Autor Wątek: Collectible Card Games  (Przeczytany 1807 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Trivet

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 228
  • Reputacja: 1
Collectible Card Games
« dnia: 06 Listopad 2006, 19:50:16 »
Zastanawiałem się gdzie umieścić ten teamat, bo na dobrą sprawe nie pasowała do gier gdzyż nie jest to gra komputerowa.
Kolekcjonerskie gry karciane (Collectible Card Game, również znane jako Trading Card Game), polegają na tym, że dwóch, lub więcej uczestników gra, używając osobistych talii kart przeznaczonych dla danego systemu. Poszczególne karty kupuje się w zestawach zwanych boosterami. Można samemu ułożyć talię i opracować taktykę.

Ja miałem w życiu styczność z Magic The Gathering oraz z Lord of The Rings TCG. Z MTG miałem dosyć kótką przygodę i było to dość dawno(ok.5 lat temu), ale właśnie dzięki tej krókiej przygodzie zainteresowałem się CCG.

Druga z wymienionych gier stała się powoli moją pasją, którą zaraził mnie brat. Mam deck(talie) złożony z armii Uruk-Hai oraz Rohanu(czyli podstawa, najbardziej pospolite zestawy), oraz opierający się na czarach Gandalfa. Deck nie jest może zbyt potężny, ale wciąż dokupuje do niego nowe karty i powoli zaczynam mieć już jakieś szanse grając z bratem czy ze znajomymi. Gra ma dosyć łatwe zasady, które można szybko opanować. Jednak, żeby rozsądnie prowadzić walkę należy dokładnie znać działanie kart w swojej tali. Celem gry jest przeprowadzenie Froda i jego drużyny(w skład drużyny mogą wchodzić wszystkie jednostki z rodzaju companion, nie trzeba więc koniecznie używać świty Froda znanej z filmu) przez dziewięć sitów(lokacji) aż do końca, bądz zabicie powiernika pierścienia przeciwnika. Podróż Froda nie jest tak łatwa, gdyż cały czas ścigamy się z drugim graczem. Również co każdą kolejkę drugi gracz nasyła na nas sługi ciemności i my mu odpłacamy mu tym samym po jego kolejce. Jedna rozgrywka trwa od 1h do 2h.
Gra niestety jest niesamowicie uzależniająca. Ja co jakiś czas dokupuje nowe karty, by mój deck był coraz silniejszy, co dosyć mocno nadszarpuje mój fundusz.    Nie ma jednak to znaczenia dla mnie, gdy w chwale docieram do ostatniej lokacji, bądz moi waleczni Uruk-Hai szerzą popłoch w drużynie pierścienia przeciwnika.  

A więc co sądzicie o takich grach? Czy ktoś z was wogóle gra w nie? Jeśli tak to w jakiego CCG gracie

Forum Tawerny Gothic

Collectible Card Games
« dnia: 06 Listopad 2006, 19:50:16 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top