Autor Wątek: Khorinis vs. najemnicy  (Przeczytany 35757 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Semaj

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 26
  • Reputacja: 2
Khorinis vs. najemnicy
« dnia: 01 Czerwiec 2006, 18:09:00 »
Jak wiadomo przy zadaniu z uwolnieniem Benneta jest mowa o tym że gdyby jednak go powiesili to Lee wziąłby "paru"chłopaków i go pomścił.
 Jak myślicie kto by wygrał gdyby najemnicy zaatakowali Khorinis? Moim zdaniem miasto zdecydowanie by wygrało. Pomijam nawet fakt iż miasto posiada mury obronne itd. Paladyni są zdecydowanie lepszymi wojownikami nię Najemnicy.Farma Onara jest też zdecydowanie mniej liczna, a i wieśniacy na pewno by nie zaatakowali.

Khorinis:

-Lepsze odddziały
-Większa ilość jednostek
-Usytuowanie
-Posiada Magów

Farma Onara:

-Większe morale, spowodowane chęcią zemsty

Tak o to moim zdaniem wyglądają zalety obu frakcji, jak widać miasto zdecydowanie by się obroniło przed najeźdźcami z farmy (fajnie to brzmi).Co Wy o tym sądzicie?
« Ostatnia zmiana: 11 Czerwiec 2007, 19:35:13 wysłana przez Trivet »

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Khorinis vs. najemnicy
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Czerwiec 2006, 19:53:11 »
Jeśli Lee zrobiłby tak jak ty to opisałeś, czyli ruszył wraz z najemnikami na miasto w biały dzień a do tego z pełnym uzbrojeniem. Nawet niemiałby czego tam szukać. Ale Lee to mądry dowódca więc zrobiłby pewnie tak jak ja...

Przebieramy Nejeminków w płaszcze lub inne szaty okrywające zbroje. Wysyłamy ich do miasta małymi grupkami co jakiś czas. Do tylkej bramy oczywiście. Przedstawiać się mają jako chłopi bądź żeglarze statku który niedawno przybili do brzegów Khorinis. Gdyby strażnicy nękali ich pytaniami odpowiadać że chcą się zabawić i upić jak każdy wilk morski podczas postoju. Gdyby zadali pytanko dla czego nie przybili do portu kazał bym im odpowiedzieć ze port pełen jest złodzieji i boją się o towar który przeworzą.
Więc gdy już znajd? się w mieście, czatują w karczmach lub innych miejscach. Po pólnocy na cichacza neutralizują strażników patrolujących miasto. Wpadają do domu sędziego mordując go w śnie. Podobnie robić z gubernatorem oraz z Lordem Hagenem itd. By niedopuścić do odwetu wlewają fiolkę cyjanku do kotła z jedzeniem. Zatruwaja również inne pożywienie. Gdy Paladyni się przebudzą na 1 rzut oka nic nie zauwarzą, poprostu przemęczeni chcą dłużej pospać. Jedzą śniadanie przy czym padają jak muchy. Chwile po tym wpada Lee przejmując kontrole w mieście.
« Ostatnia zmiana: 23 Sierpień 2006, 13:47:09 wysłana przez Arthas »

Forum Tawerny Gothic

Khorinis vs. najemnicy
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Czerwiec 2006, 19:53:11 »

Offline Semaj

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 26
  • Reputacja: 2
Khorinis vs. najemnicy
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Czerwiec 2006, 20:42:06 »
Tak, owszem, Twój plan jest bardzo dobry. Jednak mi chodziło bardziej o takie Gothicowe realia .:] Jak już pisałem w bezpośrednim starciu Lee i jego drużyna nie miałaby szans. Powrócę jeszcze do Twojego planu, jak wiadomo Najemnicy to dość jakby to powiedzieć "dzicy"ludzie, ze swoją chęcią zemsty mogliby nie wytrzymać napicia i zrobić rozróbe. Więc nie wiem czy ten plan by się powiódł. Niemniej jednak pomysł ciekawy i wart dalszej dyskusji. ;)
« Ostatnia zmiana: 23 Sierpień 2006, 13:49:49 wysłana przez Arthas »

Offline Terpace

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 0
Khorinis vs. najemnicy
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Czerwiec 2006, 19:22:10 »
Lee napewno zaatakowałby ich wszystkich w środku nocy mieby wtedy o wiele większe szanse nie zapominajmy również że Lee był kiedyś generałem więc napewno by wszystko szczegółowo zaplanował i napewno by wygrał
« Ostatnia zmiana: 23 Sierpień 2006, 13:55:32 wysłana przez Arthas »

Offline Charnel

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 51
  • Reputacja: 0
Khorinis vs. najemnicy
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Czerwiec 2006, 20:25:56 »
i wy myślicie że Lee by tak w środku dnia sobie wszedł i zrobił rzeź swoich ludzi ? ja raczej myśle że by się z ekipą wieczorem po cichaczu wdarł do portu i zaatakował.
« Ostatnia zmiana: 23 Sierpień 2006, 13:56:28 wysłana przez Arthas »

Offline Arthas

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 756
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
Khorinis vs. najemnicy
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Czerwiec 2006, 20:18:34 »
Ehhh....troszkę zeszliście z tematu, ale nie ja jestem tu modem :P. Wracając do tematu, dużo by się działo, gdyby kowal Bennet został powieszony. Znając Lee, szukałby on zemsty i chciałby pomścić kowala poprzez atak na miasto. Wiemy, że w mieście stacjonuje duży oddział paladynów, którzy są wyśmienitymi wojownikami, wspartymi przez boga Innosa, z pewnością magowie ognia by do nich dołączyli i im pomogli w takiej sytuacji. Nie można też zapomnieć o straży, która także jest jakąś alternatywą i obroną. Dochodzą do tego jeszcze obywaltele i wszyscy ludzie, którzy nie byliby w tym ataku bezstronni. A najemników jest garstka, nie wszyscy są posłuszni Lee i nie potraktowaliby zapewne tej sprawy powaznie. Na ich korzyść może przemawiać fakt, że jeśli już zaczęliby mordować, to z zimną krwią i bez skrupułów. Podsumowując, jeśli chodzi o liczbę i ilość, zdecydowanie szala zwycięstwa przemawia za miastem i paladynami. Kolejnym mankamentem jest to, ze to najemnicy by atakowali, a nie na odwrót. Miasto jest otocznoe ogromnymi murami obronnymi i szczelnie pilnowane, co uniemożliwia zmasowany atak kilkorga niezbyt silnych najemników. Lee musiałby zastosować jakiś podstęp i wejść do miasta "po kryjomu". Np. przebrać się za kogoś, przekupić straż, co raczej jest mało prawdopodobne, znaleść może jakieś tajemne przejście w murach Khorinis, lub wedrzeć się tam po drabinach, czy linach. Istnieje również dojście od strony morza, ale wtedy byy generał musiałby posiadać wodny środek transportu. W innym wypadku portowe miasto jest nieosiągalne i zadnym sposobem nie udałoby się paru dzielnym najemnikom dostać do niego i zrobic rzeź. Mołe pomoc łowców smoków zmieniłaby tą sytuacją, lecz i tak uważam, że zwycięstwo byłoby po stronie Khorinis.
« Ostatnia zmiana: 18 Sierpień 2006, 11:23:12 wysłana przez Arthas »

Offline Maksous

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 259
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
Khorinis vs. najemnicy
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Czerwiec 2006, 22:22:18 »
Chciałem dodać że zbroja łowcy smoków jest takka sama jak paladyna a poza tym Lee nie zaatakowałby tak żeby wszyscy słyszeli mogli miec plan np lowcy i najemnicy atakują z bramy wiesniacy są jako baranki czyli idą na śmierć byle ich atakowali a nie łowców a Lee z chłopakami (naszymi kumplami) niepostrzeżenie wdarł by się do khorinis gdzie nikogo prawie nie będzie bo wszyscy będą przy bramie i zaatakują od tyłu.
Nadal myśle, że najemnicy by wygrali
« Ostatnia zmiana: 23 Sierpień 2006, 14:15:10 wysłana przez Arthas »

Offline Seth

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 135
  • Reputacja: 11
    • Karta postaci

Khorinis vs. najemnicy
« Odpowiedź #7 dnia: 02 Lipiec 2006, 14:25:35 »
Moim zdaniem Lee by nie posłał ludzi na pewno śmierć, na pewno by miał jakiś plan. Atak by przebiegał noco kiedy wszyscy śpią tylko nocna zmiana patroluje miasto a co do uderzenia myśle, że pierwszym miejscem by było górne miasto najemnicy podeszli by pod brame która leży najbliżej wejścia do GM i zatakowali . Takie jest moje zdanie.
« Ostatnia zmiana: 23 Sierpień 2006, 14:17:09 wysłana przez Arthas »

Offline Insiderth

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 74
  • Reputacja: -2
Khorinis vs. najemnicy
« Odpowiedź #8 dnia: 16 Lipiec 2006, 16:02:10 »
Zgadzam się z tobą Hobgoblin ja tak samo myślę. Lee nie poszedł by ze swoimi ludzmi w dzień ponieważ nie mieliby wtedy zbytnio szans. Z kilku powodów.

1. Ludzie którzy by byli właśnie wtedy na drodze też by walczyli.
2. Więcej straży jest wtedy w mieście.
3. Większa ilość Paladynów.
4. ÂŁatwiej ich zobaczyć.

I to na razie tyle. Cztery powody powinny wystarczyć.
« Ostatnia zmiana: 23 Sierpień 2006, 14:18:23 wysłana przez Arthas »

Offline Arkhan

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1117
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
Khorinis vs. najemnicy
« Odpowiedź #9 dnia: 16 Lipiec 2006, 23:20:58 »
Atak Generala Lee i calej ekipy najemnikow w bialy dzien rownalo by sie atakiem chrzaszcza na orka elite :P
Hmm gdybym byl generalem Lee, to w nocy bym wyslal konwoj do Khorinis, pelen najemnikow przebranych w stroje wiesniackie, a pancerze by byly sprytnie ukryte, bym zakomunikowal ze potrzebujemy jednodniowy przechow towaru w magazynie...poznej nocy bysmy zaczeli masowe morderstwa w khorinis...:P

Z wyrazami szacunku...;]

Offline Misiek

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: 0
Khorinis vs. najemnicy
« Odpowiedź #10 dnia: 17 Lipiec 2006, 18:06:26 »
Taa oczywiście masowe mordy :D:D:D Niby jak najwyzej w dolnej części co i tak jest trudne, paladyni w porcie nie spia wogole a mamy tez ludzi ktorzy patroluja miasto wiec straz wystarczyloby zeby krzykla i juz wszyscy by sie obudzili
« Ostatnia zmiana: 23 Sierpień 2006, 14:19:07 wysłana przez Arthas »

Offline Maksous

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 259
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
Khorinis vs. najemnicy
« Odpowiedź #11 dnia: 18 Lipiec 2006, 21:11:38 »
Cytuj
Atak Generala Lee i calej ekipy najemnikow w bialy dzien rownalo by sie atakiem chrzaszcza na orka elite :P

To mi dało do myślenia

Otóż orkowie podobno chcą zaaatakować miasto a gdyby Lee wybrał moment kiedy orkowie atakują zrobiliby niezłą partaninke ale by przegrali byłyby  także spore zniszczenia i uszczerbek na zdrowiu żołnierzy po ataku Lee z chlopakami weszliby sobie do zamku i dobili pozostałych.
Nadal trzymam za Lee.
« Ostatnia zmiana: 23 Sierpień 2006, 14:20:16 wysłana przez Arthas »

Offline Misiek

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: 0
Khorinis vs. najemnicy
« Odpowiedź #12 dnia: 19 Lipiec 2006, 10:29:22 »
Ehhh wy wciąż wierzycie iż Lee z garstką wojowników może pokonać świetnie przygotowane miasto ?? :D EH nawet gdyby orkowie zaatakowali to watpie zeby przy okazji nie zaatakowali farmy ktora jest po drodze :/ przeciez oni chca wybic wszystkich ludzi wiec mysle ze :
1. Zniszczyliby Farmy
2. Oblezenie Klasztoru
3. Atak na miasto

TO jest podstawowa strategia : Odciac wrogom zaopatrzenie i obnizyc morale Napewno gdyby klasztor upadl (chociaz watpie) to fakt iz Magowie Ktorzy sa poblogoslawieni przez Innosa zgineli obnizylby morale do tak niskiego stopnia ze orkowie mogliby poprostu wejsc do miasta i wymordowac wszystkich
« Ostatnia zmiana: 23 Sierpień 2006, 14:20:49 wysłana przez Arthas »

Offline ZewNocy

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Reputacja: 0
Khorinis vs. najemnicy
« Odpowiedź #13 dnia: 26 Sierpień 2006, 21:21:34 »
Po pierwsze Lee napewno by poczekal az Lord Hagen wraz ze swym odzialem paladynow wyruszylby do Gorniczej Doliny wspomoc Garonda Po drugie zajal by wszystkie farmy by odciac miasto od dostaw zywnosci . Po trzecie zorganizowalby napad w pod oslona nocy wybijajac pokolei straznikow  

Offline Bezimienny

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
Khorinis vs. najemnicy
« Odpowiedź #14 dnia: 01 Wrzesień 2006, 20:07:58 »
ja uważam że Lee by wygrał


Niestety, ale muszę cię ukarać warnem za bezsensowne spamowanie. [Arthas]
« Ostatnia zmiana: 01 Wrzesień 2006, 20:40:14 wysłana przez Arthas »

Offline Ret Sam

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 142
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
Khorinis vs. najemnicy
« Odpowiedź #15 dnia: 19 Wrzesień 2006, 20:32:25 »
Dopuki Lee będzie  przywódcą najemników to do takiej wojny napewno nie dojdzie.Jednak gdy by mu coś odbiło albo Sylvio by został przywódcą najemników to kto wie...
Nawepwno wygrali by Strażnicy/Paladyni.Największym plusem u nich jest to że mają 10 razy większe odziały niż najemnicy.Armia królewska ma poza tym lepsze (troche  )zbroje.Najemnicy/ÂŁowcy Smoków mają zato lepsze miecze.Ale napewno puki Lee będzie przywódcą najemników to do wojny nie dojdzie...

Pozdrawiam!!!

Offline Kapi Pogromca

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 128
  • Reputacja: 0
Khorinis vs. najemnicy
« Odpowiedź #16 dnia: 21 Wrzesień 2006, 19:47:04 »
Ja sądzę, żę obie strony mogłyby wygrac. Najemnicy nie walczyliby napewno w otwartej walce. Walka przy murach miasta to szaleństwo. Myślę, że Lee wysłałby skrytobójców aby zabic najważniejsze osoby w mieście,k wtedy nastąpiłby nagły spadek moralów u Straży i Paladynów. Myślę, że Lee nie chciałby wybijac calego miasta tylko najważniejsze osoby które przyczyniły się do śmierci Benetta   . Ale gdyby Straż się dowiedziała ( nie wiem z kąd ) o tym i wytropiłaby ich ( wątpię, żeby bili zdolni bo Bezio im wszystko załatwiał a sami nie ruszali swoich czterech liter ze stołków ) to napewno stałoby się im to samo co Benettowi. Taka jest moja teza.

Pozdro.

Offline Jasio

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 32
  • Reputacja: 0
Khorinis vs. najemnicy
« Odpowiedź #17 dnia: 24 Wrzesień 2006, 07:34:01 »
Gdyby zaatakowali w dzień, już po chwili ich by nie było. Lee podzieliłby wszystkich na 3 grupy, 1 podeszła by do wschodniej bramy, 2 do zachodniej, 3 odeszłaby zamek i przypłynięła morzem, niezapominajmy że w mięście jest też Lares i Diego, są sprytni i cicho wykonują swoją robotę. Lare idzie zabić strażników przy jednej bramę, Diego przy drugiej, na sygnał ludzie Lee wkraczają do miasta i po cichu eliminują strażników i paladynów.

Offline Laress

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 51
  • Reputacja: 0
Khorinis vs. najemnicy
« Odpowiedź #18 dnia: 24 Wrzesień 2006, 11:23:10 »
Gdybym byl lee zrobil bym to tak :

podkradl bym sie do ratusza w przebraniach lub cos tym stylu !
wyrżną bym wszystkich paladynów w ratuszu ! (oczywiście pod osloną nocy)
Porwał bym hagena i gubernatora za których ich życie bym zażądał żeby wszyscy paladyni w miescie się poddali i żucili broń !
Potem by Lee se wybrał jak chce sie mścić  

troche prostacki plan ale mi sie spieszylo :/ i wychodzilem z domu :P !

Offline RdzewekPL

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
Khorinis vs. najemnicy
« Odpowiedź #19 dnia: 24 Wrzesień 2006, 11:33:32 »
No cóż jesłi chodzi o łowców smoków to raczej tylko cipher, Rod i gorn by pomogli bo reszta to takie idiotki jak sam sylvio ;).

Ale to możliwe że łowca smoków połozy paladyna (jak mamy questa że Keroloth zgubił sakiewke to zawsze loadowałem po bitwie z Janem i tak iagle z 20 razy to wynik był taki --Keroloth 4, Jan 16--)
Więc to raczej świadzy o tym że łowca smoków góruje nad pladkiem :)))


PZDR

Forum Tawerny Gothic

Khorinis vs. najemnicy
« Odpowiedź #19 dnia: 24 Wrzesień 2006, 11:33:32 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top