Autor Wątek: Monitor - problem  (Przeczytany 2719 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Boba Fett

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1566
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wolność jest nieśmiertelna
Monitor - problem
« dnia: 02 Listopad 2006, 18:53:42 »
Mam pewien problem ze swoim monitorem. Od niedawna zaczął mi świrować. Co jakiś czas ekran zaczyna się robić lekko niebieski (na kilka/naście minut) a potem wraca do normalnych kolorów (ale tylko na króciótki czas   ). To się zaczyna robić denerwujące i niezmiernie mi to przeszkadza - jak i w grach tak i na forach (trudniej używać poszczególnych rzeczy oraz dostrzec, że jest nowy temat/odpowiedź w jakimś dziale).
Kolega radził mi już, bym ,,odświerzał" ekran za pomocą przycisków na monitorze (przyznam się bez bicia, że nie wiem jak ta czynność się nazywa), ale to nie pomaga.   Robię to dość często...
Możliwe, że monitor jest zepsuty, ale mam nadzieję, że tak nie jest.

Będę wdzieczny za każdą pomoc przy usunięciu tego problemu.

Pozdrawiam

Boba Fett

Edit. Monitor ma bodajże góra 4 lata.
« Ostatnia zmiana: 02 Listopad 2006, 20:03:59 wysłana przez Boba Fett »

Thoro

  • Gość
Monitor - problem
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Listopad 2006, 19:26:49 »
Spróbuj, dokonać ponownej kalibracji, przeinstalować sterowniki, zainstalować nowe itd. Poza tym nie napisałeś ile sprzęt ma lat - często jest tak, że kilkuletnie monitory poprostu "siadają".

Forum Tawerny Gothic

Monitor - problem
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Listopad 2006, 19:26:49 »

Offline Radzik

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
Monitor - problem
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Listopad 2006, 22:08:58 »
Jeżeli ma 4 alta to jest bardzo stary i niema co go dalej ciągnąć po prostu go zezłomuj i kup nowy albo wal z całe siły.Miałem podobnie ale radze ci nie powtarzać tego błędu który ja popełniłem waląc w niego z całej siły.

Offline Khaleb

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 423
  • Reputacja: 3
Monitor - problem
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Listopad 2006, 23:53:12 »
Ja mialem podobny problem ale nie sadze ze trzeba od razu wymieniac monitor.Moze byc problem z kablem, sprobuj poprostu poruszac nim przy stacji dyskow(jednostce centralnej jak to woli).Moze byc tez tak przy starszych monitorach ze, jesli przylozysz do niego glosnik to zaczyna wlasnie swirowac poniewaz tak dziala magnes umieszczony w tym wlasnie glosniku.Jesli to co napisalem nie pomoze nie mam pojecia co sie moglo stac-moze sie zepsul.pozdrawiam

Offline Zdunek

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 113
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ken'Udz mistrz stali i runy.
Monitor - problem
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Listopad 2006, 07:25:12 »
Cytat: Khaleb
, sprobuj poprostu poruszac nim przy stacji dyskow(jednostce centralnej jak to woli)
:lol2: :lol2: stacja dysków :D

dobra przejdźmy do problemu, monitory po pewnym czasie często sie tak psóją, niestety  u mnie w szkole jest jeden podobny monitor , raz sie walnie jest kolor żółty a raz normalny, jak bym go otworzył to bym pewnie potrafił go naprawić(zapewne wystarczy "odnowienie lutów",przyciskam mocno nagrzaną lutownice w stary lut)
teraz monitory to grosze na allegro można już dostać zwykły(17 cali) za 100 zł :)

Offline Boba Fett

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1566
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wolność jest nieśmiertelna
Monitor - problem
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Listopad 2006, 14:04:05 »
Chciałbym powiedzieć, ze jestem bardzo wdzięczny za pomoc. Problem się rozwiązał. Poruszałem kabelkami a zaraz potem odsunąłem od monitora głośniki. Ku mojemu zdziwieniu pomogło to.  

A co do kupna nowego... Nie ma mowy. 4 lata to nie tak dużo jak dla mnie. Dodatkowo wolę mieć ten monitor niż np. plazmówkę.   Plazmowe są o wiele gorsze (też dla zdrowia).
Dlatego wolałbym się dalej babrać z tą dolegliwością niż kupować nówkę.

Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki za pomoc.

AvBF

Temat do klozetu

Forum Tawerny Gothic

Monitor - problem
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Listopad 2006, 14:04:05 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top