂŁadnie wyglądają miecze. Nareszcie jakaś misja z modem związana  

Cytuj
Uruk-Hai Race
Zdaje mi się, że jest to tylko przerobiony ork   Jednakże nowa rasa  przyciąga i na pewno go ściągnę, próbując grać nową rasą. Triv, możesz powiedzieć, czy mają jakieś nowe właściwości Uruk-hai? Zbroja też ładnie wygląda, ale ta ręka biała nie pasuje do samej postaci. Mod fajny...

Trivet: Nie wiem, może ominąłem, ale czy jest jakiś mod z nowymi czarami?

Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: 17 Luty 2007, 10:50:03 wysłana przez Crisis »

Offline Trivet

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 228
  • Reputacja: 1
Mody do Obliviona
« Odpowiedź #18 dnia: 17 Luty 2007, 11:17:11 »
Cytuj
Jestem tylko ciekaw czy Pierścień i sama zbroja ma jakieś magiczne właściwości...
Nie pamiętam dokładnie, gdyż mod testowałem dość dawno, ale wydaje mi się, że pancerz, był bez ulepszeń(przygotowany wprost idealnie pod kamienie sigil(, natomiast Jedyny Pierścień umożliwiał graczowi niewidzialność.
Cytuj
Nie wiem, może ominąłem, ale czy jest jakiś mod z nowymi czarami?
Akurat nigdy w ściąganie pojedyńczych czarów się nie bawiłem(grając moją czarowincą wystarczało mi to, że moge sam tworzyć czary), ale jest pewna modyfikacja, która całkowicie redefiniuje działanie czarów w grze. Wraz z modem Mighty Magic czary w grze stają się kompletnie odmienne i zarazem bardziej zabawne od tego co widzieliśmy wczesniej. Polecam rozpoczęcie nowej rozgrywki z tym modem, bo zmian jest naprawde sporo. Są dodane nowe rodzaje czarów, ich siła i działanie jest zwykle bardizej skomplikowane, a ci którzy lubują sę w potędze przywołania mogą teraz przywoływać więcej stworzeń za jednym razem. Z racji tego, że mod znacząco ulepsza działanie czarów zalecałbym również granie przynajmniej na połowie paska trudności(jak nie więcej), by czarodzieje wciąż mieli jakieś wyzwanie w Cyrodill.

Oto download: KLIK
I mała modyfiikacja tego moda, która poprawia działanie Strażnika Pradawnych: KLIK

Offline Crisis

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1177
  • Reputacja: 412
  • Płeć: Mężczyzna
  • What are you waiting for! Get to work!
Mody do Obliviona
« Odpowiedź #19 dnia: 17 Luty 2007, 13:08:47 »
Cytuj
Mighty Magic

Zainstalowałem moda i jest naprawdę świetny. Niestety na Polskiej wersji nie działa zbyt dobrze, ponieważ wszystkie czary po zainstalowaniu tego moda są po Angielsku i psuje to trochę efekt, ale ja dzisiaj zainstalowałem Obliviona od nowa i mam wersję bez spolszczenia. Zrobiłem to, żeby móc sprawdzić wszystkie mody    Co do samego Mighty Magic,  czary wyglądają w nim naprawdę świetnie i można powiedzieć, że po Quarl's Texture Pack jest to najlepszy mod jaki powstał. Czary wyglądają genialnie pod względem wizualnym. Oczywiście ich efekt jest praktycznie identyczny. Spotkałem już parę nowych zaklęć. Wszystko w tym modzie jest niezwykle dopracowane. Naprawdę polecam tego moda. Dziękuję Trivet za przedstawienie nam go tutaj. Czekam na następne mody.  

Pozdrawiam.

Forum Tawerny Gothic

Mody do Obliviona
« Odpowiedź #19 dnia: 17 Luty 2007, 13:08:47 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything