Autor Wątek: Problem z instalacją sterowników karty muzycznej  (Przeczytany 1741 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Altair

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1125
  • Reputacja: 609
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bóg ma nas w opiece
Problem z instalacją sterowników karty muzycznej
« dnia: 05 Listopad 2007, 21:32:38 »
Witam (i na wstępie dziękuję Bogu, że jeszcze mnie teletubisiówica nie wzięła). Ostatnio z powodów nieistotnych zrobiłem sobie "formata", z efektem takim, że nic nie działało i wszystko się psuło. ÂŁącznie ze sterownikami karty muzycznej. Ponownie sformatowałem system, wszystko działa ok, oprócz sterowników karty muzycznej. A więc, mój system to Windows XP Professional SP 2 PL. Karta muzyczna - VIA AC'97 Enhanced Audio Controller PCI. Problem ma się tak... próbuję instalować sterowniki, które miałem na innej partycji. Wyskakuje komunikat (screen na końcu postu) z błędem. Z kreatorem dodawania nowego sprzętu - to samo. ÂŚciągnąłem sterowniki z Pobieralnia.pl - to samo. Strona producenta - to samo! A oto screen komunikatu:




PS: Aha i lojalnie uprzedzam, że jak ktoś mi wyskoczy z pomocą typu "zrób znowu format", czy "zresetuj kompa" to zabiję...

PS2: Dla ludzi o ograniczonych możliwościach intelektualnych, jeśli macie pomniejszony format screena, kliknijcie na czarny pasek nad screenem...
« Ostatnia zmiana: 05 Listopad 2007, 21:35:33 wysłana przez Altair »

Offline Tidus

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 825
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Per Aspera Ad Astra...
Problem z instalacją sterowników karty muzycznej
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Listopad 2007, 21:42:33 »
Jak dasz mimo to kontynuuj to nic Ci nie będzie, mam te same strery do Creativa... Jak Cię w ostateczności tak skręca to dajesz jakimś antyvirusem skan i winda nie powinna już wyświetlać.

PS zawsze po formacie przy każdym instalowaniu sterów wyskakują takie komunikaty, przynajmniej u mnie
« Ostatnia zmiana: 05 Listopad 2007, 21:44:00 wysłana przez Zhai »

Forum Tawerny Gothic

Problem z instalacją sterowników karty muzycznej
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Listopad 2007, 21:42:33 »

Offline Valdar

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 178
  • Reputacja: -125
  • Płeć: Mężczyzna
  • Syn Marnotrawny
Problem z instalacją sterowników karty muzycznej
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Listopad 2007, 06:19:57 »
Klakasz Mimo to kontynułuj ! Niektóre sterowniki tego wymagają.

P.S. MI też wyskakiwały, i na 100% większości ludu też, ale jak instalowałem stery na Linux to nic nie wyskoczyło
« Ostatnia zmiana: 06 Listopad 2007, 06:21:12 wysłana przez Valdar »

Respev

  • Gość
Problem z instalacją sterowników karty muzycznej
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Listopad 2007, 12:36:09 »
Przecież to żaden błąd, tylko komunikat o tym, że sterownik nie jest podpisany cyfrowo przez Microsoft, rotfl. Wystarczy kliknąć na kontynuuj. Następnym razem czytaj treść komunikatów.

Cytuj
ale jak instalowałem stery na Linux to nic nie wyskoczył
Powiem tak - bez komentarza. Po pierwsze, pisze się "na linuksie", po drugie, jak ma wyskakiwać taki komunikat, jak WHQL jest patentem Microsoftu i tylko w jego systemach stosuje się taką technologię? Brak słów, ręce opadają...

[a href=\"http://pl.wikipedia.org/wiki/Whql\" target=\"_blank\"]http://pl.wikipedia.org/wiki/Whql[/a]

WHQL to nic innego jak zbędna komercja. Producentowi sprzętu nie opłaca się wydawać dużych pieniędzy tylko po to, by Microsoft przyznał certyfikat jego sterownikowi. Taka nVidia może sobie na to pozwolić, ale nie Realtek, który produkuje zintegrowane karty dźwiękowe i zarabia dużo, dużo mniej niz nVdia czy AMD ATI.
« Ostatnia zmiana: 06 Listopad 2007, 12:43:38 wysłana przez Respev »

Offline Altair

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1125
  • Reputacja: 609
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bóg ma nas w opiece
Problem z instalacją sterowników karty muzycznej
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Listopad 2007, 16:00:44 »
Takie pytanie mam, czy wy mnie macie za idiotę?... dobra, nie odpowiadajcie, ale klikałem mimo to kontynuuj... kilkanaście sekund, komputer się resetuje, a dźwięku jak nie było, tak nie ma.

PS:
Cytuj
Przecież to żaden błąd, tylko komunikat o tym, że sterownik nie jest podpisany cyfrowo przez Microsoft, rotfl.

Heh, ja napisałem:

Cytuj
Wyskakuje komunikat (...)




EDIT:

Dobra, teletubiś, zamykać w piździec, zainstalowałem stery które miałem na płycie CD z płyty głównej i działa...
« Ostatnia zmiana: 06 Listopad 2007, 16:49:04 wysłana przez Altair »

Forum Tawerny Gothic

Problem z instalacją sterowników karty muzycznej
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Listopad 2007, 16:00:44 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top