Ankieta

ATI czy GeForce

Z pewno
10 (10.2%)
ATI.
11 (11.2%)
Nie mam w
5 (5.1%)
Nie znam si
1 (1%)
GeForce
20 (20.4%)
Z pewno
51 (52%)

Głosów w sumie: 95

Autor Wątek: GeForce vs. ATI Radeon  (Przeczytany 27513 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline flake

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 48
  • Reputacja: 0
Odp: GeForce vs ATI Radeon
« Odpowiedź #20 dnia: 20 Styczeń 2008, 21:35:14 »
No, ale Resvep...to moja wina? Chyba dobrze, że producenci sami podkręcają i dostajemy produkt, który wyciska siódme poty. Chociaż co racja to racja, że Radki słyną z super o/c (oczywiście wszystkie oprócz mojego heh... )

A podaj jeszcze link do testu gdzie Radeon 3870 jest lepszy od BFG 8800 GTS. Nie to że Ci nie wierze, ale chciałbym po prostu poczytać, bo wydawało mi się, że BFG zrobił jedną z lepszych 8800 GTS 512mb.


Respev

  • Gość
Odp: GeForce vs ATI Radeon
« Odpowiedź #21 dnia: 20 Styczeń 2008, 22:53:32 »


HD 2900XT wyprzedza nawet Geforca 8800GT...
« Ostatnia zmiana: 20 Styczeń 2008, 22:54:54 wysłana przez Respev »

Forum Tawerny Gothic

Odp: GeForce vs ATI Radeon
« Odpowiedź #21 dnia: 20 Styczeń 2008, 22:53:32 »

Offline flake

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 48
  • Reputacja: 0
Odp: GeForce vs ATI Radeon
« Odpowiedź #22 dnia: 20 Styczeń 2008, 23:19:44 »
Respev..."zaszedł pomyłek"... Mi nie chodzi o 8800GTS 640/320mb - te karty są dą ****. Wycofane ze sprzedaży i zrobione w starej 90nm technologi opartej na chipie g80!!!

Mówiąc o 8800 GTS miałem na myśli wersje TYLKO I WYÂŁÂĄCZNIE 512mb zrobionej w technologi 65nm opartej na rdzeniu G92-400.

(I niech mi ktoś jeszcze powie, że się mylę, bo 640 mb musi być szybsze od 512mb wersji.......  )

Właśnie zobaczyłem, że komputronik zrobił promocję na tą kartę. Można ją kupić już za 1069zł...gdybym nie sprowadzał kompa z USA bez namysłu bym kupił. Wydaje mi się, że te obniżki spowodowane są narastającą konkurencją ze strony ATI. Oczywiście to dobrze dla każdego z nas...dla fanów ATI i Nvdii.

wojtekgalecki

  • Gość
Odp: GeForce vs ATI Radeon
« Odpowiedź #23 dnia: 21 Styczeń 2008, 10:10:16 »
Ja wolę GeForce. Od zawsze go mam i się raczej nie zawiodłem

Offline flake

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 48
  • Reputacja: 0
Odp: GeForce vs ATI Radeon
« Odpowiedź #24 dnia: 22 Styczeń 2008, 03:00:15 »
Uwaga! Uwaga! Mieszkańcy Khorinis! Na rozkaz wielmożnego Lorda Hagena ogłasza się co następuje...

ATI za kilka dni wprowadza HD 3870 X2 - I jak podaje gram.pl ta karta ma pobić granicę 1 Teraflopa!
Szczerze myślałem, że pierwsza karta, która pobije tę granicę wyjdzie spod znaku Nvidi, ale jednak nie doceniałem ATI :-)
Oczywiście High-endowy król wydajności nie posiedzi na tronie zbyt długo, ponieważ już niedługo Nvidia planuje wprowadzić swojego GeForce 9800 GX2, jednak jak wiemy karty ATI są tańsze także szykuję nam się niezła konkurencja :D :D :D

Offline wErNi

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 73
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: GeForce vs ATI Radeon
« Odpowiedź #25 dnia: 24 Styczeń 2008, 18:52:00 »
Oczywiście nVida GeForce. Zawsze jako pierwsze wypuszczały na rynek nowe innowacje w swoich kartach. Lepsze karty zawsze szybciej wychodziły od nVidy i dopiero potem ATI próbowało nadgonić różnice kart, ale i tak mieli lipe, bo przez ten czas nVida miała już opracowane nowe lepsze karty, a poprzednie robiły się coraz tańsze... ot co :)

Offline Xtremex

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 79
  • Reputacja: 1
Odp: GeForce vs ATI Radeon
« Odpowiedź #26 dnia: 04 Luty 2008, 10:24:16 »
Zależy kiedy...
Teraz wydaje mi się, że najbardziej opłacalnym i raczej jakościowym modelem jest karta z firmy ATI. Cały czas jedna przebija drugą, więc ocenianie jest bez sensu. Osobiście polecam (teraz) ATI, bo za 700 zł można kupić kartę o jakości GF, która kosztuje 1k+

Offline flake

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 48
  • Reputacja: 0
Odp: GeForce vs ATI Radeon
« Odpowiedź #27 dnia: 04 Luty 2008, 14:11:03 »
A ja nadal twierdze, że GeForce to dobry wybór. Cholernie napaliłem się na nowego Radeona 3870 HD X2, ponieważ bił Ultrę w 3d Marku na głowę!!! I co się okazało?! W niektórych grach jest porównywalny z 8800 GT!!! O.o żal...

Oczywiście można mówić o niedopracowanych sterownikach i innych bajerach. I mam nadzieję, że to prawda, bo jak wiemy ostra konkurencja jest dla nas (graczy) czymś szalenie zdrowym ;-)

Offline MZM

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Reputacja: 0
Odp: GeForce vs ATI Radeon
« Odpowiedź #28 dnia: 16 Luty 2008, 23:09:20 »
Cytat: dekster17
Gdzieś czytałem, że te nowsze Radeony są takie same, jak te stare, tylko się nazwą różnią.

O Zeusie gromowładny.....

Cytat: flake
(I niech mi ktoś jeszcze powie, że się mylę, bo 640 mb musi być szybsze od 512mb wersji.......  )
Mylisz się. Przykładem są low-endowe karty do których producenci wpychają 1gb pamięci a na karcie szyna 128bit ;]
To zabiegi marketingowe na jakie lecą osoby o podobnym Twojemu przekonaniu.
Jednak w High-endowych kartach jest różnica, lecz tylko w większych rozdzielczościach.

W ankiecie wybrałem Zdecydowanie Ati, dobre OC, stosunek cena/wydajność, no może gdyby popracowali nad sterownikami i architekturą GPU to nVidia w końcu przestałaby się czuć taka ważna.
(Wystarczy ze nVidii omsknie się noga jak w przypadku serii FX[hasła reklamujące:"Kinowa jakość wyświetlanej grafiki!" ;] A w rzeczywistości emulowane shadery 2.0 i kupa ptasiego guano, proces technologiczny 130nm-90nm] to ATI znowu wyjdzie na prowadzenie, bo mimo że produkują karty słabsze od niebieskich to owe karty nie są takie najgorsze.)
Przypominam jeszcze że ATI wytwarza swoje GPU w procesie technologicznym 65nm, kiedy nVidia utkneła przy 90nm. Wysoki pobór mocy i wysoka temperatura gwarantowana tylko u niebieskiego(ch... wie czego, bo nie wiem co jest maskotką NV).

Respev

  • Gość
Odp: GeForce vs ATI Radeon
« Odpowiedź #29 dnia: 17 Luty 2008, 00:25:17 »
Cytuj
Mylisz się. Przykładem są low-endowe karty do których producenci wpychają 1gb pamięci a na karcie szyna 128bit ;]
To zabiegi marketingowe na jakie lecą osoby o podobnym Twojemu przekonaniu.
MZM, nie zrozumiałeś jego wypowiedzi. Chodziło mu o to, żeby mu nikt nie mówił, że wersja GeForca 8800GTS 640mb jest lepsza od wersji 512mb.
« Ostatnia zmiana: 17 Luty 2008, 00:25:53 wysłana przez Respev »

Offline flake

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 48
  • Reputacja: 0
Odp: GeForce vs ATI Radeon
« Odpowiedź #30 dnia: 17 Luty 2008, 09:51:22 »
Dziękuję Respev! Bo już mi się gorąco robiło...    


Cytat: Leon91
Wszyscy patrzycie na omawiane karty tylko pod względem gier,nie wiem dlaczego w końcu komputer nie służy tylko do grania(tzn.może dla niektórych tak,ale ogólnie nie tylko do tego został stworzony...)Pozdrawiam xD

No ja się zgadzam w całej rozciągłości, z tym, że to nie jest "Tawerna Photoshopa" czy "Tawerna Excela" lecz "Tawerna Gothic"!

[!--quoteo(post=0:date=:name=MZN)--][div class=\'quotetop\']CYTAT(MZN)[div class=\'quotemain\'][!--quotec--]Przypominam jeszcze że ATI wytwarza swoje GPU w procesie technologicznym 65nm, kiedy nVidia utkneła przy 90nm[/quote]

Nieprawda!!! 8800GTS i 8800GT są robione w procesie 65nm!!! Dzięki temu zawdzięczają swoją ogromną wydajność.
« Ostatnia zmiana: 17 Luty 2008, 17:51:10 wysłana przez flake »

Offline flake

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 48
  • Reputacja: 0
Odp: GeForce vs ATI Radeon
« Odpowiedź #31 dnia: 06 Maj 2008, 21:06:48 »
Cytat: Ingmar
Moim zdaniem, raczej każdy powie, ze lepsza jest ta karta którą sam używa :P

Myślę, że po części masz rację :-) Każdy stara się udowodnić, że jego zakup był dobry i nie padł ofiarą nieuczciwego marketingu  . Ja niestety otwarcie przyznaje się do klęski   . Mój radek 9550 to prawdziwy gniot :-) A sprzedawca tak go zachwalał...

Offline Robben

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1143
  • Reputacja: 97
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: GeForce vs ATI Radeon
« Odpowiedź #32 dnia: 25 Maj 2008, 21:08:29 »
Karty ATI Radeon, zdaje się, że mają większe problemy w grach niż karty GeForce. Ale ja tylko mówię to, co gdzieś czytałem, bo sam nigdy się na własnej skorze nie przekonałem się, która karta gorsza, choć miałem obydwie te karty. W obecnej chwili mam GeForce 8800, jestem z niego bardzo zadowolony i niezamienił bym ją na kartę Radeona, chyba że byłaby dużo lepsza.


Offline Foltest

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 838
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chaos rodzi więcej chaosu.
Odp: GeForce vs ATI Radeon
« Odpowiedź #33 dnia: 27 Maj 2008, 18:58:03 »
Moim zdaniem lepszy jest GeForce. Nie ma z nim dużych problemów. Jest bardzo wydajny i jestem z niego bardzo zadowolony, moim zdaniem ATI to gnioty, kolega ma, dał kasy bardzo dużo i w G3 gra na najniższych detalach.
« Ostatnia zmiana: 27 Maj 2008, 21:54:30 wysłana przez Foltest »

Offline Orkowy Rozpruwacz

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: GeForce vs ATI Radeon
« Odpowiedź #34 dnia: 16 Czerwiec 2008, 20:45:27 »
   Według mnie lepsze są GeForce, mój kolega ma ATI i jest bardzo ,,zadowolony'' , ale jak u niego byłem to na ATI o mocy podobnej jak moja Gothic 3 się ciął, w przeciwieństwie do mojej (GeForce 6600GT)

Offline Patty

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: GeForce vs ATI Radeon
« Odpowiedź #35 dnia: 17 Czerwiec 2008, 14:42:10 »
Zdecydowanie wolę ATI. Jeśli gramy już bardzo długo w wymagającą grę, nadal jest cicha. Niestety, o GeForce tego powiedzieć nie mogę. Przez jakiś okres czasu miałem taką właśnie kartę i strasznie szumiało. Wymieniłem, ponieważ nawaliła. Przy ATI nie miałem tych problemów. Moja aktualna karta jest bardzo cicha i nie buczy. Bardzo dobrze spisuje się grach, większość chodzi na najwyższych detalach. Nie wiem jak z GeForce, bo nie mam tej karty w tej chwili, a opinia kumpla nigdy nie jest zbyt wiarygodna. Niedługo wymieniam kompa, więc może uda tam się go wcisnąć.

Offline takashi123

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Reputacja: 0
Odp: GeForce vs ATI Radeon
« Odpowiedź #36 dnia: 25 Czerwiec 2008, 17:39:15 »
GeForce przez bardzo długi czas trzymał koronę wśród kart Graficznych. Jednak dzisiaj wyszedł nowy Ati Radeon HD 4850 -70 Kosztuje 550 zł a bije na łep na szyje GF 8800 GTS i konkuruje z 9800 GTX. W trybie Cross Fire Pokonuje nawet dwuukładowe karty Nvidi - 9800 GX2

Offline Dementor

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 299
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: GeForce vs ATI Radeon
« Odpowiedź #37 dnia: 25 Czerwiec 2008, 17:47:18 »
Chociaż mam Ati Radeon, to słyszałem i słysze nadal, jakoby GeForce był lepszy, więc na niego właśnie głosowałem. Podobno daje lepszy efekt w grach, ogólnie, jest wydajniejszy.

Offline palladdyn

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
Odp: GeForce vs ATI Radeon
« Odpowiedź #38 dnia: 04 Lipiec 2008, 11:42:58 »
hej wiec teraz takie pytanko skoro Gothic3 byl pisany z nividia to do tej gry najlepiej spisuja sie grafy z tejze polki ,bo jak tak patrze  co pisza ze lepsze sa 4870 od 8800gt a na egielda gothic3 lepiej smiga na nividi 8800gt i niby slabsza  wiec wszystko zalezy od sterow ,apropos ma ktos jakas topowa grafe 280gtx lub sli 2x280 gtx i moze napisac  jak mu smiga g3 bo mi na 8600gt juz ladnie smiga z patchem 1.6 wiec chyba na porzadnej grafie mimo bledow gry powinna ta gra ladnie juz isc ;)

Offline user no. 11627

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 401
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Formula one fan
Odp: GeForce vs ATI Radeon
« Odpowiedź #39 dnia: 05 Lipiec 2008, 16:09:08 »
Te starsze Radeony (na AGP x8) to nawet były dobre, ale teraz co je robią to jakiś szajs i w ogóle drogie...

Forum Tawerny Gothic

Odp: GeForce vs ATI Radeon
« Odpowiedź #39 dnia: 05 Lipiec 2008, 16:09:08 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top