Autor Wątek: Nickelback  (Przeczytany 3293 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Crisis

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1177
  • Reputacja: 412
  • Płeć: Mężczyzna
  • What are you waiting for! Get to work!
Nickelback
« dnia: 10 Sierpień 2007, 09:18:28 »
Stworzyłem ten temat żebyście się wypowiedzieli o jednym z moich ulubionych zespołów, o Nickelback. Parę słów o zespole. Nickelback to kanadyjski zespół, który został założony w 1995 roku przez Chad'a Kroeger'a, Mike'a Kroeger'a, Ryan'a Peake. Zespół jest bardzo popularny na świecie w ostatnich latach, zwłaszcza w USA. Nickelback gra muzykę Grunge, ale część ich utworów to Hard Rock, a czasem nawet Punk Rock. Można jednym powiedzieć krótko - grają ostro. :]  Aktualni członkowie Nickelback to:
- Chad Kroeger - gitara elektryczna, śpiew
- Ryan Peake - gitara elektryczna, chór, wokal wspomagający
- Mike Kroeger - gitara basowa
- Daniel Adair - perkusja, chór
Byli członkowie:
- Brandon Kroeger - perkusja, chór (1995-2000)
- Ryan Vikedal - perkusja, chór (2000-2004)
Wydane płyty:
- Hesher (1996, wydany niezależnie)
- Curb (1996, wydany niezależnie; reedycja w 2002)
- The State (2000)
- Silver Side Up (2001)
- The Long Road (2003)
- All The Right Reasons (2005)

Moja przygody z tym zespołem zaczęła się... w tym tygodniu  oglądałem sobie Vh1 na TV gdzie akurat była lista przebojów, właśnie tam usłyszałem dwie piosenki Nickelback i postanowiłem załatwić sobie dyskografię tego zespołu. Przyznam szczerze, że słucham teraz cały czas jednej kapeli. Ich muzyka mnie wręcz zauroczyła, ta gitara, ten śpiew Chad'a Kroeger'a - cudo. Słucham Nickelback bardzo krótko, a mogę powiedzieć, że lubię ich na poziomie moich dwóch ulubionych zespołów - Metallica i Guns n' Roses. Moje ulubione utwory to How You Remind Me, If Everyone Cared, Someday, Savin'me, Photograph, Never Again.


Czekam na posty w tym temacie. :P

Pozdrawiam.

Offline Dante

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 1536
  • Reputacja: 40
  • Płeć: Mężczyzna
  • Are you talking to me bitch?
Nickelback
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Sierpień 2007, 10:03:37 »
Nickelback zespół który zapadł mi w ucho kolo 2003 roku bodajże za sprawą kawałku Hero ( soundtrack ze Spider Mana ). Co powiedziec graja bradzo klimatyczne kawalki , chociaz wedlug mnie the best sa ich utwory stylizowane na ballady rockowe. Pragne też zauważyć na genialna barwe wokalisty , która nadaje głebie piosenką tego Kanadyjskiego zespołu. Jesli ktoś chce posłuchać dobrego kawałku tegóż zepsołu prosze wpisać Nickelback - If Everyone Cared.mp3.

Forum Tawerny Gothic

Nickelback
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Sierpień 2007, 10:03:37 »

Offline Trivet

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 228
  • Reputacja: 1
Nickelback
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Sierpień 2007, 17:30:17 »
Znam ten zespół hmm...4-5 lat? Wtedy to właśnie wpadł mi w dłonie ich album Silver Side Up. Nie będę rozpisywał się za bardzo o tym co grają, skąd pochodzą itd. bo zrobił to Crisis na początku tematu, ale warto powiedzieć za co ich cenie. Kroeger ma po prostu świetną barwę głosu, która idealnie pasuje do ballad rockowych, które w większości grają. Pomimo tego, że zwykle śpiewają o niczym odkrywczym(miłość, tęsknota, wspomnienia...) potrafią to zrobić w taki sposób, że człowieka coś chwyta za pikawę. Pomimo, że ten gatunek jest mocno oklepany to potrafią stworzyć coś nowego, co w pewien sposób wybija się ponad resztę. Swoim stylem mocno przypominają mi inną amerykańską kapele - Three Doors Down. Po prostu ich lubię. Muzyka dobra do odpoczynku, nauki, pracy...szczerze polecam.

Offline Mike Inez

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Reputacja: 0
Nickelback
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Sierpień 2007, 20:48:39 »
Cytuj
Zespół jest bardzo popularny na świecie w ostatnich latach, zwłaszcza w USA. Nickelback gra muzykę Grunge, ale część ich utworów to Hard Rock, a czasem nawet Punk Rock. Można jednym powiedzieć krótko - grają ostro. :]
Słuchaj no. Czy Ty w ogóle wiesz czym jest muzyka, bądź nurt określany mianem Grunge EN/Grunge PL? Jak zespół tak, pop'owo- rock'owy można określić mianem grunge? Ta muzyka pod żadnym względem nie pasuje do tej etykietki. Nie wiem na jakiej podstawie wysuwasz takie wnioski, po jakich obserwacjach. Czyżbyś znał Nirvanę i legendarne Smells Like Teen Spirit? No wydaje mi się, że to twój jedyny możliwy kontakt z grunge. Spróbuj to porównać do tego co grali chłopaki z Seattle . Ba, porównaj to do takich obecnych kapel jak Foo Fighters, którzy to są kapelą rock'owo- grunge'ową.
Doprawdy, zgłębiam ten kierunek muzyczny na ile to możliwe i twój wywód jest wyssany z palca.
Co do punk'a czy hard rock'a to też się przeliczyłeś. Szkoda, ze nie określiłeś tego jako SKA.

Co do zaś mojej opinii na temat zespołu. Nie przepadam, słyszałem kilka utworów, których z tytułu nie pamiętam i specjalnie nie żałuję.

Offline Crisis

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1177
  • Reputacja: 412
  • Płeć: Mężczyzna
  • What are you waiting for! Get to work!
Nickelback
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Sierpień 2007, 22:09:31 »
Czy Ty w ogóle wiesz czym jest muzyka, bądź nurt określany mianem Grunge EN/Grunge PL?Powiem tak - zacząłem słuchać i interesować grunge odkąd MÓJ KUMPEL powiedział mi, że Nickelback gra między innymi Grunge. Dopiero wtedy zacząłem się interesować innymi zespołami, teraz zaczynam słuchać takie zespoły jak Alice in Chains czy Soundgarden.

Nie wiem na jakiej podstawie wysuwasz takie wnioski, po jakich obserwacjach. Czyżbyś znał Nirvanę i legendarne Smells Like Teen Spirit? No wydaje mi się, że to twój jedyny możliwy kontakt z grunge.
Już wyżej o tym napisałem. Nickelback słucham naprawdę od niedawna, dopiero wczoraj załatwiłem sobie ostatnią płytę i od dwóch dni słucham wszystkich utworów tegoż zespołu. Poza tym z Nirvaną miałem kontakt już wcześniej.

Doprawdy, zgłębiam ten kierunek muzyczny na ile to możliwe i twój wywód jest wyssany z palca. Nie powiem, że to nie prawda, bowiem dopiero zacząłem się interesować tym kierunkiem muzycznym i zbieram informacje jakie zespoły mogłyby mnie zainteresować. Tak, więc w czasie tego mogłem się pomylić, a ponieważ korzystałem z pomocy kumpli z mojego otoczenia oraz z ... wikipedi, która sama pisze, że Nickelback gra grunge - napisz do nich, że to nieprawda.

Co do punk'a czy hard rock'a to też się przeliczyłeś. Szkoda, ze nie określiłeś tego jako SKA.Ja jednak nadal sądzę, że to jest rock, hard rock czasem, ale po przesłuchaniu wszystkich piosenek sądzę, że jest to jak to mój dobry znajomy uznał - balladowy rock.

Co do zaś mojej opinii na temat zespołu. Nie przepadam, słyszałem kilka utworów, których z tytułu nie pamiętam i specjalnie nie żałuję.Jak to się mówi są różne gusta. Ja lubię Nickelback, ty nie. Ty lubisz Nirvanę, ja nie.

Jeśli Cię zirytował ten post to sorry, ale jak sam chyba rozumiesz - nie wiem o Grunge praktycznie nic.

Pozdrawiam.

Offline Mike Inez

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Reputacja: 0
Nickelback
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Sierpień 2007, 13:09:22 »
Cytuj
Nie powiem, że to nie prawda, bowiem dopiero zacząłem się interesować tym kierunkiem muzycznym i zbieram informacje jakie zespoły mogłyby mnie zainteresować. Tak, więc w czasie tego mogłem się pomylić, a ponieważ korzystałem z pomocy kumpli z mojego otoczenia oraz z ... wikipedi, która sama pisze, że Nickelback gra grunge - napisz do nich, że to nieprawda.
Jeżeli nie jesteś pewien swoich wiadomości to źródło takie jak wikipedia nie jest wiarygodne. Ja nie wiedząc czym jest grunge nie miałbym śmiałości, żeby powołać się tylko na wikipedię, twór zbyt zależny od ludzkiej ułomności, emocji itd.
Co do nieomylności wikipedii, proszę oto strona Nickelback:
Nickelback w serwisie Wikipedia.pl
Nieprawdaż, może być zwodnicze, uważam, że obecna wersja strony jest o niebo lepsza od tej, która istniała jeszcze 10 minut temu.
Co do ludzi, którzy polecili Ci konkretnie Nb przypinając im etykietkę grunge i innych odmian rocka to ciekawa mogłaby być z nimi polemika, bo wierzyć mi się w taką ignorancję nie chce. I oczywiście, że stwierdzam, że to nieprawda.

No i jeśli Nb Ci odpowiada, to nie miej złudzeń, ze prawdziwy grunge będzie "tym czymś".

Offline oktoffel

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 88
  • Reputacja: 0
Nickelback
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Sierpień 2007, 12:20:10 »
Mike Inez - masz 100% rację z tym że Nickelback to absolutnie nie jest grunge. Oni mają bardzo niewiele wspólnego z tym gatunkiem. Tak samo mają bardzo niewiele wspólnego z punkiem.
Crisis - nie wypowiadaj się jeśli nie masz o czymś pojęcia. Nie wiesz, nie jesteś do końca pewien czym jest grunge, to nie nazywaj Jakiegoś zespołu grungowym. Moim zdaniem to wręcz obelga dla grungu - nazwanie Nickelbecka zespołem grungowym.
A moje osobiste zdanie na temat tego zespołu? Cóż, są komercyjni jak cholera, ale ich piosenki łapią za serce, jednak gdy sie bardziej zagłębić to nie prezentują niczego nowego. Mają ciekawe riffy, ale jakoś brak im czegoś oryginalnego. A moim zdaniem grają coś w okolicach hard rocka, szeroko pojętego metalu alternatywnego, a także wręcz pop rocka. Ciężko ocenić...mają bardzo różne piosenki, wystarczy porównać np. Photograph i Money bought. Kompletna rozbierzność...
ps. Grunge is not dead...on zyje w naszych sercach...fanowie Nirvany, AIC, Pearl Jam, Soundgarden łączcie się  

Forum Tawerny Gothic

Nickelback
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Sierpień 2007, 12:20:10 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top