Ankieta

Slang Internetowy

Tak, upraszcza On nam pisanie.
51 (73.9%)
Nie znam go i nie u
18 (26.1%)

Głosów w sumie: 67

Autor Wątek: Slang internetowy.  (Przeczytany 13815 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rysownik

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 164
  • Reputacja: 0
  • Veni, vidi fugi
Odp: Slang internetowy.
« Odpowiedź #20 dnia: 11 Styczeń 2009, 19:50:53 »
Ja się pytam jak mam zaznaczyć
"Znam, ale nie używam"?, hę?

Offline stefan666

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1504
  • Reputacja: 1328
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Slang internetowy.
« Odpowiedź #21 dnia: 12 Styczeń 2009, 08:20:49 »
Cytuj
Ja się pytam jak mam zaznaczyć
"Znam, ale nie używam"? hę?


Też mnie to zdenerwowało znam go ale nie chce go używać a mam tylko opcje "Nie znam i nie używam", Ankieta zdecydowanie do poprawy...

Forum Tawerny Gothic

Odp: Slang internetowy.
« Odpowiedź #21 dnia: 12 Styczeń 2009, 08:20:49 »

Offline Kozłow

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1717
  • Reputacja: 382
  • Płeć: Mężczyzna
  • Acid Rain!
Odp: Slang internetowy.
« Odpowiedź #22 dnia: 12 Styczeń 2009, 09:41:23 »
Ja używam częstokroć "Lol", albo "omg". Chociaż znaczenie słowa "lol" rozmyło się u mnie w wielu kontekstach. I zależne jest od emotikona, albo znaku interpunkcyjnego stojącego obok niego :] Czasem to napiszę, bo nie wiadomo co odpisać, a cisza jest niezręczna.... :P

Ta potrzeba skrótowania (bo na tym się głównie slang internetowy opiera) to wiadomo - wynika z szybkości komunikacji internetowej. W tym zła nie widzę. Zło widzę zaś w drugim rodzaju slangu internetowego - zwanym pokemonowym lub brokatowym. Bo To WyDłUsHa pIsAnIe i jest głupim, bezsensownym zangielszczaniem. I prowadzi do tego, że mojej siostry koleżanka pisze "brak wodoró"...
 

Offline Szarleǰ

  • Krwawe Kruki
  • ***
  • Wiadomości: 2553
  • Reputacja: 3462
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Slang internetowy.
« Odpowiedź #23 dnia: 12 Styczeń 2009, 19:59:29 »
Cytuj
Też mnie to zdenerwowało znam go ale nie chce go używać a mam tylko opcje "Nie znam i nie używam", Ankieta zdecydowanie do poprawy...
To puacz.

Ja w sumie nie mam duzo do powiedzenia. Uzywam sobie lola czy wtf'a i do tego się ograniczam. Jeśli potrzebuje wyrazić coś, co ciężko opisać słowami to walnę sobie emote albo wlasnie takiego lola. W końcu kto by opisywał co w danej chwili przeżywa.

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Slang internetowy.
« Odpowiedź #24 dnia: 12 Styczeń 2009, 20:05:08 »
Powiem tak znam ale nie używam. Jakoś nie jestem przekonany co do "lol-ów", "omg-ów" i innych takich. Bo może ktoś tego nie znać i zrozumieć nie tak jak potrzeba. Nie lubę także skrótowców typu NarQ czy coś podobnego. Inna sprawa jest z emotami bo taką lubię sobie czasami wstawić na forum czy na gadu.

Oktawian August

  • Gość
Odp: Slang internetowy.
« Odpowiedź #25 dnia: 04 Czerwiec 2009, 19:10:16 »
Ja tam używam slangu internetowego bo nie dość że skraca długość pisanych wiadomości dzięki czemu można porozumiewać się szybciej a za czym idzie przyjemniej.Używam tylko tych skrótów co według mnie są fajne.
« Ostatnia zmiana: 28 Czerwiec 2009, 11:28:54 wysłana przez Proglan »

Offline Kirgo32

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 312
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Nawet piekło ma swoich bohaterów."
Odp: Slang internetowy.
« Odpowiedź #26 dnia: 28 Czerwiec 2009, 11:26:28 »
Używam slangu internetowego. Mogę powiedzieć, że nawet zbyt często go używam. Zamiast pisać długich zdań wklepuje skrót lol lub xD i wszystko jest jasne...no bo po co się męczyć  :P Niestety ostatnimi czasy używam zbyt wiele skrótów, można powiedzieć, że pisze je w każdej wypowiedzi na gg. Naszczęście "wypowiadam" się nimi tylko na komunikatorze, tzn. głównie na nim. Na forach od czasu do czasu też zdarzy się walnąć jakiegoś skróta, no ale na tyle rzadko, że zbytnio się tym nie przejmuję. W każdym bądź razie powinienem się ograniczać...

Offline Kadash-zug

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Slang internetowy.
« Odpowiedź #27 dnia: 28 Listopad 2009, 13:45:52 »
Slangu internetowego używam tylko w grach typu Metin , OverMu , lastchaos oraz na Gadu-Gadu. W grach używa się zwrotu:
Thx-(ang.a bo ja wiem xD) oznacza "dziękuję"
No i jeszcze jest:
xD-(ang.też nie wiem jak) no i nie wiem co oznacza ale często go używam  <_<

Offline Hadriell

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Slang internetowy.
« Odpowiedź #28 dnia: 28 Listopad 2009, 14:19:09 »
Jasne, strzela się lole, WTFy, OMGi i OMFGi. Czemu tego używam? A bo tak się przyjęło już. Tu nie chodzi o to, że upraszcza to nam pisanie (bo w końcu co to za wysiłek kliknąć w klawiaturę parę razy więcej?) ale o to, że taki trend był miesiące/lata temu no i tak zostało już i tyle.
Gdzie i kiedy go najczęściej używam? Na forum nigdy, bo trzeba zachować pozory, że jest się dobrze wychowanym Polakiem szanującym język itd. Jeśli używam rzeczy typu OMG, LOL, WTF, OMFG czy BRB to na gadu-gadu lub czatach, bo bywa, że tam tak napierniczają w te klawiatury, że zwykły człowiek nie nadąży za klikaniem w klawiaturę. No i jest jeszcze Enemy Territory, w które cioram od długiego czasu już no i tam przydaje się pisać skrótami, bo jest szybciej, a tam nawet ułamek sekundy może uratować tyłek. ;]

No i to tyle, a teraz sio. :]

Offline Arves

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Piratem być marzeniem jego jest!
Odp: Slang internetowy.
« Odpowiedź #29 dnia: 21 Grudzień 2009, 16:05:49 »
Lol - używane słowo przeze mnie by wyrazić niejako zdziwienie czymś lub kimś, niżeli śmiech lub podobne zachowania. Jak pewnie wielu (nie czytałem wszystkich postów - ach to lenistwo. :D), też rzadko zdarza mi się używać tzw slangu internetowego w życiu. Jak dla mnie mało praktyczne. Na gadu zaś sytuacja przedstawia się oczywiście zupełnie inaczej. Oczywiście wiadomo dlaczego - szybciej i w ogóle. :D

Tyle z mojej strony.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Slang internetowy.
« Odpowiedź #29 dnia: 21 Grudzień 2009, 16:05:49 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top