Autor Wątek: Static X i podobne zespoły  (Przeczytany 2971 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline szczotex

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 116
  • Reputacja: 0
Static X i podobne zespoły
« dnia: 22 Październik 2007, 20:34:59 »
Witam

Chciałbym się Was zapytac w tym temacie czy ktokolwiek z Was słyszał o zespole Static X, jeśli tak to jakie są Wasze wrażenia w zwiazku z tym zespołem. Domyślam się że temat zainteresuje IsentoRa ponieważ chyba słucha tego zespołu. Poraz pierwszy usłyszałem ten zespół kiedy grałem w NFSU, i spodobała mi się ta energiczna nuta i ten krzyk wokalisty. Na jakis czas zapomniałem o tym wykonawcy ale widząc sygnaturke IsentoRa oraz jego wypowiedź w temacie "Czego słuchacie" postanowiłem przesłuchać ich najnowszą płytke "Cannibal" no i wpadła mi w ucho. Teraz druga część tematu, więć do rzeczy. Chciałem się zapytać o podobne do Static X zespoły.

Pozdrawiam szczotex
« Ostatnia zmiana: 22 Październik 2007, 20:36:52 wysłana przez szczotex »

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Static X i podobne zespoły
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Październik 2007, 10:14:20 »
No cóż jako oddany słuchacz metalu, jak można by nie znać, myślę że jednego z bardziej rozpoznawalnych zespołów grających industrial metal. Muzyka Static X jest moim zdaniem "wyjątkowa", co do wokalu on na płycie "Cannibal" zbytnio mi do gustu nie przypadł. Bardziej podoba mi się w takich utworach jak "Shadow Zone" czy "The Only", co jednak nie powiem, że go nie lubię, bo jednak gdyby tak było to bym ich nie słuchał. Ja myślę, że więcej na ten temat będzie wiedział KrokusM, gdyż on bardzo dużo słuchał kiedyś industrialu, tak więc o podobne zespoły proszę do niego

Forum Tawerny Gothic

Static X i podobne zespoły
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Październik 2007, 10:14:20 »

Offline (nie)bezimienny

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 282
  • Reputacja: 0
Static X i podobne zespoły
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Październik 2007, 19:39:41 »
UWIELBIAM STATIC X!!! Jest to obecnie obok Linkin Park mój ulubiony zespół.   The Only, Skinnyman, Shadow Zone, Push It - to tylko niewielka grupa wspaniałych piosenek tego zespołu. Fajny głos wokalisty i mocne brzmienia... Mimo iż słucham ciągle (do przesady dużo ) słucham ich piosenek to nigdy mi się to nie znudzi. Sam zespół odkryłem podczas gry w Undergrounada (The Only) i postanowiłem przesłuchać inne ich piosenki - nie zawiodły mnie, ale to The Only był najlepszy (moim zdaniem) i właściwie ciągle jest. Ucieszyło mnie, że w Most Wanted znów usłyszałem Statica. Ogółem: jeden z najlepszych zespołów jakie miałem okazje "przesłuchać" (właściwie ich piosenek).

Offline Defender

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 40
  • Reputacja: 0
Static X i podobne zespoły
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Grudzień 2007, 00:03:29 »
Pewnie że słyszałem i słucham dalej, aczkolwiek nie mogę do końca przekonać się do liryk Wayna, choć brzmienie jest ciekawe. Maja parę bardzo dobrych utworów np: "Cold", czy wspomniany wcześniej "Push it", jak dla mnie kapela szału nie robi, ale czasami lubię dodać sobie do playlisty jakąś ich płytkę.
AVE

Offline Matty

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Reputacja: 0
Static X i podobne zespoły
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Styczeń 2008, 10:14:21 »
Jako, że ostatnio zacząłem, z większą namiętnością słuchać nu metalu, zaopatrzyłem się w kilka utworów Static X. Tak jak założyciel tematu, pierwszy raz o tym zespole usłyszałem w NfS UG1, dodatkowo "The Only" dalej figuruje na mojej playliście. Jeśli chodzi o inne zespoły tego typu to ja szczególnie polecam: Disturbed ;>.

Offline KrokusM

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 142
  • Reputacja: -2
Static X i podobne zespoły
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Styczeń 2008, 20:22:17 »
Ze Static-X spotkałem się już przeszło 2 lata temu, i to bynajmniej nie za sprawą NFS'a. Zdarzyło się po prostu, że pewnego jesiennego popołudnia kumpel przyniósł mi płytkę z teledyskami które jakoby "mogłyby mnie zainteresować". Znajdowały się tam między innymi chyba ze 3 teledyski Static-X, z czego zapamiętałem tylko "Black & White", który to utwór bardzo cenię do dziś.  Dotąd od czasu do czasu kapela Wayne'a długobrodego gości na mojej liscie odtwarzania, jednak tylko wtedy, gdy mam dość typowej rzeźni którą ostatnimi czasy nagminnie katuje swoje uszy.

Przyznam jednak, że Static-X nie jest jakimś nadzwyczajnym zespołem, wręcz przeciwnie, jest kapelą robiącą raczej muzyke dla mas, mało ambitną i strasznie przebojową. Mam do nich jednak szacunek, bo pomimo że ich płyty są nierówne pod względem jakości poszczególnych piosenek, to przynajmniej od czasu do czasu potrafią zrobić naprawdę niezły kawałek jak choćby "Skinnyman", w/w "Black & White", "Dirthouse", "Start A War" czy choćby "In A Bag" i kilka innych. A jako że nie samą ekstremą człowiek żyje, warto zapoznać się z nimi ot, dla potrzeby odpoczynku, albo uznać ich jako punkt startowy do swojej nowej przygody z cięzką muzyką.

A jeśli chodzi o inne, godne polecenia zespoły grające industrial to radzę zwrócić uwage min. na:
-Pain
-The Kovenant
-Fear Factory (to już raczej cięższa sprawa)
-Rob Zombie (w pewnym sensie industrial)

Forum Tawerny Gothic

Static X i podobne zespoły
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Styczeń 2008, 20:22:17 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top