Autor Wątek: Gothic 3  (Przeczytany 4450 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline lichwin

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 0
Gothic 3
« dnia: 06 Listopad 2006, 10:53:20 »
Chciałem zapytać czy jest ktoś kto już gra w G3  , jak jest to niech napisze jak się gra ponieważ ja już mam gierkę ale niestety tylko na nią patrzę bo czekam na nowego kompa i jakbyście jeszcze dodali na jakim sprzęcie chodzi bo mogę jeszcze coś zmienić w konfiguracji mojego nowego kompa. Na jakim sprzęcie gracie bo chce kupić nowy i nie wiem jaki ? Niech Innos będzie z Wami
« Ostatnia zmiana: 30 Listopad 2006, 17:16:04 wysłana przez lichwin »

Offline Torlof

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: 0
Gothic 3
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Listopad 2006, 14:26:30 »
Pytasz jak sie gra w G3 ja ci odpowiadam.
 Fabuła przynajmniej na początku wciągająca, są zagadki do rozwiązania, poprawione menu ekwipunku, duża możliwość rozwoju bohatera(dużo frakcji do wyboru i umiejętności do wyuczenia), trochę tajemnicy którą wprowadza zakończenie G2 i początek G3. Nowy efektowny system walki, z nowymi ciosami i comosami, trochę niedopracowany ale i tak widowiskowy. Niektóre ruchy jakby zaczerpnięte z Prince of Persia. Duży wybór broni wszelkiego rodzaju siecznych, obuchowych,łuki, kusze. Rozbudowana magia(więcej zaklęć). Wprawdzie są także minusy ale dla prawdziwego gracza który doceni ten tytuł to nic w porównaniu z emocjami których może dostarczyć G3.Co tu dużo pisać najlepiej samemu się przekonać i przekonać się jak kończy się ta wspaniała historia bezimiennego.
« Ostatnia zmiana: 22 Listopad 2006, 21:59:00 wysłana przez DODO »

Forum Tawerny Gothic

Gothic 3
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Listopad 2006, 14:26:30 »

Offline Gonzo

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 94
  • Reputacja: 0
Gothic 3
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Listopad 2006, 19:57:07 »
Gra się zarąbiście, chociaż na początku czułem się nieswojo, bo było wiele nowości i innowacji. Ale można się przyzwyczaić, tym bardziej, że nowe rozwiązania naprawdę się sprawdzają. Do tego ten nowy styl walki mieczem jest zarąbisty. Nie ma co pisać, przeżyj to sam!
« Ostatnia zmiana: 22 Listopad 2006, 22:00:00 wysłana przez DODO »

Offline dywyn

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 0
Gothic 3
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Listopad 2006, 21:12:31 »
Poczatek gry jest cudowny. Pierwsze wyzwolone osady, pierwsze wyuczone umiejetnosci, czary i pierwsza wykuta wlasnorecznie bron daje ogromna radosc, szkoda tylko ze pozniej juz jest troche gorzej, bo zlecane nam zadania sa poprostu identyczne. Cale szczescie ze swiat jest naprawde pieknie zaprojektowany, przez co mozna grac dla samego zwiedzania. I te okropne bugi...
« Ostatnia zmiana: 22 Listopad 2006, 22:00:42 wysłana przez DODO »

Offline Smoke

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 40
  • Reputacja: 4
Gothic 3
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Listopad 2006, 21:54:37 »
Jako że gram na minimalnych ustawieniach, gra się paskudnie. Gra mi się ciągle
tnie, przycina. Do tego zmiejszyłem sobie zasięg widoku w pliku G3.ini i mam bardzo
małą widoczność, tak małą, że jak wchodze do jaskini to nie widzę ściany na przeciwko :/

Misje... to co zawsze, przynieś i zabij ;) Czyli żadna nowość. O wątku głównym jeszcze nic
nie wiem bo wciąż szukam tego szakala Xardasa... :/ Skubianiec siedzi w Nordmarze, a przez
ten cholerny śnieg nie da się grac!    

No ale nic, przejdę tą grę, chociażbym miał przy niej siedzieć 100 dni :P

Aha i co najgorsze. Ta gra się cholernie długo ładuje. Jak wstaniesz rano
i zechcesz w coś pograć, Gothica na pewno nie polecam... a parametry
mojego kompa to:
Athlon 2400+
Nvidia GeForce 5200 FX
Ram 512
Głośniczki 5.1 ^^ - moja chluba  

Pozdro  

Offline czarny mag

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Reputacja: 0
Gothic 3
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Listopad 2006, 00:03:42 »
cieszcie sie że gracie , ja mam 768 MB ramu procek AMD +2500 i Radeona 9200 series (128Mb)
No ale na kompie mam demo tylko że po rerlamówce piranib. komp na nowo mi startuje    i to mnie wk*#@*a   ... Narka  

Co to ma wspólnego z zagadnieniem które jest w temacie ? - DODO
« Ostatnia zmiana: 23 Listopad 2006, 07:32:35 wysłana przez DODO »

Offline DeadFish

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 324
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
Gothic 3
« Odpowiedź #6 dnia: 23 Listopad 2006, 00:23:15 »
Cytat: m9206
Athlon 2400+
Nvidia GeForce 5200 FX
Ram 512

MASOCHISTA  

Gdyby nad G3 popracowali do świąt, gra byłaby o wiele lepsza. Mogliby się zając optymalizacją, gdyż spokojnie ta gra mogłaby śmigać na full detalach przy 1 gb ramu oraz kartach klasy Geforce 6600 GT.
Ja mam całkiem dobry sprzęt:

Athlon 64 3500+
1 GB RAM
Radeon 1900 XT

Nie gram w G3, mimo iż czekałem na niego tyle lat i kupiłem EK. Po prostu jest tyle dobrych gier, że nie chce mi się męczyć przy 1 GM RAM.

Zawiodłem się na PB, oj zawiodłem.

Post nie na temat. Jeśli nie grasz/grałeś w G3, to po co tu odpisujesz?   - [Boba Fett]
« Ostatnia zmiana: 23 Listopad 2006, 14:47:54 wysłana przez Boba Fett »

Offline kuzby

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 0
Gothic 3
« Odpowiedź #7 dnia: 24 Listopad 2006, 16:36:57 »
No cóż napisze tak, na początek ostra sieczka, od razu widać oczywiste zmiany, tak jak pisali koledzy wyżej. Gra się fajnie, ale do czasu, później niestety zdobywanie miast staje sie nudne, gra się coraz łatwiej, nawet za łatwo, lvl zdobywasz w takim tempie ze zanim się spostrzeżesz a tu już masz blisko 30 lvl w zaledwie 3-4 dni gry. Gorzej jest z ekwipunkiem, chodzę z tym samym mieczem (ognistym) już sporo czasu, zbroje nie wiem czy się opłaca zmieniać bo w lodowej krainie podobno są lepsze niż Myrtanie, za wszystko musisz płacić, nawet na banalne i oczywiste informacje. Zdobywane doświadczenia to kupa śmiechu, za zabicie/pokonanie bandytę/niewolnika dostajesz 50 exp, jak zabijesz zająca albo węża który ci nic nie zrobi łapiesz 25 exp haha, naprawdę grubo przesadzona sprawa. Jeśli lubisz proste gry, w które gra się łatwo, szybko ale przyjemnie to G3 jest dla ciebie. Wybór należy do ciebie, u mnie wygląda to tak że teraz poświęcam godzinkę-dwie na jakiś czas, codziennie nie gram :) bo po prostu już mi się nie chce, trochę się znudziłem.
« Ostatnia zmiana: 24 Listopad 2006, 16:53:24 wysłana przez DODO »

Offline marvinisdead

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
Gothic 3
« Odpowiedź #8 dnia: 24 Listopad 2006, 19:15:24 »
Fakt. Twórcy przegięli ze zmianami. zwłaszcza jeśli porówna się "trójkę" do genialnej (moim zdaniem) "jedynki". Walka może jest fajna i cieszy ale tylko na początku. Ciekawie pomyślane kombosy szybko się nudzą, a NPC z którymi się idzie gdzieś potrafią zginąć po walce z jednym goblinem:) Co jak co ale wojownicy za których się maja NPC powinni byli być troszkę mądrzejsi. Denerwujące jest to że super bohater którym się było pod koniec gry w poprzednich częściach był niemal niezniszczalny. Jedni uważali to za poważne niedociągnięcie twórców, ja jednak miałem satysfakcję że po wielu trudach pod koniec gry "władało się" super herosem. W trzeciej części na trudnym poziomie grę przejść się da. Jednak w walce np. z grupą lodowych wilków (od 4 w górę) bohater praktycznie nie ma szans. Wiem że chodzi o realizm, jednak odciąganie wrogów pojedynczo po pewnym czasie staje się nużące. A należy pamiętać że Gothic realistyczny być nie może - ze względu na występującą w grze magię. Mimo to bawiłem się przednio, jednak tylko jeśli grałem 2-3 godz. co dwa dni, na dłuższy seans Gothic 3 za bardzo się nie nadaje.
« Ostatnia zmiana: 24 Listopad 2006, 21:45:01 wysłana przez DODO »

Offline DeadFish

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 324
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
Gothic 3
« Odpowiedź #9 dnia: 24 Listopad 2006, 23:20:07 »
Pograłem trochę w G3. Dzisiaj pół dnia spędziłem na optymalizacji systemu. Czy było warto? Nie sądzę. Gra chodzi jedynie ciut lepiej, przecież to paranoja, na takim sprzęcie jakim ja posiadam, żeby gra chodziła tak? Ehh...
Co do samej gry, wiele animacji jest badziewnych, zarąbiecie częste bugi i wiele innych niedoróbek. W fabułę jeszcze się nie zagłębiłem. Naprawdę, PB odstawiła straszną chałę, robili grę tyle czasu i kompletnie olali optymalizację. Byłem ogromny fanem serii Gothic, teraz już nie. W G3 na razie nie zamierzam grać, choć przeszedłem bardzo mało. Po prostu jest wiele innych, dobrych, ZOPTYMALIZOWANYCH gier.
« Ostatnia zmiana: 25 Listopad 2006, 11:35:01 wysłana przez DODO »

Offline Garret

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 108
  • Reputacja: 0
Gothic 3
« Odpowiedź #10 dnia: 26 Grudzień 2006, 16:22:37 »
Cytat: Beliar91
Hmm...jak się gra? Ja osobiście uważam, że Gothic 3 zasługuje na ocene 3/10 !!! Trace panowanie przy nim przez te ogromne ilości Bugów. Ma najgorszą fabułe ze wszystkich 3 części!! System walk mi się nawet podoba ale nadal wszystkie ciosy w każdej sytuacji wyglądają tak samo. Myślałem, że jeśli gra ma TAKIE wymagania to będzie naprawde super, ale sie przeliczyłem i chyba nie warto kupować orginala. To moja opinia na temat 3 serii gier Gothic, troche ostra ale inaczej nie potrafie wyrazić mojego rozczarowania.

Hmm, ja nie spotkałem się z "ogromną ilością bugów", mam oryginał - polską wersję. Mówisz, że pozostałe części gry są lepsze, a czy tam nie ma takich samych uderzeń? W Gothic l i ll walka bronią jedo- i dwuręczną ogranicza się do 4 ciosów i piąty wykonywany w biegu, czego nie można powiedzieć o Gothic 3. Najgorszą fabułę? Moja opinia na temat fabuły byłaby trochę inna, otóż jest ona skromna, ale ciekawa! A tak btw, to mogłeś napisac w jaką wersję językową grałeś.

GArret

Offline P!onek

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Reputacja: 0
Gothic 3
« Odpowiedź #11 dnia: 26 Grudzień 2006, 22:37:39 »
Zgadzam się z moim przedmówcą... Też mam orginalną wersję G3... Największa zaleta G3 jest taka, że świat jest naprawdę ogromny... W G2 i G1 był ten kłopot że mało było terenów myśliwskich... W G3 jest ich masa... Np. teraz gdy nie chce mi się wypełniać zadań idę sobie do lasu w Myrtanie czy nordmarze i bawię się w myśliwego :D To ogromny plus że świat jest tak bardzo urozmaicony:) W G2 i G1 nie było tylu urozmaiceń... :D

Offline Heretyk

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 0
Gothic 3
« Odpowiedź #12 dnia: 01 Styczeń 2007, 01:41:24 »
Lagos pikne rytmy jak i klan wilka i ognia młota podczas bezchmurnego czystego dnia te widoki skończyłem gre jako dobry choć niektóre misjie zrobiłem dla orków tylko poto aby nie mieć ich w zepsutych. Skończyłem na poziomie 78 około 450 misji wypełnionych 0 zepsutych  ale nie rozdałem wszystkich kielichów ognistych i nie znalazłem jednego kamienia przodków (szaman mi spi**ł w siną dal) nauczyłem sie prawie wszystkiego jutro zarzuce screny

Offline Dydu

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 71
  • Reputacja: 0
Gothic 3
« Odpowiedź #13 dnia: 16 Styczeń 2007, 13:22:20 »
Jak wiesz G3 ma strasznie duże wymagania, pod względem graficznym jest bardo dobra. Pojawiają się błędy że można wpaść w grafikę, ale na piracie na orginale nie mam tego problemu. Chodz z powodu słabej karty mruga mi ekran częcto. Gra ma stasznie wielką rozległość. Można zwiedzić kilka części Myrtany. Cienkie jest to jak się wyżej wypowiedzeli panowie iż można przejść znaczną część gry z jednym orężem. Tryb walki się nudzi. Z wilkami da się walczyć nawet jeśli jest ich dziesięć, ale dotego potrzeba strasznie dużo siły albo już umiejętności znaczych we władaniu bronią. Dobrze że nie zrobili jak w dodatku że płacimy za 5pkt siły 20 nauki. Jest Nowy wyglą menu. Jest fajny chodz nie któży wolą stare menu. Polowanie na zwierzynę się troszkę zmieniło. Umiejętności, które się trochę zmieniły. Miasta i reputacja którą musisz zdobywać. Wiele innych rzeczy. Jak kupisz kompa sam się przekonasz czy jest ta gra warta świeczki. Ja myślę, że tak.

Offline ÂŚlimaczek

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 97
  • Reputacja: 0
Gothic 3
« Odpowiedź #14 dnia: 16 Styczeń 2007, 14:50:46 »
Wrażenia są bardzo dobre. Na pierwszy rzut oka widać bardzo ładną grafikę i całkowicie zmieniony system walki, wg. mnie na lepszy, widowiskowy. Umiejętności bardzo dużo do wykonania i na początku możesz się długo zastanawiać na co będziesz się rozwijał ^^ Fabuła jest zaskakująca, JEÂŻELI nic o niej nie wiesz, więc radze ci nie czytać w ogóle forum o Gothicu 3, gdzie jest pełno spoilerów. Muzyka jest wg. mnie anwet lepsza od tej z pierwszej częsci gry.

Offline Eric

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 6260
  • Reputacja: 7717
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pay respect, minor peasant!
    • Karta postaci

Gothic 3
« Odpowiedź #15 dnia: 24 Kwiecień 2007, 20:55:40 »
Gra jest ciekawa lubię w nią grac. System walki ma rozbudowany, a mi fajnie się tnie dwoma ostrzami. Fajnie, że dodali też kostury. Polecam tym, którzy jeszcze w nia nie grali. Tylko orkowie mnie wnerwiają są za słabi dla mnie trudniejszym przeciwnikiem jest wilk. Fajne są np. obozy buntowników lub ruiny na Varancie

Offline Maksous

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 259
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
Gothic 3
« Odpowiedź #16 dnia: 25 Kwiecień 2007, 15:50:25 »
Według mnie Gothic III jest bardzo ciekawą i wciągającą grą. Po mimo licznych bugów bardzo mi się podoba. Szkoda tylko że zwalili silnik graficzny ale nic poza tym:):)

Forum Tawerny Gothic

Gothic 3
« Odpowiedź #16 dnia: 25 Kwiecień 2007, 15:50:25 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top