Autor Wątek: Co z Bogami?  (Przeczytany 8443 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bard Hunter

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 94
  • Reputacja: 0
Co z Bogami?
« dnia: 17 Styczeń 2008, 15:27:49 »
Według Drogi Adanosa w Gothic 3 bohater gry wraz z Xardasem wyrusza do Niezbadanych Krain.
Czy owa kraina jest tzw.ÂŚwiatem Bogów?
Czy bohater gry udał się tam by ich zniszczyć?
Co się stanie z ich wyznawcami?
Ja myślę(czyt.Uważam)że bohater gry zabije Innosa i Beliara a jedynym Bogiem będzie Adanos.
Paladyni się zbuntują.
Innos stanie się śmiertelnikiem(czyt.człowiekiem)pod postacią Bezimiennego.
Beliar również ale pod posatcią jakiegoś również bezimiennego Władcy Varantu.
I zniszczyć go będzie mógł tylko Wybraniec Adanosa-bezimienny Goniec Leśny a wyruszy na wyprawę przeciwko Beliarowi z Diego,Miltenem,Gornem i Lester a także innymi przyjaciółmi Beziego jak Angar,Lares,Skip i inni.
Okaże się na miejscu-w Ishtar-że owy władca jest nieśmiertelny_zabić może go tylko Innos którego nie ma.Ale jeden nie może zyć gdy drugi żyje...
(będzie nieoficjalna ksiązka-Gothic:LEGENDA
pytania na GG:6970047

a jaka jest wasza wersja-chętnie ją wysłucham:)

Offline Xarak Bunt

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 65
  • Reputacja: 0
Co z Bogami?
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Styczeń 2008, 16:39:12 »
Ciekawe. Moim zdaniem jest to, albo kraina opisana przez hunter19, albo:

Ogromny świat w którym ludzie i trzech bogów są między sobą tj. bogowie są wśród ludzi w swoich postaciach i sprawują władzę w odpowiednikach Varantu, Myrythany i Nordmaru. Między nimi (czyt. bogami) jest wojna. Bezimienny z Xardasem rusza tam, aby zakończyć wojnę bogów. Jak to zrobi nie mam pomysłu, ale gdy na to wpadnę, a temat nie będzie jeszcze usunięty to napiszę

Forum Tawerny Gothic

Co z Bogami?
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Styczeń 2008, 16:39:12 »

Offline Bard Hunter

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 94
  • Reputacja: 0
Co z Bogami?
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Styczeń 2008, 17:04:51 »
Piszcie dalej:)
Mam nadzieje ze temat jest ciekawy bo interesują mnie stosunki bogów.
Xarakus Bezius-twoja opinia jest ciekawa ale co z Myrtaną?
Co robią ludzie na niej(myrtanie)?
Czekam cierpliwie  ZA ADANOSA

Offline Wysoki93

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Reputacja: 0
Co z Bogami?
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Styczeń 2008, 22:52:31 »
A mi się wydaję, że bredzicie  
Jakim cudem człowiek mógłby zabić boga ?
Bezimienny jest CZÂŁOWIEKIEM !!!
Bóg to bóg i nie da się z nim walczyć.

Za portalem może znajdywać się jakaś inna, niezbadana część kontynentu.
Takie coś jak było w Nocy Kruka.
A co z ludźmi z Myrtany ?
Wystarczy posłuchać tekstów mówionych przy slajdach końcowych.
Chodzi tu o historyjki z orkami, asasynami, buntownikami, naszymi kumplami itd.

I co tu wymyślać ?


Offline Apsik

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Reputacja: 0
Co z Bogami?
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Styczeń 2008, 23:08:59 »
Popieram Wysokiego93 myśle że za tym portalem jest  niezbadana część kontynentu. Pirahna Bytes chciała przecież zrobić dodatek do Gothic 3 ale zerwali umowe z Joowood. Pewnie w Dodatku byłaby możliwość kontynuowania gry poprzez import postacin i zależnie od tego jakie zakończenie wybraliśmy taki bedzie inny głowny quest itd.

Offline Bard Hunter

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 94
  • Reputacja: 0
Co z Bogami?
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Styczeń 2008, 12:06:44 »
ÂŚmiem zaprotestować.
Bezimienny kiedy niszczył te wszystkie Artefakty wg mnie niszczył nieśmiertelność samych bogów!.
Bezimienny wyruszył by ich zabić
Taka jest moja wersja.  

Offline fijolek

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 40
  • Reputacja: 1
Co z Bogami?
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Styczeń 2008, 23:13:27 »
Coś mi się wydaje że owa kraina nie podlega wpływom bogów , a bohater gry nie zabije Inosa gdyż jest jego wybrańcem zgodnie z Gothic 2 . Wydaje mi się że ta kraina to kraj rdzenny orków  

Ponadto nie dowiemy się tego prętko gdysz w G4 akcja toczyć się będzie przed powstaniem bariery
« Ostatnia zmiana: 22 Styczeń 2008, 23:17:27 wysłana przez fijolek »

Offline BeoWolf

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 101
  • Reputacja: 0
Co z Bogami?
« Odpowiedź #7 dnia: 26 Styczeń 2008, 01:58:04 »
bohater gry nie jest zwykłym człowiekiem,jest Wybrańcem.na początku GI Xardas  Mówi "To on ma wszystko odmienic".Niewiadomo co bohater gry zrobi(Albo wiadomo bo my nim kierujemy xD)



Pozdro  Thief

Offline Bard Hunter

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 94
  • Reputacja: 0
Co z Bogami?
« Odpowiedź #8 dnia: 26 Styczeń 2008, 09:52:08 »
Nie mówiłem ze Adanos ma zniszczyć innych bogów tylko Bezimienny.
I Xardas.
Znalezliby sposób na zniszczenie bogów(znacie przeciez Beziego:D)

Offline Wysoki93

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Reputacja: 0
Co z Bogami?
« Odpowiedź #9 dnia: 26 Styczeń 2008, 11:32:23 »
Prawda:
Cytuj
a bohater gry nie zabije Inosa gdyż jest jego wybrańcem zgodnie z Gothic 2

Fałsz:
Cytuj
Znalezliby sposób na zniszczenie bogów(znacie przeciez Beziego:D)

Tak, ja znam Beziego i ostatnio mi mówił, że wyjdzie z mojego kompa i zabije Ciebie za głoszenie herezji  

Nie rozumiem, po cholerę uczepiłeś się tego, że nasz główny bohater ma zabić bogów?
Może on ma inne plany?
Już wiem... Bezimienny za portalem wykiwał Xardasa i go zabił, a potem zabił tylko jednego boga... Adanosa

Offline jureus

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 145
  • Reputacja: 0
Co z Bogami?
« Odpowiedź #10 dnia: 26 Styczeń 2008, 12:13:39 »
według  mnie za portalem trwa wojna bohater gry i xarkas poszli tam aby ja zakonczyc zniszcza głowne swiatynie tych bogów zabija ich wyznawców i ich szkoły i pozostanie tylko adanos potem zbobeda czar który sprawi ze ludzie zapomna o beliarze i innosie  

Offline laskos

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 88
  • Reputacja: 0
Co z Bogami?
« Odpowiedź #11 dnia: 26 Styczeń 2008, 13:09:28 »
Eh... poplątana dyskusja :)

Powiem tak - Niezbadane Krainy, to po prostu ziemie, które zostaną odkryte przez Bezimiennego. Bogowie zapewne będą lizać rany - w jednym slajdzie jest przecież napisane "Orkowie nauczą się żyć pokojowo z ludźmi." - czyli zapewne wole obu bogów nie spełniły się i zatryumfował Adanos - władca harmonii. W Gothicu II mamy też przyjemność posluchania historii powstania wszechświata.

Cytuj
Ale Beliar nie znosił widoku światła i niszczył wszystko, co Innos stworzył. Ujrzał wtedy Adanos, że w ten sposób nic nie może istnieć na świecie - ani jasność, ani mrok. Stanął więc między swymi braćmi i próbował pojednać ich między sobą - jednakże bez skutku. Ale tam, gdzie stanął Adanos, ani Innos, ani Beliar nie mieli żadnej władzy. W miejscu tym ład i chaos współistniały w harmonii - Tak o to powstało morze. A z morza wyłonił się ląd, a na lądzie powstało wszystko to, co żywe… Rośliny i zwierzęta, wilki i owce, a na samym końcu powstali ludzie. Adanos cieszył się, ze wszystkiego, co wówczas powstało, a swą miłością darzył jednakowo wszystkie rzeczy. Ale gniew Beliara był tak wielki, że przemierzył on całą Ziemię, by znaleźć bestię. A gdy do niej przemówił, stała się ona jego sługą. Beliar tchnął w nią część swej boskiej mocy, by mogła zniszczyć całą Ziemię. Ale Innos podpatrzył czyn Beliara i przemierzył Ziemię, by znaleźć człowieka. A gdy do niego przemówił, ten stał się jego sługą. Innos tchnął w niego część swojej boskiej mocy, by mógł on naprawić szkody wyrządzone przez Beliara. Wtedy zwrócił się Beliar do innej istoty, ale Adanos zesłał potężną falę, która zmyła ją z powierzchni Ziemi. Ale wraz z nią odeszły także drzewa i zwierzęta, więc Adanos wielce się zasmucił. I rzekł wreszcie do swych braci – „Nigdy więcej nie postanie wasza noga na mojej Ziemi, bo jest ona święta i pozostanie taka na wieki”. Ale człowiek i bestia nie zaprzestali wojny na Ziemi Adanosa i płonął w nich gniew ich bogów. A człowiek pokonał bestię, która wróciła do królestwa Beliara. I zobaczył Adanos, że prysła równowaga między ładem a chaosem i zaklął Innosa, by ten odebrał człowiekowi swą boską moc. A Innos w swej mądrości tak uczynił. Ale Adanos obawiał się, że pewnego dnia bestia powróci na Ziemię. Dlatego uprosił Innosa, by ten zostawił część swojej mocy na Ziemi, aby pewnego dnia przywrócić ją człowiekowi. A Innos w swej mądrości tak uczynił."

Z tego możemy wywnioskować, że Beliar niszcząc wszystko co Innos stworzył, chciał zawładnąć Ziemią, a Innos chciał zrobić taki sam numer Beliarowi. Skoro Bezimienny wygnał ich siły z tego świata, zapewne będą walczyć o Niezbadane Krainy - świat, który nie został odkryty...

Pozdro, Laskos :)

Offline kajetan2

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Reputacja: 0
Co z Bogami?
« Odpowiedź #12 dnia: 26 Styczeń 2008, 13:26:30 »
a moze te niezbadane krainy to kraj jakies niezbadanej rasy moze naprzyklad w G4 beda nizolki albo inne rasy jak myslicie      

Offline Bard Hunter

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 94
  • Reputacja: 0
Co z Bogami?
« Odpowiedź #13 dnia: 26 Styczeń 2008, 15:29:15 »
Cytuj
Powiem tak - Niezbadane Krainy, to po prostu ziemie, które zostaną odkryte przez Bezimiennego. Bogowie zapewne będą lizać rany - w jednym slajdzie jest przecież napisane "Orkowie nauczą się żyć pokojowo z ludźmi." - czyli zapewne wole obu bogów nie spełniły się i zatryumfował Adanos - władca harmonii. W Gothicu II mamy też przyjemność posluchania historii powstania wszechświata.

Jest to bardzo możliwa wersja historii.
Adanos zatryumfuje a Innos i Beliar stracą swą moc.


Cytuj
Tak, ja znam Beziego i ostatnio mi mówił, że wyjdzie z mojego kompa i zabije Ciebie za głoszenie herezji ras.gif

Nie rozumiem, po cholerę uczepiłeś się tego, że nasz główny bohater ma zabić bogów?
Może on ma inne plany?
Już wiem... Bezimienny za portalem wykiwał Xardasa i go zabił, a potem zabił tylko jednego boga... Adanosa ras.gif

Wiesz,jestes bezczelny. Taka jest moja teoria i będę się tego trzymać.
Ty wiesz w ogóle co to jest Gothic?

Offline Wysoki93

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Reputacja: 0
Co z Bogami?
« Odpowiedź #14 dnia: 27 Styczeń 2008, 12:42:16 »
Cytat: hunter19
(...)
Wiesz,jestes bezczelny. Taka jest moja teoria i będę się tego trzymać.
Ty wiesz w ogóle co to jest Gothic?

Tak, wiem co to jest Gothic.
A jeśli chodzi o moją bezczelność, to jest ona 100% w tym temacie.
Jestem "wyznawcą" Innosa. W grze za Adanosem i jego wyznawcami nie przepadam.
Dlatego moja wersja jest zupełnie inna, niż Wasza.
A więc Ave Innos i idź spać.

Offline Quarior

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Reputacja: 0
Co z Bogami?
« Odpowiedź #15 dnia: 27 Styczeń 2008, 20:04:13 »
Niektóre z Waszych teorii są naprawdę dziwne i pasują do jakiejś kiczowatej książki o tytule "Zemsta Bogów"... Już sam Gothic3 wprost ociekał kiczem, a jeśli Gothic4 (  ) będzie opowiadać historię o spotkaniu Beziego z bogami i walce z boskimi istotami to chyba będę mieć uraz do fantasy do końca życia  . Jak dla mnie Bezimienny udał się z Xardasem po prostu w nieznane krainy xD... Może do zaświatów, ale tam po prostu zaznał spokoju, a nie walczył z bóstwami... Amen.

Offline Girion2

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co z Bogami?
« Odpowiedź #16 dnia: 11 Lipiec 2008, 21:30:24 »
kurde wy to pamiętacie :D

Xardas nie pamiętam kiedy powiedział że ma taką moc by skończyć wojnę między bogami ... zna zaklęcia Innosa i Beliara . Ma moc Beliara( smok ) i Innosa (jak się jest magiem w 2 dostajesz błogosławiestwo) i coś czuje że miał coś wspólnego z okiem Innosa ... Więc dlaczego nie może zakończyć tej baśni między nimi? ,ale nie sądzę żeby bogowie się dali :P ( to tak jak na atomach nie może być ani tego ani tego ) więc coś czuje że Adanos będzie próbował ich uciszyć :D

głupie ale może coś oświeci was

Offline Robben

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1143
  • Reputacja: 97
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co z Bogami?
« Odpowiedź #17 dnia: 01 Sierpień 2008, 11:38:50 »
Będzie dodatek to się wszystkiego dowiemy. Do nieznanych krain, Xardas z Bezimiennym się udał drogą Adanosa, ale drogą Innosa i Beliara, Bezi został na kontynencie i niewiadomo, co później zaczoł robić. W każdym razie, drogą Adanosa, Bezimienny z Xardasem wyruszył do nieznanych krain po to, żeby zaznać spokoju, ale czy napewno? Tego niewiadomo. Ale teorie na temat, że Bezimienny udał się tam, by zniszczyć bogów są dla mnie bezsensu i niechciałbym, żeby się to sprawdziło. Dodatek rozwikła wszelkie wątpliwości i będzie wszystko wiadomo.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Co z Bogami?
« Odpowiedź #17 dnia: 01 Sierpień 2008, 11:38:50 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top