Autor Wątek: System walki w G4  (Przeczytany 6905 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline szczotex

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 116
  • Reputacja: 0
System walki w G4
« dnia: 27 Sierpień 2007, 10:18:35 »
Witam

Chciałbym sie was zapytać w tym temacie jaki według was bedzię ten nowy system walki wprowadzony przez firme SpellBound. Ja bym chciał aby był podobny do tego ze Star Wars Jedi Knight Jedi Academy lub Fable, aby mozna było sie przeturlać po ziemi aby uniknąć ciosu przeciwnika wykonać pchnięcie gdy stoimy tyłem i żeby były możliwe jak w G1 czy G2 ataki z boku. Wypowiadajcie się na ten temat.

PZDR szczotex
« Ostatnia zmiana: 27 Sierpień 2007, 10:19:20 wysłana przez szczotex »

Offline Onar

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 239
  • Reputacja: -3
System walki w G4
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Sierpień 2007, 11:16:43 »
Mi sie wydaje ze w gothic 4 bedzie ten sam styl walki co w gothic 3 tylko że nieco ulepszony. Ale chciałbym zeby był taki styl walki jak mówi szczotex tzn. Żeby były mozliwe ataki z boku, ataki z wyskoku, ataki z przewrotem,  ataki z obrotem itp.
« Ostatnia zmiana: 27 Sierpień 2007, 11:17:01 wysłana przez Onar »

Forum Tawerny Gothic

System walki w G4
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Sierpień 2007, 11:16:43 »

Offline Nero

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 133
  • Reputacja: 0
System walki w G4
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Sierpień 2007, 11:28:20 »
Ja chciałbym aby styl walki był taki jak w Gothic 3 ale ulepszony   .
Fajnie było by gdyby można było robić różnie kombosy    
Było by super gdyby podczas ataku można było się przemieszczać i robić jakieś ataki z boku, z wyskoku itp.

Mam nadzieje, że Gothic 4 zostanie dobrze zaprogramowany i nie zawiedzie oczekiwań fanów!!

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

System walki w G4
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Sierpień 2007, 11:55:07 »
No to was zmartwię system walki zostanie stworzony od nowa, od podstaw. Będzie całkowicie inny niż dotychczas. Podobno ma być leszy. Ma posiadać więcej animacji, różnorodnych ciosów oraz combosów. Dyskusja na dzień dzisiejszy o czymś o czym dopiero napisano jest jak wróżenie z fusów. Radzę poczekać do publikacji wersji alfa - może zaprezentują system walki.

Offline mahones

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Reputacja: 0
System walki w G4
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Sierpień 2007, 14:28:19 »
Ja, myślę że system walki w Gothic 4, będzie bardzo podobny do G3. Tak samo było z Gothic jeden, a potem z Gothic II system walki w tych dwóch częściach, był niemal że taki sam. Więc, tak mi wydaje się że będzie tak samo z Gothic III oraz Gothic IV, aczkolwiek nie jestem do końca pewien z tym.

Offline teken_f

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 109
  • Reputacja: 0
System walki w G4
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Sierpień 2007, 15:12:47 »
chcialbym aby w systemie walki bylo cos w stylu, ze np zręczność (lub jakis inny parametr np kondycja) miały wplyw na walke, ze np jezeli bohater ma tej "kondycji" 100+, bedzie mogl  np nauczyc sie ataku z wyskoku lub czegos innego, aby ten nie bylo to tylko ubogie w "doświadczenie walki bronią x" tylko aby kilka parametrow wplywalo na styl walki xD Ale mam fantazje ...
« Ostatnia zmiana: 27 Sierpień 2007, 15:13:25 wysłana przez teken_f »

Offline Meterosexual

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 32
  • Reputacja: 0
System walki w G4
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Sierpień 2007, 00:57:27 »
Mam nadzieje, że system walki będzie taki jak w Assasins Cread. Jest podobny do tego z Princ of Persia z mieszanką devil may cry 3. Ale wszystko sie okaże jak wyjdą pierwsze trailery

Offline Resio

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 56
  • Reputacja: 0
System walki w G4
« Odpowiedź #7 dnia: 29 Sierpień 2007, 07:51:20 »
Cytat: Onar
Mi sie wydaje ze w gothic 4 bedzie ten sam styl walki co w gothic 3 tylko że nieco ulepszony. Ale chciałbym zeby był taki styl walki jak mówi szczotex tzn. ÂŻeby były mozliwe ataki z boku, ataki z wyskoku, ataki z przewrotem,  ataki z obrotem itp.

Trudno mówić o atakach z wyskoku gdy twój bohater ma na sobie pół tony stali..  

Offline Morti

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 0
System walki w G4
« Odpowiedź #8 dnia: 29 Sierpień 2007, 09:39:56 »
Cytat: Resio
Trudno mówić o atakach z wyskoku gdy twój bohater ma na sobie pół tony stali..

ta ale ja w GII nosiłem najcięszy pancerz i jakoś mogłem skakać wspinać się to i też da się walczyć z góry :D

ale super by było gdy można by było w czasie bitwy kucnąć i walnąć  albo taki sposoby walki jak wymienione wyzej

Offline Kirgo32

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 312
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Nawet piekło ma swoich bohaterów."
System walki w G4
« Odpowiedź #9 dnia: 29 Sierpień 2007, 13:27:15 »
Chciałbym, aby w Gothic 4, system walki podobny był do tego z Gothic 3, ale z większą ilością kombosów.ÂŻeby każdego kombosu można było się osobno nauczyć i powinno być kilka rodzajów bloków.Kombosy powinny być osobne na każdego przeciwnika np. kombos na orka, kombos na wilka , kombos na pełzacza.

Offline Resio

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 56
  • Reputacja: 0
System walki w G4
« Odpowiedź #10 dnia: 29 Sierpień 2007, 15:26:45 »
Przyjemnie było by gdy G4 miał bt cechy obliviona , ograniczony ekwipunek i  gdy nosimy ciezkie zbroje nasze ruchy są ograniczone .Mozna oczywiscie to zmienić poprzez trenig z cięzkimi pancerzami.

Offline Asassyn

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
System walki w G4
« Odpowiedź #11 dnia: 02 Wrzesień 2007, 22:27:30 »
Było by wypas jak by można walczyć jak w gothicu 3 tylko bardziej płynny  i realistyczny :D
Taki Jak G3 że nie atakują cie wszyscy na raz tylko po kolei szczególnie ważne podaczas walkiz orkami :D

Offline Ankh-Morpork

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 183
  • Reputacja: -2
System walki w G4
« Odpowiedź #12 dnia: 02 Wrzesień 2007, 22:38:38 »
Ja osobiście nie chciałbym żadnych zmian w systemie walki w G4. Chciałbym, by był taki sam jak w G3, ponieważ jest wygodny i mi odpowiada. A jeżeli miałby byc zmiany, to minimalne, aby sie aż tak nie różniło od G3. Ale czas pokaże, czy mam dobre nadzieje...
pzdr.- Ankh-Morpork

Offline Thorbjørn

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 251
  • Reputacja: 32
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

System walki w G4
« Odpowiedź #13 dnia: 03 Wrzesień 2007, 14:19:34 »
Według mnie będzie to zakres w myszy np. prawy i 2 x lewy to atak pchnięcie.

Sam prawy dobry atak , w przytrzymaniu dłuższy atak , tak samo z szybkim atakiem

ÂŁuk ... Myślę , że będzie można nałożyć na cięciwę kilka strzał i naciąganie prawym , a lewy to wypuszczanie strzały.


Hmm. Przydałoby się coś do walki na piąchy np. przyłożenie gościa do ściany i walenie w mordę lub związywanie gościa sznurem i utopienie w wodzie.
« Ostatnia zmiana: 03 Wrzesień 2007, 14:20:05 wysłana przez Zabójca Orków »

Offline xmati06

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Reputacja: 0
System walki w G4
« Odpowiedź #14 dnia: 05 Wrzesień 2007, 19:01:59 »
Ja chciałbym żeby system walki był podobny do tego z Prince of Persia Dwa Trony. Czyli za kombinacje ciosów odpowiadają kombinację klawiszy. Wraz ze wzrostem doświadczenia i siły lub zręczności trzeba odblokowywać nowe kombosy. Jednak zbroje bea ograniczać ruchy więc trzba będzie wyrać pomiędzy szybkimi i lekkimi atakami a silnymi ale za to wolniejszymi.

Fajne byłyby również speedkille. Możnaby wprowadzić również używanie otoczenia do walki np. zepchnąć gościa z urwiska czy nabić go na ogrodzenie etc.

Jeśli chodzi o broń dystansową to dla mnie nie potrzeba żadnych zmian. Chyba że jak wspomniłą poprzednik strzelanie kilkoma strzałami naraz.

Offline Galeria_Ciastek

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 167
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
System walki w G4
« Odpowiedź #15 dnia: 21 Wrzesień 2007, 15:54:51 »
To fragment wywiadu z jednym z programistów Gothic 4.
Cytuj
System walki jest obszarem, gdzie należy się spodziewać największych zmian w stosunku do G3. Nie mogę go jeszcze komentować, ze względu na to, że nie jest do końca zaimpletowany. Chcemy się trzymać z dala od broni dalekosiężnych - kilka kluczowych zmian, może być niezbędnych. Dlatego, na tą chwilę nie jestem pewny, czy sterowanie na PC za pomocą samej klawiatury może istnieć.
Tu mamy mały zarys tego, czym w przyszłości będziemy się zachwycali. Z tego co widac, walka będzie ciekawa. Zamiast się domyślac, lepiej poszukac.

Offline szczotex

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 116
  • Reputacja: 0
System walki w G4
« Odpowiedź #16 dnia: 21 Wrzesień 2007, 16:34:28 »
Tak ale narazie to niejest pewne czy bedzie tak jak mówią, zapowiadaja rewolucyjne zmiany a podczas wydania gry okaże się że doszły 2 nowe ciosy. Poczekajmy do premiery a narazie możemy troche pospekulować.

PZDR szczotex

Dyum

  • Gość
System walki w G4
« Odpowiedź #17 dnia: 31 Październik 2007, 15:02:11 »
Ja bym chciał, żeby styl walki był szybki i destrukcyjny, tj że będzie można rozwalić tarcze przeciwnika lub podczas walki kiedy uderzy sie w jakiegoś krzaka to on rozsypie sie w drobny mak. Chciałbym też żeby walki były bardziej widowiskowe.

Offline Vlades

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 269
  • Reputacja: 0
System walki w G4
« Odpowiedź #18 dnia: 31 Październik 2007, 15:16:42 »
Tak jak powiedział poprzednik, rowalenie tarcz, czy tych krzaków. Fajnie by też było jak powiedział jeden z moich innych poprzdników aby można było kilka strzał na raz ładować!!

Offline (nie)bezimienny

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 282
  • Reputacja: 0
System walki w G4
« Odpowiedź #19 dnia: 31 Październik 2007, 15:40:25 »
Chciałbym, aby system walki w Gothicu 4 był połączeniem  realizmu z walką typu Prince of Persia  . Mówiąc "realizm" mam na myśli to, aby tarcze łamały się, bronie szybko rdzewiały itp. Chciałbym także, aby postacie poruszały się w sposób CAÂŁKIEM realistyczny... A co do stylu "Księcia Persji" to chodzi mi o zróżnicowane kombosy, z których te wymagające "więcej" od bohatera, były możliwe "do zdobycia" poprzez naukę danych atrybutów (siły, zręczności). Jeżeli chodzi o łuki/kusze to np. fajnie by było jakby pękała cięciwa lub z upływem czasu statystyki broni dystansowych malały w nieznacznym stopniu. Można by także "stworzyć" kilka związanych z tym umiejętności, np. szybsze strzał, podwójne strzały itp.
Mam nadzieję, że autorzy nas nie zawiodą!!!

Forum Tawerny Gothic

System walki w G4
« Odpowiedź #19 dnia: 31 Październik 2007, 15:40:25 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top