Autor Wątek: Spellbound  (Przeczytany 41909 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Spellbound
« dnia: 26 Sierpień 2007, 01:03:50 »
Co sadzicie o studiu Spellbound zajmującym się tworzeniem czwartej części gothica.

Najpierw małe info ich oficjalna strona: http://www.spellbound.de

Mają na swoim koncie następujące gry:
Helldorado - ocena graczy 6,5/10
Desperados 2 - ocena graczy 8,5/10
Chicago 1930 - ocena graczy 6,5/10
Smoking Colts - ocena graczy 7,5/10
Airline Tycoon Deluxe - ocena graczy 8,5/10
Robin Hood - ocena graczy 8,5/10

Jak widać tytuły warte uwagi. Osobiście grałem tylko w serie desperados i jedyne co mogę o niej powiedzieć to, że była trochę ciekawa. Większość ich gier to te same tryby rozgrywki. Więc mam pewne obawy co do ich doświadczenia w tworzeniu cRPGów. To o wiele więcej roboty pod wieloma względami niż w takiej typowej grze TPP. Ale powinni sprostać zadaniu, poza tym powiew świeżości w serii gothic powinien nastąpić już dawno temu. Mam tylko nadzieję, że JoWood nie będzie poganiać ich tak jak to było z Piranhą.
« Ostatnia zmiana: 26 Sierpień 2007, 01:04:49 wysłana przez IsentoR »

Respev

  • Gość
Spellbound
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Sierpień 2007, 01:07:00 »
Niskobudżetowa firma nie mająca nigdy funduszy na dobry silnik graficzny gry. Programisci może i dobrzy, ale funduszy to specjalnie nigdy wielkich nie mieli.

Forum Tawerny Gothic

Spellbound
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Sierpień 2007, 01:07:00 »

Offline Greg666

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Reputacja: 0
Spellbound
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Sierpień 2007, 08:28:25 »
To firma to jakas kupa :/ te tytuły za durzo mi nie mówią i napewno nie były jakimiś hitami :/ mam nadzieje ze g4 wyjdzie im lepiej niż pirani g3 bo co by tu durzo mowic G3 też obssysa na tle G1, G2 i nocy kruka :/

Offline Król Rhobal

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 26
  • Reputacja: 0
Spellbound
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Sierpień 2007, 09:39:34 »
Ja wogóle o połowie tych tytułów pierwszy raz słyszę a w żadne nie grałem bo wg. mnie żaden z tych tytułów nie był godzien uwagi. Sądze że ten Spellbound całkiem schrzani sprawe ;/

Offline Nero

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 133
  • Reputacja: 0
Spellbound
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Sierpień 2007, 09:57:08 »
Gothic 4 bedzie do du.....
Ja o tej firmie nawet nie słyszałem, a interesuje się rynkiem gier. Słyszałem tylko o Robin Hood.
Gothic straci sens    
Wolał bym gdyby Pirania Bythes dokończyła serie  

Ale cuż można poradzić      

Cytuj
"Jedno jest pewne - wszystko będzie w porządku"
- nie będzie wporządku                          

Offline Khaleb

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 423
  • Reputacja: 3
Spellbound
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Sierpień 2007, 11:03:43 »
Może i słyszałem o tych grach, ale to nie napawa mnie optymizmem. Osobiście grałem tylko w Airline Tycoon Deluxe i może ta gra mnie trochę wciągnęła, ale szybko o niej zapomniałem. Z resztą, zobaczymy co pokaże przyszłość.

Offline Tidus

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 825
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Per Aspera Ad Astra...
Spellbound
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Sierpień 2007, 13:17:36 »
Desperados 2 - grałem i miałem koszmary.Zdecydowanie lepiej by było, aby Gothic trafił pod skrzydło Electronic Arts albo Ubi-Softu
Trochę się martwię, ale w sumie wyjdzie w praniu jak to tak naprawdę wpłynie na Gothica
« Ostatnia zmiana: 26 Sierpień 2007, 13:18:18 wysłana przez Zhai »

Offline Scati23S

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 0
Spellbound
« Odpowiedź #7 dnia: 26 Sierpień 2007, 16:44:37 »
Grałem w Robin Hooda i nawet podobał mi się.A o gothicu 4 dopiero teraz się dowiedzałem super tylko żeby wymagania sprzętowe nie były zbyt duże bo ledwo chodzi mi Gothic 3

Offline .:KERTH:.

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 478
  • Reputacja: -2
Spellbound
« Odpowiedź #8 dnia: 26 Sierpień 2007, 16:59:06 »
scati jeśli teraz gothic 3 ci się zawiesza, to na przełomie 2008-2009, gothic 4 NA PEWNO będzie ci się zawieszał. wymagania, i jakości gier z każdym rokiem idą w góre. a co do tej firmy, to myśle że mało znana. jedyny tytuł ich w jaki grałem to "robin hood". gra nie zbyt mi się spodobała... więc myśle że gothic 4 będzie jedną wielką lipą... choć może wreszcie kobiety nie będą dyskryminowane  




PZDR.:KERTH:.

Offline _Snopek_

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 265
  • Reputacja: 2
Spellbound
« Odpowiedź #9 dnia: 26 Sierpień 2007, 17:03:59 »
Dokładnie nie znam tego studia i na swej drodze nie spotkałem się jeszcze z żadnym ich tytułem jednak myślę że przy odpowiednim wkładzie pracy może im się udać stworzyć całkiem porządny tytuł jakim jest Gothic 4.
Jak większość z fanów Gothica będę spoglądał z zaciekawieniem na efekty ich pracy i miejmy nadzieje że zostaniemy zaskoczeni pozytywnie.

Offline Valdar

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 178
  • Reputacja: -125
  • Płeć: Mężczyzna
  • Syn Marnotrawny
Spellbound
« Odpowiedź #10 dnia: 26 Sierpień 2007, 17:20:26 »
Cytat: Zhai
Desperados 2 - grałem i miałem koszmary.Zdecydowanie lepiej by było, aby Gothic trafił pod skrzydło Electronic Arts albo Ubi-Softu
Trochę się martwię, ale w sumie wyjdzie w praniu jak to tak naprawdę wpłynie na Gothica

Podzielam twoje zdanie ;) ale szczerze mówiąc wolałbym by Ubi-soft kontynuował prace PB. Ale cóż, mam tylko skrytą nadzieje że nie zrobią z G4 coś ala tego Robin Hooda ( a grałem ;) ), bo nie pasowało by mi to.

Offline koleus123

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Reputacja: 0
Spellbound
« Odpowiedź #11 dnia: 26 Sierpień 2007, 17:21:46 »
Ta firma niestety nie robi często dobrych gier, więc obawiam się o to jak Gothic 4 będzie wyglądał. Miejmy jednak nadzieje że Spellbound stworzy tak dobrego gothica 4, że nam szczeny opadną  .

Offline Onar

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 239
  • Reputacja: -3
Spellbound
« Odpowiedź #12 dnia: 26 Sierpień 2007, 18:03:23 »
A ta firma bedzie robiła gothica 3? tak? Hmm dużo o tej firmie nie wiem. Chyba taka wielka to ona nie jest. Ale może dzięki niej bedą jakies nowości w gothic 4 (albo przeciwnie) i mam nadzieje ze gra nie bedzie tak zbugowana jak gothic 3.

Offline Vigo

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 398
  • Reputacja: 18
  • Płeć: Mężczyzna
Spellbound
« Odpowiedź #13 dnia: 26 Sierpień 2007, 18:55:23 »
No więc: nieznam tej firmy, no ale nieosądzajmy jej po kilku grach. Zmiana może wyjść na dobre przynajmniej tak było w Heroes V. Ja osobiście mam nadzieje, że Gothic 4 wyjdzie i to w dobrym stylu. To by poprawiło reputację Spellbound, i to w znacznym stylu. Co prawda niegrałem w żadną z ich grę, no ale powturzę to nieosądzajmy firmy po kilku grach.

Offline Adanos7

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 198
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Złote Wrota Team
Spellbound
« Odpowiedź #14 dnia: 26 Sierpień 2007, 19:17:24 »
Cytuj
Zmiana może wyjść na dobre przynajmniej tak było w Heroes V.
Tak, tyle że Heroes V robiło Nival Interactive, które zna się na strategiach, a Gothica 4 ma robić też firma znająca się na strategiach, a nie na cRPG-ach. No, chyba że planują zrobić grę podobną do Spellforce'a (osobiście wolę, żeby rozgrywka w Gothicu się nie zmieniła, a Spellforca lubię). W jedyną grę jaką grałem studia Spellbound był Robin Hood, który się mi podobał. Mam nadzieję, że Gothic 4 będzie dobrym cRPG-iem, pozbawionym błędów.
« Ostatnia zmiana: 26 Sierpień 2007, 19:18:10 wysłana przez Adanos7 »

Offline ahimed

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: 0
Spellbound
« Odpowiedź #15 dnia: 27 Sierpień 2007, 13:56:58 »
Mi się spodobały gry Spellbounda typu Robin Hood i Desperados 2 ale Airline Tycoon czy jakoś tak to totalna kicha! Ta firma robi jedną dobrą grę na 8 lat, choć i tak nie jest doskonała.

Moim zdaniem ( jak i kolegów ), produkcję Gothica 4 powinien przejąć Ubisoft albo EA Games, bo każdy wie, że oni robią dobre gry i mają kasę, żeby je robić !

Offline Bela

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1237
  • Reputacja: 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • where my bitches?
Spellbound
« Odpowiedź #16 dnia: 27 Sierpień 2007, 15:11:40 »
Ze Spellbounda znam tylko Robin Hooda, ale tę grę to uwielbiałem, strasznie mi się Robin podobał, miał bardzo ładną grafikę i łatwy interfejs - ciekawa rozgrywka, a najbardziej mi się podobały zasadzki na konwoje pieniężne, spędziłem przy niej wiele godzin i żadnej nie żałuję, niby ta gra ma się do gothica jak piernik do wiatraka, ale dowodzę tylko że Spellbound mimo kiepskich funduszy potrafi zrobić dobrą grę. Dajmy im szansę, a co do EA games to lepiej im idzie ze sportowymi grami więc niech lepiej przy nich zostaną :P Dajmy szansę Spellboundowi, a nuż widelec się im uda.

Offline Smoke

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 40
  • Reputacja: 4
Spellbound
« Odpowiedź #17 dnia: 27 Sierpień 2007, 23:05:08 »
Ja powiem tak, że grałem od spellbounda tylko w Robin Hood'a, Chicago i Airline Tyccon i te wszystkie gry były świetne. W Robin Hoodzie genialne było planowanie przed każdą misją co gdzie ustawić, kogo gdzie schować, jak rozwalić kolejny patrol. Tak samo z Chicago, tyle że tam doszedł ekwipunek postaci który samemu się ustalało. Obie gry miały podobny typ rozgrywki, ino inne czasy. Nie mniej jednak dla mnie się bardzo podobały.

Airline tyccon to natomiast inna beczka. Prowadzimy tam linie lotniczą, ale nie w taki sposób że budujemy sobie lotniska i patrzymy jak sobie latają samoloty. Naszym celem było planować połączenia, zawiązywać spółki z innymi liniami, dbać o reklamę firmy i takie tam. Grę wyróżniała bardzo ładna jak na tamte czasy grafika (taka komiksowa) oraz zabawne teksty.

W tych grach w które grałem na wysokiej pozycji był klimat. Naprawdę, po dziś dzień chętnie wracam do Robin Hooda i Chicago i choć przeszedłem te gry parę razy mogę przejść je znowu, tylko że mi się niechce, bo są dość trudne =P. Tylko że w AT nie mogę sobie pograć bo nie działa pod XP =(.


Ogólnie rzecz biorąc, cieszę się że Spellbound zostało wybrane, aczkolwiek trochę mnie to ździwiło bo dawno już o tej firmie nie słyszałem. Ciekaw jestem jednak jak sobie poradzą z cRPG...

pozdrawiam.

Offline Rotten

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 61
  • Reputacja: 0
Spellbound
« Odpowiedź #18 dnia: 27 Sierpień 2007, 23:13:13 »
Sodoma i Gomora Panie i Panowie. nie grałem w żadną grę tej firmy... ale jeżeli nie którzy mówią, iż im się gry podobały (choć nie wszystkie) mam nadzieję, że jednak Sepllbound stanie na wysokości zadania. w końcu są winni graczom grę na miarę pierwszych części... jedyne co nam pozostaję to czekać i czekać. możemy jedynie snuć domysły i kłócić się, że jeżeli robiła badziewne gry to g4 też będzie badziewne... oby Ci co tak mówią nie mieli racji.

Offline Meterosexual

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 32
  • Reputacja: 0
Spellbound
« Odpowiedź #19 dnia: 28 Sierpień 2007, 01:04:38 »
Dajmy im szanse może im sie uda, ale większe firmy mają więcej kasy.
Mam tylko nadzieje, że nie wydadzą tego na chama jak G3, i że podołają oczekiwaniom.
Mam nadzieje, że im sie uda ale jak wiadomo najczęściej gry tak oczekiwane najczęściej nie spełniają oczekiwań ale oby dali rade

Forum Tawerny Gothic

Spellbound
« Odpowiedź #19 dnia: 28 Sierpień 2007, 01:04:38 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top