Autor Wątek: Where is the guru?  (Przeczytany 61879 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marcin108

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 0
Odp: Where is the guru?
« Odpowiedź #40 dnia: 31 Marzec 2007, 20:16:49 »
Witam!
Ten błąd 'where is the guru' to nie od sprzętu. Przynajmniej tak mi sie wydaje. Miałem Athlona 1,7 512 RAM i radeona 9550 i wyskakiwało mi od czasu do czasu. Teraz mam core duo E6300 1,5 Gb RAM i GF 6800 gs i tez od czasu do czasu się błąd pokazuje.

Proszę o nie używanie młodzieżowego slangu na forum, gdyż psuje to estetykę postu oraz nie wszyscy mogą Cię zrozumieć - DODO
« Ostatnia zmiana: 31 Marzec 2007, 21:19:30 wysłana przez DODO »

Offline Burzum

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Reputacja: 0
Odp: Where is the guru?
« Odpowiedź #41 dnia: 07 Kwiecień 2007, 14:57:00 »
Mam ten sam problem z Where is the guru?
Tez mam troszke zaslabego kompa ale gra dziala i co jakis czas mi to wyskakuje, wtedy wylanczam to i proboje jeszcze raz gre wlaczyc, jesli to nie zadziala wlanczam i wylanczam kompa i juz wtedy zazwyczaj nie mam tego problemu. Pozdrawiam.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Where is the guru?
« Odpowiedź #41 dnia: 07 Kwiecień 2007, 14:57:00 »

Offline H5N1

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 0
Odp: Where is the guru?
« Odpowiedź #42 dnia: 21 Kwiecień 2007, 23:28:32 »
Ciężko mi w to uwierzyć, żeby wina tego była błędu była spowodowana za małą ilością ramu. Mam 2GB ramu 800 MHz, do tego e4300 i gf gts 8800 i ten sam co Was błąd... mnie dopada

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Where is the guru?
« Odpowiedź #43 dnia: 21 Kwiecień 2007, 23:41:32 »
Cytat: H5N1
Ciężko mi w to uwierzyć, żeby wina tego była błędu była spowodowana za małą ilością ramu. Mam 2GB ramu 800 MHz, do tego e4300 i gf gts 8800 i ten sam co Was błąd... mnie dopada
Bo to błąd gry ty tak naprawdę masz odpowiednią ilość pamięci ram jednak gra tłumacząc na chłopski rozum gubi się w tym, wszystko "kaszani" i wychodzi jej na to, że zużywana jest zbyt duża ilość pamięci ram co za tym idzie zaczyna jej trochu brakować no i wywala nam błąd "where is guru?" oraz info mówiące o braku wolnej pamięci. Czasem pomaga zmiana opcji graficznych gry jednak tego błędu nie da się od tak pozbyć mnie występował on tylko w Nordmarze ponieważ tam gra najbardziej męczyła kompa. Miejmy nadzieję, że Piranhy to naprawią...
« Ostatnia zmiana: 22 Kwiecień 2007, 21:42:30 wysłana przez DODO »

Offline asd

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Reputacja: 0
Odp: Where is the guru?
« Odpowiedź #44 dnia: 31 Maj 2007, 16:33:42 »
Ludzie też mam ten błąd!!!!!!!! Jaka nędza. Grałem w gothica dobry tydzień i nagle wyskakuje mi błąd Where is the guru. O jak to wasze odpowiedzi czytam to nic sie nie dowiaduje i nic nie pomagacie. Niemozliwe jest to że za słaby komp bo jak ja grałem tydzień i mi sie dopiero później pokazało. Bzdury gadacie. Proszę pomóżcie.

Offline Haren

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 29
  • Reputacja: 0
Odp: Where is the guru?
« Odpowiedź #45 dnia: 04 Lipiec 2007, 10:41:17 »
Jam mam super kompa. Gram mi działa na najwyższych detalach i rozdzielczości 1280x1024 prawie bez ścięć. Ale czasem mi się pojawia te coś podczas grania. A nie mam włączonych innych programów tylko eMule, gg, skype i antywirusa. Dziwne to.

Offline Surfo

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 0
Odp: Where is the guru?
« Odpowiedź #46 dnia: 04 Lipiec 2007, 11:33:19 »
to je powyłączaj:P

mi wyskakuje to samo...
tylko, że ja mam laptopa ze zintegrowaną kartą graficzną...można coś z tym zrobić?

(ramu mam 1024 MB a procesor Intel® Core™ Duo CPU T2450 2.00 Ghz, Windows Vista (direx   z płytki
« Ostatnia zmiana: 09 Lipiec 2007, 10:51:56 wysłana przez Trivet »

Offline Lee16

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Where is the guru?
« Odpowiedź #47 dnia: 04 Lipiec 2007, 12:07:18 »
Gothic 3 na zintegrowanej karcie graficznej zamieszczonej w laptopie nie ruszy, też próbowałem na 1,5 GB RAM  AMD Athlon 64 x2 i zintegrowanej karcie graf. i nic, zresztą w wymaganiach tej gry pisze, że Gothic 3 nie obsługuje zintegrowanych układów graficznych  

Offline Resio

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 56
  • Reputacja: 0
Odp: Where is the guru?
« Odpowiedź #48 dnia: 09 Lipiec 2007, 09:30:47 »
Cytat: Casano
Hmm niestety nie wiem co to może oznaczać. Gothic 3, będe posiadał dopiero w przyszłym tygodniu, więc dopiero wtedy będe bawił się tymi wszystkimi programami.

Jednak z tego co widać, macie słaby komputer(sprzęt), który nawet niema szans dzięki programom na odpalenie na minimalnych wymaganiach.

Jednak tak jak mówie, moge sie mylic, okaże sie u mnie dopiero w praniu.


Słaby komputer nie wchodzi bo na GeForce 8800 GTX tez taki błąd wyskakuje nie raz

Respev

  • Gość
Odp: Where is the guru?
« Odpowiedź #49 dnia: 09 Lipiec 2007, 11:01:10 »
Cytuj
GeForce 8800 GTX
Tylko co ma karta graficzna do szybkości transferu danych na dysku i pamięci ram?

Offline ~The Naturat

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 0
Odp: Where is the guru?
« Odpowiedź #50 dnia: 10 Lipiec 2007, 20:50:01 »
Witam. Mój pierwszy post na tym forum .
Mam pytanie, czy ten błąd u kogoś był powodowany przez RAM ?
Bo u mnie chyba to był powód i chce wiedzieć, czy są osoby, które też miały problemy z RAM-em.

Offline DODO

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 300
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Where is the guru?
« Odpowiedź #51 dnia: 10 Lipiec 2007, 21:04:22 »
Cytat: ~The Naturat
Mam pytanie, czy ten błąd u kogoś był powodowany przez RAM ?
Bo u mnie chyba to był powód i chce wiedzieć, czy są osoby, które też miały problemy z RAM-em.

No teraz to mnie rozśmieszyłeś totalnie. Cały ten błąd jest powodowany TYLKO i wyłącznie brakiem pamięci RAM. Możesz mieć i 2 GB lecz trzeba pamiętać, że włączone programy również wykorzystują ram a jeśli ktoś ma zaśmiecony komputer to z 2GB ramu może mieć wolne 128MB ramu. Tu nie chodzi o to ile macie w ogóle w systemie lecz o pamięć którą macie wolną. By gra działała płynnie potrzeba minimum 1,5 GB wolnej pamięci.

Offline Lester@

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: 0
Odp: Where is the guru?
« Odpowiedź #52 dnia: 10 Lipiec 2007, 21:44:38 »
To jest 100% wina Sprzętu miałem taki sam gdy posiadałem  zintegrowaną kartę jak kupiłem GF7300GT to problem zniknął. Teraz tylko problem z ramami mam 512MB teraz kupuje 2GB to problem powinien zniknąć.
Hmmm zobaczymy>
« Ostatnia zmiana: 10 Lipiec 2007, 21:47:34 wysłana przez Trivet »

Offline Pytokar

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: 0
Odp: Where is the guru?
« Odpowiedź #53 dnia: 11 Lipiec 2007, 10:35:39 »
Ja miałęm też ten sam problem z where is guru ale puzniej poczytałem troche na innyh forach i odziwo sciągnołem Gothic III Tweak tu macie kliknij tutaj
pobierzcie tyczy się dotych co majom słabego dosyć kompa mnie pomogło nawet bardzo smigam teraz na medium detal i gra chodzi płynnie ale czasami sie przytnie jak jest wiencej osub

Poprawiłem adres do G3 Tweak, bo źle go zapisałeś. I staraj się pisać poprawniej...polecam ściągnięcie Mozilli Firefox 2.0, która podkreśla błędy. - Triv



mam taki problem odnośnie błedu where is the guru a wiec wczytuję gre w kopalni w nordmarze i tam kolo pieca ide wybijajonc podrodze mase orkow jakos mi sie to udało ;-) ale jak ide dalej wprost w gure to wywala błąd where is the guru zawsze w tym miejscu i nawet jak prubuje wyjść z kopalni też nie moge pograć pomurzcie. a jeszce jedno pytanko czy jak odinstaluje gothicaIII i ponownie zainstaluje będzie chodziło              







PS: wiem że ten temat był poruszany wiele razy
« Ostatnia zmiana: 11 Lipiec 2007, 13:37:45 wysłana przez Trivet »

Offline Mistrz Togo

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
Odp: Where is the guru?
« Odpowiedź #54 dnia: 15 Lipiec 2007, 15:07:09 »
Wydaje mi się że to nie wina pamięci itp. U mnie ten błąd wyskakuje w określonych miejscach np. 1.Jeśli chce rozmawiać z druidem Porganem , który o dziwo ma samą głowę unoszącą sie w powietrzu(ten bug występuje u mnie czasami na róznistych postaciach.2. Kiedy chcę wejść do klanu wilka zaraz za golemem strażnikiem zawsze w tym samym miejscu wywala mnie z gry. Boje się że to uniemozliwi mi dalszą grę

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Where is the guru?
« Odpowiedź #55 dnia: 15 Lipiec 2007, 15:13:21 »
A nie pomyślałeś o tym, że akurat w tych lokacjach gra pobiera dużo mocy twojego peceta. Zmniejsz szczegóły i sprawdź czy nadal będzie wywalać.

Offline Mistrz Togo

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
Odp: Where is the guru?
« Odpowiedź #56 dnia: 16 Lipiec 2007, 21:40:52 »
Zastanowiłem się. Tylko czemu ten błąd nie wyskoczył mi np. kiedy odbijałem  montere, wtedy to musiało dużo mocy pobierać kiedy co chwila zmienialem lokacje, a nakarku mialem prawie wszystkich orków z miasta.
 
Mysle ze jeszcze jest jakas nadzieja. Godula napisal że też miał ten błąd na arenie w faring jednak zrobił reszte zadań i potem było już dobrze

Offline k00ba

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Reputacja: 0
Odp: Where is the guru?
« Odpowiedź #57 dnia: 18 Lipiec 2007, 14:47:14 »
ja mam 1.8ghz intel core 2 duo E6300 i karte 8600gt 256mb oraz 2gb ramu geil ultra 800mhz. a blad wyskakuje nadal. wiec moze jesli ktos jest kto nie mial nigdy tego bledu a moze byc on spowodowany zla konfiguracja pliku ini to niech wystawi ten plik i da linka. moze to rozwiarze problem
« Ostatnia zmiana: 18 Lipiec 2007, 14:48:42 wysłana przez k00ba »

Offline DODO

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 300
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Where is the guru?
« Odpowiedź #58 dnia: 18 Lipiec 2007, 16:43:01 »
Cytat: k00ba
ja mam 1.8ghz intel core 2 duo E6300 i karte 8600gt 256mb oraz 2gb ramu geil ultra 800mhz. a blad wyskakuje nadal. wiec moze jesli ktos jest kto nie mial nigdy tego bledu a moze byc on spowodowany zla konfiguracja pliku ini to niech wystawi ten plik i da linka. moze to rozwiarze problem


Wysłałem Ci już PM, ale je najwidoczniej zignorowałeś, eh. Sprzęt masz dobry lecz z tego co wiem posiadasz również Windows Vistę, które zjada znacznie więcej pamięci od XP. Zainstaluj Windowsa XP lub dokup pamięć ram. Pociesz się, że mi również pokazuje się ten błąd na Viście, lecz na XP działa już pięknie. A jeśli nie zamierzasz instalować XP to zajrzyj do tematu, który łaskawie pominąłeś pochłonięty maniakalnym marzeniem dostania szybkiej odpowiedzi.

http://gothic.gram.pl/forum/index.php?show...c=1531&st=0


Offline Keen

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: 0
Odp: Where is the guru?
« Odpowiedź #59 dnia: 19 Lipiec 2007, 22:06:13 »
Ja też mam ten błąd, ale na szczęście co pare godzin.

Gram na takich ustawieniach:

[Options.Video]
Resolution.Width=1680
Resolution.Height=1050
Resolution.RefreshRate=60

[Options.Details]
Performance=Custom
[Options.Custom]
DistanceHigh=3
DistanceLow=3
ResourceCache=3
ObjectDetails=3
ShaderQuality=2_0
TextureQuality=3
TextureFilter=1
VegetationQuality=0
ShadowQuality=2
PostProcessing=1

Gram na laptopie:
Core2Duo 2,16 GHz
2 GB RAM
Geforce 7900 GS (podkręcony: 465/610)
Windows XP
Fujitsu 200 GB 5400rpm
3D mark 2001 - 28,5k
3D mark 2006 - 4k

Podczas gry wyłączam wszystko niepotrzebne procesy - zajęty RAM 130-150 MB.

Zwykle jak pojawia się błąd mam jeszcze 200 MB wolnego RAMu.

Gra chodzi bardzo płynnie 40fps a jedyne zacinki pojawiają sie tylko jak nagle zobaczę jakis spory nie widziany wcześniej obszar.

Błąd wyskakuje nagle i niespodziewanie, zwykle kiedy jestem w ruchu.
« Ostatnia zmiana: 19 Lipiec 2007, 22:08:00 wysłana przez Keen »

Forum Tawerny Gothic

Odp: Where is the guru?
« Odpowiedź #59 dnia: 19 Lipiec 2007, 22:06:13 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top