Autor Wątek: pytanie o konfigurację  (Przeczytany 2350 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kakarott

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 58
  • Reputacja: 0
pytanie o konfigurację
« dnia: 11 Październik 2007, 10:30:33 »
Witam mam prośbe gram w gothica i strasznie mi sie tnie po jakiś 30 minutach gry ekran robi sie czarny a po paru sekundach komp sie restartuje mam prośbe powiedzcie mi jak moge usunac te problemy a i propo mam zamiar troche ulepszyc kompa kupic nową karte graficzną

mój terażniejszy komp

AMD Sempron 2800+ 1,61 GHz
płyta główna Gigabyte K8 Triton
grafika ATI Radeon PowerColor 9550 256mb 256 bit
RAM DDR 1,25 gb

Zmiany w sprzęcie mają polegac na zakupie nowej karty

Sapphire Radeon X1950Pro   512 mb  256 bit

czy zmiana tej karty pomoże  jeśli tak to czy również na pozostałę moje problemy  

BARDZO PROSZE O ODPOWIEDZ  


z poważaniem -kakarott
« Ostatnia zmiana: 11 Maj 2009, 16:19:11 wysłana przez Arthas »

Respev

  • Gość
pytanie o konfiguracje
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Październik 2007, 11:59:42 »
Cytuj
płyta główna Gigabyte K8 Triton
Możesz mi powiedzieć, jaki to KONKRETNIE model? Wydaję mi się, że ta płyta obsługuje socket A. Tutaj do wymiany musi pójść cały komputer, a nie tylko karta graficzna. Ten procesor sprawia najwięcej problemów. Komputer restartować się może poprzez przegrzewanie komponentów i/lub walniętym lub za słabym zasilaczem. Polecam wymienić komputer na jednostkę średniej klasy. Dlaczego? Gdyż za 1000zł dało by się zbudować komputer dobry dla gothic 3.

Temat w złym dziale.
« Ostatnia zmiana: 11 Październik 2007, 11:59:58 wysłana przez Respev »

Forum Tawerny Gothic

pytanie o konfiguracje
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Październik 2007, 11:59:42 »

Offline kakarott

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 58
  • Reputacja: 0
pytanie o konfiguracje
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Październik 2007, 15:25:24 »
no czy ja wiem czy to wina zasilacza komp restartuje sie tylko na gothicu  a wracając do pytania pytałem głównie o karte graficzną czy jej zakup pomoże znacząco w grywalności w gothica czy opłąca sięją kupic a płyta głowna nie ma socketu A jest to K8 Triton GA-K80 z socketem 754

no czy ja wiem czy to wina zasilacza komp restartuje sie tylko na gothicu  a wracając do pytania pytałem głównie o karte graficzną czy jej zakup pomoże znacząco w grywalności w gothica czy opłąca sięją kupic a płyta głowna nie ma socketu A jest to K8 Triton GA-K80 z socketem 754

Respev

  • Gość
pytanie o konfiguracje
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Październik 2007, 11:00:38 »
Jeśli dokupisz do tej karty 1gb pamięci ram, to jak najbardziej tak.

Offline kakarott

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 58
  • Reputacja: 0
pytanie o konfiguracje
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Październik 2007, 11:22:24 »
no też myslałęm o pamięci to jeśli wymienie tą karte gtraficzną na wyzej wspomnianą i dokupie jeszcze 1 gb ramu dzięki czemu bede miał2.25   to czy jest szansa że gothic na średnich detalach będize mi płynnie chodził nie mói tu o najwyzszych ustawieniach tylko o średnich


ps i jeszcze jak dokupie 1 gb ramu to bede musiał wupiąc gniazdo z 256 bo mam trzy zajęte
256
512
512

to czy jak dokupie ten jeden giga to razem dwa giga starczą
« Ostatnia zmiana: 12 Październik 2007, 11:24:00 wysłana przez kakarott »

Offline Vedymin

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 162
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
pytanie o konfiguracje
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Październik 2007, 11:32:37 »
Uważaj bo nadmiar Ramu może miec takie same skutki jak jego brak. Chodzi mi tutaj o to że procek może nie absorbowac tak dużej ilości ramu. Czyli w efekcie komp będie sie ciął bardziej. Ja do procka 1,5 ghz dałem 1.28 gb ramu bo jak mam 1.5 gb to mi komp zwalnia że hohoho. Ale i tak kupuje se mocniejszego procka:D

Offline kakarott

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 58
  • Reputacja: 0
pytanie o konfiguracje
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Październik 2007, 11:51:34 »
też mysle o zakupie procka ale nie wszystko na raz  w takim razie mówisz żeby nie kuupowac ramu na razie więc pona wiam pytanie czy zakup tej kartu i ewentualnie tego ramu moze sprawic że gothic na średnich ustawieniach nie bedzie mi sie tnął

Offline Vedymin

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 162
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
pytanie o konfiguracje
« Odpowiedź #7 dnia: 12 Październik 2007, 12:01:19 »
Powinno uciągnąc.
« Ostatnia zmiana: 12 Październik 2007, 12:06:04 wysłana przez Vedymin »

Offline kakarott

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 58
  • Reputacja: 0
pytanie o konfiguracje
« Odpowiedź #8 dnia: 12 Październik 2007, 15:05:09 »
powinno... to mi dużo nie mówi zalezy mi na opini jakiegoś eksperta albo chociaż osoby która sie coś na tym zna < nie sądze że przedmówca nie jest taką osobą> ale zależy mi na stanowczej wypowiedzi jak mawiają prawie robi wielką różnice no więc  pytam wszystkich obtrzaskanych w temacie opłaca sie czy nie bo chcąc nie chcąc to wydatek 700 zł

słuchaj Vedymin strasznie zaintrygował mnie twój post o dużej iloście pamięci ram to niestety dla ciebie nie jest prawda gdyz sprawdziłęm maksymalna ilośc pamięcie ram nie zależy od procesora tylko od płyty głównej a dokłądnie od chipseta w jaki jest ona wyposażona ja moge rozbudowac ram do nawe prawie 3 gb jak u ciebie występował ten problem widac masz płyte ze starszym chipsetem SISa

A i jeszcze oprócz chipseta chodzi jeszcze o typ pamięci nie wiem jaki ty masz ale toże masz DDR to nie znaczy że wszyscy majaten sam Ja mam DDR ale DDR 400  ty możesz posiadac pamięc o niższym taktowaniu
« Ostatnia zmiana: 12 Październik 2007, 16:03:16 wysłana przez kakarott »

Forum Tawerny Gothic

pytanie o konfiguracje
« Odpowiedź #8 dnia: 12 Październik 2007, 15:05:09 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top