Autor Wątek: Zabiorą letnie wakacje?!  (Przeczytany 11649 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline przemekdin

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 0
Zabiorą letnie wakacje?!
« Odpowiedź #20 dnia: 21 Luty 2008, 19:41:03 »
ÂŚWIETNIE. ALLELUJA. NIECH TO SZLAG! Tych którzy uczą się mało, albo wcale< aż tak to nie ruszy. ALE JA UCZE SIÊ PARE P*********H GODZIN DZIENNIE (5-6 CZASEM 7). NAWET W FERIE ZIMOWE NIE MAM WOLNEGO. WAKACJE TRWAJÂĄ DÂŁUGO WIÊC WTEDY MAM CHWILE WOLNEGO. A TU CO?! G***O, A NIE WOLNE.
« Ostatnia zmiana: 21 Luty 2008, 19:43:14 wysłana przez przemekdin »

Offline Altair

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1125
  • Reputacja: 609
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bóg ma nas w opiece
Zabiorą letnie wakacje?!
« Odpowiedź #21 dnia: 21 Luty 2008, 19:43:56 »
Cytat: Boba Fett
Nie inaczej, jak w tytule topicu. Ja napiszę krótko i na temat: właśnie niedawno usłyszałem w telewizji, że nauczyciele wpadli na iście genialny pomysł - chcą zamiast letnich ferii podzielić je na pół i zorganizować podczas... wiosny i jesieni. o_O

Jak dla mnie jest to całkiem idiotyczna koncepcja, którą nie mógł stworzyć nikt inny, jak ktoś pokroju Romana G., który również chciał na siłę zabłysnąć i wprowadzić coś nowego i rozjaśniającego aktualne ,,niezbyt miłe życie uczniów". Człowiek, który to wymyślił najwyraźniej w młodości nigdy nie miał szczęścia do wakacji, a teraz będąc już dorosłym bardziej myśli o swoich potrzebach i zachciankach.
Z tego co wiadomo, informacja ta nie jest jeszcze pewna i nie mogę potwierdzić, że na 100% coś takiego wejdzie w życie.

Chciałbym poznać Wasze zdanie na ten iście ciekawy pomysł chluby naszych szkół - grona nauczycielskiego.


Pragnę ci przypomnieć, że na ten pomysł nie wpadł jakiś ktoś tam, tylko z inicjatywą wyszło wielu dyrektorów oraz nauczycieli. Poza tym, przedstawiasz to jakby miało to sprawić przykrość nam, a nie usprawnić polskie szkolnictwo itp.A jeśli twierdzisz, że każdy pomysł, który tobie się nie podoba ma związek z przykrymi doświadczeniami osób, które go wymyśliły, to cóż... sam sobie odpowiedz co.

A co do pomysłu to wątpię, by został wprowadzony. Właściwie oprócz tej różnicy, że byłyby wielkie komplikacje ze zdawaniem matur, itp. to wiele nie wprowadzi, także jak mówię - pomóc nie może, a zaszkodzić jak najbardziej. Wszelkie próby dostania się na uczelnie itp. w kwietniu są dla w/w uczelni po prostu nie do pomyślenia, z tego co tam mądrzy ludzie w telewizji mówili.

Z punktu widzenia ucznia...
Jestem temu pomysłowi jak najbardziej przeciwny, ponieważ już miałem przyjemność zaczynać rok szkolny 1 września, a kończyć go pod koniec czerwca prawie 11 razy (gdyż jeszcze tego roku, wiadomo - nie skończyłem), bardzo wybiłoby mnie to z rytmu, no i tak samo te "ferie". Co to jest, tydzień wolnego? To tak, jakby (jak to nazwał pewien uczeń na TVNie) dać konającemu z pragnienia pół szklanki wody. Takie coś również wybija z rytmu, gdy uczę się systematycznie 5 dni w tygodniu, a tu nagle bach tydzień siedzenia na dupie, zamiast tych dwóch ostatnich, zwykle najprzyjemniejszych tygodni sierpnia. Ogólnie to ten pomysł wprowadzi zbyt wiele komplikacji, no i będzie dla nas nieprzyjemny, dlatego najzwyczajniej nie mam pojęcia, po co miałoby się takową rzecz wprowadzić...

Cytuj
Ja za to słyszałem zupełnie coś innego... Słyszałem że chcą zabrać ostatnie dwa tygodnie i przełożyć je bodajże na październik. Jeśli w ten sposób by zrobili - jestem za. Dlaczego? Bo jesień jest okresem deszczowym, ponurym, mokrym i takim gdzie się nie chce chodzić do szkoły.

To źle słyszałeś. Na październik i wakacje. Poza tym, okres świąteczny to ok. tydzień wolnego. Dalej - ferie zimowe zaraz po nim - dwa tygodnie. Później - Wielkanoc, a później znowu ferie wiosenne. Takie chodzenie do szkoły w kratkę miałoby zły wpływ na uczniów. A co do pogody - teraz już jest tak, że nawet we wrześniu/październiku jest jeszcze ciepło. A w te dwa gorące, słoneczne tygodnie sierpnia wolałbyś siedzieć w szkole, zamiast wyjechać sobie nad morze, czy też najzwyczajniej porobić coś z kolegami w plenerze, lub powylegiwać się na słońcu na podwórku? (no chyba, że mieszkasz w mieście)

Forum Tawerny Gothic

Zabiorą letnie wakacje?!
« Odpowiedź #21 dnia: 21 Luty 2008, 19:43:56 »

Respev

  • Gość
Zabiorą letnie wakacje?!
« Odpowiedź #22 dnia: 21 Luty 2008, 19:55:33 »
Cytuj
Znam pare takich państw: Niemcy, Słowacja, Francja, chyba jeszcze w Hiszpanii, nie wiem jak w innych krajach bo nie mam tam rodziny.
Jeszcze Wielka Brytania i USA.

Offline Boba Fett

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1566
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wolność jest nieśmiertelna
Zabiorą letnie wakacje?!
« Odpowiedź #23 dnia: 21 Luty 2008, 21:20:55 »
Cytuj
Poza tym, przedstawiasz to jakby miało to sprawić przykrość nam, a nie usprawnić polskie szkolnictwo itp.A jeśli twierdzisz, że każdy pomysł, który tobie się nie podoba ma związek z przykrymi doświadczeniami osób, które go wymyśliły, to cóż... sam sobie odpowiedz co.
Pisałem pod presją chwili, czyli w momencie, kiedy ledwo usłyszałem to w telewizji, a więc nie dziwota, że tak pisałem, gdyż byłem rozdrażniony, jako uczeń polskiego liceum. Dla mnie ten pomysł jest kompletnie poroniony z kilku powodów. A najśmieszniejsze jest to, że Ci co będą chcieli to wprowadzić nie zadadzą sobie najmniejszego trudu, by zapytać o zdanie tę grupę ludzi, którą w największej mierze dotyczy całe to przedsięwzięcie - czyli uczniów. Powinniśmy mieć prawo wypowiedzieć się na ten temat, jednakże tak, by nasze opinie zostały wzięte poważnie pod uwagę.
Możliwe, że chcemy jak najbardziej scalić się z tą UE (patrz: niecierpliwienie się na pojawienie euro w naszych portfelach), może nawet ktoś tam z góry chce się przypodobać i pokazać, że i my potrafimy w naszych szkołach coś takiego zrobić, jak już jest w innych państwach, ale dla mnie jest to raczej nie do pomyślenia, bowiem tutaj w głównej mierze chodzi o nas i nasze dobro.

A tak na smaczek: nauczyciele nie mają tak, że 20 czerwca i baj, baj maszkaro. Z tego co mi kiedyś mówiła mama mojego kolegi (jest dyrektorką w szkole), belfrowie mają jeszcze około miesiąca pracy od rozpoczęcia naszych wakacji. A więc tutaj sprawa się nieco komplikuje w związku z ich pozycją w całej tej sprawie.
« Ostatnia zmiana: 21 Luty 2008, 21:51:12 wysłana przez Boba Fett »

Offline Altair

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1125
  • Reputacja: 609
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bóg ma nas w opiece
Zabiorą letnie wakacje?!
« Odpowiedź #24 dnia: 21 Luty 2008, 23:03:14 »
Cytat: Boba Fett
Możliwe, że chcemy jak najbardziej scalić się z tą UE (patrz: niecierpliwienie się na pojawienie euro w naszych portfelach),

No i tu jest pies pogrzebany - unia powinna łączyć ludzi, narody na podstawie wspólnych poglądów, wzajemnego wspierania się itd. a nie narzucać "zróbcie to, zróbcie tamto, zróbcie sramto i zamknąć mordy bo dotacji nie damy". Zatem masz całkowitą rację...

Cytat: Boba Fett
najśmieszniejsze jest to, że Ci co będą chcieli to wprowadzić nie zadadzą sobie najmniejszego trudu, by zapytać o zdanie tę grupę ludzi, którą w największej mierze dotyczy całe to przedsięwzięcie - czyli uczniów.

No nie wiem, czy takiego najmniejszego, jednak trafiłeś w samo sedno. Pomijając nawet to, że to strasznie okropnie bardzo skomplikuje system szkolnictwa, że wszelkie egzaminy maturalne, pogimnazjalne, itp. będą musiały zostać przeniesione, zamieszanie jakby Respevowi się komputer zepsuł, że nie ma żadnych powodów przemawiających "za", to do jasnej cholery, kto wreszcie spyta o coś nas? Może i nie jesteśmy pełnoletni, ale do jasnej cholery, szkoła nie jest więzieniem i skoro edukacja jest przymusowa, powinniśmy chociaż mieć coś do powiedzenia, wszak to my stanowimy główny i najważniejszy "składnik" szkolnictwa. Jakby nie patrzeć, to nauczyciele dzięki nam mają prace   . Dlatego kolejny projekt, który nas dotyczy i kolejny projekt, który zostanie wprowadzony, lub nie wprowadzony nie zważając na nasze zdanie.

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Zabiorą letnie wakacje?!
« Odpowiedź #25 dnia: 21 Luty 2008, 23:25:03 »
Jestem kategorycznie przeciw... Rok szkoły miał by się zacząć 15 sierpnia, kurde to 2 dni po urodzinach miał bym iść do Sql? To jest jak najbardziej głupi pomysł. Bo patrzcie, przychodzimy w sierpniu, uczymy się, gdy nabierzemy prędkości w tematach to 2 tygodniowa przerwa.. i znów przychodzimy do Sql znużeni i zmęczeni i znów się rozpędzamy z tematami i znów 2 tyg wolego... Chore, zresztą przez 2 tyg nie da się odpowiednio wypocząć. Ja ogłaszam wszem i wobec, że jeżeli takie coś wejdzie w życie to raczym strajk... Od kiedy zacząłem edukacje w zerówce P.S.P. w Zgłowiączce wszytko było normalnie, kończyliśmy w czerwcu, zaczynaliśmy we wrześniu. I tak ma zostać. Mój sprzeciw!!!

PzDr

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Zabiorą letnie wakacje?!
« Odpowiedź #26 dnia: 21 Luty 2008, 23:30:01 »
To tyko pomysł. Weźcie pod uwagę to, że Polacy jak zwykle robią dużo szumu a rzadko wprowadzają coś w życie. Tak będzie też pewnie w tym przypadku. Przyplątało się kilku dyrektorów na czele z politykiem, który rozgłosił cudowny pomysł i ma dzięki temu rozgłos. Trochę się pokłócą, posprzeczają i pomysł oddalą bo reszcie nauczycieli nie będzie pasować. Oczywiście kłócąc się tak przez jakiś czas nikt nie zapyta o zdanie uczniów. No ale tak już bywa.

Odnośnie idei krótszych wakacji. Głupota bo inaczej nie da się tego nazwać. Jak chcę sobie zrobić wolne na wiosnę lub w zimie to choruje i wypoczywam.  Nie trzeba mi specjalnie skracać wakacji i przenosić dni w inne terminy. Poza tym w maju jest już gorąco i w szkole siedzieć się za bardzo nie chce. A co dopiero w takim sierpniu, gdzie słoneczko daje się o wiele bardziej we znaki.

Offline Nero

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 133
  • Reputacja: 0
Zabiorą letnie wakacje?!
« Odpowiedź #27 dnia: 22 Luty 2008, 07:01:51 »
Co do odpowiedzi Isentora to dużo szumu robili także z mundurkami i jakoś ja i wiele wiele innych chodzi w tym mundurku. Ale jednak masz trochę racji.

 A co do tematu: Sądze, że ten pomysł jest chory. Wakacje są po to, żeby odpocząć od szkoły i nabrać energii do nauki w kolejnym roku szkolnym. Nie wiem czy nauczycielom chciało by się siedzieć gdy jest ciepło na lekcjach. Jak dla mnie ten pomysł jest idiotyczny i mam nadzieje, że nie wiejdzie w życie.

PzDr i szacuneczek  

Offline Arti

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 739
  • Reputacja: 572
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Zabiorą letnie wakacje?!
« Odpowiedź #28 dnia: 22 Luty 2008, 20:09:03 »
Och, to jest genialny pomysł, naprawdę świetny, nie ma to jak siedzenie na nudnej lekcji matematyki w samym podkoszulku, w klasie w której są pootwierane wszystkie okna, do tego 80% uczniów nie skupia się na lekcji tylko patrzy w okno i wspomina, jak tego samego dnia, rok temu był na wakacjach z rodziną, wędrował po Wawelu i kąpał się w chłodnym jeziorze/stawie/basenie, a nie pocił się w szkole.

Zresztą wakacje i tak są źle zbudowane, bo już maj-czerwiec się nie chce uczyć, bo jest ciepło i ciągnie do "natury" a nauczyciele i tak naciskają jeszcze mocniej, bo to czas popraw i tym podobnych.

Jestem pewien, że to nie przejdzie bo politycy nie są na tyle głupi by to zrobić, ale pozostaje Katarzyna Hall, nasza kochana minister, która odebrała dzieciom rok z życia wprowadzając ustawę o obowiązkowym chodzeniu do przedszkola....

No cóż, życie jest tak kochane, że czasami nie warto się interesować niektórymi rzeczami, bo one zniknął szybciej niż się pojawiły...



Offline Walar

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 472
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Live together, die alone.
Zabiorą letnie wakacje?!
« Odpowiedź #29 dnia: 22 Luty 2008, 20:14:19 »
Eeee, a ja wam powiem że to jakaś kolejna sensacyjka rozgłoszona tylko po to żeby ludzie mieli o czym gadać i o co się kłócić. Co jakiś czas musi się trafić jakiś idiota, który zrobi jakąś głupotę, narobi szumu w mediach a po wszystkim zniknie (patrz: nielegalne prace domowe, niedawna sprawa Wrocławia itp.)

Offline Ponurak

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1408
  • Reputacja: 1170
  • Płeć: Mężczyzna
  • Podaj sobie...
Zabiorą letnie wakacje?!
« Odpowiedź #30 dnia: 22 Luty 2008, 20:14:54 »
Jeśli prawdą jest to co mówił Respev to przeżyję. Ale jeśli prawdą będzie to co mówi Boba to idę wyciąc kilka młodych lasów i wyciągnąc mój nóż i zacząc ostrzenie. Nadchodzi era palowania panie i panowie.

Offline Baś-ka

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 706
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • No justice, no peace, fuck the police!
Zabiorą letnie wakacje?!
« Odpowiedź #31 dnia: 22 Luty 2008, 20:19:17 »
Cytuj
wiesz co? Ty jesteś jedną wielką bzdurą! słuchaj to co ci podałam to jedyne programy w których wypowiadaja się różni ludzie a inne programy są upolitycznione na korzyść PO. O ! teraz sobie zobacz jaki jesteś nizbyt madry pod tym wzgledem. Soory hellow... ale nie chce mi się z toba gadać.

Wiesz co? Zachowujesz się jak niedojrzała dziewczynka która myśli że wszystkie rozumy pozjadała, i że tylko ona ma racje a wszyscy są głupi bo nie myślą jak ty. Nie mówię że piszesz same bzdury, tylko po prostu nie możesz dopuścić faktu że nie masz racji. Nie będę już offtopował bo i tak zaraz napiszesz że jesteśmy głupi i że tylko ty masz rację.

Offline Walentin

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 322
  • Reputacja: 15
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Zabiorą letnie wakacje?!
« Odpowiedź #32 dnia: 22 Luty 2008, 20:49:53 »
Wiesz co? Ja nie powiedziałam ze tylko ja mam racje. a widzisz/ zatkało nie wiesz czym się wybronić więc gadasz ze jestem nie dojrzała itp. Wiesz co? To ty jesteś nei dojrzały!

Offline VwB

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 60
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Niczym feniks z popiołów
Zabiorą letnie wakacje?!
« Odpowiedź #33 dnia: 22 Luty 2008, 20:59:05 »
Proszę o powrócenie do tematu, gdyż nie jest to temat o PO i PiS, tudzież o tym kto jest bardziej dojrzały/niedojrzały, tylko o projekcje skrócenia wakacji. Wszystkie spory proszę o załatwienie przez PW.

Offline Gal Anonim

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 105
  • Reputacja: 0
Zabiorą letnie wakacje?!
« Odpowiedź #34 dnia: 22 Luty 2008, 22:38:07 »
No fakt zrobiliśmy to małego offtopa, ale ktoś już go zdaje się usunął...

Tak więc dopiszę jeszcze to co poprzednio było tylko krótkim akapitem w moim offtopowym poście, mianowicie: zgadzam się z Isentorem, to jest tylko pomysł o którym niedługo przypuszczalnie wszyscy zapomną. Jak już o wielu dziwnych pomysłach dotyczących szkolnictwa.
Aha poszperałem trochę na onecie i coś o tym znalazłem. Pomysł został zgłoszony przez grupę dyrektorów do Ministerstwa Edukacji. Minister Katarzyna Hall stwierdziła, że jest on warty rozpatrzenia, ale zaznaczyła też że trzeba do niego podejść z dużą ostrożnością, chociażby dlatego że w Polsce przyjęlo się już 2 miesiące wakacji letnich, a Polacy tego typu zmian nie lubią. Ponadto specjaliści twierdzą, że coś takiego wprowadzi chaos w systemie edukacji.


Offline pseudo16

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 0
Zabiorą letnie wakacje?!
« Odpowiedź #35 dnia: 23 Luty 2008, 11:02:13 »
[size="7"][/size]KIT!!! to bez sensu przeciez wogole nie będzie czasu żeby gdzies wyjechac jeden miesiac to lipa . a po drugie pol rocze szybko plynie i ta przerwa wogole nie jestr potrzebna

Forum Tawerny Gothic

Zabiorą letnie wakacje?!
« Odpowiedź #35 dnia: 23 Luty 2008, 11:02:13 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything