Autor Wątek: Czyje to słowa?  (Przeczytany 14754 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kakarott

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 58
  • Reputacja: 0
Czyje to słowa?
« Odpowiedź #20 dnia: 15 Październik 2007, 15:27:06 »
ale zaraz bela poczekaj pismo święte tak ale która księka któy rozdział i który werset jest tak sztandarowe zdanie ze bez szukania powinno się to znac

Offline Bela

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1237
  • Reputacja: 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • where my bitches?
Czyje to słowa?
« Odpowiedź #21 dnia: 15 Październik 2007, 15:33:33 »
heh ciekawe czy ty wiedziałeś. ja się przy Paulo nie pytałem na której stronie jest cytat i w której linijce. Konkurs brzmi czyje to słowa a nie na której stronie jest cytat. A skoro nazwa brzmi czyje to słowa, a są to słowa Boga spisane przez ludzi natchnionych przez Ducha ÂŚwiętego to nie wiem nad czym jeszcze dyskutujemy.

Forum Tawerny Gothic

Czyje to słowa?
« Odpowiedź #21 dnia: 15 Październik 2007, 15:33:33 »

Offline kakarott

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 58
  • Reputacja: 0
Czyje to słowa?
« Odpowiedź #22 dnia: 15 Październik 2007, 15:35:53 »
no dobra mogłeś chociaż podac księge

Dla wiadomości pierwszy wers pierwszego rozdziału 4 księgi nowego testamentu Ewangeli według świętego Jana....dobra bela teraz ty

Offline Bela

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1237
  • Reputacja: 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • where my bitches?
Czyje to słowa?
« Odpowiedź #23 dnia: 15 Październik 2007, 15:39:30 »
Cytuj
Zwycięzcy nikt nie będzie się pytał, czy mówił prawdę.
 

kto to powiedział?

Offline kakarott

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 58
  • Reputacja: 0
Czyje to słowa?
« Odpowiedź #24 dnia: 15 Październik 2007, 15:42:23 »
pewny nie jestem ale nie chcy zaglądac do google bo było by to nie fair czy to był Hitler

Offline Bela

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1237
  • Reputacja: 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • where my bitches?
Czyje to słowa?
« Odpowiedź #25 dnia: 15 Październik 2007, 15:43:42 »
tak to był Hitler. ja się chwilowo wycofuję z konkursu bo piszę na zmianę z kakarottem, cop fajne nie jest. Ludzie pisać cytaty!

Offline kakarott

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 58
  • Reputacja: 0
Czyje to słowa?
« Odpowiedź #26 dnia: 15 Październik 2007, 15:50:02 »
no dobraale ja napisac musze więc




Cytuj
Gdybym mówił językami ludzi i aniołów, a miłości bym nie miał, stałbym się jak miedź brzęcząca albo cymbał brzmiący. Gdybym też miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice, i posiadł wszelką wiedzę, i wiarę miał tak wielką, iżbym góry przenosił, a miłości bym nie miał - byłbym niczym. I gdybym rozdał na jałmużnę całą majętność moją, a ciało wystawił na spalenie, lecz miłości bym nie miał, nic mi nie pomoże. Miłość cierpliwa jest, łaskawa jest. Miłość nie zazdrości, nie szuka poklasku, nie unosi się pychą; nie jest bezwstydna, nie szuka swego, nie unosi się gniewem, nie pamięta złego; nie cieszy się z niesprawiedliwości, lecz współweseli się z prawdą. Wszystko znosi, wszystkiemu wierzy, we wszystkim pokłada nadzieję, wszystko przetrzyma. Miłość nigdy nie ustaje /. . . /. .


ciekawe czy ktoś zgadnie tylko nie mówic mi że to piso świete prosze podac testament księgee rozdział

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Czyje to słowa?
« Odpowiedź #27 dnia: 15 Październik 2007, 15:55:25 »
Oczywiście powiedział to ÂŚw. Paweł z Tarsu

Nowy Testament, 2 list do Koryntian (13; 1 - 13)

Offline kakarott

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 58
  • Reputacja: 0
Czyje to słowa?
« Odpowiedź #28 dnia: 15 Październik 2007, 16:07:54 »
pięknie właśnie takich odpowiedzi oczekiwałem nie moge do tego jużnic ując powiem tylko ze wypisane są tu cechy miłości

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Czyje to słowa?
« Odpowiedź #29 dnia: 15 Październik 2007, 16:13:31 »
No więc czas na moją zagadkę, te słynne i znane wszystkim słowa wypowiedział jeden z renesansowych poetów. Któż to?

Cytuj
Polacy nie gęsi i swój język mają

Zhai - oczywiście, zadawaj swoją zagadkę :)
« Ostatnia zmiana: 15 Październik 2007, 18:28:23 wysłana przez Elrath »

Offline Tidus

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 825
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Per Aspera Ad Astra...
Czyje to słowa?
« Odpowiedź #30 dnia: 15 Październik 2007, 16:17:52 »
Jest to Mikołaj Rej < jego cytat   >

Mikołaj Rej (1505-1569) to bardzo ciekawa postać wśród twórców literatury epoki renesansu. Wywodził się z rodziny szlacheckiej, osiadłej na Rusi. Ten samouk (dzieciństwo spędził podobno na polowaniach, rozpoczętą w Krakowie szkołę średnią porzucił po upływie roku, a swój talent artystyczny rozwinął na magnackim dworze Tęczyńskich), aktywny działacz publiczny (zaangażowany przede wszystkim w ruch egzekucji dóbr, ruch reformacyjny oraz posłowanie na sejm) oraz rzutki przedsiębiorca (dorobił się znacznego, jak na tamte czasy, majątku) był zarazem niezwykle płodnym twórcą, pełnym pasji i ciekawości świata. Pozostawił po sobie m.in. liczne misteria (np. "ÂŻywot Józefa"), moralitety ("Kupiec"), dialogi ("Krótka rozprawa między trzema osobami, Panem, Wójtem a Plebanem"), kazania ("Postylla Pańska"). Praca literacka Reja została doceniona już przez jemu współczesnych. Chętnie wydawano jego dzieła i, co najważniejsze, polemizowano z zawartymi w nich poglądami. Rej, jako gorliwy zwolennik reformacji (sam był kalwinem), angażował się bowiem bardzo aktywnie w działania na rzecz szerzenia swojej wiary (zakładał sobory i szkoły), która to działalność przysporzyła mu wielu wrogów, szczególnie w kręgach katolickich. Jego przeciwnicy przedstawiali go jako człowieka niegodnego szacunku, hulakę i awanturnika. Z drugiej strony ceniono Reja za jego wkład w rozwój polszczyzny (pisał bowiem wyłącznie po polsku). "A niechaj narodowie wżdy postronni znają, że Polacy nie gęsi, iż swój język mają". Ta znana deklaracja autora "Krótkiej rozprawy..." tłumaczy najlepiej, dlaczego Reja nazywa się ojcem literatury polskiej.  
__________
Biografia z neta^^
« Ostatnia zmiana: 15 Październik 2007, 16:19:32 wysłana przez Zhai »

Offline kakarott

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 58
  • Reputacja: 0
Czyje to słowa?
« Odpowiedź #31 dnia: 15 Październik 2007, 19:18:48 »
gościu dobrze napisałęs ale mógłbys teraz dac cytat bo jak nie to zrobie to za ciebie




z poważaniem

o  bardzo przepraszam nie doczytałem sory na przyszłośc będe uważał



z poważaniem kakarott

Offline Tidus

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 825
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Per Aspera Ad Astra...
Czyje to słowa?
« Odpowiedź #32 dnia: 15 Październik 2007, 19:38:29 »
Ech kakarott szkoda gadać. Przeczytałeś pierwszy post Iska?

Cytuj
3. Jeżeli przez 24h nikt nie udzieli odpowiedzi organizator zabawy ma obowiązek podać nowe zagadnienie.
Nawet, gdybym nie zadał cytatu, prawo do pisania ma IsentoR i to samo tyczy sie nie dania nowej zagadki mam 24h na jej zadanie
_______________
"W każdym mieszka i dobro i zło, i tylko to drugie jest aktywne."
« Ostatnia zmiana: 15 Październik 2007, 19:39:46 wysłana przez Zhai »

Offline Vertex

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 85
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • everybody lies
Czyje to słowa?
« Odpowiedź #33 dnia: 15 Październik 2007, 19:44:46 »
Cytat: Zhai
"W każdym mieszka i dobro i zło, i tylko to drugie jest aktywne."

Nie jestem pewien ale chyba Bolesław Prus. Czekam na potwierdzenie :P

Offline Tidus

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 825
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Per Aspera Ad Astra...
Czyje to słowa?
« Odpowiedź #34 dnia: 15 Październik 2007, 21:47:58 »
Vertex - dobrze

Oczywiście made in wikipedia...

Pod koniec życia, dzięki ożywionej działalności publicystycznej (głównie w latach 1904-1905) Prus stał się wielkim autorytetem w oczach opinii publicznej. Postrzegano go jako wzorowego reprezentanta postawy zgodnej z założeniami pracy organicznej i utylitaryzmu. Do końca życia pisarz chętnie brał udział w akcjach społecznych i obejmował patronat wielu inicjatyw oraz przedsięwzięć. Został opiekunem sierot z Towarzystwa Dobroczynności, brał udział w spółce zakładającej Seminarium dla Nauczycieli Ludowych w Ursynowie, był prezesem Stowarzyszenia Kursów dla Analfabetów Dorosłych. W swoim testamencie ufundował stypendia dla utalentowanych dzieci pochodzących z ubogich wiejskich rodzin.

Zmarł na atak serca w wieku 64 lat. Jego pogrzeb, który odbył się 22 maja 1912 roku, zgromadził tłumy wielbicieli talentu pisarza i przerodził się w wielką manifestację mieszkańców Warszawy. Prus został pochowany na cmentarzu na Powązkach, gdzie na pomniku, wykonanym przez Stanisława Jackowskiego, znajduje się napis "Serce serc".
« Ostatnia zmiana: 15 Październik 2007, 21:48:16 wysłana przez Zhai »

Forum Tawerny Gothic

Czyje to słowa?
« Odpowiedź #34 dnia: 15 Październik 2007, 21:47:58 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything