Autor Wątek: Prawdziwy Mikołaj  (Przeczytany 2271 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dominejtor

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 0
Prawdziwy Mikołaj
« dnia: 05 Grudzień 2007, 15:10:06 »
"ÂŚwięty Mikołaj bezdomnych i ubogich
Nazywają go Mikołajem, bo przypomina świętego Mikołaja i rozdaje prezenty. Bezdomny, mieszkaniec monarowskiej noclegowni, wysyła paczki-niespodzianki biednym.
Mikołaj mieszka w noclegowni przy ul. Skaryszewskiej w Warszawie. Celem jego życia stało się pomaganie dzieciom z rodzin wielodzietnych. Mężczyzna zbiera puszki i odnosi je do skupu. Zdobyte w ten sposób pieniądze przeznacza na opłacenie przesyłek pocztowych do potrzebujących. Po aptekarsku waży swoje przesyłki. Pilnuje, by ich ciężar nie przekroczył 10 kg, bo wtedy opłata za przesyłkę wzrasta. Swoją działalność Mikołaj promuje za pośrednictwem czasopisma Homo Mizerus, które współredaguje. To miesięcznik bezdomnych dla bezdomnych. Akcję Mikołaja wspiera także warszawskie Katolickie Radio ÂŚwięty Józef. Dzięki rozgłośni bezdomny wolontariusz uzyskuje pomoc prywatnych sponsorów. Teraz mężczyzna poszukuje firm, które pomogłyby mu w transporcie paczek na święta.
Wszystkie osoby, które chcą wesprzeć Mikołaja, proszone są o kontakt pod numerem telefonu 0-514-320-866 lub udanie się na ul. Skaryszewską 19 w Warszawie."

ÂŹródło: http://uwaga.onet.pl/1449702,archiwum.html

Co o tym sądzicie ?? Ja myślę że powinno być więcej takich ludzi na świecie.

Jeśli był temat o tym to przepraszam.

Offline Arti

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 739
  • Reputacja: 572
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Prawdziwy Mikołaj
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Grudzień 2007, 16:40:38 »
I to mnie wpienia. Biedni ludzie pomagają, a bogaci siedzą w domu i pierdzą w fotel, za przeproszeniem. Myślę, że ten człowiek ma dosłownie złote serce, i powinien za to otrzymać nagrodę. Mam również nadzieję, że dostanie dużo sponsorów i sam zacznie żyć należycie, nie zmieniając swoich postanowień.

Cytuj
Jeśli był temat o tym to przepraszam.

Nie było, nie musisz przepraszać.

Cytuj
Co o tym sądzicie ?? Ja myślę że powinno być więcej takich ludzi na świecie.

Zapewne są, ale o nich nie słyszymy, gdyż ich działalność jest cicha i nie na taką skalę, jak akcja "Bezdomnego Mikołaja"

Forum Tawerny Gothic

Prawdziwy Mikołaj
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Grudzień 2007, 16:40:38 »

Offline Thorbjørn

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 251
  • Reputacja: 32
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Prawdziwy Mikołaj
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Grudzień 2007, 21:09:34 »
Hmm... Ja też coś o nim słyszałem . Gość zasługuje na nagrodę . Pokazuje on co może człowiek jak mu się chce . Robi dokładnie to samo co św. Mikołaj z czasów ... dawnych . Nie mylcie z tym Mikołajem co teraz stoi na parapecie i krzyczy " Ho , ho , ho " . Mikołaj gdy coś zarobił oddawał to biednym i bezdomnym , nawet z narażeniem życia . Papież wyniósł go na ołtarze .

     Tak samo każdy może " Zostać ÂŚw. Mikołajem " jak to mówi ta akcja . Więc apeluję ! Nie bądźcie za przeproszeniem HAMAMI ! Pomóżcie  .

Offline Dairin

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 121
  • Reputacja: 0
Prawdziwy Mikołaj
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Grudzień 2007, 19:51:40 »
Każdy z nas może być takim ÂŚwiętym Mikołajem :)

Hm, uważam, że to bardzo ciekawe. Ogółem bohater tematu wykazał się wielkim sercem i nie wiem, co jeszcze na ten temat. Uważam, że to bardzo miłe i że każdy z nas powinien robić takie małe rzeczy (niekoniecznie takie jak bohater tego tematu), ale takie małe rzeczy, które po prostu sprawiają, że inni poczują się lepiej i będzie im miło :)

Więc ogólnie, to pozdrawiam babcię, dziadka i mojego psa. xD
« Ostatnia zmiana: 10 Grudzień 2007, 20:00:53 wysłana przez Dairin »

Offline mag kręgu płomyczka

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 29
  • Reputacja: 0
Prawdziwy Mikołaj
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Styczeń 2008, 18:19:53 »
Facet ma srebne serce. Pomaga innym to już coś. Ja prawie nikogo nie znam co zrobiłby coś bezinteresownie. Może daje dziecią prezenty i pomaga ubogim, bo sam miał trudne dzieciństwo i nie che by inne dzieci przez to przechodziły.

Forum Tawerny Gothic

Prawdziwy Mikołaj
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Styczeń 2008, 18:19:53 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top