Autor Wątek: Jaka gra do 60 złotych?  (Przeczytany 5860 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Walar

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 472
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Live together, die alone.
Jaka gra do 60 złotych?
« dnia: 03 Styczeń 2008, 22:48:45 »
Siema
Ostatnio zastanawiam się którą z tych dwóch gier: Gothic 3 czy Neverwinter Nights 2 sobie kupić. Pewnie mi powiecie żebym żadnej nie kupował tylko se ściągnął  , ale ja wole gry kupować, bo mam wtedy ładnie wydrukowany poradnik i takie tam inne bajery   . No więc, którą doradzacie mi kupić? A może polecicie mi coś innego w podobnej cenie?
« Ostatnia zmiana: 06 Styczeń 2008, 19:13:38 wysłana przez Respev »

Respev

  • Gość
Jaka gra do 60 złotych?
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Styczeń 2008, 23:47:58 »
Z Neverwinter Nights 2 sobie odpuść jeśli nigdy nie miałeś styczności z D&D (np. gry wyobraźni typu Warhammer). Po prostu może Ci nie przypaść do gustu turowa walka i tym podobne. Gothic 3... również nie polecam. Dołóż z 30zł i kup Wiedźmina.
« Ostatnia zmiana: 03 Styczeń 2008, 23:50:36 wysłana przez Respev »

Forum Tawerny Gothic

Jaka gra do 60 złotych?
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Styczeń 2008, 23:47:58 »

Offline PLShayloPL

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 307
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
Jaka gra do 60 złotych?
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Styczeń 2008, 07:30:10 »
Cytat: Walar
Ale ja wole gry kupować, bo mam wtedy ładnie wydrukowany poradnik i takie tam inne bajery   .


Ja też wole kupować bo nie tylko poradnik itd. ale i też gwarancja szkoda tylko że 2-3 miesiące :(. Wracając do tematu grałem w NN2 i moim zdaniem do bani zrobili cały układ sterowniczy i rozmowy powinni dać jakąś od miane :).

Respev

  • Gość
Jaka gra do 60 złotych?
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Styczeń 2008, 10:34:12 »
Cytuj
grałem w NN2 i moim zdaniem do bani zrobili cały układ sterowniczy i rozmowy powinni dać jakąś od miane :).
I to dowód na to, że nie wiesz co to D&D.

Offline Tidus

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 825
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Per Aspera Ad Astra...
Jaka gra do 60 złotych?
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Styczeń 2008, 11:25:22 »
D&D skierowane jest do konkretnej grupy odbiorców... ja jednak bardziej polecam Obliviona, dla mnie osobiście jest to najlepsza gra z trójki Wiedźmin, Gothic, Oblivion. NWN jest... specyficzny a jak chcesz spróbować to lepiej kup pierwszą część, spodoba ci się jedynka to i dwójka powinna przypaść ci do gustu.

Offline Dante

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 1536
  • Reputacja: 40
  • Płeć: Mężczyzna
  • Are you talking to me bitch?
Jaka gra do 60 złotych?
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Styczeń 2008, 16:43:49 »
Cytat: Zhai
D&D skierowane jest do konkretnej grupy odbiorców... ja jednak bardziej polecam Obliviona, dla mnie osobiście jest to najlepsza gra z trójki Wiedźmin, Gothic, Oblivion. NWN jest... specyficzny a jak chcesz spróbować to lepiej kup pierwszą część, spodoba ci się jedynka to i dwójka powinna przypaść ci do gustu.

Według mnie Oblivion to najgorsza gra z tej stawki. Natomiast do zakupu poleciłbym NWN albo Witchera bo G3 może cie spaczyć do serii Beziego ;pp

Offline Walar

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 472
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Live together, die alone.
Jaka gra do 60 złotych?
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Styczeń 2008, 17:52:27 »
A z gier innego typu? Np. strzelanki, albo jakaś strategia? Co byście mi polecili ;p ??

Offline Dante

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 1536
  • Reputacja: 40
  • Płeć: Mężczyzna
  • Are you talking to me bitch?
Jaka gra do 60 złotych?
« Odpowiedź #7 dnia: 04 Styczeń 2008, 18:03:30 »
Jeśli chodzi i FPS to bardzo dobry aczkolwiek krótki jest RainbowSix:Vegas. Strategia hmmm Supremme Comander?

Offline Tidus

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 825
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Per Aspera Ad Astra...
Jaka gra do 60 złotych?
« Odpowiedź #8 dnia: 04 Styczeń 2008, 18:43:22 »
Cytat: Dante
Jeśli chodzi i FPS to bardzo dobry aczkolwiek krótki jest RainbowSix:Vegas. Strategia hmmm Supremme Comander?
Obie gry są na Boga cholernie nudne < miałem okazję grać >. Bioshock, Helltage London < chociaż to trochę hack'n'slash i prędzej mu do Tabula Rasa >, Unreal Tournament III... jest w czym wybierać. Co do strategii, Command & Conquer, Warcraft 3, Settlers V zapełniły mi wiele wieczorów ;).

Offline Boba Fett

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1566
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wolność jest nieśmiertelna
Jaka gra do 60 złotych?
« Odpowiedź #9 dnia: 04 Styczeń 2008, 19:31:20 »
Cytuj
A z gier innego typu? Np. strzelanki, albo jakaś strategia? Co byście mi polecili ;p ??
To jest względne pytanie, na które trudno Ci odpowiedź. Nie podałeś kilku ważnych informacji:
a) Jakie strzelanki Cię interesują?
b ) Styl gry (klimat horroru, skradanka itd.)
c) Cena
d) Twój sprzęt (przecież nie mogę Ci polecić CoD4, jeśli masz sprzęt podobny do mojego =P)

Ale osobiście polecałbym S.T.L.K.E.R.'a - dobra i klimatyczna strzelanka z elementami RPG (które chyba lubisz, gdyż z początku taki rodzaj gry chciałeś zakupić). A co do strategii... to nie mogę Ci zbyt wiele polecić, bowiem sam za bardzo w nie nie gram.
Także sądzę, iż świat Stalkerów osadzony na obrzeżach Czarnobyla mógłby Ci przypaść do gustu - kosztuje teraz około 60 zł, a różne modyfikacje, podobnie jak u Gothica 3, pozwolą na szybsze wczytywanie obszarów gry na słabszym sprzęcie. No i do samej gry powstało wiele ciekawych modyfikacji.
« Ostatnia zmiana: 04 Styczeń 2008, 19:31:47 wysłana przez Boba Fett »

Offline Walar

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 472
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Live together, die alone.
Jaka gra do 60 złotych?
« Odpowiedź #10 dnia: 04 Styczeń 2008, 22:19:33 »
Cytuj
To jest względne pytanie, na które trudno Ci odpowiedź. Nie podałeś kilku ważnych informacji:
a) Jakie strzelanki Cię interesują?
b ) Styl gry (klimat horroru, skradanka itd.)
c) Cena
d) Twój sprzęt (przecież nie mogę Ci polecić CoD4, jeśli masz sprzęt podobny do mojego =P)

a) na tym się nie znam, więc właśnie was pytam jakie byście mi polecili.
b) może coś z II wojny światowej, w każdym razie byle nie horror, bo nie przepadam za nimi ;)
c) mówiłem w pierwszym poście że cena podobna do Gothic 3, czyli w granicach 60 złotych ;p
d) no więc jutro zakupuję nowy komputer (hurra :D)
procek: Intel Core 2 Duo 2,2 GHz
RAM: 1 GB DDR2, potem se dokupie jeszcze jedno 1 GB
karta graficzna: GeForce 8500 GT 256MB
to chyba wszystko co najważniejsze

No więc? Co oprócz STALKERA?
« Ostatnia zmiana: 04 Styczeń 2008, 23:55:46 wysłana przez Walar »

Offline Boba Fett

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1566
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wolność jest nieśmiertelna
Jaka gra do 60 złotych?
« Odpowiedź #11 dnia: 05 Styczeń 2008, 20:43:11 »
Jeśli w granicach 60 zł, to polecałbym Ci starego, ale jarego Call of Duty 2. Gra jest bardzo dobra, a sam przeszedłem ją ponad 30 razy (czemu sam się dziwię). Odradzałbym za to MoH: Airborne, gdyż ta produkcja najzwyczajniej w świecie zawiodła, szkoda by było kasy (o ile można kupić tę grę w cenie, jaką chcesz przeznaczyć na zakup). Więcej takich co ciekawszych drugowojennych produkcji nie ma.
Ewentualnie mógłbyś kupić Kompanię Braci: Na Linii Frontu (strategia) - dość niedawno wyszła, a cena jest dość przystępna (od 60 do 70 zł). Dodatkowo, o ile się dobrze orientuję, działa bez podstawki.

Offline Sztofort

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Reputacja: 0
  • Gothic 3 Player.
Jaka gra do 60 złotych?
« Odpowiedź #12 dnia: 05 Styczeń 2008, 21:41:06 »
Ewentualnie jeszcze z II wojny światowej to Commandos: Strike Force.
Cena 50zł. Dość ciekawa, warta uwagi i podoba mi się bo sam mam i gram.
>Opis<
« Ostatnia zmiana: 05 Styczeń 2008, 21:43:46 wysłana przez Sztofort »

Offline (nie)bezimienny

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 282
  • Reputacja: 0
Jaka gra do 60 złotych?
« Odpowiedź #13 dnia: 05 Styczeń 2008, 21:50:24 »
II Wojna ÂŚwiatowa - zdecydowanie druga odsłona Call of Duty. Gra naprawdę wciąga (kilka naście razy przeszedłem i mi się jeszcze nie znudziła O.o). Gra jest krótka i łatwa, ale bardzo przyjemna i na pewno po jej ukończeniu będziesz miał pozytywne zdanie (o tej grze, ma się rozumieć ;]). Jeśli chcesz się przenieść we współczesność to... CoD4: Modern Warfare (ale musisz dopłacić kilka złociszy . Gra jest wspaniała, a tryb multi poleruje. Jeśli zaś chodzi o strategię to zdecydowanie Medieval II: Total War.


Mam nadzieję, ze moja opinia okaże się pomocna ;]

Offline Boba Fett

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1566
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wolność jest nieśmiertelna
Jaka gra do 60 złotych?
« Odpowiedź #14 dnia: 06 Styczeń 2008, 15:42:13 »
Commandos'a, którego polecił Ci Sztofort, bym Ci odradzał. W większej mierze jest to skradanka, w dodatku dosyć krótka. A jeśli już miałbyś w jakąś skradankę grać z elementami strzelanki, to bym Ci polecił Roddicka (Kroniki Riddicka - Ucieczka z Butcher Bay), który zrządzeniem losu jest w najnowszym CDA (16 zł). C:SF jest również dosyć krótki i szkoda by było przeznaczać 50 zł na grę, którą raz przejdziesz (dosyć szybko) i odłożysz na półkę.
Kupując oryginalną grę dużą uwagę powinno się zwracać szczególne na tryb Multiplayer - dlatego ta gra w tym przypadku odpada.

CoD 4... nie powiedziałbym, że około 40 zł to kilka złociszy. Jeśli Call of Duty, to tylko druga część - multi dosyć dobry, okres drugowojenny, gra nie nudzi się tak szybko, itd. Często uważana za najlepszą część z serii. Ewentualnie jeszcze jej pierwsza odsłona plus dodatek. Dlatego musisz sam wybrać.

Osobiście dalej przystaję przy tym CoD2 i Riddicku.
« Ostatnia zmiana: 06 Styczeń 2008, 17:20:42 wysłana przez Boba Fett »

Offline Infernal

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 72
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Jaka gra do 60 złotych?
« Odpowiedź #15 dnia: 06 Styczeń 2008, 16:48:29 »
Ja bym radził autorowi postu takie mini podsumowanie.
Czyli co ma NW2, a co ma Gothic 3.
Neverwinter Nights 2 (nie grałem w to za dużo i napiszę co wiem)
Mało bugów.
Cena- 60 zł.
Grafika średniej jakości.
Podniecająca i wciągająca fabuła.
Teraz bardziej wady niż zalety;p
Dziwne ustawienie kamery ( może nie że dziwne, ale po prostu nie ciekawe;/ nie ma tego czegoś i za bardzo przypomina Baldur's Gate)


To tyle co wiem o NWN2.
Gothic 3
Zajefajna grafika.
Super fabuła i wciągające wątki.
Sam tytuł...przywołuje wspomnienia jak to się latało po Górniczej Dolinie;D
Jeśli jesteś fanem Gothic'a to musisz go posiąść w swej kolekcji.
Atrakcyjna cena bo można już ją dostać za 60 zł.
Wady:
Astronomiczne wymagania (nawet jeśli je spełniasz to gra potrafi się niemiłosiernie ciąć)
Baaardzo dużo bugów i niedokończeń.
Mało zbroi
Słaby system walki;p

Ja ci nie polecam żadnej z tych gier:D Jest coś pośredniego, czyli The Elder Scrolls IV: Oblivion;D jest bardzo fajne i optymalne wymagania ma.

Offline Walar

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 472
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Live together, die alone.
Jaka gra do 60 złotych?
« Odpowiedź #16 dnia: 06 Styczeń 2008, 17:17:19 »
No to już sam nie wiem
Chyba zakupię sobie jednak Call of Duty 2, ale jak macie mi coś jeszcze do polecenia to bardzo proszę  

A co powiecie o grze Medal of Honor War Chest?
Gra jest dość stara, ale myślę że jara. Grał w to ktoś? Co o tym sądzicie?

I chciałbym podziękować wszystkim, którzy do tej pory pomagają mi wybrać grę XD.
« Ostatnia zmiana: 06 Styczeń 2008, 17:40:29 wysłana przez Walar »

Offline Boba Fett

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1566
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wolność jest nieśmiertelna
Jaka gra do 60 złotych?
« Odpowiedź #17 dnia: 06 Styczeń 2008, 17:53:15 »
Cytuj
A co powiecie o grze Medal of Honor War Chest?
Gra jest dość stara, ale myślę że jara. Grał w to ktoś? Co o tym sądzicie?
Jeśli już tak bardzo Ci zależy na jakieś grze z serii Medal of Honor, to polecałbym Ci albo MoH: Breakthru lub Pacific Assault. Dlaczego te? Grałem w większość ,,medali" ( w tym w dwa najstarsze na ,,pleja" jedynkę) i tylko te dwa dodatki są jeszcze w miarę. Ten pierwszy jest dosyć długi, ma ciekawe lokacje i misje (choć połowa z nich nie różni się od tych z Allied Assault), a ten drugi, prócz tego, że jest też dosyć długi, ma ciekawą i klimatyczną rozgrywkę.
Sądzę jednak, że jeśli byś się zgodził na pierwszą opcję zaproponowaną przeze mnie (MoH:B), to istniałaby możliwość zakupu podstawki (MoH:AA) wraz z dwoma dodatkami (wspomniany Breakthru oraz Spearhead).

Offline Walar

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 472
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Live together, die alone.
Jaka gra do 60 złotych?
« Odpowiedź #18 dnia: 06 Styczeń 2008, 18:45:21 »
Ale Medal of Honor War Chest to jest pakiet zawierający:
Medal of Honor Allied Assault,
Medal of Honor: Allied Assault Spearhead,
Medal of Honor: Breakthrough.
Więc jak to kupię to nie będę musiał robić tak jak mówiłeś:
Cytuj
Sądzę jednak, że jeśli byś się zgodził na pierwszą opcję zaproponowaną przeze mnie (MoH:B), to istniałaby możliwość zakupu podstawki (MoH:AA) wraz z dwoma dodatkami (wspomniany Breakthru oraz Spearhead).
tylko wszystko będę miał w jednym pudełku! A ten pakiet kosztuje w granicach 50 zł, a w necie można kupić jeszcze taniej!
« Ostatnia zmiana: 06 Styczeń 2008, 18:46:44 wysłana przez Walar »

Offline Boba Fett

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1566
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wolność jest nieśmiertelna
Jaka gra do 60 złotych?
« Odpowiedź #19 dnia: 06 Styczeń 2008, 19:32:48 »
Ano, moja pomyłka, zapomniałem, iż War Chest to właśnie komplet AA plus te dwa dodatki... Właśnie dosyć niedawno grałem we wszystkie części po kolei i powiem Ci, że tylko MoH:B jest warta swego, reszta to już tak mnie... nie wiem, czy opłaca Ci się wydawać 50 zł (lub trochę mniej) na gry, które raz przejdziesz, a potem zapomnisz o nich na dość długo. Multiplayer również nie powala, więc to nie będzie zbytni atut... Nadal Ci proponuję tego Call of Duty 2 lub pierwszą część+dodatek. Tego War Chest zakupiłbym w ostateczności...

Forum Tawerny Gothic

Jaka gra do 60 złotych?
« Odpowiedź #19 dnia: 06 Styczeń 2008, 19:32:48 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top