Autor Wątek: Coma  (Przeczytany 2063 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Crisis

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1177
  • Reputacja: 412
  • Płeć: Mężczyzna
  • What are you waiting for! Get to work!
Coma
« dnia: 23 Październik 2007, 20:45:12 »
Chciałbym rozpocząć dyskusję o pewnym zespole rockowym. Bardzo dobrym, grający czysty rock i co lepsze to polski zespół jest! Nie przepadałem nigdy za polskimi zespołami rockowymi, ponieważ grali słabo, ale całkiem niedawno trafiła do mnie dyskografia zespołu COMA i zacząłem ich słuchać, przez co bardzo mi się spodobali. Zespół jak na razie wydał singiel i dwa albumy oraz aktualnie pracują nad wydaniem kolejnej płyty. COMA powstał w 1998 roku w ÂŁodzi, założony przez Dominika Witczaka (gitarzysta) i Tomasza Stasiaka (perkusja). Zespół ten od czterech lat jest jednym z czołowych zespołów rockowych w Polsce. Aktualny skład COMY to:
- Rafał Matuszak - gitara basowa
- Dominik Witczak - gitara
- Marcin Kobza - gitara
- Tomasz Stasiak - perkusja
- Piotr Rogucki - wokal
Rogucki ma super głos, a gitary grają pięknie, nie znam się na tych riffach i innych, ale mi się podoba. :P Bardzo lubię jak w piosenkach przoduje gitara, a właśnie w większości COMY tak jest, co mi się bardzo podoba. COMA została ma już parę osiągnięć na swoim koncie:
- w 2001 roku zespół doszedł do ostatniego etapu przesłuchań konkursów debiutów w Opolu
- zajął pierwsze miejsce na Festiwalu Rockowym w Węgorzewie w 2004
- 15 marca 2005 roku zdobył statuetkę Fryderyka w kategorii Album Roku - Rock - za płytę Pierwsze wyjście z mroku
- W 2007 roku, zespół otrzymał dwa Fryderyki w kategoriach: Album roku - rock/metal za 'Zaprzepaszczone Siły Wielkiej Armii ÂŚwiętych Znaków' oraz Zespół roku
- jako jedyny łódzki zespół rockowy nie opuszczał przez 20 tygodni pierwszego miejsca na liście przebojów Radia ÂŁódź
Można było COMÊ usłyszeć 13 czerwca w Chorzowie przed koncertem Linkin Parku i Pearl Jamu.

Tyle takich o zespole.

Praktycznie opisałem co sądzę o Comie wyżej, napiszę więc tylko, że moim ulubionym utworem jest "Daleka Droga Do Domu".

Zapraszam o dyskusji o najlepszym według mnie polskim zespole rockowym pt. COMA. :]


Pozdrawiam, Crisis.

Offline Defender

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 40
  • Reputacja: 0
Coma
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Styczeń 2008, 23:12:08 »
Widzę że rzesze fanów się zebrały:P Nie ma tu o czym dyskutować, dla mnie również jest to najlepszy polski zespół rockowy, byłem na dwóch koncertach (w klubie w Zielonej Górze i na Woodstocku) i muszę powiedzieć że warto było, dają radę live (a nie każdy to potrafi). Coma to po prostu bardzo dobra rockowa muza, świetne teksty i klimat, polecam każdemu

Forum Tawerny Gothic

Coma
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Styczeń 2008, 23:12:08 »

Offline Dairin

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 121
  • Reputacja: 0
Coma
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Luty 2008, 20:18:01 »
Ja też bardzo lubię ten zespół. Myślę, że fajnie grają, mam wiele ulubionych piosenek. Część to te wymienione przez mojego przedmówcę plus kilka innych :) Pozdrawiam.

Forum Tawerny Gothic

Coma
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Luty 2008, 20:18:01 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything