Autor Wątek: Vista a XP  (Przeczytany 2021 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline DODO

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 300
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
Vista a XP
« dnia: 08 Grudzień 2007, 16:31:18 »
Z miejsca chcę zaznaczyć, że nie chcę aby toczyły się tu spory o to, który system jest lepszy itp.

Mam w domu dwa systemy - Microsoft Windows Vista Ultimate i Microsoft Windows XP Professional. Dotychczas byłem nastawiony do Visty sceptycznie jednakże odkąd mój komputer jest w serwisie (będą z 3 tygodnie) egzystuję na laptopie gdzie jest ów system wgrany. Jest ładny, przejrzysty i wszystko na nim działa tak jak na XP. Zamierzam przejść na Vistę po odzyskaniu komputera i mam do was pytanie. Widzę jak laptop sobie z nią radzi i muszę przyznać, że niespecjalnie to wygląda. Na XP np. Gothic 2 działał na max detalach bez zacięć a z Vistą tnie mi się nawet taka gra jak "Crazy Frog: Racer" więc zjada naprawdę dużo pamięci systemowej.

Mój sprzęt to:

Intel Core 2 Duo E6700 (2,66GHz)
2GB RAM 800 MHz
GeForce 8800 GTX

Jak myślicie mogę na tym sprzęcie bez przeszkód zainstalować Vistę? Czy lepiej wstrzymać się i dokupić jeszcze z 1GB RAM?

Respev

  • Gość
Vista a XP
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Grudzień 2007, 18:24:25 »
Ja mam 1,5gb ram i gry znacznie lepiej chodzą mi pod Vistą niż XP. To zasługa wielordzeniowego procesora. Instaluj śmiało. Vista na wielordzeniowcach działa dobrze. Obowiązkowo ściągnij najnowsze sterowniki z nvidia.com. W grach zauważysz wyraźny przyrost wydajności.

Forum Tawerny Gothic

Vista a XP
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Grudzień 2007, 18:24:25 »

Offline DODO

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 300
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
Vista a XP
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Grudzień 2007, 23:39:50 »
Kupując ten sprzęt chciałem aby każda nowa gra szła mi na max detalach. Więc jest to komputer z góry nastawiony na gry. Przyznam, że lubię siedzieć i po prostu elektroniczną rozrywkę. Z tego co wiem (i z przykładu jaki mam teraz na laptopie) gry pracują gorzej pod Vistą niż na XP. Z drugiej zaś strony mówisz mi, iż gry pod Vistą działają lepiej na prockach wielordzeniowych (a taki mam). Chciałbym ten system, ale chcę też grać na poziomie. Stąd też są moje wątpliwości.

Co do gier nieprzystosowanych pod Vistę to przez 3 tygodnie instalowałem różne i stwierdzam, że wchodzi mi każda więc nie ma problemu.

Forum Tawerny Gothic

Vista a XP
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Grudzień 2007, 23:39:50 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything