Autor Wątek: Where is the guru?  (Przeczytany 61877 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline krecik

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: 0
Where is the guru?
« dnia: 04 Listopad 2006, 13:20:47 »
Podczas odpalania wyskakuje mi duze okienko z taką właśnie informacją: Where is the guru?

http://img135.imageshack.us/img135/2582/whereisgururw3.jpg

Dalej muszę zamknać gre poprzez ctr+alt+del

O co chodzi?

Od razu mówię, że mam orginała i mam poniżej wymagań kompa

Offline Nefarius

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Reputacja: 0
Odp: Where is the guru?
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Listopad 2006, 13:30:28 »
mampodobny błąd:
Where is the guru?

gothic3.exe
caused a EXCEPTION_ACCES_VIOTALION
in module SHW32.DLL at 001B:0A93C107
MemPoolInitRegion ( ) +43929 byte (s)

taki błąd mi wyskakuje ;( ktos na forum napisał, iż jest to spowodowane że ma się zasłabego kompa .
Pozdrawiam, i mam nadzaieje ze siem niemylił, bo jesli wina gry to będzie kieeepsko ...
« Ostatnia zmiana: 04 Listopad 2006, 16:44:01 wysłana przez Nefarius »

Forum Tawerny Gothic

Odp: Where is the guru?
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Listopad 2006, 13:30:28 »

Offline Casano

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 364
  • Reputacja: 1
Odp: Where is the guru?
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Listopad 2006, 13:33:57 »
Hmm niestety nie wiem co to może oznaczać. Gothic 3, będe posiadał dopiero w przyszłym tygodniu, więc dopiero wtedy będe bawił się tymi wszystkimi programami.

Jednak z tego co widać, macie słaby komputer(sprzęt), który nawet niema szans dzięki programom na odpalenie na minimalnych wymaganiach.

Jednak tak jak mówie, moge sie mylic, okaże sie u mnie dopiero w praniu.

Offline Disturbed

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 45
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Where is the guru?
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Listopad 2006, 16:32:34 »
Jeśli masz słabego kompa i zainstalowałeś patcha do gry, to wtedy wyskakuje ci coś takiego. Wywal patcha i powinno być cacy (ja miałem taki sam błąd).

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Where is the guru?
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Listopad 2006, 17:41:30 »
Cytat: krecik
Podczas odpalania wyskakuje mi duze okienko z taką właśnie informacją: Where is the guru?

Jeśli włączyłeś grę mając włączoną masę programów widocznych np. w trayu to nie dziw się, że gra może szwankować. Powyłączaj to wszystko a dopiero wtedy uruchom gothic'a.

Thoro

  • Gość
Odp: Where is the guru?
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Listopad 2006, 18:11:09 »
Cytuj
. Wywal patcha i powinno być cacy

Jak?
"Dodaj usuń programy"
-IsentoR


Błąd, jest spowodowany słabymi parametrami naszego komputera a ściślej mówiąc pamięci RAM. Jak powiedział Isentor, pomóc może zamknięcie wszelkich aplikacji pracujących w tle co zmniejszy zużycie jednak nie spodziewaj się kolosalnego efektu.
« Ostatnia zmiana: 04 Listopad 2006, 18:16:40 wysłana przez IsentoR »

Offline VonXageN

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 0
Odp: Where is the guru?
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Listopad 2006, 19:52:17 »
ale ty masz windowsa 98 jakim cudem gothic 3 ci się uruchomił ????
bo moi wszyscy koledzy co mieli 98 gra w ogóle nei chciała się uruchomic
« Ostatnia zmiana: 04 Listopad 2006, 19:53:06 wysłana przez VonXageN »

Offline SoBeK

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Reputacja: 0
Odp: Where is the guru?
« Odpowiedź #7 dnia: 04 Listopad 2006, 22:24:20 »
Cytat: Thoro
Błąd, jest spowodowany słabymi parametrami naszego komputera a ściślej mówiąc pamięci RAM. Jak powiedział Isentor, pomóc może zamknięcie wszelkich aplikacji pracujących w tle co zmniejszy zużycie jednak nie spodziewaj się kolosalnego efektu.

Rozumiem, ze to dowcip?
W poscie o bialym ekranie pisalem informacje na temat swojego sprzetu wiec nie bede sie powtarzal, ale u mnie na pewno nie zalezy to od kompa ani sterow. Godzine temu tak samo wywalilo mi gre nie wspominajac o reszcie badziewia. W poniedzialek oddaje gre do polskiego dystrybutora.
pozdr

Thoro

  • Gość
Odp: Where is the guru?
« Odpowiedź #8 dnia: 04 Listopad 2006, 22:36:06 »
Cytuj
Rozumiem, ze to dowcip?
W poscie o bialym ekranie pisalem informacje na temat swojego sprzetu wiec nie bede sie powtarzal,

Ehhh, niestety nie jestem w stanie przejrzeć wszystkich postów w tym przypadku napisanych przez Ciebie tylko po to aby doszukać się danych na temat parametrów Twojego komputera. Wystarczyło jedynie dać namiary, bez zbędnej ironii  .

Cytuj
W poniedzialek oddaje gre do polskiego dystrybutora.

Obawiam się, iż nie jest to wina "wadliwego" egzemplarza. Jeśli, jak sądzisz z komputerem masz wszystko w porządku winą możemy obarczyć config - ta kwestia była już wiele razy poruszana na tym forum jak i na innych. Jeden, z plików konfiguracyjnych gry określa jakieś tam parametry które zostały źle ustawione przez co wymagania gry "trochę" się zawyżyły. Bez zbędnej ironii i dowcipów, nie będę się powtarzał i powiem abyś poszukał na forum na ten temat - zakładając że nie brałeś pod uwagę kwestii wadliwej konfiguracji parametrów.
« Ostatnia zmiana: 04 Listopad 2006, 22:36:57 wysłana przez Thoro »

Offline Trane

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 0
Odp: Where is the guru?
« Odpowiedź #9 dnia: 04 Listopad 2006, 23:00:59 »
Mam identyczny problem! Nie wiem czy to wina sprzętu więc podam moje parametry:
Intel Pentium 4 CPU 2,40GHz, 2,41 GHz, 768 MB RAM, GeForce4 MX 440

Offline SoBeK

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Reputacja: 0
Odp: Where is the guru?
« Odpowiedź #10 dnia: 04 Listopad 2006, 23:05:41 »
Ok. moj sprzet:
Procesor DualCore Intel Pentium D 840, 3200 MHz
Wiatrak Big Typhoon
Płyta główna Asus P5WD2 Premium
RAM 2x Kingston (1 GB DDR2-667 DDR2 SDRAM)
Graf NVIDIA GeForce 7800 GTX (256 MB)
HDD 1. Barracuda 7200.8 SATA (250 GB, 7200 RPM, SATA)
2. Barracuda 7200.7 (160 GB, 7200 RPM, Ultra-ATA/100)

System to Win XP i najnowsze stery do grafiki
« Ostatnia zmiana: 04 Listopad 2006, 23:06:07 wysłana przez SoBeK »

Thoro

  • Gość
Odp: Where is the guru?
« Odpowiedź #11 dnia: 04 Listopad 2006, 23:19:18 »
Nie wiem jak stoi sprawa, z configiem. Jeśli jego modyfikacja nie pomorze sugerowałbym się skontaktować z działem obsługi technicznej wydawcy. Odsyłanie gry do serwisu raczej nic nie ma, gdyż problem jest powszechny a pomoc powinniśmy otrzymać przez support ze strony wydawcy.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Where is the guru?
« Odpowiedź #12 dnia: 05 Listopad 2006, 00:40:19 »
Cytat: SoBeK
Rozumiem, ze to dowcip?
Weź sobie do serca, że kod gothic'a 3 to istne badziewie i byle co może zachwiać jego prawidłowe działanie.

Przestań myśleć, że jeśli masz takiego kompa to wszystkie gry stoją u twoich stóp...na każdym komputerze gothic 3 zachowuje się inaczej a prawidłowe funkcjonowanie zależy od wielu współczynników.
Jak wspomniał Thoro sprawdź plik konfiguracyjny gry i upewnij się, że nic nie jest tam namieszane...możesz również użyć  TWEAK'era.

Wielu ludzi ma taki problem widocznie jest on zależy od pewnych uwarunkowań sprzętowych bądź złego zapisu danych w pliku konfiguracyjnym...sądzę, że wydawca gry pomyśli nad wydaniem patcha, który naprawiałby ów błędy.

Offline Galder

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 0
Odp: Where is the guru?
« Odpowiedź #13 dnia: 05 Listopad 2006, 01:02:15 »
to samo tyle ze komp spelnia minimalne :<< wie ktos cos na ten temat >???

Thoro

  • Gość
Odp: Where is the guru?
« Odpowiedź #14 dnia: 05 Listopad 2006, 11:41:01 »
Cytuj
:<< wie ktos cos na ten temat >???

Omg, przez cały temat poruszamy właśnie tą kwestię a Ty się pytasz czy wiemy coś na ten temat. Najpierw przeczytaj wszystko, a dopiero potem pisz -,-.

Offline SoBeK

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Reputacja: 0
Odp: Where is the guru?
« Odpowiedź #15 dnia: 05 Listopad 2006, 12:18:19 »
IsentoR nie mowie, ze mam NAJLEPSZEGO kompa tylko, ze moj komp jest o poziom wyzszy niz producent podaje w maks ustawieniach wiec nie powinienem miec zadnych klopotow.
TWEAK'era odpalilem ale na gierke bede mial czas dopiero pod wieczor. zobacze co sie zmienilo.

Offline Rolox

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Reputacja: 0
Odp: Where is the guru?
« Odpowiedź #16 dnia: 06 Listopad 2006, 15:25:53 »
miałem podobny błąd ale mój był spowodowany istnieniem w katalogu gothic 3 jakiegoś zbędnego pliku (majstrowałem nad plikami więc pewnie coś usunąłem) u mnie reinstalka wystarczała ale u was to nie wiem czemu się tak dzieje


Mój komp:

AMD Sempron 3000+
ATI Radeon x800 256mb
768 ram ddr

Offline Lord_Daro

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: 0
Odp: Where is the guru?
« Odpowiedź #17 dnia: 06 Listopad 2006, 22:03:24 »
Mi tez to wyskakuje...Nawet pare razy... Nie wspomne juz o ogolnym zawieszaniu sie gry i powolnym jej dzialaniem... Dla jasnosci moj sprzet:

Athlon 4200+
1GB ramu
GeForce 7900 GT

Oblivion mi na tym sprzecie smigal az milo a Gothic 3...porazka... Jak dla mnie ODPOWIEDZIALNOSC za to ponosi wydawca/producent bo widac ze gra nie jest dopracowana. Zapalacilem tyle kasy wiec WYMAGAM zeby produkt ktory kupie dzialal normalnie a tak nie jest. Teraz zmuszony jestem na czekanie na nowa latke a potem kolejna kolejna itd...

Offline Elanor

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: 0
Odp: Where is the guru?
« Odpowiedź #18 dnia: 09 Listopad 2006, 19:58:43 »
Ja mam ten sam problem. Czy ktoś sobie już z tym poradził?
Mój komputer to:
1,5 gb pamięci Ram
Athlon 1,8
Geforce Ti 4200 AGP 8

Nie wiem co robić. Jeśli ktoś wie jak to naprawić to niech pomoże.

Offline AsKeL

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Reputacja: 0
Odp: Where is the guru?
« Odpowiedź #19 dnia: 10 Listopad 2006, 13:34:26 »
Pomimo napisu jest to jednak wina naszej karty graficznej.
Przeglądając wszystkie tematy o 'Witg" zauważyłem, że osoby u których występuje mają przeważnie(ok 90%) karty GeForce starsze niż Nvidia GeForce FX 5200/Ati Radeon 9000. Od tego modelu jest wprowadzony Shader 1.4, bez którego gra nie będzie chciała chodzić. Większość myśli że rozwiązaniem na za duże wymagania są tweaki, z którymi gra powinna pójść. Tweaki są do ustawiania konfiguracji Gothica tak, żeby gra sprawnie działała nawet tym z pomniejszymi wymaganiami. A problem tkwi w waszej karcie graficznej, którą najlepiej jest wymienić na model spełniający minimalne wymagania. Grafika z gry NIE MOÂŻE zostać odczytana przez waszą kartę graficzną, gdyż jest bardziej nowoczesna technologicznei od waszej karty graficznej.
Powtarzam:
Problem tkwi w waszej karcie graficznej, którą najlepiej jest wymienić na model spełniający minimalne wymagania.

Drugim rodzajem Gurusia jest wyświetlanie się go podczas jednego z filmów w grze.
Na to jest inny sposób(ale co do niego nie jestem pewien).
Wyłączcie wszystkie Shadery w  G3.Ini, i wtedy spróbujcie odtworzyć dany film.
Powinno pomóc, ale zaznaczam iż nie jest przetestowany gdyż sam borykam się jeszcze z pierwszym przypadkiem Guru. :)

I na koniec małą informacja:
Wypisane przez Thoro karty graficzne (Link) zaznaczone jako "Może nie działać" oznacza to samo co "Nie działa, a jeśli zadziała to się ciesz bo naprawdę spotkało cię coś niesamowitego").
Mówiąc krótko- jeśli przy twojej karcie pisze że "może nie zadziałać" oznacza to że najpewniej nie zadziała.

EDIT:
Dokupiłem nową kartę graficzną, gra już działa.
« Ostatnia zmiana: 12 Listopad 2006, 17:42:54 wysłana przez AsKeL »

Forum Tawerny Gothic

Odp: Where is the guru?
« Odpowiedź #19 dnia: 10 Listopad 2006, 13:34:26 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top