Autor Wątek: Silent Hill Movie  (Przeczytany 2688 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Trivet

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 228
  • Reputacja: 1
Silent Hill Movie
« dnia: 06 Listopad 2006, 19:54:07 »
Silent Hill...który z fanów wirtualnych horrorów nie grał w tą gre. Chciałem porozmawiać jednak o dziele stworzonym na podstawie tej gry. Jak powszechnie wiadomo rzadko kiedy zdarza sie, by przeniesienie filmu do świata elektronicznego, jak i przenoszenie dzieła filmowego w świat gier było projektem udanym. Niewiele filmów stworzonych na podstawie przygód naszych ulubionych bohaterów, kończyło się sukcesem. Zwykle akcja przeważała nad fabułą. Tworzono filmy dla mas(popatrzcie na twórczość Uwe Bolla - popełnił takie filmy jak np. Alone In The Dark, albo Doom). Filmy na podstawie gier w więksozści są jak burger ze znanej sieci fast foodów. Pierwsze kęsy wydają się całkiem smakowite, lecz po pewnym czasie przychodzi obrzydzenie, a posiłek jest w stanie zjeść jedynie najmniej wybredny konsument. W tym przypadku jest jednak innaczej...

Silent Hill jest dla mnie serią gier, która na stałe zmieniła mój pogląd na survival horrory. Gra ta straszyła(niby tak banalne stwierdzenie, ale w ilu grach tak naprawdę sie baliście co was spotka?). Japończycy są pod tym względem mistrzami. Na film czekałem, więc z niecierpliwością. Nie wyobrażałem sobie, by to dzieło można było zepsuc. Na szczęście nie zawiodłem sie. Ciche Wzgórze zostało przedstawione tak jak tylko można bylo to sobię wyobrazić. Film pełen jest ukłonów do fanów. Pojawia się Piramidogłowy(straszy nie mniej niż w grze), Cybil i kilka innych postaci. Fabuła jest doskonała i nawiązuję do najlepszych czasów serii(część 1 i 2). W filmie jest też kilka brutalnych scen, ale nie to jest najważniejsze. Najważniejszy jest klimat, a ten sprawił, że podczas seansu zostałem wręcz wgnieciony w siedzenie. Jest budowany nie gorzej niż w grze. Z każdym momenem filmu staje się coraz bardziej przytłaczający, mroczny. W końcu dochodze do sceny w kościele, która jest wręcz majstersztykiem. Coś cudownego. Tak naprawdę całe zło w Silent Hill zostało stwozonę przez samych ludzi. Ich gneiw, obłąkanie i krótkowrzocznośc.
Jak już mówiłęm film straszy. Obawy mam jednak do tego czy ludzie, którzy nie znają gry zrozumieją w pełni fabułe.

W każdym razie polecam, polecam i jeszcze raz polecam! Uczta dla lubujacych w horrorach.

Offline Dee'mon

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 401
  • Reputacja: -259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Porzućcie wszelką nadzieję, wy, którzy wchodzicie.
    • Karta postaci

Silent Hill Movie
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Listopad 2006, 21:34:44 »
Cytat: Trivet
Obawy mam jednak do tego czy ludzie, którzy nie znają gry zrozumieją w pełni fabułe.
rach.


LOL  
Po pierwsze CZY TY KIEDYKOLWIEK GRAÂŁEÂŚ W SILENT HILL??
Po drugie pozwolę zacytować tekst z Cd-Action-a, w którym to E.Siekiera zjechał fabułę filmu. Tu cytat:
"Rose, matka{przecież jechała z ojcem}]Umierającej Shanon[od kiedy była umierająca] Jedyną szansą
na uratowanie życia córki widzi w desperackiej wyprawie do, Silent Hill, tajemniczej wioski[jakiej znowu wioski?],
w której mieszka znany uzdrowiciel[udzrowiciel? Litości!!!] Nie przypuszcza, że w tej mrocznej, wyludnionej wiosce zamieszkanej prezes żywe cienie(...)[No to jak w końcu-wyludnionej czy zamieszkanej?!?]



Więc to co piszesz to totalny Bullshit ktoś zaprzeczy?  

Forum Tawerny Gothic

Silent Hill Movie
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Listopad 2006, 21:34:44 »

Offline Khaleb

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 423
  • Reputacja: 3
Silent Hill Movie
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Listopad 2006, 22:53:47 »
Nie ma co ale najlepsza czescia Silent Hilla byla 2.Jak gralem w 4 nie odczuwalem strachu(moze w niektorych momentach), wszystko bylo jakies dziwne ale motyw z zamknietymi drzwiami od srodka mi sie spodobal:) Ogolnie rzecz biorac Silent Hill:The Room nie zachwyca niczym, poza dobra grafika jak na konwersje na kompa.:) pozdrawiam

Offline Trivet

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 228
  • Reputacja: 1
Silent Hill Movie
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Listopad 2006, 23:28:29 »
Cytuj
LOL  
Po pierwsze CZY TY KIEDYKOLWIEK GRAÂŁEÂŚ W SILENT HILL??
Cytuj
...pozwolę zacytować tekst z Cd-Action-a, w którym to E.Siekiera zjechał fabułę filmu...

Ech łatwo jest kogoś oczerniać, ale ciężej jest wyskorbać coś sensownego, czyż nie BalloorT?
Jeśli czytałeś kiedykolwiek dokładnie jakiś artykuł to podaje ci do informacji, iż Eugeniusz Siekierka komentował recenzje Silent Hill zamieszczonej na jakimś serwisie internetowym(czy czaspomiśmie - nie pamiętam dokładnie), a miało to na celu wyśmianie ignorancji niektórych ludzi, którzy wypowiadają się na jakiś temat, nie wiedząc kompletnie o co chodzi(vide YOU). A, więc posiądz jakże ważną umiejętność czytania ze zrozumieniem, a dopiero potem podchodź do dyskusji. Sądząc po poziomie twojej wypowiedzi zaczynam powątpiewać czy Ty kiedykolwiek ZROZUMIAÂŁEÂŚ coś z Silent Hill, czy tylko grałeś w tą gre dla samego biegania i strzelania. Poza tym mógłbyś wyrobić sobie również własne zdanie na jakiś temat, a nie bazować na wypowiedziach inncyh ludzi(które to jeszcze nie miają pokrycia z rzeczywistością). Oczywiste jest to, iż chciano pokazać oryginalną historię, a nie odgrzewać postacie znane z gry, co moim zdaniem się chwali.

Niech, więc teraz stwierdzą forumowicze która z tych wypowiedzi to bullshit.    

A, żeby nie robić off topicu rozwieje twoje wątpliwości i powiem, iż ukończyłem pierwsze 3 części Silent Hilla(z The Room nie miałęm do czynienia) i nie ma było dla mnie drugiego tak intensywnego doznania, które tak wpłynęłoby na moją psychike i uczucia jak ta gra.
« Ostatnia zmiana: 07 Listopad 2006, 14:28:23 wysłana przez Trivet »

Forum Tawerny Gothic

Silent Hill Movie
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Listopad 2006, 23:28:29 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top