Ankieta

Prosz

Linux
15 (40.5%)
Windows
22 (59.5%)

Głosów w sumie: 35

Autor Wątek: Linux vs. Windows  (Przeczytany 5727 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Thorbjørn

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 251
  • Reputacja: 32
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Linux vs. Windows
« dnia: 21 Listopad 2007, 07:47:56 »
Witam . Założyłem temat w którym oceniamy Linuxa i Windowsa . Według mnie jest to Windows , ponieważ jak robiłem wykres S(t) w Linuxoskim exelu to nie mogłem za chińskiego boga tego wykresu normalnie zrobić . Za to w exelu Windosowskim udało mi się to .

Wszystkie gry robione są na Windowsa toteż niewiele jest gier robionych na Linuxa . Jednak istnieje program dzięki , któremu możemy nagrać na Linuxa starsze gry typu : Twierdza Krzyżowiec.

Daję dużego + dla  Linuxa za to , że na jednym użytkowniku ożna mieć 4 pulpity !! Szkoda , że nie ma więcej gier na Linuxa .

Respev

  • Gość
Linux vs. Windows
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Listopad 2007, 14:50:01 »
Cytuj
Daję dużego + dla Linuxa za to , że na jednym użytkowniku ożna mieć 4 pulpity
Można mieć więcej niz 4.

Cytuj
Według mnie jest to Windows , ponieważ jak robiłem wykres S(t) w Linuxoskim exelu to nie mogłem za chińskiego boga tego wykresu normalnie zrobić . Za to w exelu Windosowskim udało mi się to .
Ech, najśmieszniejszy argument jaki widziałem. Po pierwsze, jaki Linuksowski exel? Linux (jądro) nie tworzy pakietu OpenOffice, więc jak można oceniać system poprzez ocenianie działania produktów firm trzecich? Poza tym, co szkodzi na przeszkodzie, by zainstalować MS Office na Linuksie?
Cytuj
Jednak istnieje program dzięki , któremu możemy nagrać na Linuxa starsze gry typu : Twierdza Krzyżowiec.
e? Po drugie, jakie starsze gry? Wine wspiera Pixelshader 2.0, więc takie gry uważasz za stare? Ciekawe, czyli grając na moim Debianie (dla tych co się nie orientują, Debian = jedna z dystrybucji linuksa) w Obliviona i Gothic 3, gram w starocie... 70% gier, które posiadam, bez problemu startują pod Linuksem wraz z WineHQ.
« Ostatnia zmiana: 04 Luty 2008, 18:26:28 wysłana przez Respev »

Forum Tawerny Gothic

Linux vs. Windows
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Listopad 2007, 14:50:01 »

Offline Valdar

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 178
  • Reputacja: -125
  • Płeć: Mężczyzna
  • Syn Marnotrawny
Linux vs. Windows
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Listopad 2007, 20:17:47 »
Cytat: Zabójca Orków
Witam . Założyłem temat w którym oceniamy Linuxa i Windowsa . Według mnie jest to Windows , ponieważ jak robiłem wykres S(t) w Linuxoskim exelu to nie mogłem za chińskiego boga tego wykresu normalnie zrobić . Za to w exelu Windosowskim udało mi się to .

Wszystkie gry robione są na Windowsa toteż niewiele jest gier robionych na Linuxa . Jednak istnieje program dzięki , któremu możemy nagrać na Linuxa starsze gry typu : Twierdza Krzyżowiec.

Daję dużego + dla  Linuxa za to , że na jednym użytkowniku ożna mieć 4 pulpity !! Szkoda , że nie ma więcej gier na Linuxa .

Ok więc sprecyzuje twoje problemy ;) Standardowo w Linux pakietem biurowym jest Open Office. Nie wiem czemu masz problemy ;) wykres robi się tak samo jak w Office od M$. Tzn. Klikasz na Wstaw -> obiekt -> Wykres. Potem na to co powstało klikasz PPM i -> dane wykresu. Nie widzę tu nic trudnego. Widać że wychowałeś się na Windows, M$ stara się by tak zostało ( sprawa m.in. z Rosyjskimi szkołami ). Mi udało się stworzyć wykres bardzo szybko.

Co do gier ... oczywiście że da się grać w nowe gry !!! Już od dawna można grać nawet w Wiedźmina. Lecz przyznaję że gry są robione głównie pod Windows, ale coraz więcej z nich ma także instalator na linux'a ;) np. Quake 4.

Pulpity standardowo są 2 lub 4, zawsze można dodać więcej. Nie ma tu ograniczeń.

W ankiecie wybrałem Linux ponieważ sam korzystam z Ubuntu ( dystrybucja Linux ). Nawet teraz gdy piszę tego posta ;) Powiedzmy sobie szczerze. Można śmiało porównać go z Windows Vista, mimo to zawsze okaże się lepszy. Zauważyłem że kilka pomysłów zastosowanych w upiększaczach do linux ( np. Compiz lub Beryl ) zostały wprowadzone do Visty. Przy czym Linux nie obciąża tak mocno systemu jak najnowszy produkt M$.

Największym plusem Linux'a według mnie to to że jest darmową alternatywą, która oferuje bardzo dużo ciekawych rzeczy. I jak wspomniałem za Free !!! Za Windows'a trzeba zapłacić i to sporo, a i tak produkt jest licencjonowany.

Offline Trivelt

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Linux vs. Windows
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Luty 2008, 17:04:55 »
Witam,

Na początku przepraszam za małą archeologię, jednakże przecież nie będę zakładał drugiego wątku na ten temat, skoro już jeden taki istnieje.

Wyłącznie systemów Uniksowych używam na swoim Desktopie od kilku lat. Linuksa cenię przede wszystkim za stabilnośc, bezpieczeństwo i funkcjonalnośc. Aplikacje tworzone przez społeczność Opensourcową są naprawdę świetne. Zwykle dorównują, a czasem nawet przewyższają swoje Windowsowe odpowiedniki. Ważna jest także wolność, otwartośc i ideologia. System na którym pracuje, nie należy do jakiejś firmy - należy do mnie. Nikt nie będzie mnie ścigał za to że wykonam zmiany w kodzie systemu, czy skopiuję go koledze. Dobrych gier linuksowych nie brakuje, a i większość Windowsowych można odpalać. ÂŚwiadczy o tym m.in. fakt, iż znakomity Wine powoli zbliża się do stabilnej wersji 1.0.

Cytat: Respev
Ech, najśmieszniejszy argument jaki widziałem. Po pierwsze, jaki Linuksowski exel? Linux (jądro) nie tworzy pakietu OpenOffice, więc jak można oceniać system poprzez ocenianie działania produktów firm trzecich?
Można. Najpierw może sam zaznajom się trochę z faktami. Czy Linux może coś tworzyć? Linux, jest do jądro systemu, stworzone przez Linusa Torvaldsa, ale rozwijane obecnie przez wielu developerów. Zaś to czego używam to system GNU/Linux, nie składa się on bowiem tylko z kernela, ale także z programów tworzonych przez społecznosć GNU. OpenOffice, który jest dostarczany wrac z systemem należy właśnie do takiego oprogramowania które go tworzy...
« Ostatnia zmiana: 04 Luty 2008, 18:25:38 wysłana przez Respev »

Respev

  • Gość
Linux vs. Windows
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Luty 2008, 18:16:22 »
Cytuj
Czy Linux może coś tworzyć?
Umiesz czytać drogi Trivelcie ze zrozumieniem? Napisałem, że "Linux go nie tworzy". Tak jak Microsoft tworzy MS Office, tak Linus Torvalds NIE TWORZY OO. Chodziło mi właśnie o to :]

Cytuj
Nikt nie będzie mnie ścigał za to że wykonam zmiany w kodzie systemu, czy skopiuję go koledze.
Ekhm, a niby jak wykonasz zmiany w kodzie Windowsa to będzie Cię ktoś ścigał? Otóż nie, dlaczego? Bo nie zmienisz nic w kodzie Windowsa bez wglądu w źródła. No chyba, że asemblacja nie jest ci obca ;)

Cytuj
Zwykle dorównują, a czasem nawet przewyższają swoje Windowsowe odpowiedniki
Kłóciłbym się. Ja dotychczas nie znalazłem jeszcze dobrego klienta FTP z dobrą obsługą szyfrowania SSL, dlatego na dzień dzisiejszy odpalam FlashFXP za pomocą Wine.

Cytuj
a i większość Windowsowych można odpalać. ÂŚwiadczy o tym m.in. fakt, iż znakomity Wine powoli zbliża się do stabilnej wersji 1.0.
Do stabilnej wersji jeszcze mu daleko, świadczy o tym chociażby fakt, że większość gier nie odpali bez natywnych bibliotek... Fakt, w ostatnim roku Wine dynamicznie się rozwija, ale na wersję stabilną poczekamy na pewno przynajmniej 3 lata. Gdyby w 2004 nie wykradziono części kodu Windows 2000, Wine nadal byłby niszowym programem.

Offline Xtremex

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 79
  • Reputacja: 1
Linux vs. Windows
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Luty 2008, 18:25:00 »
Cytuj
Daję dużego + dla Linuxa za to , że na jednym użytkowniku ożna mieć 4 pulpity !! Szkoda , że nie ma więcej gier na Linuxa

W Windowsie też możesz mieć, jak zainstalujesz sobie program.

Kolejna sprawa: nie można do cholery porównywać ogólnie windowsa z linuxem. Vista w porównaniu z Linuxem powinna się schować. Vista to niewypał, więc porównajmy XP z Linuxem. Linux to raczej system do stawiania serwerów, robienia prac itd, a Windows jest raczej przeznaczony do gier. Linux jest strasznie stabilny i Linuxa robią ludzie w taki sposób: Spotyka się pewna grupa co jakiś czas i robi go zupełnie za free. Kolejny powód, że porównywanie free i płatnego systemu nie ma sensu. Linux jak na freeware jest b.dobry, jakby windows był darmowy, byłby idealny. Tym osobom, które o Linuxie tylko słyszały polecam go zainstalować nawet z ciekawości. Ma bardzo ciekawy interfejs. Gierki windowsowskie na nim chodzą za pomocą programu Cedega (stary Wine). Dla początkujących polecam dystrybucję ubuntu, którą możemy zamówić na ubuntu.com (wszystko za darmo, wysyłka też).

Respev

  • Gość
Linux vs. Windows
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Luty 2008, 18:46:25 »
Cytuj
Linux to raczej system do stawiania serwerów, robienia prac itd, a Windows jest raczej przeznaczony do gier
Ekhm, dlaczego do stawiania serwerów? Dlaczego nie do gier? Do twojej świadomości - gry tworzone dla Windows i dla Linuksa niczym się nie różnią. Ponadto, gry dla Linuksa pisane są pod OpenGL, z którym doń znakomicie sobie radzi. Dla przykładu - Counter Strike 1.6 wykorzystywujący technologię OpenGL, na Linuksie przez Wine chodzi o jakieś 20-30% lepiej niż na Windowsie. A co z niedawno wydanym Enemy Territory: Quake Wars? Również pod Linuksem chodzi szybciej niż pod Windowsem i jest ona tworzona dla obu tych systemów. Nazywając gnu/linux systemem dla serwerów udowadniasz, że nie masz żadnego pojęcia o tym systemie. To nie wina społeczności Linuksowskiej, że producenci gier nie robią gier dla ich systemu.

Cytuj
Gierki windowsowskie na nim chodzą za pomocą programu Cedega (stary Wine)
Jaki stary Wine? :| Kolejna bzdura. Cedega bazuje na ciągle rozwijanym Wine i w większości przypadków radzi sobie z grami gorzej niż Wine.

Cytuj
Linux jest strasznie stabilny i Linuxa robią ludzie
Uściślij, jakie distro? Przecież to zależy od dystrybucji a nie jądra. Mandriva może opierać się na tym samym jądrze co Debian, na tym samym środowisku graficznym co Debian, ale NIGDY nie doścignie w szybkości i stabilności Debiana, nie mówiąć już o Gentoo lub DSL (Damn Small Linux). Kolejna bzdura, która dotarła do nas z naszej klawiatury.
« Ostatnia zmiana: 04 Luty 2008, 18:58:44 wysłana przez Respev »

Offline Trivelt

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Linux vs. Windows
« Odpowiedź #7 dnia: 04 Luty 2008, 20:08:21 »
Cytat: Respev
Umiesz czytać drogi Trivelcie ze zrozumieniem?
Tak.

Cytat: Respev
Napisałem, że "Linux go nie tworzy". Tak jak Microsoft tworzy MS Office, tak Linus Torvalds NIE TWORZY OO. Chodziło mi właśnie o to :]
Rozumiem o co Ci chodziło, jednakże napisałeś co innego. Jaki związek z tematem ma to że Linux czegoś nie tworzy? Linux nie jest człowiekiem, więc nie może nic tworzyć. Jeśli chodzi o Linusa Torvaldsa i jego związki z OOo, napisałem to w poprzednim poście: jeśli robimy porównanie systemów, to nie porównujemy z Windowsem samego jądra stworzonego przez Torvaldsa, ale cały system GNU/Linux, czyli także wchodzące w jego skład aplikacje.

Cytat: Respev
Ekhm, a niby jak wykonasz zmiany w kodzie Windowsa to będzie Cię ktoś ścigał? Otóż nie, dlaczego? Bo nie zmienisz nic w kodzie Windowsa bez wglądu w źródła. No chyba, że asemblacja nie jest ci obca ;)

Deasemblacja i reverse engineering nie jest mi obcy, niemniej jednak mówiłem czysto teoretycznie. Są sposoby aby zmodyfikować także jądro Windowsa, co wykorzystują np. rootkity.. A takie zmiany w nie są legalne. Wystarczy zreztą zainteresować się chociażby Kernel Patch Protection wprowadzonym przez Microsoft w Viście i zamieszaniem wokół niego, aby przekonać się że kto, po co i w jaki sposób chce mieć dostęp do jądra a kto chce je modyfikować.

Cytat: Respev
Kłóciłbym się. Ja dotychczas nie znalazłem jeszcze dobrego klienta FTP z dobrą obsługą szyfrowania SSL, dlatego na dzień dzisiejszy odpalam FlashFXP za pomocą Wine.
KFTPgrabber z którego kiedyś korzystałem posiada wsparcie dla SSL, o ile się nie myle, Filezilla także posiada tę funkcjonalnośc. Osobiście, żadnych programów prócz kilku gier nie mam potrzeby emulować, wszystkie linuksowe wystarczają. btw. tych którzy nie znają, zapraszam do odwiedzenia strony [a href=\"http://suse.ehelp.pl/obraz/pl.html\" target=\"_blank\"]http://suse.ehelp.pl/obraz/pl.html[/a] - linuksowych odpowiedników jest naprawdę wiele, a wszystkie są oczywiście wolne i darmowe. :)

Cytuj
Uściślij, jakie distro? Przecież to zależy od dystrybucji a nie jądra.
Po części, także od jądra. W porównaniu z Windowsem, każda dystrybucja jest stabilna. Warto przy tym pamiętać, że wiele distr to jednak tylko inne domyślne pakiety oprogramowania, inne środowisko graficzne..
« Ostatnia zmiana: 04 Luty 2008, 20:15:39 wysłana przez Trivelt »

Respev

  • Gość
Linux vs. Windows
« Odpowiedź #8 dnia: 04 Luty 2008, 20:34:01 »
Cytuj
Jaki związek z tematem ma to że Linux czegoś nie tworzy? Linux nie jest człowiekiem,
Chodzi o to, że któryś z użytkowników napisał "linuksowy excel", a moja wypowiedź była ironią.

Cytuj
Filezilla także posiada tę funkcjonalnośc
Niezbyt dobrze radzi sobie z podłączeniem do serwera gram.pl przy użyciu SSL. Co do KFTPgrabber - zaraz się mu przyjżę.
« Ostatnia zmiana: 04 Luty 2008, 20:46:53 wysłana przez Respev »

Offline Xtremex

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 79
  • Reputacja: 1
Linux vs. Windows
« Odpowiedź #9 dnia: 05 Luty 2008, 08:51:08 »
Cytuj
Ekhm, dlaczego do stawiania serwerów? Dlaczego nie do gier?
Chodziło mi o to, że Linux moim zdaniem nie służy przede wszystkim do gier, ale do stawiania serwerów. Jeśli chodzi o gry, miałem na myśli te, które dopiero co wyjdą są najpierw dostępne na Windowsa.
Cytuj
Jaki stary Wine? :| Kolejna bzdura. Cedega bazuje na ciągle rozwijanym Wine i w większości przypadków radzi sobie z grami gorzej niż Wine.
Dobrze mój błąd. Miałem na myśli, że Cedega bazuje na Wine i gdzieś wyczytałem, że Cedega to teraz inna nazwa Wine.
Cytuj
Uściślij, jakie distro? Przecież to zależy od dystrybucji a nie jądra. Mandriva może opierać się na tym samym jądrze co Debian, na tym samym środowisku graficznym co Debian, ale NIGDY nie doścignie w szybkości i stabilności Debiana, nie mówiąć już o Gentoo lub DSL (Damn Small Linux). Kolejna bzdura, która dotarła do nas z naszej klawiatury.
Cały czas mówimy ogólnie i porównujemy Linuxa (niezależnie od dystrybucji) z Windowsem. Widziałeś jakąś firma zajmującą się hostowaniem, która stawia serwer na windowsie? Bo ja nie.
« Ostatnia zmiana: 05 Luty 2008, 08:52:08 wysłana przez Xtremex »

Offline Trivelt

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Linux vs. Windows
« Odpowiedź #10 dnia: 05 Luty 2008, 11:40:41 »
Cytat: Xtremex
Cały czas mówimy ogólnie i porównujemy Linuxa (niezależnie od dystrybucji) z Windowsem. Widziałeś jakąś firma zajmującą się hostowaniem, która stawia serwer na windowsie? Bo ja nie.
http://hostedwindows.pl/ :P

Respev

  • Gość
Linux vs. Windows
« Odpowiedź #11 dnia: 05 Luty 2008, 11:55:16 »
Cytuj
Widziałeś jakąś firma zajmującą się hostowaniem, która stawia serwer na windowsie? Bo ja nie.
A od czego są systemy Windows 2003 i Windows Server 2008? Dużo firm oferuje serwery na platformie Windows. Do niedawna robiła to nawet firma ovh.org i gram.pl do początku 2006 roku.

Cytuj
Chodziło mi o to, że Linux moim zdaniem nie służy przede wszystkim do gier, ale do stawiania serwerów.
Większość dystrybucji to distra do zastosowania typowo desktopowego (czyt. multimedia, gry, komunikacja). Distra serwerowe stanowią mniejszość.
« Ostatnia zmiana: 05 Luty 2008, 11:58:33 wysłana przez Respev »

Offline Xtremex

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 79
  • Reputacja: 1
Linux vs. Windows
« Odpowiedź #12 dnia: 05 Luty 2008, 11:55:46 »
Cytat: Trivelt
<a href="http://hostedwindows.pl/" target="_blank">http://hostedwindows.pl/</a> :P

Hmm pierwsze słyszę ^^
Lecz to są pojedyncze sztuki  
Linux jest najstabilniejszy, co sprawia go najlepiej przystosowanym do stawiania serwerów. Jaki sens ma hostowanie na windowsie to nie wiem, może chcą się tym wyróżnić, że hostują inaczej od innych. Ciekawe ile taki serwer wytrzyma ^^

@UP
Mimo wszystko każda dystrybucja linuxa jest stabilniejsza od wszystkich windowsów przeznaczonych do serwerów. Musiało coś zmusić gram.pl do zmiany, może "niezawodność" windowsa w tych sprawach? :P

EDIT
Dobrze zgodzę się z tobą, ale mimo wszystko
Cytuj
Większość dystrybucji to distra do zastosowania typowo desktopowego
Mimo wszystko te distra do gier itp. są stabilniejsze i lepiej na nich stawiać serwer niż na tych windowsach serwer.
« Ostatnia zmiana: 05 Luty 2008, 12:03:53 wysłana przez Xtremex »

Respev

  • Gość
Linux vs. Windows
« Odpowiedź #13 dnia: 05 Luty 2008, 12:13:39 »
Cytat: Xtremex
Hmm pierwsze słyszę ^^
Lecz to są pojedyncze sztuki  
Linux jest najstabilniejszy, co sprawia go najlepiej przystosowanym do stawiania serwerów. Jaki sens ma hostowanie na windowsie to nie wiem, może chcą się tym wyróżnić, że hostują inaczej od innych. Ciekawe ile taki serwer wytrzyma

Tak, tak. Jakby to były pojedyncze przypadki, to pisanie skryptów w ASP.NET dla stron internetowych nie miało by sensu, bo tylko serwer na Windowsie potrafi je obsłużyć.

Cytuj
Mimo wszystko te distra do gier itp. są stabilniejsze i lepiej na nich stawiać serwer niż na tych windowsach serwer.
No niezbyt...
« Ostatnia zmiana: 05 Luty 2008, 12:59:12 wysłana przez Respev »

Forum Tawerny Gothic

Linux vs. Windows
« Odpowiedź #13 dnia: 05 Luty 2008, 12:13:39 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything