Autor Wątek: Where is the guru?  (Przeczytany 61860 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Smoke

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 40
  • Reputacja: 4
Odp: Where is the guru?
« Odpowiedź #20 dnia: 16 Listopad 2006, 18:01:09 »
No ludu, ja gralem w g3 bez zadnych problemow, kilka dni, zdeczko sie przycinal
ale dalo sie grac. Wsadzilem spolszczenie, wlaczajac gre, jak juz mi sie ladowalo
i byl ten napis " gothic 3 ", wtedy wlaczylem TWEAK'a i podejrzewam ze przez to
padlo...

KOMP:
GeForce 5200 FX
2400+ athlon
Ram 512

i mowie wam ze elegancko sobie gralem... dzis przyszedl moj g3, polski, ktorego
zem sobie kupil ( tamtego pozyczylem od kolegi ) i zainstaluje sobie od nowa...
mam nadzieje ze to pomoze, jak cos edytuje i napisze posta. Pozdrawiam.


EDIT:

Zainstalowałem grę od nowa i... działa    

elo  
« Ostatnia zmiana: 20 Listopad 2006, 11:10:57 wysłana przez m9206 »

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Where is the guru?
« Odpowiedź #21 dnia: 16 Listopad 2006, 18:26:04 »
Ha...rozwikłałem problem, dzisiaj bawiłem się plikiem konfiguracyjnym gry zauważyłem, że przy niektórych ustawieniach wyskakiwał mi ów błąd wnioskując sądzę iż jest on spowodowany złym zapisem parametrów w plikach konfiguracyjnych.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Where is the guru?
« Odpowiedź #21 dnia: 16 Listopad 2006, 18:26:04 »

Offline kalasz11

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
Odp: Where is the guru?
« Odpowiedź #22 dnia: 16 Listopad 2006, 19:45:29 »
"Błąd, jest spowodowany słabymi parametrami naszego komputera a ściślej mówiąc pamięci RAM. Jak powiedział Isentor, pomóc może zamknięcie wszelkich aplikacji pracujących w tle co zmniejszy zużycie jednak nie spodziewaj się kolosalnego efektu."


Jasne mam 1.50 ramu i co??
GeForce FX 5600
Intel pentium 4 (2.41)
i mi to wyskakuje
gram na maxymalnych detalach bez rzadnego problemu

gram 2 dzień  ide do Montery a tu idzie Where is Guru??

Przeczytaj powyższy post...do poprawnego zapisania konfiguracji polecam TWEAK'a
- IsentoR
« Ostatnia zmiana: 16 Listopad 2006, 20:12:02 wysłana przez IsentoR »

Offline Gronan

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Reputacja: 0
Odp: Where is the guru?
« Odpowiedź #23 dnia: 17 Listopad 2006, 14:45:44 »
Cytat: IsentoR
Ha...rozwikłałem problem, dzisiaj bawiłem się plikiem konfiguracyjnym gry zauważyłem, że przy niektórych ustawieniach wyskakiwał mi ów błąd wnioskując sądzę iż jest on spowodowany złym zapisem parametrów w plikach konfiguracyjnych.

Wiec moglbys mi pozadzic co mam zrobc zeby i mi sie nie pojawialo

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Where is the guru?
« Odpowiedź #24 dnia: 17 Listopad 2006, 15:46:06 »
Cytat: Gronan
Wiec moglbys mi pozadzic co mam zrobc zeby i mi sie nie pojawialo
Z tego co udało się nam ustalić ów błąd występuje podczas złej konfiguracji plików g3.ini i UserOptions oraz gdy
gracz posiada zbyt małą ilość pamięci ram. Proponuje użyć TWEAK'a do ustawienia parametrów gry pod nasz komputer.

Offline SoBeK

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Reputacja: 0
Odp: Where is the guru?
« Odpowiedź #25 dnia: 17 Listopad 2006, 16:02:50 »
IsentoR mi wywala gre i przy ustawieniach tweak'a i bez, chocoaz po uzyciu go wiele mniej wylatuje z gry

Offline Gronan

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Reputacja: 0
Odp: Where is the guru?
« Odpowiedź #26 dnia: 17 Listopad 2006, 17:14:37 »
Ja dzwonilem do CDP i powiedzieli ze dobrze ze nie uzywalem tweak'ow. A pozatym jak na moim kompie to wszystko na najmniejsze i tylko roslinnosc i to ostatnie na srednie to powinno mi nie wywalac.

Offline paladyn

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 0
Odp: Where is the guru?
« Odpowiedź #27 dnia: 30 Grudzień 2006, 22:13:43 »
mam ten sam problem: gra jakiś czas chodziła mi bez problemu, tylko trochę wolno a teraz mi wyskoczyło "where is the guru" Mój komp spełnia minimalne wymagania, nie mam zbyt wielu programów uruchomionych a gra oryginalna, bez patcha.

Offline Poszukiwacz

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 49
  • Reputacja: 42
Odp: Where is the guru?
« Odpowiedź #28 dnia: 05 Styczeń 2007, 13:41:26 »
Mi raz taki wyskoczył.
Jeśli chcecie uzyskać więcej ramu to wyłączcie wszystkie znane wam procesy. Gdy już pokaże się ikona ładowania gothica 3 wyłączcie explorera i zamknijcie menedżera. Powinno być lepiej. Ja robie to aby gra chodziła całkowicie płynnie na średnim poziomie.
« Ostatnia zmiana: 05 Styczeń 2007, 18:05:39 wysłana przez DODO »

Offline Dark Prince

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 256
  • Reputacja: -2
Odp: Where is the guru?
« Odpowiedź #29 dnia: 16 Styczeń 2007, 22:14:20 »
Ja też miałem coś takiego, tylko, że jak majstrowałem z engine'm gry. Wystukałem kombinację Ctrl + Alt + Del. Uruchomiłem ponownie i wszystko było ok.

Cytuj
Oblivion mi na tym sprzecie smigal az milo a Gothic 3...porazka... Jak dla mnie ODPOWIEDZIALNOSC za to ponosi wydawca/producent bo widac ze gra nie jest dopracowana. Zapalacilem tyle kasy wiec WYMAGAM zeby produkt ktory kupie dzialal normalnie a tak nie jest. Teraz zmuszony jestem na czekanie na nowa latke a potem kolejna kolejna itd...      --------------------



A jeśli byś kupił np. najnowszego Splinter Cell'a, ale że byłeś wiernym fanem i ci się nie spodobał, to co byś zrobił? Wkurzyłbyś się, że zniszczyli taką wspaniałą serię. Ale trudno. Kasę wydałeś i twój pech. Tak samo jest z Gothic'iem. Jeśli nie działa to zajrzyj do FAQ, wymień sprzęt na nowszy, przeprowadź reinstala itp. Mi po zakupie NwN2 wyskoczył błąd, że nie mam odpowiedniej karty graficznej. Wnerwiony, ale kupiłem nową kartę graficzną. Porównywanie Obliviona do Gothic'a 3 nic nie da. To są różne gry.

EDIT

Piszecie, że pojawia się wam ten napis. Biadolicie, że Gothic 3 to shit itd., ale czy ktoś z was poszedł do kumpla zainstalować go? Bo skoro na waszym sprzęcie nie działa, to wcale nie musi oznaczać, że to wina gry. Sprawdzaliście czy macie wyłączony emulator dysku np. Demon Tools? Gothic 3 może się gryźć z emulatorem, więc radzę to sprawdzić.

Opcja Edytuj nie gryzie - DODO
« Ostatnia zmiana: 23 Styczeń 2007, 08:21:57 wysłana przez DODO »

Offline bezimienny12

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: 0
Odp: Where is the guru?
« Odpowiedź #30 dnia: 29 Styczeń 2007, 17:13:05 »
ja mam 1536 RAMU i mi wyrzuca where is the guru? ale nie zawsze , tylko czasami
myśle , że jest to spowodowane kartą graficzną lub prockiem a nie RAM-em

Offline oktoffel

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 88
  • Reputacja: 0
Odp: Where is the guru?
« Odpowiedź #31 dnia: 06 Luty 2007, 21:05:37 »
a mi where is guru wyskoczył tylko raz - po wygraniu walki z Vigo na arenie w Faring...i żeby było ciekawiej wyskakuje teraz za każdym razem   ...czyli będzie niezaliczone zadanie: zostan mistrzem w Faring...

Offline topiq

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 0
Odp: Where is the guru?
« Odpowiedź #32 dnia: 08 Luty 2007, 14:09:15 »
Witam! Pierwszy raz się dowiedziałem z waszych postów, że taki błąd Where is guru wogóle występuje. Zdarzało mi się, że nagle komp mi się restartnął, najgorzej jak w czasie zapisu. Ale to wina moich pamięci ram. A po za tym nie zauważyłem większych problemów. Mój konfig: AthlonXP 1700+@2200+, 1GB RAM, badziewiasta karta GF6600 256M/128b,80GB HDD. Sposób by błędów było jak najmniej lub wcale:
1.Defrag dysku i to nie windowsowym tylko porządnym np. Perfect Disk,
2.DirectX 9.0c December 2006,
3.Najnowsze stery pod NVidię 93.71 zdaje się;
4.Porządny wiatrak na grafikę, samo nagrzanie się karty może powodowac błędy,
5.Mam oddzielną partycję na plik wirtualnej pamięci sformatowany na FAT, trochę zabiera miejsca ale przynajmniej szybciej chodzi,
6.Reinstalka to nie tylko odinstalowanie gry i instalacja ponowna,najlepiej jeszcze przejrzec rejestr, wywalic zapisy, save skopiowac a cały folder Gothic3 w Moje Dokumenty wywalic.
7.Przejrzec autostart,usługi systemowe i pozamykac zbędne programy, antywirusy jeśli kto sieci nie ma (a jak ma to niech wtyczkę wyjmie  
8.Najlepiej to od czasu do czasu przeinstalowac Windowsa,niestety smieci się zbierają chocbyśmy niewiem jak dbali o system i czyścili, zawsze coś pozostanie.
Mimo,że mam sprzęt dośc leciwy to jednak każda gra obecnie wydana przynajmniej się uruchomi a na min. detalach nawet da się pograc. Niestety karty grafiki poniżej przykładowo GF6600 do Gothica 3 się nie nadają, chocby nawet gra się uruchomiła.Jak z Radeonami to nie mam pojęcia. Nie lubię, nie używam, przez oprogramowanie do Radeona w pracy, skąd teraz piszę, nie mam małej literki Æ. A patch 1.12 u mnie poprawił prędkośc zapisu i wczytywania save. Wątpię czy odinstalowanie go pomoże w tym błędzie. Więcej pomysłów nie mam. Póki co czekam na jakiś patch 1.13 lub lepszy  Pozdrawiam i życzę przyjemnej gry bez Guru!
« Ostatnia zmiana: 08 Luty 2007, 14:14:17 wysłana przez topiq »

Offline oktoffel

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 88
  • Reputacja: 0
Odp: Where is the guru?
« Odpowiedź #33 dnia: 09 Luty 2007, 23:41:18 »
topiq - o kurna ameryke odkryłes...pozatym restart kompa to nie guru, porpsoru w czasei gry lub zapisu wyskakuje błąd o takiej nazwie...skoro ci sie komp reseruje to to nie jest raczej wina pamięci ram, tylko wirusów   ..radzę przeskanować kompa   ...patch 1.12 nie mógł przyspeszyć zapisu bo on nic z zapisem nie robi...patach 1.12 zmienia:
- Poprawiono błąd dźwięków otoczenia
- Poprawiono blokowanie się dźwięku
- Poprawiono kilka błędów związanych z fizyką i poruszaniem się postaci
- Usunięto możliwość oszustwa przy korzystaniu z ekwipunku
- Ulepszono zachowanie kamery
ewentualnie patch 1.9 mógł coś z zapisem zmienić...ale nie, chyba w 1.12 zawiera sie 1.9 automatycznie...
Ppodobno guru likwiduje zmniejszenie napieca ramu, np. z 533 mhz na 400 mhz, ale nie wiem czy to działa, czytałem gdzięs na innym forum o gothicu...ale ja sie w to nie bawie - boje sie że ram spale czy coś :P
topiq - gra nie spali ci karty, chyba że ją kręciłeś   a błędy też nie będą wyskakiwac z powodu przegrzanej karty jeżeli sie jej nie kręciło i użytkouje sie odpowiednio :P wiadomo że jakby sie grał przez 2 dni non stop w G3, a kompa zakeliło jakimś izolatorem to przegrznie karty jest mozliwe - nie próbować w domu :P

Offline topiq

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 0
Odp: Where is the guru?
« Odpowiedź #34 dnia: 12 Luty 2007, 08:07:19 »
Cóż... Guru mi nie występuje a wirusów nie mam, nie posiadam w domu internetu więc komp mógłby się zarazić jedynie wirusem grypy, co z przyczyn technicznych odpada. Ameryki nie odkryłem, zebrałem tylko swoje spostrzeżenia. Takie błędy jak guru bądź wyskakiwanie błędu o braku jakiejś biblioteki dll powodują właśnie śmieci w systemie a często po prostu piracka wersja Windowsa, gry itp. W patchu 1.12 zawiera się 1.09 to logiczne. Patch zazwyczaj poprawia błędy (prócz kilku przypadków gdzie dodaje więcej nowych). Nie podkręcam karty ani pamięci. Karta może się przegrzać, szczególnie jesli wiatrak na karcie jest kiepskiej jakości, nie mówię tu o całkowitym spaleniu. Na karcie graficznej tak samo są pamięci i w przypadku zbytniego nagrzania, braku napięcia mogą się posypać błędy lub wystąpic artefakty. MHz to nie napięcie lecz taktowanie pamięci. W BIOSie lepiej nie grzebać jak się nie ma o tym pojęcia. Pamięci mogą jak najbardziej byc przyczyną restartu kompa, szczególnie ze z braku w sklepach DDR 333 musiałem zakupić DDR 400 i zmniejszyć im taktowanie na 333. Nie jest to za szczęśliwa zbieranina pamięci. Do sklepu komputerowego, w którym pracowałem często wracały nowe kompy ze spaloną kartą graficzną. Oczywiście synek w zaparte twierdził, że w biosie nie grzebał i nic nie kręcił, mamusia wierzyła i wykłócała się. A tu się okazuje, że ktoś poczytał kilka forum, nie do końca zrozumiał co i jak no i błędy mu wywala. Albo pali grafikę bo za mocno podkręcił. Oktoffel napisałem w poście nad tobą konfigurację systemu, przy której nie mam żadnych błędów guru. Mam nadzieję, że komuś to pomoże. Mam oryginalny aktualizowany system i oryginalną grę, czytałem gdzieś jednak, że na oryginalnym Gothic 3 PL też te błędy występują, więc widocznie to bardziej od systemu zależy. Jednym pomógł patch 1.12, innym DirectX 9.0c December, nowe sterowniki do grafiki. Często ludzie zapominają po reinstalacji Windowsa zainstalować sterowniki do płyty głównej lub SP2 twierdząc że to im nie potrzebne. Ba, są nawet tacy co SP1 nie instalują... Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: 12 Luty 2007, 12:12:45 wysłana przez DODO »

Offline godula

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Reputacja: 0
Odp: Where is the guru?
« Odpowiedź #35 dnia: 14 Marzec 2007, 15:21:18 »
miałem też to z guru zawsze w tym samym momencie
mianowicie w Fahring , kiedy na górnej arenie (tej w zamku) rozwalałem pierwszego przeciwnika, zawsze mi to wyskakiwało

chyab 10 razy w tym samym momencie

Ominąlem to , wykonałem wszystkie zadania w F. jakie mi zostały i potem o dziwo poszło bez problemu

Offline Maksous

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 259
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Where is the guru?
« Odpowiedź #36 dnia: 25 Marzec 2007, 10:04:42 »
Problem występuje jeśli nie macie tyle ram ile trzeba.
A poradzić sobie z nim można tak:

1. Wchodzicie w mój komputer

2. Po prawej w okienku "wyświetl informacje o systemie

3. Zaawansowane

4. Wydajność

5. Ustawienia

6. zaawansowane

7. Pamięć wirtualna

8. Zmień

9. Rozmiar kontrolowany przez system

10. Ustaw

11. Ciesz się mniej ścinającym gothiciem i nie wyskakującym where is guru.

Offline Lus

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 0
Odp: Where is the guru?
« Odpowiedź #37 dnia: 25 Marzec 2007, 17:38:00 »
Gra mi się strasznie tnie! Czasem zacina się, wyłącza się muzyka,znowu włącza a potem nie chce się odciąć!

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Where is the guru?
« Odpowiedź #38 dnia: 25 Marzec 2007, 17:46:38 »
Cytat: Lus
Gra mi się strasznie tnie! Czasem zacina się, wyłącza się muzyka,znowu włącza a potem nie chce się odciąć!
Jak najbardziej wszyscy ubolewamy z tego powodu, łączymy się z tobą w tej ciężkiej chwili jednak nie napisałeś czy chcesz konkretnej pomocy w danej sprawie. Mógłbyś również podać swoją konfigurację sprzętową niestety nie mamy możliwości sprawdzenia twojego sprzętu czytając twój post.
« Ostatnia zmiana: 25 Marzec 2007, 17:47:19 wysłana przez IsentoR »

Offline Arti

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 739
  • Reputacja: 572
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Where is the guru?
« Odpowiedź #39 dnia: 25 Marzec 2007, 18:24:08 »
Ja Wam mogę poradzić, jak uporać się z Where is the kłapouchy? przy wyjęciu pochodzni czy korzystania z czarów ognia. Sposób jest porsty. Wystarczy nagrać najnowsze sterowniki do swojej karty graficzanej. Mi to pomogło.... Się zawsze denerwowałem, że nie mogę wyjmować pochodni a po sterownikach działało bardzo dobrze. Aktualnie nie gram w G3 więc się nie zabijam powoli błędami.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Where is the guru?
« Odpowiedź #39 dnia: 25 Marzec 2007, 18:24:08 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything