Autor Wątek: "ÂŻycie"  (Przeczytany 1611 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Walentin

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 322
  • Reputacja: 15
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

"ÂŻycie"
« dnia: 17 Styczeń 2008, 13:30:43 »
Z ogromną przyjemnością muszę się przyznać, że ja też piszę wiersze. Proszę o komentowanie jednego z nich:

                                                           

                                                              ÂŻycie

                                                    ÂŻycie jest jak rzeka,
                                                   Pełna przygód, radości,
                                                 Smutków, kłótni, przyjaźni,
                                                            Próżności

                                                I tam gdzie się ona zaczyna
                                        Płyniemy tratwą przez wąskie przesmyki

                                                Niekiedy tratwa się ugina,
                                                Poprzez życiowe trudności,
                                                   Czyli rzeczne kamyki

                                              Rzeka poszerza się, gdy lat
                                                      Nam przybywa
                                          Przez smutki i łzy powstaje powódź,
                                               Gdy chorujemy wody ubywa
                                       Wraz z mądrością z tratwy powstaje łódź

                                            I tak, gdy do morza wpływamy,
                                       Następuje koniec wycieczki, umieramy.
« Ostatnia zmiana: 17 Styczeń 2008, 13:33:35 wysłana przez Walentin »

Offline .:KERTH:.

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 478
  • Reputacja: -2
"ÂŻycie"
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Styczeń 2008, 13:36:42 »
Piękny wiersz. Nie znam się może na wierszach, ale ten wiersz jest napisany BARDZO profesjonalnie, i ładnie zrymowany. Po prostu piękny wiersz... 10/10.

Forum Tawerny Gothic

"ÂŻycie"
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Styczeń 2008, 13:36:42 »

Offline Altair

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1125
  • Reputacja: 609
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bóg ma nas w opiece
"ÂŻycie"
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Styczeń 2008, 13:45:58 »
No cóż, samo przesłanie jednoznaczne strasznie, wymuszone i oklepane. Raz to bredzisz o jednym, raz o drugim, aż czytelnik gubi się co w ogóle czyta. Od strony technicznej jest tragicznie - układ stroficzny pomieszany, jedne zwrotki mają 4, inne 2, jedna jeszcze 3 wersy, jakbyś wciskała "enter" w losowych miejscach. Co do rymów... w sumie można powiedzieć że są, ale pasują jak marchewka do nosa i czytając je mam wrażenie, że czytam rymowankę 10-latka. Pozostając przy technice - rytm... a raczej jego brak. Czyta się ten wiersz jak prozę, przykładowo:

Cytuj
ÂŻycie jest jak rzeka,
Pełna przygód, radości,
Smutków, kłótni, przyjaźni,
Próżności

Pierwszy wers - 6 sylab, drugi wers - 8 sylab, trzeci wers - 7 sylab, ostatni wers, słowo na 2 sylaby. Kiedy czyta się wiersz, od razu widać, czy budowa jest "wymierzona"... równomierna i jakoś tak harmonijnie ułożona, bardzo dobrze się komponuje i czyta się ją płynnie. Przykład? No nawet dam taki z forum - KLIK!.

Wracając jeszcze do rymów... Częstochowszczyzna. Wiesz co to? Rymy czasownikowe, jak: zamiatałem, miałem, srałem, ćpałem, popijałem, popalałem. Tych rymów powinnaś unikać jak ognia, a robisz ich mnóstwo. Jeśli już miałbym wystawić ocenę, dałbym +1/5 za chęci...

Offline Walentin

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 322
  • Reputacja: 15
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

"ÂŻycie"
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Styczeń 2008, 16:38:55 »
Sorry ale co z tego ze w jednej zwrotce jest mało wersów a w kolejnej więcej? Przecież polonistką nie jestem. NO ludzie przecież ten wiersz został napisany tak jak ja uważam. To ja jestem jego autorem wiec chyba to ja decyduja ile wersów co i jak w moim wierszu. A co do rymów no i co ze są czasownikowe? Ważne ze wiersz nei traci sensu a to czy jakie ma rymy to chyba jest nie ważne. Mi się inne wiersze nie zbyt podobają jeśli chodzi o rymy   ... komentujcie dalej.
--------------------------------------------------------

Do Altaira:

Słuchaj ja wiem ,że ty robisz mi na złość (chyba) bo wiem ,ze za mną nie przepadasz (zbytnio). ALE NAJWAÂŻNIEJSZE JEST TO ÂŻE CHOCIAÂŻ WYRAZIÂŁEÂŚ SWOJA OPINIÊ i za to Ci dziekuję.
« Ostatnia zmiana: 17 Styczeń 2008, 16:44:12 wysłana przez Walentin »

Offline Altair

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1125
  • Reputacja: 609
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bóg ma nas w opiece
"ÂŻycie"
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Styczeń 2008, 17:01:13 »
Ja wiem, że ty nie jesteś polonistką, i co z tego? Ja oceniłem, wytknąłem błędy, to po jaką cholerę takie usprawiedliwienia? Ty może jesteś autorem i decydujesz, no ale to jest sprzeczne z takimi niespisanymi zasadami. Tak samo rymy czasownikowe - co z tego że są takie? A to, że takich rymów nie powinno się używać tak samo, jak nie powinno się robić błędów ortograficznych.

Cytuj
Do Altaira:

Słuchaj ja wiem ,że ty robisz mi na złość (chyba) bo wiem ,ze za mną nie przepadasz (zbytnio). ALE NAJWAÂŻNIEJSZE JEST TO ÂŻE CHOCIAÂŻ WYRAZIÂŁEÂŚ SWOJA OPINIÊ i za to Ci dziekuję.

Bez komentarza.

Cytuj
Piękny wiersz. Nie znam się może na wierszach, ale ten wiersz jest napisany BARDZO profesjonalnie, i ładnie zrymowany. Po prostu piękny wiersz... 10/10.

Weź, panie wszechwiedzący przystojny dwunastolatku (zbanowany w dodatku) wyglądający na piętnaście lat nie kompromituj się...

Forum Tawerny Gothic

"ÂŻycie"
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Styczeń 2008, 17:01:13 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top