Autor Wątek: NES  (Przeczytany 2227 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Vedymin

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 162
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
NES
« dnia: 16 Grudzień 2007, 01:14:39 »
NES czyli 8-bitowa konsola do gier, rozpowszechniona pod nazwą "Pegasus". Piszcie kiedy po raz pierwszy mieliście kontakt z tym cackiem, oraz jakie macie do wobec niego uczucia.



Ja mojego pierwszego Pegazusa dostałem w wieku siedmiu lat. Ale była zabawa  Mój pierwszy cartidge zawierał: Super Mario Bros, Battle Tank, Duck Hunt (Rozwalało sie kaczki za pomocą pistoletu optycznego  ), Wild Gunman (Dziki Rewolwerowiec  ) a potem to już były gierki filmowe typu Batman. Tak czy owak mile wspominam tamte czasy, kiedy każdy miał takie cacko i wymieniało sie z kolegami gierkami. Jako że jestem sentymentalny to na kompie mam zainstalowane emulatorki starych konsoli czyli Pegazusa i PSX. I jest zabawa  
« Ostatnia zmiana: 16 Grudzień 2007, 11:05:07 wysłana przez Vedymin »

Offline Arkhan

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1117
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
NES
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Grudzień 2007, 01:18:38 »
Nasz stary dobry Pegazus - ÂŁo jezu kiedy to było. Miało się te 8 lat kiedy dostało się pierwszą taką konsolkę i równie dobrze pamiętam jak z kolegami wymienialiśmy się tymi kasetkami na których były gry. Znane wszystkim Mario, na tym wychowała się większość graczy, po czym przyszedł wielki PSX. Jakie mam uczucia ano bardzo chętnie wracam wspomnieniami do tamtych chwil. Niezapomniane pierwsze wrażenia pozostają na długo, a muszę przyznać że taka gra wideo wywarła u mnie ogromne wrażenie.

Forum Tawerny Gothic

NES
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Grudzień 2007, 01:18:38 »

Offline Dydu

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 71
  • Reputacja: 0
NES
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Grudzień 2007, 09:42:22 »
Pegazus dobra sprawa. Pierwsza gra, która zapamiętałem to "Mario".
Siedziało sie z sąsiadem i sie ciupało we dwóch. Co było wpadło na w dłonie to nasze. Z ponad 3-4 lata temu z kołowaliśmy sobie emulator i jedna z części kultowego "Mario". W wakacje wypomnienia odżyły.


Stare dobre czasy....................  

Offline Robben

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1143
  • Reputacja: 97
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: NES
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Czerwiec 2008, 14:23:51 »
Miałem 7 lat jak kupiono mi tego Pegazusa. Ale to były czasy :-\. Gry, które wywarły na mnie wrażenie, to przedewszystkim Contra, Mario, Tank i Mortal Combat. Zawsze chodziłem na rynek, by kupić kolejne dyskietki, albo wymieniałem się z kolegami. W tamtych czasach, Pegazus robił takie wrażenie, jak dzisiejszy PS3 i Xbox360. Teraz to bym poprostu wyśmiał kogoś, kto jeszcze gra na Pegazusie ;D.

Respev

  • Gość
Odp: NES
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Czerwiec 2008, 15:12:35 »
O ludzie, przecież NES to nie Pegasus! Pegasus to podrobiona wersja NESa, a kartridże, które można kupić to shackowane gry ze NESa, a te produkowane były/są w Rosji.

Forum Tawerny Gothic

Odp: NES
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Czerwiec 2008, 15:12:35 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top