Autor Wątek: Legenda o Smoczym Kle  (Przeczytany 1622 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Darkon

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 393
  • Reputacja: 0
Legenda o Smoczym Kle
« dnia: 05 Styczeń 2008, 12:25:06 »
Witam,

Postanowiłem trochę rozruszać dział TG jakąś co dłuższą opowieścią, ale nie aż tak długą jak Historia o Rangusie, której z powodu braku zainteresowania nie dokończyłem :P Opowiadanie traktuje o historii pewnej znanej jaskini leżącej pod Cape Dun. Na razie zamieszczam jednak jedynie króciutki prolog (chciałem też zobaczyć czy spodoba się innym mój styl pisania czy też fabuła opowieści, która na razie jednak została objawiona tylko w mojej powyższej mowie, oraz końcówce prologa

Prolog

Były to czasy, kiedy wojna z orkami za czasów Rhobara II nie rozgorzała jeszcze na dobre. Ludzie byli zadowoleni z obecnego władcy, a w Myrthanie panowal względny pokój. Rzeczywiście, ostatnimi czasy królestwem władał wyjątkowo uzdolniony władca. Zatriumfował nad swoimi wrogami, podejmował mądre i trafne decyzje oraz wzbudzał wśród ludzi respekt. Wszystko funkcjonowało prawidłowo, a ludzie czuli się bezpiecznie służąc królowi. Myśliwi bogacili się na świetnych terenach łowieckich, jakie stanowił kontynent, wojownicy otrzymywali godziwe zapłaty za pojedynki na arenach czy słuzbę miastu lub kraju, kupcy bogacili się, gdyż dostarczanych towarów, przede wszystkim od farmerów - nie brakowało, a rzemieślnicy mieli dla kogo wyrabiać swoje produktem - jednym słowem wszyscy, bez wyjątku byli zadowoleni. Dodatkowo kraj przeszywali poszukiwacze przygód, którzy badali dawne legendy, polowali na mityczne stworzenia, czy też zapuszczali się na nieodkryte wyspy, krainy i zawsze wzbudzali sporo szumu. A ja opowiem o jednym z tych awanturników, Aresie
« Ostatnia zmiana: 09 Styczeń 2008, 14:50:20 wysłana przez Darkon »

Offline MooN

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 499
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Legenda o Smoczym Kle
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Styczeń 2008, 19:17:23 »
Za krótki ten prolog. na razie nie ma co oceniać. Jak najbardziej zachęcam byś napisał dalej. To może być ciekawe.

Forum Tawerny Gothic

Legenda o Smoczym Kle
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Styczeń 2008, 19:17:23 »

Offline wrzódrgsd

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
Legenda o Smoczym Kle
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Styczeń 2008, 10:57:18 »
Aż żal kuper ściska... Zacznę od tego iż ogólny temat jest tak oryginalny jak chińskie koszulki sprzedawane na niemieckich rynkach w niemieckich opakowaniach również produkowanych przez Chińczyków w Chinach... O wiele milej było by czytać opowiadanie mające swoją historię swojego boga/bogów. Oczywiście miasto też mogło by mieć oryginalniejszą nazwę... Ares... czyżby to niebył jakiś bóg w mitologii? Normalnie nie mam nic do dodania... Jak dla mnie to możesz darować sobie dalsze pisanie tego tylko zajmij się czymś od początku do końca własnym, bo było by raczej dobre... oczywiście zależnie od pomysłu... za to mógł bym dać 2/5 ale to tylko prolog więc nie dam oceny...

Forum Tawerny Gothic

Legenda o Smoczym Kle
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Styczeń 2008, 10:57:18 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything