Autor Wątek: Niedopatrzebnie PB w gothic 1!  (Przeczytany 23335 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gorn99

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Reputacja: 0
Niedopatrzebnie PB w gothic 1!
« dnia: 12 Grudzień 2007, 21:13:48 »
Witam.

Ostatnio coś mnie natchnęło i postanowiłem po raz kolejny przejść gothica 1. Oczywiście grę już zakończyłem jednak zdziwiło mnie jedno - w 5 rozdziale, kiedy wrócimy ze świątyni śniącego i idziemy do Xardasa opowiadamy mu czego się dowiedzieliśmy mówimy mu również, że przydałaby się lepsza zbroja, bo ta którą obecnie posiadamy jest nieszczelna. Xardas daje nam klucz do skrzyń w swojej zatopionej wieży i kiedy otwieramy jedną z nich w pomieszczeniu z czerwonymi światłami o dziwo znajduje się tam również teleportacja do magów ognia. Jak wiadomo od 4 rozdziału stary obóz po zalaniu starej kopalni został szczelnie zamknięty, a magnaci i ich podwładni wybili magów ognia [poza Miltenem] i nastawili się wrogo, do każdego kto nie należy do ich klanu w tym także nas (bohatera). Więc kiedy posiadamy ów runę teleportacji i przetransportowujemy się błyskawicznie do starego obozu na miejscu czeka na nas powitanie "czekaliśmy na ciebie - wiedzieliśmy, że ktoś kiedyś odkryje to przejście". Zabijamy, co do zabicia mamy i wychodzimy na główny dziedziniec górnego miasta w starym obozie i tu dochodzę do sedna - nagle atakuje nas Kruk. O dziwo - przeciwnika da się łatwo rozłożyć i w dodatku zabić/wykonać egzekucję [LPM LPM W/UPARROW] przebijając go mieczem na wylot. Chciałem tu nawiązać do tego, że dodatek do gothica 2 nazywa się noc kruka i to tytułowy bohater jest tam naszym głównym celem, jednak jak może żyć skoro sami go wykończyliśmy? Chłopaki z Piranha Bytes chyba sami się pogubili w tym co zrobili, chociaż to tylko błahostka.

Zaobserwowaliście też inne tego typu niedopatrzenia?
« Ostatnia zmiana: 12 Grudzień 2007, 21:16:01 wysłana przez gorn99 »

Offline kubason

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 171
  • Reputacja: 0
Niedopatrzebnie PB w gothic 1!
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Grudzień 2007, 21:20:42 »
Mnie to osobiście też wkurzyło, bo w G1 Kruk ginie, a w Noc Kruka słyszymy zdanie "Przeżył jako jeden z nielicznych". Ale uważam że PB zrobiło dlatego że ów Kruk był zaraz po Gomezie jeśli chodzi o władze w SO i teraz go wykorzystają do dodtaku. Ale jak byś zauważył w NK jest też mnóstwo osób z SO, które też mógłbyś zabić np. Fish lib nawet Dexter co pojawia się w G2:D

Forum Tawerny Gothic

Niedopatrzebnie PB w gothic 1!
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Grudzień 2007, 21:20:42 »

Offline gorn99

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Reputacja: 0
Niedopatrzebnie PB w gothic 1!
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Grudzień 2007, 21:22:54 »
Cytat: ..::Bezimienny::..
Mnie to osobiście też wkurzyło, bo w G1 Kruk ginie, a w Noc Kruka słyszymy zdanie "Przeżył jako jeden z nielicznych". Ale uważam że PB zrobiło dlatego że ów Kruk był zaraz po Gomezie jeśli chodzi o władze w SO i teraz go wykorzystają do dodtaku. Ale jak byś zauważył w NK jest też mnóstwo osób z SO, które też mógłbyś zabić np. Fish lib nawet Dexter co pojawia się w G2:D

Tak, tylko że Fisk czy Dexter nie chcą się z nami bić i nie musimy ich zabijać bo uciekają, a przetelportowując się do starego obozu kruk rzuca się na nas. W grze masz swobodę - świetnie nie musisz zabijać fiska, ale kiedy kruk rzuca się na ciebie to chyba trochę dziwne, że pojawia się nagle jako główny bohater w g2 NK

Offline Yeed

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Reputacja: 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Diabolique...zza miedzy :)
Niedopatrzebnie PB w gothic 1!
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Grudzień 2007, 21:23:25 »
Tak samo można dorzucić Bloodwyna.....któremu urywamy łeb w dodatku
Czy Thorusa (który dożywa aż do G3)
Na potrzeby niezłej Fabuły jestem w stanie wybaczyć im taką gafę.
W końcu byłoby z deka dziwnie jakby już nikogo nie było xD z zabijaków z SO
« Ostatnia zmiana: 12 Grudzień 2007, 21:23:50 wysłana przez Yeed »

Respev

  • Gość
Niedopatrzebnie PB w gothic 1!
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Grudzień 2007, 21:28:37 »
Cytuj
Czy Thorusa (który dożywa aż do G3)
Mało tego, w Gothic 3 zabijamy go ponownie jesli opowiadamy się po stronie buntowników, a Spellbound poinformowało, że pojawi się on również w Gothic 4...

Offline gorn99

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Reputacja: 0
Niedopatrzebnie PB w gothic 1!
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Grudzień 2007, 21:30:25 »
no tak, po prostu widać tutaj że chłopaki z PB tworząc pierwszą część gry nie myśleli przyszłościowo, bo mogli przecież inaczej rozwiązać ten problem np. diego stojący przed obozem mówi nam "kilku chłopakom udało się wymknąć i zaszyli się gdzieś" i nie musieliśmy ich wcale spotykać. Ja tez nie mam pretensji bo te wątki z nocy kruka dotyczące byłych kupców i magnatów jak np. głowa bloodwyna, fisk - jako niedoszły zabójca estebana czy sam wątek z krukiem były świetne.

EDIT:

To ciekawe co mówisz Respev, możesz podesłać link do tego wywiadu/informacji? Widocznie uznali, że oprócz słynnej szóstki - Lestera, Gorna, Diega, Miltena, Laresa i po części Xardasa[niewiadomo jak rozwiążą ostatecznie ten motyw], ktoś jeszcze powinien nam towarzyszyć przez wszystkie części gry.
« Ostatnia zmiana: 12 Grudzień 2007, 21:34:57 wysłana przez gorn99 »

Offline Dante

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 1536
  • Reputacja: 40
  • Płeć: Mężczyzna
  • Are you talking to me bitch?
Niedopatrzebnie PB w gothic 1!
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Grudzień 2007, 21:33:08 »
Chciałbym zauważyć, że po wybiciu straży przy ornamencie w budynku MO każdy rozsądy bierze teleport do bezpiecznego miejsca, a nie idzie na zabój w środek obozu. Więc tutaj wykorzystanie Kruka wydaje mi się uzasadnione. Ktoś tam powiedział o Thorusie. Chłopcze, a masz gdzieś napisane że Thorus nie żyje? NIe więc twa teoria jest bez pokrycia. Tak samo jak w NK wychodząc z obozu Thorus żyje! ;]

Jakby sie ktoś czepiał, że możemy zabić Thorusa etc. to nie grając na kodach cięzko byłoby przebić się przez armie SO.

Offline Yeed

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Reputacja: 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Diabolique...zza miedzy :)
Niedopatrzebnie PB w gothic 1!
« Odpowiedź #7 dnia: 12 Grudzień 2007, 21:35:29 »
Jak jesteś w SO..rzucają się na ciebie wszyscy strażnicy...więc Thorus także
Idąc logicznym tropem..wyżynamy wszystko co się rusza i nas atakuje..więc Thorus też ginie :P
dlatego też moja "teoria" jak to określasz ma uzasadnienie
Cytuj
Jakby sie ktoś czepiał, że możemy zabić Thorusa etc. to nie grając na kodach cięzko byłoby przebić się przez armie SO.
Jak wparowujemy do SO w G1...
mamy wypaśne staty i zbroję oraz mieczyk...
nikt nam nie podskoczy więc o jakiej armii ty mówisz to ja nie wiem
Cienie (oprócz scatiego) i kopacze boją się nas a strażnicy to betka
« Ostatnia zmiana: 12 Grudzień 2007, 21:38:49 wysłana przez Yeed »

Offline Dante

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 1536
  • Reputacja: 40
  • Płeć: Mężczyzna
  • Are you talking to me bitch?
Niedopatrzebnie PB w gothic 1!
« Odpowiedź #8 dnia: 12 Grudzień 2007, 21:38:18 »
Nie kojarze by Thorus biegł do ciebie, aż do siedziby magów. (A tak to chyba Thorus jest nieśmiertelny nie?)
Ale dla czystości..mówię o grze bez kodów. Bo jeżeli takowych używasz to oczywiście idziemy na "impreze"  ^^
« Ostatnia zmiana: 12 Grudzień 2007, 21:39:49 wysłana przez Dante »

Offline gorn99

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Reputacja: 0
Niedopatrzebnie PB w gothic 1!
« Odpowiedź #9 dnia: 12 Grudzień 2007, 21:38:44 »
Cytat: Yeed
Jak jesteś w SO..rzucają się na ciebie wszyscy strażnicy...więc Thorus także
Idąc logicznym tropem..wyżynamy wszystko co się rusza i nas atakuje..więc Thorus też ginie :P
dlatego też moja "teoria" jak to określasz ma uzasadnienie

tu akurat nie masz racji, thorus jest neutralny tak jakby nie widział i nie slyszał co się dzieje stoi przed wejściem do górnego miasta i nadal możemy rozpocząć z nim dialog jak gdyby nigdy nic i tak jak kolega wspomniał - jest nieśmiertelny.

Ustosunkowując się do tego, co napisaleś wcześniej Dante to jest trochę prawdy w tym co mówisz, ale skoro dali runę której zauważyć się nie da, [bo wejście do tej wieży to wątek na stałe wmieszany w fabułę, niezależnie jaką drogę obierzemy] to mogli rozsądniej to rozegrać.
« Ostatnia zmiana: 12 Grudzień 2007, 21:41:01 wysłana przez gorn99 »

Offline Yeed

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Reputacja: 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Diabolique...zza miedzy :)
Niedopatrzebnie PB w gothic 1!
« Odpowiedź #10 dnia: 12 Grudzień 2007, 21:41:35 »
Cytuj
tu akurat nie masz racji, thorus jest neutralny tak jakby nie widział i nie slyszał co się dzieje stoi przed wejściem do górnego miasta i nadal możemy rozpocząć z nim dialog jak gdyby nigdy nic.

Pokuszę się o włączenie G1......
Bo rzucają się na ciebie wtedy wszyscy strażnicy do jakich się zbliżysz łącznie z thorusem....zresztą po teleporcie mistrzu wyrzynasz wszystkich w siedzibie magów i co stoisz tam???? Idziesz przecież dalej :P..czyli thorus nie musi do ciebie iść...wystarczy, że ty podejdziesz do niego i rzuca się na ciebie...bzdura z tym że jest neutralny



Obrażasz mnie Dante sugerując, że gram na kodach.
« Ostatnia zmiana: 12 Grudzień 2007, 21:45:45 wysłana przez Yeed »

Offline gorn99

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Reputacja: 0
Niedopatrzebnie PB w gothic 1!
« Odpowiedź #11 dnia: 12 Grudzień 2007, 21:45:43 »
Cytat: Yeed
Pokuszę się o włączenie G1......
Bo rzucają się na ciebie wtedy wszyscy strażnicy do jakich się zbliżysz łącznie z thorusem....zresztą po teleporcie mistrzu wyrzynasz wszystkich w siedzibie magów i co stoisz tam???? Idziesz przecież dalej :P..czyli thorus nie musi do ciebie iść...wystarczy, że ty podejdziesz do niego i rzuca się na ciebie...bzdura z tym że jest neutralny

to zobacz, bo mówię ci że póki nie podniesiesz na niego ręki to nic do ciebie nie ma a poza tym i tak jest nieśmiertelny.

Offline Yeed

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Reputacja: 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Diabolique...zza miedzy :)
Niedopatrzebnie PB w gothic 1!
« Odpowiedź #12 dnia: 12 Grudzień 2007, 21:49:57 »
Cytuj
to zobacz, bo mówię ci że póki nie podniesiesz na niego ręki to nic do ciebie nie ma a poza tym i tak jest nieśmiertelny.


Cytuj
Ale dla czystości..mówię o grze bez kodów. Bo jeżeli takowych używasz to oczywiście idziemy na "impreze" ^^
Primo 1 Nie gram na kodach i nigdy nie grałem
Primo 2 nie życzę sobie głupich insynuacji, bo nie jestem lamą


Hmmmm...Gomez też jest NIEÂŚMIERTELNY a go jednak zabijamy w tym momencie :P
Tak samo jest z Thorusem..jest nieśmiertelny DO TEGO MOMENTU ale od rzeźni w SO już nie
Sprawdzę innym razem bo nie mam sava (Gram w mroczne tajemnice)
nie omieszkam udowodnić, że jednak mam rację...jeśli nie to przeproszę za upartośc
« Ostatnia zmiana: 12 Grudzień 2007, 21:50:49 wysłana przez Yeed »

Offline Dante

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 1536
  • Reputacja: 40
  • Płeć: Mężczyzna
  • Are you talking to me bitch?
Niedopatrzebnie PB w gothic 1!
« Odpowiedź #13 dnia: 12 Grudzień 2007, 21:50:30 »
Jakbyś wyszedł jak sugerujesz to wątpie czy byś wytrzymał cały napór ludzi SO. Ale wróćmy do tematu czy fabuła karze ci zabić Thorusa? Nie, więc koniec tematu.

Offline Yeed

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Reputacja: 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Diabolique...zza miedzy :)
Niedopatrzebnie PB w gothic 1!
« Odpowiedź #14 dnia: 12 Grudzień 2007, 21:54:52 »
Cytuj
Jakbyś wyszedł jak sugerujesz to wątpie czy byś wytrzymał cały napór ludzi SO. Ale wróćmy do tematu czy fabuła karze ci zabić Thorusa? Nie, więc koniec tematu.

Hm..ja nie miałem najmniejszych problemów z ludźmi w So.....tylko trzeba umiejętnie to robić
Hm...przykre, że miałeś takie problemy...warto poćwiczyć..może kiedyś się uda
Thorusa nie trzeba zabijać..ale jak już mówiłem..
zazwyczaj gracz wyżyna w tym czasie wszystkich więc niechybnie thorus
też trafia pod zbroczoną krwią klingę i ginie co oznacza, że nie powinno go być dalej a jest

Offline gorn99

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Reputacja: 0
Niedopatrzebnie PB w gothic 1!
« Odpowiedź #15 dnia: 12 Grudzień 2007, 22:00:10 »
Idąc twoim tokiem myślenia Dante moglibyśmy wybić każdego nawet Xardasa, ale tego nie ma w fabule i stosując czyste zagrywki nie ma takiej opcji. Nam chodzi o to, że podsyłając runę do SO piranha bytes wtrąciła ten wątek do fabuły i nie dopatrzyła w nim wszystkich możliwości.
« Ostatnia zmiana: 12 Grudzień 2007, 22:00:22 wysłana przez gorn99 »

Offline Gal Anonim

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 105
  • Reputacja: 0
Niedopatrzebnie PB w gothic 1!
« Odpowiedź #16 dnia: 12 Grudzień 2007, 22:01:20 »
To nie jest żadne niedopatrzenie.
Kruka MOÂŻEMY zabić, ale NIE MUSIMY. Tak jak możemy zabić Thorusa, Fiska, Dextera czy wielu innych nie mających większego znaczenia - przykładowo Wilka lub  Bustera w Nowym Obozie. Wątpię, żeby tworząc kolejną część gry, jej twórcy zastanawiali się nad tym co to ciekawego graczom przyjdzie do głowy i jak tu uwzględnić wszystkie możliwości. Na przykład: komuś przyjdzie w G2 NK do głowy żeby zabić Diego (bo w wielu momentach wcale nie jest on nieśmiertelny). No i co, w związku z tym że gracz ma takową możliwość żeby go zabić, to należy go nie umieszczać w kolejnej części? A już w Gothic3 nieśmiertelnych NPC nie ma w ogóle. Zarżnąć możemy każdego. Diego, Miltena, Lestera, Gorna, Lee, Laresa, Xardasa, Thorusa, wszystkich.

Zabicie Kruka jest tylko kaprysem gracza - ja na przykład jak przechodziłem Gothic za pierwszym razem, a także za drugim, to w ogóle się nie przenosiłem do Starego Obozu. A jak się w końcu przeniosłem to od razu stamtąd uciekłem bo poza kłopotami nic tam nie ma. Dopiero później zorientowałem się że tam jest quest ze Stonem (no i można się wreszcie zemścić na Bullicie).

Jeżeli twórcy gry dają nam możliwość wyboru (w końcu ktoś może mieć ochotę zrobienia Myrtańskiej Masakry Urizielem Niekoniecznie Mechanicznym albo coś w tym rodzaju) to trzeba się liczyć z tym że w kolejnej częśći nie wszystko będzie się zgadzać z tym co zrobiliśmy w poprzedniej. Zresztą zastanawiam się jak to będzie w Gothicu 4 - w końcu Gothic 3 ma trzy różne (chociaż w zasadzie to bardzo mało różne) zakończenia. I co teraz: światem rządzą orkowie czy Bezimienny król? Xardas wciąż mieszka w Nordmarze obrażony na wszystkich, nie żyje czy jest w Nieznanych Krainach? Wiadomo tylko jedno: nic nie będzie w porządku   a w każdym razie nie będzie się dokładnie pokrywało z tym co zrobiliśmy w poprzedniej części.

Uff, ale się rozpisałem...

Offline Yeed

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Reputacja: 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Diabolique...zza miedzy :)
Niedopatrzebnie PB w gothic 1!
« Odpowiedź #17 dnia: 12 Grudzień 2007, 22:09:36 »
Zgadzam się....w końcu dla dalszego rozwinięcia Fabuły wątpie by autorzy martwili się o śmierć jednej postaci, która nie musiała zginąć...aczkolwiek...Jak już znalazłeś  się w SO i poszedłeś to nie było bata by nie zabić kruka bo w końcu większość poszła by do gomeza przemaglować facjatę a na drodze do gomeza stał kruk.....ale dobra not important  

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Niedopatrzebnie PB w gothic 1!
« Odpowiedź #18 dnia: 12 Grudzień 2007, 22:53:36 »
Cytat: gorn99
Chciałem tu nawiązać do tego, że dodatek do gothica 2 nazywa się noc kruka i to tytułowy bohater jest tam naszym głównym celem, jednak jak może żyć skoro sami go wykończyliśmy? Chłopaki z Piranha Bytes chyba sami się pogubili w tym co zrobili, chociaż to tylko błahostka.

Zaobserwowaliście też inne tego typu niedopatrzenia?
Nikt się nie pogubił i nie jest to niedopatrzenie tylko mniejsze zło. Nie każdy gracz postąpił tak jak ty ktoś inny czułby zniesmaczenie gdyby dany npc został usunięty.


Cytat: Respev
Mało tego, w Gothic 3 zabijamy go ponownie jesli opowiadamy się po stronie buntowników, a Spellbound poinformowało, że pojawi się on również w Gothic 4...
Ci npc nie znikają z gry bo nigdy nie dostaliśmy zadania wykończenia danego z nich. W g1 mamy zadanie związane z zabiciem Gomeza i tylko jego. Nikt nie każe nam odgórnie zabijać Kruka, Thorusa i całej jego świty - to nasz wybór nie poprzedzony zleceniem (znakiem od twórców). Skoro nigdy w fabule nie pojawił się wątek z uśmierceniem takiej postaci przechodzi ona do następnej części póki to nie nastąpi.

Thorusa w g3 również nie musimy zabijać, dostajemy zlecenie odbicia miasta ale przecież możemy zabić orków w środku, a reszta ucieknie gdy straci przewagę liczebną.


Cytat: Yeed
Hmmmm...Gomez też jest NIEÂŚMIERTELNY a go jednak zabijamy w tym momencie :P
Tak samo jest z Thorusem..jest nieśmiertelny DO TEGO MOMENTU ale od rzeźni w SO już nie
Te postacie nigdy nie były nieśmiertelne ich wartość flags zawsze jest taka sama. Po prostu mają ustawioną obronę na oręż 9999, a uriziel zadaje obrażenia od magii.

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Niedopatrzebnie PB w gothic 1!
« Odpowiedź #19 dnia: 12 Grudzień 2007, 23:00:20 »
Ja uważam, że chłopaki z PB nie myśleli czy będą potrzebne postacie w kolejnych częściach. Jak sam gdzieś czytałem, wypowiadali się, że nie sądzili, że Gothic okaże się takim hitem. Bo gdyby się nie okazał to by nie było kolejnych części. Runa teleportacji do SO została wprowadzona do urozmaicenia rozgrywki jak i do potwierdzenia autentyczności Xardasa ( były Mag Ognia). A co Kruka, to w końcu on stał się wybrańcem Beliara, możemy snuć domysły, że Beliar go wskrzesił.

PzDr

Forum Tawerny Gothic

Niedopatrzebnie PB w gothic 1!
« Odpowiedź #19 dnia: 12 Grudzień 2007, 23:00:20 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top