Autor Wątek: Kraina w G4 nowe i stare?  (Przeczytany 5863 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline PLShayloPL

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 307
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
Kraina w G4 nowe i stare?
« dnia: 19 Styczeń 2008, 10:41:51 »
Witam

W tym temacie poruszę istnieje nowych i starych krain w G4. Zacznę od tego że a niektórych stronach jeszcze przed kupnem Gothic 3 chciałem poszukać map do Gothic 3. Znalazłem tyle że nie tylko był tam Nordmar, Varant i Myrtana były tam jeszcze inne dużo innych no i nasze pięknie oblężone khorinis  . Jak znajdę tę strony z mapami to dam wam linka.     .

Co o tym myślicie?

Tak to to:D
« Ostatnia zmiana: 19 Styczeń 2008, 19:09:07 wysłana przez Boba Fett »

Offline Leito

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: 5
Kraina w G4 nowe i stare?
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Styczeń 2008, 16:45:53 »
Chyba wiem, o którą mapę Ci chodzi. Rzeczywiście teren jest tam bardzo duży. Fajnie jakby taki był w Gothicu 4 albo jeszcze większy  .

Pozdr.

Edit\\

To chyba to: http://img250.imageshack.us/my.php?image=mapag3kf1.jpg  
« Ostatnia zmiana: 19 Styczeń 2008, 16:57:16 wysłana przez Leito »

Forum Tawerny Gothic

Kraina w G4 nowe i stare?
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Styczeń 2008, 16:45:53 »

Offline Leito

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: 5
Kraina w G4 nowe i stare?
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Styczeń 2008, 22:17:55 »
Zauważcie gdzie jest Khorinis. bohater gry to chyba idiota   Mógł popłynąć od razu do Varantu a tak to go opłynął, aż dotarł do Ardei. Chyba że tak chciał. Może bał się, że nie przetrwają na pustyni czy co?   Tak w ogóle to widziałem jeszcze podobna mapę i Khorinis jest z prawej strony i w tedy pasowało by, że dopłynął do Ardei bo miał po prostu najbliżej.

Znalazłem jeszcze opis (dziwny) tej mapy oto i on:

Opis Kontynentu
Kontynent Myrthany jest pięknym miejscem, choć ostatnio został spustoszony przez wyniszczająca wojnę z orkami. Kontynent dzieli się 7 krain. W tym tekście postaram się wam je przybliżyć.

Myrthana jest główną krainą królestwa, znajduje się tu stolica królestwa (Vengard), która jest portowym miastem. Miasto jest teraz oblegane przez hordy orków i może upaść. Na zachód od niego znajduje się miasto Montera, spustoszone przez orków jako jedno z pierwszych. Przez Myrthanę płynie rzeka Myrthanta.

Varrant jest jedną z krain. Znajduje się tu miasto o tak samo malowniczej nazwie. Na przedpolach Varrantu Generał Lee stoczył swą ostatnią bitwę zanim trafił do kolonii karnej. Na terenie tej krainy znajduje się góra Archolos, której zbocza pokrywają pola winorośli.

Northlands są to ziemie położone na północy kontynentu. Są one uznane za terytorium orków. Znajduje się tam stolica „królestwa orków”

Nordmar jest miastem/krainą leżąca na północnych ziemiach. Nordmar ma od wieków kłopoty z orkami, tylko w tej krainie kowale znają odpowiednie techniki przetapiania rudy, aby nie traciła swych magicznych właściwości.

Południowe wyspy to archipelag zamieszkany przez tajemniczą rasę czarnoskórych ludzi. Na jednej z wysp znajduje się czwarta świątynia Beliara.

Z krain kontynentu można wymienić jeszcze dżunglę i pustynię, gdzie znajduje się m. in. miasto Bakaresh, niezależne od króla.



Niby taki miał być Gothic 3 ;p .

Pozdr.
« Ostatnia zmiana: 20 Styczeń 2008, 22:18:49 wysłana przez Leito »

Offline PLShayloPL

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 307
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
Kraina w G4 nowe i stare?
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Styczeń 2008, 15:31:57 »
Cytat: bemol05
Ale przecież tak nie wygląda ani Myrtana, ani Nordmar, ani Varant! Na mapie w Gothic 3 te krainy wyglądają zupełnie inaczej!
Chciałbym, aby w Gothic4 oprócz pustyni, gór i lasów pojawiły się jakieś bagna, sawanna, kanion, dżungla, wulkan itp. Ogólnie takie tereny, których w Gothic 3 nie było.


Cytat: Myrtir
Mapę zmniejszyli i nadali ładniejszych kształtów poza tym zabrali bodajże jedną krainę między Myrthaną a Nordmarem
bo gra byłaby ewidentnie za duża gdyby była cała Myrthana. Wyobrażacie sobie jak długo by się wczytywała gra?O i przy tak wielkim świecie Gothic 3 byłby w sklepach dopiero w tym roku.


Słuchajcie ta mapa nie jest zniekształcona i nie ma zmniejszonych kształtów to jest po prostu cała kraina G4 w sensie że w Gothic 3 nie był cały Varant, Myrtana i Nordmar te krainy w Gothic 3 były tylko obcięte i jakaś część z normalnego rozmiaru kraina została wzięta. A może w G4 autorzy wykorzystają już całą część?

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Kraina w G4 nowe i stare?
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Styczeń 2008, 18:16:40 »
To jeden z pierwszych projektów kontynentu opublikowany grubo przed premierą g3, ot co. Nie doszukujcie się w tym czegoś większego. Bo zapewne i tak co innego ujrzycie w g4.
« Ostatnia zmiana: 21 Styczeń 2008, 18:18:17 wysłana przez IsentoR »

Offline Bard Hunter

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 94
  • Reputacja: 0
Kraina w G4 nowe i stare?
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Styczeń 2008, 16:05:40 »
O lol.
Z tego to czytałem o wypowiedzi Leito to wydaje mi się ze wszystko co tam jest napisane to prawda!
Cytuj
Myrthana jest główną krainą królestwa, znajduje się tu stolica królestwa (Vengard), która jest portowym miastem. Miasto jest teraz oblegane przez hordy orków i może upaść. Na zachód od niego znajduje się miasto Montera, spustoszone przez orków jako jedno z pierwszych. Przez Myrthanę płynie rzeka Myrthanta.
A to nie jest prawda?!

Cytuj
Varrant jest jedną z krain. Znajduje się tu miasto o tak samo malowniczej nazwie. Na przedpolach Varrantu Generał Lee stoczył swą ostatnią bitwę zanim trafił do kolonii karnej.
No rzeczywiście-Varrant nie ma miasta Varrant:(
 
Reszta też jest prawdą.Ziemie Orków istnieją-po prostu w Gothic 3 ich nie ma:P
Nordmar to tez cała prawda.
Nie wiem Leito co w tym jest DZIWNEGO?!

Offline Leito

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: 5
Kraina w G4 nowe i stare?
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Styczeń 2008, 18:53:04 »
No mi właśnie chodziło o Northlands i miasto Varant. Bo tego nie było w Gothic 3. Dałem po prostu cały opis tej mapy. No i jeszcze wspomniałem, że w dziwnym miejscu jest Khorinis powinno być gdzieś na Wschodzie.

Pozdr.

Offline Smok Finkregh

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 142
  • Reputacja: 0
  • Yzush Ek Aulash Detr Shiqua!
Kraina w G4 nowe i stare?
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Marzec 2008, 10:17:10 »
Ja sądzę, że akcja Gothica 4 będzie się dziać na Północnych Ziemiach i Południowych Wyspach. Północne Ziemie są najniebezpieczniejszą częścia kontynentu. Chyba trzeba będzie oczyści cały kontynent z orków. Co za walka! "Jeden człowiek odmieni losy wielu setek." (nieznacznie przekształcona wypowiedź Xardasa na tzw. intro Gothic II)

Offline Vassili

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 294
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
Kraina w G4 nowe i stare?
« Odpowiedź #8 dnia: 17 Marzec 2008, 13:35:46 »
Cytat: Smok Finkregh
"Jeden człowiek odmieni losy wielu setek." (nieznacznie przekształcona wypowiedź Xardasa na tzw. intro Gothic II)


Tam gada ODMIENIÂŁ i chodziło o wyzwolenie ludzi z kolonii karnej. A do tematu to krainy poprostu informujące co i jak gdzie jest. Jest to opis świata. A ta mapa to na kolorowo miało być uzyte w grze ale tego nie zrobili bo świat był za wielki. W G4 pewnie będzie kontynent i jeszcze coś.

Offline Imascari

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 0
Kraina w G4 nowe i stare?
« Odpowiedź #9 dnia: 04 Kwiecień 2008, 11:15:26 »
Przede wszystkim proponuje by nie spierać się o to, w jaki sposób Bezimienny opłynął Varrant od strony Khorinis, co to za ląd pomiędzy Myrtaną a Varrantem itd. gdyż te spekulacje są bez sensu. Powód? Mapa zaprezentowana jest bardzo wczesną wersją mapy Gothic 3, o czym też było wyżej.

Co ja bym zobaczył w G4? Przede wszystkim Wyspy Południowe - bardzo ciekawi mnie ten teren, wyobrażam go sobie nieco jak archipelag wysp w Far Cry, na których znajdują się wielkie miasta czarnoskórych, a w ostępach dzikich puszcz stoją monumentalne świątynie Beliara... Mam nadzieję, że będzie tam można złapać jakąś chorobę i wraz z nowym terenem uświadczymy nowych potworów, innych od tych które znamy.

Przenoszenie Nordlands'ów do G4 uważam za bezcelowe. Czemu? W samym Gothic 3 mówiono, że ziemie orków leżą na północ od Nordmaru (czyli musi tam być bardzo zimno), że są surowe, dzikie i nieprzyjazne człowiekowi, oraz - co najważniejsze - że są ogromnę. Jakoś nie widzę sensu umieszczania w grze średnio zróżnicowanych, gigantycznych pustkowi...

Przeniesienie Khorinis jest według mnie konieczne. Khorinis przez bardzo długi czas było piastą, na której kręciła się fabuła gry - powinniśmy do tego wrócić. Wiadomo, że Górnicza Dolina, Jarkendar, to miejsca naznaczone boską mocą, że sama wyspa ma ogromny potencjał, który warto wykorzystać.

Oczywiście - może się też zdarzyć, że (nowi) twórcy zaprezentują nam nowe lądy, ale nie do końca wiem, co to miałoby być...

Offline Byakugan

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 124
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...:::Dark Wizard:::...
Odp: Kraina w G4 nowe i stare?
« Odpowiedź #10 dnia: 27 Maj 2008, 20:31:06 »
Akcja gry będzie dziać się na Południowych Wyspach (archipelag).
Tak piszę w faktach :) Ciekaw jestem jak będą owe wyspy ukształtowane i uklimatowane.
trudno, że nie będzie Khorinis :( Chciałbym tam powrócić :D

Offline Robben

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1143
  • Reputacja: 97
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kraina w G4 nowe i stare?
« Odpowiedź #11 dnia: 20 Czerwiec 2008, 13:16:10 »
Akcja Gothica 4, będzie się toczyć na Wyspach Południowych i to już jest (prawie) pewne. Ja bym zaproponował takie klimaty, które by tam występowały:
- Klimat wilgotny: bagna, lasy, polany, ładna pogoda, opady deszczu
- Klimat suchy: pustynia, kaniony, plaże, zawsze słoneczna pogoda
- Klimat polarny: lodowa pustynia, opady śniegu, zawsze pochmurna pogoda i wszystko ogólnie takie samo jak w Nordmarze.

Offline Foltest

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 838
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chaos rodzi więcej chaosu.
Odp: Kraina w G4 nowe i stare?
« Odpowiedź #12 dnia: 20 Czerwiec 2008, 13:59:10 »
Mogłyby być stary kontynent i wyspa Khorinis no i nowe tak zwane "wyspy południowe".

Forum Tawerny Gothic

Odp: Kraina w G4 nowe i stare?
« Odpowiedź #12 dnia: 20 Czerwiec 2008, 13:59:10 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything